zarpandit zarpandit

773 posts   2661 followers   405 followings

gökçe  📍İstanbul

http://kakaolupasta.blogspot.com/

Günaydı 🙋🏼🌿

Elmalı Tarçınlı Cheesecake düştü bu saatte aklıma 🤦🏼‍♀️ Ben kivi kemiriyorum gerçi ama yediğim en leziz tarçın sevdiren cheesecake olduğundan bloga yazdım. Elma olarak Arapkızı tercihiniz olsun bloga belirttim.Bu arada tarçını sadece elma sevdiriyor,aksi halde katiyyen tüketemiyorum 😒
Ek not : evde esmer şeker yapımı yazının içerisinde 💪🏻😎
(Apple Cinnamon Cheesecake on blog😋)

Bedava manzara 🌸

Söyleyecek şeyimiz olmadığından değil.Söyleyecek çok şeyimiz var aslında ama bugüne kadar anlattıklarımız hiçbir işe yaramadığından susuyoruz.

Hayaller cheesecake hayatlar kereviz 🤦🏼‍♀️

Hoşgeldin İlkbahar 🙋🏼

Kan portakalı ve hibiskus sevenler toplaşın,Kan portakallı Hibiskuslu Cheesecake yaptım 😎 Bloga yazdım ama söylemeyi unuttum 😒 (Hibiscus and Blood Orange Cheesecake on blog!😋)

🚶🏼‍♀️

Sirkecideysem ve açsam bi köşede simit kemiririm genelde. Ya da canım balık çekmişse balık ekmek. Denediğim dönercilerin çoğu fos çıkınca simit veya balık ekmek çok makul geliyor. Neyse.
Geçen gün annemle Üsküdar dönüşü sirkecide karnımızı doyuralım dedik ama ne anneme uygun mekan bulabildim (hafif olsun temiz olsun ardından çay varmıymış babanada paket alırım vs) ne de kendime derken (sıfır soru only lezzet) aklıma @baldirsirkeci geldi. Etsever arkadaşlar onayladıysa bir bakalım diyip anneme mekanın fotoğraflarını gösterince ondanda onayı aldık, gittik. Ulaşımı kolay, mekan ferah. Baldır mekanın olayı. Gramajlarına göre ayırmışlar ek olarak karamelize soğan ve mantar ekleniyor. Biz baldıra karamelize soğan eklettik yanına kendilerine has turşu ve ayran söyledik. Ayran cacığın sıvı hali abartı bir olayı yok ama iyi. Turşu tek başına çok tuzlu lakin etle tam ayarında. Ekmekleri ise çıkarken paket olarak ekstra aldık,yani anladınız sanırım muazzamlığını 😂 Konu ete gelince herkesin sevdiği şekil farklıdır elbet ama ben eti tam olarak bu ayarda seviyorum,lokum gibi 👌🏻uzun süre pişmiş tel tel ayrılmış halde.Karamelize soğanla kesinlikle 100grlık porsiyonu az geldi. Bir daha ki sefere diğer olayları pastrami denemem lazım,onuda tuzlayıp uzun süre bekleterek yapıyorlarmış. Bugün pazar sokaklarda olanlara tavsiyemdir,gidin deneyin 😍💪🏻 Yemek sonrası çaycılara ek not : çayları güzel 😂

Yedikten sonra arka planda Hücum Marşı çalıyor 😂Geçte olsa bunu üreten yiğitler beni bulun 💚

Ek bilgi : koruyucu,katkı maddesi ve glukoz içermiyor. Övünmek gibi olsun %100 yerli😎🇹🇷

Highlighter bilmem ama pastırmalı yumurtayı güzel yaparım. Highlighter yenmiyor sonuçta.Günaydı 😌

"O fedailer ki barut öksürürler.."

Most Popular Instagram Hashtags