[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

zarifbirkalem zarifbirkalem

520 posts   48162 followers   9 followings

Zarif Bir Kalem  🌿🌼🕊 Fikirden gönüle Gönülden kalbe Kalpten dile dökülendir şiir.. 🙏 | `Göz ile değil gönül ile okumak gerekir..


🌿🕊
“Soğuk olan hava değil Mahsun.İnsanlar soğuk.Hayat çok soğuk.Keşke bu kadar soğuk olmasaydı da dünya, sen de bu kadar üşümeseydin…”


🎬 Tabutta Rövaşata / 1996
🎈 #zarifbirkalem


🕊🌿🍂
• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
Rahmetli dedemin oku diye söylediği bir kitap vardı, o zamanlar pek fazla kitap okumuyorum diye merak edip almamıştım.Bir kaç gün önce birden aklıma düştü ve gidip bir sahafa sordum.Adam kitabın adını duyunca daha önce hiç duymamış gibi bir yok çekti yüzüme.İşin kötü tarafı dedem bana kitabın yazarının da kim olduğunu söylememişti.Civarda ki bir kaç sahafa daha sordum ama hiç birinde bulamadım.Bu kadar değerli bir kitapsa neden yoktu ve hiç biri bilmiyordu.Ve dedem neden bana bunu söylemişti bilmiyorum.Eve geçtim, dedemden kalan kitapları kurcalarken sanki yarım bir kitapmış gibi yirmi tane kopuk sayfa içinde bir sahafçı kartı gördüm.Hemen adresine gittim tabii ama uzun ince cam binalardan başka bir şey yoktu orda.Bu sefer bu sahafı araştırmaya başladım ve bulmam çok uzun sürmedi.Beyoğlu'nun eski bir mahallesinde gecekondu da oturan eskiden sahaf olan bir amca ile karşılaştım.Oturup sohbet ettik biraz dedemin çok eski ve babacan bir arkadaşıymış.Dedemin okumam gerektiğini söylediği kitabı sordum laf arasında ve kitabın adını söyleyince derin bir özlem ile gözlerime baktı ve gözlerinden bir kaç damla yaş akıttı amca.Merakım ve şaşkınlığım kat be kat daha fazla artmıştı.Amca bir kaç dakika hiç konuşmadan durdu ve sonra "Bana dedeni hatırlattın bunun için sana teşekkür ederim.O kitap bundan 30 yıl önce benim çok büyük umutlarla deneme olarak yazdığım ve fazla okunmadan piyasadan kalkan bir kitaptı.Hayallerim tutmayınca kitabın bendeki örneklerinide yakmıştım bir sinirle.Ama bu kitabın yerine yıllardır odamda sakladığım ve çoğaltıma bile girmemiş bir kitap verebilirim sana" dedi.dedi.Başımdan aşağıya kaynar sular döküldü.Bir merak uğruna o kadar ara çaba sarf et ve kitabı bulama.Peki dedim amcayı kırmamak için, o kitabı alayım.Kitabı alırken üstünde ismide yoktu yazarıda.Bu kitabın adı şanı yok mu amca dedim.Amca yılların eskitdiği gözleriyle bana samimi ve içten bir gülücük ile "Bu kitabın yazarı dedendir.Kitabın adı ise yok, kim kitabı okursa adını kendine uygun şekilde o koysun demişti.

📚Devamını aşağıdan, yorum kısmandan okuyabilirsiniz.


🕊🌿🍂
Gitmek istiyorsun bazen değil mi?
Bavula dolaptan üç beş şey koyup, terk etmek istiyorsun habersiz bu şehri.Her hayatın mükemmel olmadığını biliyorsun ama yükün ağır geliyor.Sanki çok kuvvetliymişsin gibi hayat bir sağdan bir soldan vuruyor.
İyi bir insan olarak yaşamaya çalışıyorsun.İnsanlığa layık olmak istiyorsun ama insan olmak bazen zor geliyor.Tabii ki zorlanıcaz.Zaten kolay olmuş olsaydı bizim bu sınavı kazanmak için gösterdiğimiz çaba boşa gitmez miydi?
Değer verdiklerinden karşılığını alamasanda, hayat beklentilerini vermesede, her seferinde sanki sadece senin üstüne geliyormuş gibi geçsede zaman, yinede yaşamak güzel.Ailen, dostların ve tüm sevdiklerinle beraber olman ve onlara gösterdiğin sevgi ayakta tutuyor seni.
Aç bir kedi görsen doyurmadan gidemiyorsun.Cebinde ki son paranla mendil almayı seviyorsun.Martılara simit atmaktan, yere düşen ekmeği kaldırmaktan veya bir karınca için yolunu değiştirmekten vazgeçemiyorsun.Peki nerede yanlış yapıyorsun?Neyi eksik yapıyorsun da her şeye rağmen yine de mutlu olamıyorsun?

