zarifbirkalem zarifbirkalem

1,110 posts   85,966 followers   6 followings

Zarif Bir Kalem  ❤Z ⠀ 🏠Burası senin evin.Sana iyi gelecek.. ⠀ 🎈Şiir, kalbin çayıdır.. ⠀ 🍃Gönlünüzdekilerin ömrünüze sığması dileğiyle.. ⠀ 👇Hikayeleri indirebilirsiniz.


Yoruma umut dolu bir 🎈 balon bağlayalım hâldaş..

• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
Binbir çiçek ile değil, bir içtenliğe mutlu olurum
Yatlara katlara ne gerek, omuzun olsa uyurum
Sözlerin gönlüme masal, gözlerin ise uçurum
Bir tutam vefan olsun da, cefandan sefa bulurum

Kalbin ucu yârdan geçer, aşk dolu olsun yolumuz
Sevdasız yeşermez ağaç, baharda uçsun kuşumuz
Ölümü at bir kenara, sonsuzluk olsun konumuz
Varsın dünya dönsün dursun, beraber olsun sonumuz..


🖋#MFurkanBingöl🎈#zarifbirkalem
🌱Z

Fon♪Haluk Tolga İlhan - Dumanlı Dumanlı


Yoruma umut dolu bir 🎈 balon bağlayalım hâldaş..

• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
Yoruldun mu, kırıldın mı, hırpalanıp bir köşeye mi atıldın?
Senden her şeyini alabilirler.Dünyanın güzel yönleriyle beraber acımasız yönleri de var ve bunların hepsi seni bulabilir.İnsan olmak kolay değil.Hele ki kalbin sevgiye, şefkate, sadakata ve merhamete aşıksa yaşamak bir hayli zor bu dünyada.Bunca duyguyla savaşmak her yüreğin harcı değil.Bunca siyahta beyaz kalmak hayal gibi kolay değil.
Unutma;
Senden her şeyini alabilirler ama umudunu alamazlar hâldaş.
Dışını zifiriye vurabilirler ama içinin paklığına elleyemezler.
Tüm sevgisizliği sana dayatabilirler.
Merhamet etmez ve tüm hainliklerde seni bir kobay gibi kullanabilirler.
Ama ne yaparlarsa yapsınlar gönlünden sevgiyi koparamazlar hâldaş.
Ne yaparlarsa yapsınlar, seni senden alamazlar..

🐞
🖇Bu paylaşıma bir arkadaşınızı etiketleyerek ona armağan edebilirsiniz.


🖋#MFurkanBingöl 🎈#zarifbirkalem

Fon♪Erdal Güney - Yüzünün İlk Çağında


Yoruma umut dolu bir 🎈 balon bağlayalım hâldaş..

• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
Belki bu aralar biraz zor gidiyor hayat.Her zamankinden daha fazla hüzün kaplı belki de gönlün.Sonbahar esintisinde dalgalanan küçük bir serçe gibi nereye vursa rüzgar, o tarafa sendeleniyor duyguların.Önceden çok sevdiğin yağmurlar canını yakmaya başlamış gibi, her bir tanesi ayrı bir özlem hatırlatıyor.Geceleri bir sofra kuruyorsun göğe, ay ve yıldızlar ne var ne yok dinliyor.Bir dost arıyor bazen gözlerin veya aranacak dost oluyorsun yıkık dökükken için.Şu nasılsın sorusuna hiç aldırış etmiyorsun bu aralar, nasıl olduğunu bir sen biliyorsun, anlamazlar.
Senin bile adını koyamadığın bir şeyler saklı içinde.Bir damla su musluğun ağzında, düşecekmiş gibi ama bekliyor, bekletiyor.Merak ediyorsun.Hep böyle mi olacak, böylemi geçecek yıllar diye aklını kurcalayıp duruyorsun.Ama böyle gitmeyecek hâldaş;
Sabrederek yılmadan, usanmadan ettiğin o duaların hepsi birikiyor.İnsan olarak yaşamak yetmiyor, bu hayatta insanca yaşamak gerekiyor.Kurumuş dalı sulamayı, ekmeği yerden kaldırmayı veya insanların hepsine sevgi ile bakmayı iyilik olarak değil olması gereken bir şeymiş gibi görmen gerekiyor.Hiç ummadığın bir yerde ve ummadığın bir anda çalacak kapın.Kucak dolusu mutluluk ve demet demet aşk çıkacak karşına.Çiçek açmış taneler dökülecek gözlerinden.Güneşin sararacak, sabah kalktığın vakitler günlerin gerçekten aydınlanacak.Ne olursa olsun, başına ne gelirse gelsin şunu sakın unutma!
"İyilik yapan, yalnızca iyilik bulacak."
Ve bir gün anılar gelecek gözlerinin ardına.Şöyle bir bakıp, iç çekeceksin.Şimdide olduğu gibi, geçmez dediğin ne kadar şey varmış da, hepsi geçmiş tek tek göreceksin.Yaşlar eksik olmayacak yüzünden.Kirpiklerinden sıyrılıp, yanaklarından akacak tekrar çiçek açmış tanelerin.Sen güçlü bir insansın.Hayatın canını sıkan her cilvesine şimdilik eyvallah diyeceksin.Kalbinden geçeni yaşayıp, her zaman aslını bürüneceksin.Her dua vaktine esirdir.O günleri göründüğün gibi olup, olduğun gibi bekleyeceksin..

