zhrbts zhrbts

381 posts   431 followers   280 followings

Zehra  English language teacher, bookworm, love travelling and nature

“Kötülüğe gerekçe uydurmanın manası yok.” #kırlangıççığlığı #ahmetümit

“ ...Kırk kere söyledim bir daha söylerim
Savaşta ve barışta, karada ve denizde,
Düşkünlükte ve esenlikte
Zamanımız apayrı bize göre
Yanyana olduk mu elele
Aç kalsak ağlamayız biliyorum.” #turgutuyar #senfoni #weddinganniversary

“Geçmişte olan, gelecekte olan hiçbir şey yoktur; her şey vardır sadece, şuan içinde varlık sahibidir. ... Oh, tüm çile ve kahırlar zaman değil miydi, tüm uğraşıp didinmeler, tüm korkular zaman değil miydi? Zaman aşılır aşılmaz, zaman düşüncesi kafadan çıkarılır çıkarılmaz dünyadaki bütün güçlükler, bütün düşmanlıklar silinip gitmiyor mu, yenilgiye uğratılmıyor muydu?”

#springhascome 🌿🌸🦋🐞

#8mart emek veren, üreten, zorluklar içinde hayatta var olmaya çalışan kadınların günüdür. Kutlu olsun!

“Bu dünyada insanların korktuğu tek şey öğrenmekti. Acıyı, susuzluğu, açlığı ve üzüntüyü öğrenmek onların uykularını kaçırıyor, bu yüzden daha rahat döşeklere, daha leziz yemeklere ve daha neşeli dostlara sığınıyorlardı. Dünyaya olan kayıtsızlıkları bazan o kerteye varıyordu ki, kendilerine altın ve gümüşten, zevk ve safadan, lezzet ve şehvetten bir alem kurup, keder ve ızdırap fikirlerinin kafalarına girmesine izin vermiyorlardı.”

😊❤️❄️☃️

Özlediğim kış manzarası 😃❄️☃️

“Bazen düşünürüm, ne kadar garip mahluklarız? Hepimiz ömrümüzün kısalığından şikayet ederiz; fakat gün denen şeyi bir an evvel ve farkına varmadan harcamak için neler yapmayız?” #saatleriayarlamaenstitüsü #ahmethamditanpınar #dergahyayınları

“Herhalde beş dakika içerisinde dört yüz frederik kazanmıştım. Tam o anda gitmem gerekirdi ama içimde kadere meydan okumak, ona bir sille indirmek, dilimi çıkarmak gibi tuhaf bir duygu uyandı. İzin verilen en yüksek parayı, dört bin florini koydum ortaya ve kaybettim. Sonra da hırslanıp tüm paramı çıkardım, aynı bahse oynadım ve tekrar kaybettim. Sonra da yıldırım çarpmış gibi masadan uzaklaştım. Ne olduğunu bile anlamamıştım.”

Most Popular Instagram Hashtags