Allah'ın bir adı da Zül Celali Vel İkram'dır derttaş.
"Yani önce celal sonra ikram
Önce kahır, zulüm, imtihan, çile
Sonra lütuf, sonra ihsan, sonra ikram
Ya sebep nedir?
Neden önce celal sonra ikram da bulunur?
- İnsanın Aşık-ı Sadık mı değil mi emin olmak için."
Gün gelecek öyle bir gün doğacak ki, istediğin yere zorlanmadan ulaşacaksın.Gün gelecek insanlar senin değerini anlayacak ve sen verdiğin değerin karşılığını misli misli alacaksın.
Sen hikayenin sonunda mutlu olan kahraman olmak istiyorsan bu dertlere eyvallah diyeceksin.Her geçen gün üstüne gelen Dünya'ya, mutlu olduğunda bile bir hüzün arayan gönlüne, yarasını sarmaktan sıkıldığın kalbine eyvallah diyeceksin.
Unutma!
"İyiliğin karşılığı, yalnız iyiliktir." ( Rahmân-60 )
Sen Allah'tan bu sözü aldıktan sonra neden hüzne yenik düşüp iyilikten vazgeçesin ki.Sen istediğin sürece mutlu yaşayıp, mutlu ölmek senin elinde.
Vazgeçme.
Sabrına yenik düşme.
Ne olursa olsun;
İnsan olarak yaratıldığımız bu Dünya'da, insanlığını elinin tersiyle itme..

🍃Bu paylaşıma bir arkadaşını etiketleyerek ona armağan edebilirsin.

🖋 #MFurkanBingöl
🎈 #zarifbirkalem

♪Özkan Samioğlu - Gönül


🌿🖋
• ⠀ • ⠀ • ⠀ • ⠀ •
En yakınınızda ki kitabın rastgele bir sayfasını açıp gözünüze çarpan ilk cümlesini yoruma bırakın..

-"Ak iplikle kara ipliğin seçilebilecek kadar belirlendiği aydınlık başlangıcında kuzey yönünden inen patikaların birinden iki yorgun ayak sesi vurdu kerpiç duvarlara."
📚Rasim Özdenören / Çok Sesli Bir Ölüm
⠀⠀

🎈 #zarifbirkalem


🕊🌿🍂
• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
Şimdi önüne çakıl taşları çıktı diye
yolunumu degiştireceksin?
Peki ardında bıraktığın kayalıklar ne olacak?

Buraya kadar sırtında taşıdığın insanlar.. Senin olmadığı halde gönlüne çatı kuran yaralar.. Çocuklarına sakladığın şefkat ve merhamet.. Güzel günlere harcadığın hayaller.. Öldürmek üzere olduğun ümit.. İyilik üzerine çizdiğin resimler ve biriktirdiğin dualar ne olacak?

Tabii ki vazgeçmeyeceksin derttaş.
Allah'ın bunca lütfû üzerine küsmek olur mu hiç..
🌿
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla yeniden tutunacaksın umutlarına.Ve gün gelecek dualarının vakti konacak takvimlere.Şöyle diyeceksin son bir kez dönüp dünlere;
- "Elhamdülillah"
- "Elhamdülillah ki ben vazgeçmedim yolumdan.Çiçekleri sonda açmış bu ağacın, tırmandım en tepesine yılmadan.Ve oturdum gökyüzünü izliyorum şimdi.Eskisi gibi değil; daha uzun, daha yakın ve daha mavi.."
🍃

📌Bu paylaşıma bir arkadaşınızı etiketleyerek ona armağan edebilirsiniz.