🐞
🖇Bu paylaşıma bir arkadaşınızı etiketleyerek ona armağan edebilirsiniz.


🖋#MFurkanBingöl 🎈#zarifbirkalem

Fon♪Ezginin Günlüğü - Eksik Bir Şey Mi Var


Dostlarımıza armağan edelim..
⠀⠀
☁️ ⠀☁️⠀⠀☁️
• ⠀ • ⠀ • ⠀ • ⠀ •
Gitmek istiyorsun bazen değil mi?
Bavula dolaptan üç beş şey koyup, hiç kimseye haber vermeden gitmek istiyorsun.
Her hayatın mükemmel olmadığını biliyorsun ama yükün ağır geliyor.Sanki çok kuvvetliymişsin gibi hayat bir sağdan bir soldan vuruyor.
İyi bir insan olarak yaşamaya çalışıyorsun.İnsanlığa layık olmak istiyorsun ama insan olmak bazen zor geliyor.Tabii ki zorlanacağız.Zaten kolay olmuş olsaydı bizim bu sınavı kazanmak için gösterdiğimiz çaba boşa gitmez miydi?
Değer verdiklerinden karşılığını alamasan da, hayat beklentilerini vermese de, her seferinde sanki sadece senin üstüne geliyormuş gibi geçse de zaman, yine de yaşamak güzel.Ailen, dostların ve tüm sevdiklerinle beraber olman ve onlara gösterdiğin sevgi ayakta tutuyor seni.
Aç bir kedi görsen doyurmadan gidemiyorsun.Cebinde ki son paranla mendil almayı seviyorsun.Martılara simit atmaktan, yere düşen ekmeği kaldırmaktan veya bir karınca için yolunu değiştirmekten vazgeçemiyorsun.Peki nerede yanlış yapıyorsun?Neyi eksik yapıyorsun da her şeye rağmen yine de mutlu olamıyorsun?

Allah'ın bir adıda Zül Celali Vel İkram'dır hâldaş.
"Yani önce celal sonra ikram
Önce kahır, zulüm, imtihan, çile.
Sonra lütuf, sonra ihsan, sonra ikram.
Ya sebep nedir?
Neden önce celal sonra ikram da bulunur?
- İnsanın Aşık-ı Sadık mı değil mi emin olmak için."
Gün gelecek öyle bir gün doğacak ki, istediğin yere zorlanmadan ulaşacaksın.Gün gelecek insanlar senin değerini anlayacak ve sen verdiğin değerin karşılığını misli misli alacaksın.
Sen hikayenin sonunda mutlu olan kahraman olmak istiyorsan bu dertlere eyvallah diyeceksin.Her geçen gün üstüne gelen Dünya'ya, mutlu olduğunda bile bir hüzün arayan gönlüne, yarasını sarmaktan sıkıldığın kalbine eyvallah diyeceksin.
Unutma!
"İyiliğin karşılığı, yalnız iyiliktir." ( Rahmân-60 )
Sen Allah'tan bu sözü aldıktan sonra neden hüzne yenik düşüp iyilikten vazgeçesin ki.Sen istediğin sürece mutlu yaşayıp, mutlu ölmek senin elinde.
Vazgeçme.
Sabrına yenik düşme.
Ne olursa olsun;
İnsan olarak yaratıldığımız bu Dünya'da, insanlığını elinin tersiyle itme..
.
.
🖋#MFurkanBingöl 🎈#zarifbirkalem
♪Özkan Samioğlu - Gönül