———————————————————————————————
Beğendiyseniz yoruma 🌼 ya da🎈bırakmayı unutmayın..😊
———————————————————————————————

🖋 #MFurkanBingöl
🎈 #zarifbirkalem
🌿
Fon♪Efkan Şeşen - Kırmızı Gül


🌿
İçini kimseye dökemiyorsan, birikmişlerin varsa gönlünün ücra bir köşesinde, kendin ile bile dertleşemediğin hüzünlerin varsa kalbinde; yine de üzülme..
Sevgili Dost,
Allah her şeyi bilir..


📌Bu paylaşıma bir arkadaşınızı etiketleyerek ona armağan edebilirsiniz.


🖋 #MFurkanBingöl
🎈 #zarifbirkalem


🕊🌿🍂
• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
Sonra çekildim bir kenara, seyrettim bütün olan biteni.
Baktım; kimde ben ne kadarım,
Kim bende ne kadar kalmış diye..
Geçen ömrüme bir damla gözyaşı akıttım;
Yarısı "adanmış" lıkla geçmiş,
Diğer yarısı "aldanış" ile...
🍂

📌Bu paylaşıma bir arkadaşınızı etiketleyerek ona armağan edebilirsiniz.


🖋 Özdemir Asaf
🎈 #zarifbirkalem
🌿
Fon♪Ekin Uzunlar - Oy Benum Sevduceğum


🕊🌿🍂
• ⠀ • ⠀ • ⠀ •

Nedir bu aşk dedikleri kelime
Seni görünce, istemsizce düşer dilime
Zülüfünden akar durur göğsüme
Düşlerimi süsler oldu her gece

Her ademe reva imiş meğerse
Kimin için yanacağı bilinse
O ateş ki yüreklere su vurur
Ömrü boyu demi sallanır durur..
🍃

📌Bu paylaşıma bir arkadaşınızı etiketleyerek ona armağan edebilirsiniz.


🖋 #MFurkanBingöl
🎈 #zarifbirkalem
🌿
Fon♪Hasretinle Yandı Gönlüm

🌿
Ebedi olan Allah'tır.


🕊🌿🍂
• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
Birikiyor sevdalarımız laf söz dinlemeden.Hiç aldırmasak, umursamasak da siper etmiş kalpteki yaralarımız.Harfler bir ordu düzeni almış içimizde.Aşk ile bekliyor savaş çanlarını diz dize.
Susar da birden konuşmaya başlar ya hani insanlar.Sanki bir kere dursa hiç konuşamayacakmış gibi dökerler içlerini.İşte böyle pusmuş aşk yüreklerimize.Göz görür, görmezden gelir.Dil haykırmak ister, susarak örselenir.Ayaklar olduğu yerde koşarken, eller hayallerle birleşir.Gönül hisseder ama çaresizce bir köşeye çekilir.
Lakin gönlümüzün kemeri yok.Sabır başımızda tac iken, dualarımız tahtımızı üstlenir.Deftere yazılan güzel sayfaların sırası elbet gelir.Hiç bir zaman unutmayalım ki;
Aşk, bekleye bekleye kudretlenir..
🍃

📌Bu paylaşıma bir arkadaşınızı etiketleyerek ona armağan edebilirsiniz.


🖋 #MFurkanBingöl
🎈 #zarifbirkalem
🌿
Fon♪Volkan Sönmez - Düş Bitti


🕊🌿🍂
• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
Islak sokaklar mevsimindeyiz artık.
Bu kalabalık şehre hüzün yağar bu zamanlar..


📌Bu paylaşıma bir arkadaşınızı etiketleyerek ona armağan edebilirsiniz.

🖋 Abdullah Özdoğan
🎈 #zarifbirkalem


🕊🌿🍂
• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
——————————————————————————————————
Beğendiyseniz yoruma 🌼 ya da🎈bırakmayı unutmayın..😊
——————————————————————————————————
Hadi bayım! Birimiz yağmuru dansa kaldırsın.
Birimiz çocuk olsun yeniden..
🍃

📌Bu paylaşıma bir arkadaşınızı etiketleyerek ona armağan edebilirsiniz.


🎈 #zarifbirkalem
🎬Yedi Güzel Adam

Most Popular Instagram Hashtags