Yoruma umut dolu bir 🎈 balon bağlayalım hâldaş..
🍃
Dünya yenilmiş ve yorulmuş insanlar ile dolu.
Bana bir tane her şeyi tam bir insan gösterebilir misin?Hayır.Çünkü bu dünya imtihan dünyası hâldaş.
Bir derdimiz, bir sıkıntımız olmayacaksa eğer, bu hüzün yüreğimize yüreğimize neden nakşeder.Ben hüznümü seviyorum.Belki garip gelebilir ama sevincimden daha fazla hoşlanıyorum.Geceleri gökyüzüyle sohbet edebiliyorum mesela.Veyahut bir bardak çaya dert anlatabiliyorum.Şöyle esaslı bir türkü dinlediğim zaman anılarımı göz ucuyla ıslatmayı istiyorum.Ve biliyorum ki benim gibi hüznünü seven nice cam gönüllü insan var.Bunu hissetmek, bu hissi duyabilmek ve dokunabilmek ile hayata aşina oluyorum.
Çağımızda o kadar çok insan var ki, hangisi insan hangisi değil karıştıracak hale geldik.Güzel gönüllü insanlara o kadar hasret kaldık ki, hiç görmediğimiz halde çok özledik.Eskiden kötü insanlar anlatılırmış hikayelerde.E iyi insan o kadar çok ki, hangisi az ise o dikkat çekiyor, onu dinlemek istiyormuş insanlar.Şimdi ise anlatılacak iyi insan kalmadı hâldaş.Keşke eskiden iyi insanları daha fazla anlatsalarmış da, fırsat kalmasaymış dünyanın iki döneminde de kötü insanlara.Sende saatlerce anlatacak ve dinleyecek iyi bir insan arıyorsun biliyorum.Ama bulamıyorsan sana bir sır vereyim.Şu temiz gönül yoksulluğuyla yaşadığımız coğrafyada, gökyüzü insanlardan daha iyi olabiliyor.Ne zaman gitsen kapısı açık ve halinden çok iyi anlıyor.Bir kere olsun konuşursan ömürlük bir dostun oluyor.
Aslında bu devir çok basit bir kuralın devri.Ne olursa olsun, nasıl olursa olsun insan olarak yaratıldığımız dünyada, insan olmak için değil, insanlığa layık olabilmek için yaşayacağız.Seni çok üzüyorlar, çok kırıyorlar biliyorum.Sen iyi bir insan aradıkça daha fazla tükeniyorsun, görüyorum.Ama şunu unutma ki hâldaş, iyiliğin karşılığı sadece iyiliktir.Merak etme, tasalanma, sabrını yitirme.Senin aradığın o iyi insan da şuan da seni arıyor.Ve birbirinizi bulmak ne kadar meşakkatli olursa, inan ki kavuşmak da o kadar güzel oluyor.Allah'tan gelene 'of' değil 'af' de hâldaş.İşte senin aradığın dünya tam olarak bu aşamada başlıyor.

.
| #MFurkanBingöl 🎈#zarifbirkalem
Fon♪İnce Saz - Kuzey


Yoruma umut dolu bir 🎈 balon bağlayalım hâldaş..

• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
Sevmek o kadar muazzam bir duygu ki;
Hangi kelime kullanılırsa kullanılsın,
Tanımının tam anlamıyla yapılamayacağını biliyorum.
Ama ne yalan söyleyeyim;
Seni ekmek gibi, su gibi seviyorum..


🐞


🖋 #MFurkanBingöl 🎈#zarifbirkalem
🌱Z

♪Cahit Berkay - Sahilde Buluşma 🎬@sony_91


Yoruma umut dolu bir 🎈 balon bağlayalım hâldaş..

• ⠀ • ⠀ • ⠀ •
İnsanın bazen sarılası geliyor;
Hiçbir şey düşünmeden,
Anlatmadan durgun suyun altındaki boğuşmayı,
Güvensizliğini belli etmeden insanlara, insanlığa,
Yazmadan gönlünün umut dolu odalarına hüzün tebligatını,
Kırmadan, kırılmadan,
İnanarak tekrar tekrar yarınların aydınlığına,
Severek, sevilerek menfaatsiz bir akımda,
Susturarak şehrin tüm gürültüsünü,
Zalimliklere siper olmuşcasına,
Mazlumun yanında hâldaş bir duruşla,
Yok etmeye inanarak tüm kötülükleri,
Bir vefa kırıntısına muhtaçlığını giderecek bir şekilde yaşayarak,
Ve aşkın gerçekciliğini hücre hücre tadarak sarılası geliyor.

Aslında yorgunluğum pek bir şey ifade etmiyor, üzgünlüğümün ve kırgınlığımın yanında.
Ama yine de çok yoruldum Anisa.Biraz olsun vefan kaldıysa, koyabilir miyim şu ağır başımı omuzuna..?

🐞
🖇Bu paylaşıma bir arkadaşınızı etiketleyerek ona armağan edebilirsiniz.


🖋 #MFurkanBingöl
🎈 #zarifbirkalem
🌿
Fon♪Hüsnü Arkan - Hoş Geldin


Yoruma umut dolu bir 🎈 balon bağlayalım..

Dünya o kadar garip bir mekan ki, yaşamak dediğimiz şey bazen ölmekten daha zor geliyor.
İnsanız.Şöyle etraflıca düşündüğümüz vakitler bir oturuşta geçmiş tüm yıllarımızı ve tüm pişmanlıklarımızı yiyoruz.Bu yetmiyor, geleceğimizi ve tüm ömrümüzü koca bir keder üstüne inşa edip, kendimizi hüzün bataklığından çıkarmayıp yine de doymuyoruz.
Hani şu her seferinde aklının en ücra köşelerini yeyip bitiren derdin var ya hâldaş.Hani böyle düşündükçe çıldırdığın, işin içinden bir türlü çıkamadığın derdin var ya.
Şimdi al onu ve koy avuçlarının tam ortasına.Bir elin ile ağzını, bir elin ile burnunu kapat.Gözlerinin önüne getir bütün anılarını.Bak şimdi bakabildiğin kadar tüm yaralarına.Hangisi nefes alamamaktan daha acı, hangisi seni öldürecek kadar, hangisi yaşamına engel olacak kadar katı?
Allah kuluna taşıyamacağı yük yüklemez hâldaş.Sen hala bunu anlayamadın mı?
Hiç dışarı çıktığın zaman yürümeden önce başını kaldırıp gökyüzüne baktın mı?Etrafındaki ağaçlar, deniz, dağlar, taşlar, yollar hiç bunları düşünerek çıktın mı yola?
Allah bize yaşamak adı altında bütün dünyadaki insanların bir araya gelipte zerresini yapamayacağı güzellikler vaad etmiş.Sen hiç bunlara bakıp, bunlara dayanıp şükür kapısını araladın mı?
Ellerinin, ayaklarının, kulaklarının, gözlerinin adağını gönülden bir dua ile, hamd ile Arş'a yolladın mı?
Yaşamak ve yaşadıkça Allah'a yaklaşmak o kadar güzel bir duygu ki; bütün insanlık toplanıp hinliğe itse kalbini, yine de bozamaz şu huzur dolu ahengini.
Toparlan hâldaş.Zorlanmayacağız demiyorum.İnsanız, elbette zorlanacağız.Ama her gecenin bir sabahı olduğu gibi her derdin de bir dermanı var.Dertler ve sıkıntılar içinde olabiliriz.İnsan doğduk, bu kolay.Ama ne olursun olsun insan kalmayı unutmayacağız.
Şimdi aç elini Mevlâ'ya ve bir dua arz et Arş'a;
Allah'ım;
Gece dinlenişlerimi, gündüz direnişlerimi benden alma.
Gökyüzündeki uçuşlarımdan, topraktaki huzurumdan alıkoyma.
İçime seslenişlerimi, dışıma serzenişlerimi kısma.
Gönül yolumu güzel kıl.
Yönümü senden ayırma..

🐞
🖇Bu paylaşıma arkadaşınızı etiketleyerek armağan edebilirsiniz.


Fon♪Suat Kara - Mihriban

🖋#MFurkanBingöl 🎈#zarifbirkalem
🌱Z

🌼
Benim çiçeğim sensin.
Hep suladığım, hep susadığım..


🖋#MFurkanBingöl 🎈#zarifbirkalem
🌱Z

🌸
Bilir misiniz?
Yine de en büyük,
En güzel imtihanıdır
İnsanın gönlü..


🖋#MFurkanBingöl 🎈#zarifbirkalem


📚Bir Güzel Adam kitabı D&R mağazaları ve tüm kitap evlerinde..
🌿
Bir bakmışsın Allah,
Senin yerine tamamlamış,
Yarım kalan her şeyi..


🖋 @birguzeladam
📖 @carpediemkitap

🌸
İçimizden bir ses şöyle diyor;
O kadar çok düşmüşüz ki,
Düşecek yer kalmamış..


🖋#MFurkanBingöl 🎈#zarifbirkalem

Most Popular Instagram Hashtags