zamangaribi zamangaribi

301 posts   3,629 followers   336 followings

Raci Erikli ®  ✮Yıldız Teknik Üniversitesi 🎓 Eski zaman düşkünü, İstanbul aşığı, çaysever. ©️Tüm çekimler bana aittir. Etiketleyerek paylaşabilirsiniz. 🇹🇷

Rahman’nın ruhumuza, sunduğu ufukları, semaları, mevsimleri, an ve an değişen kâinat sahnesindeki sonsuz manzaraları seyrettirerek huzur vermesi de bize en güzel hediyesi değil midir aslında..
O ki cemaliyle yumuşacık ve tane tane birbirine değdirtmeden üzerimize karlar indirip, Celaliyle kainatı beyaza bürüyen Rabbimiz...
Hüzünlerimizi rahmetinin dokunuşuyla kar tanesi gibi eritsin, dostluklarımızı her bir kar tanesi gibi özel ve güzel, gönlümüzü de O’nun rızası yolunda yağan kar tanesi gibi pak eylesin ❄️🙏

Bizler dünyanın karmaşasında ilmik ilmik işlenirken, gönlümüzü bu güzelliklere dolduran Allah’a hamd olsun. Bizi naif yüreklere rast getirsin. Getirsin ki sarsılmasın gönlümüz.

Güzel şeyler düşünmeli.. Güzel işler yapmalı.. Güzel dualar etmeli.. Güzel konuşmalı.. Güzel bakmalı.. ve Güzel yaşamalı insan.

Gönlünüz yorulmuşsa da gönlü güzel insan olmaktan asla vazgeçmeyin. Ne kadar uzağa giderseniz gidin gönlü güzel olan insanların gönlüne daima yakın olursunuz.

Gönlü, kalbi taşlaşmış insan olmaktan Allah hepimizi korusun.. 🌸

... ‘ Sanki gözlerimin içi terliyor, bu; ya geçen zamanın etkisi, ya gördüğüm bir düş, ya martı çığlıkları ile denizin verdiği tarifsiz huzurun etkisi.. bilemiyorum ama.
Kalpteki hüzne rağmen hikayesini güzel yaşama gayretinde olanlara selam olsun. 🌾

İçimiz dışımızla kavgalı, dışımız içimizle...
Bir olmanın çok ötesinde bir yerlerdeyiz, ve dünyayı idrak etmenin en uzak köşesinde belki.

Nefes alan sadece insan mı şu dünyada,
Dinlemezsek, dünyanın kabarıp inen göğsünün sesini?
Nasıl yağmurun ve denizin dingin sesi kulaklarımızı okşar?
Nasıl anlayabiliriz bu debdebeler çağında birbirimizi?
Nasıl alışabiliriz buraya?

.. aslında hüzünle yaşamayı bilmeli insanın kalbi hüzüne alışmalı alışmalı ki her sonbaharda yapraklar dökülürken durup izleyebilmeli ve aslında hayatta,gerçeklerde böyle böyle değilmidir.
Herkes mutlu olmak ister sevgiyi,aşkı güzel bir şekilde tatmak ister ama hep mutluluğumu tatmalı insan,hüznüde tatması gerek belki defalarca.
Her mutluluğun arkasında hüznüde aramayı bilmeli insan alışmalı,kalbi her kırıldığında dayanmayı bilmeli.yalnız kaldıkça hüzünlenmeli belkide dost olmalı hüzünle insan.

‘’ Bi ablamız aşkı şarkıya benzetirdi.
İlk başta çok seviyorsun , üst üste defalarca dinliyorsun , ezberliyorsun her notasını , sözünü.
Sonra bıkıyorsun.
Dinlemiyorsun.
Aradan zaman geçiyor biraz.
Hiç olmadık bir yerde o şarkıyı duyuyorsun.
Başlıyorsun söylemeye.
Ezbere biliyorsun çünkü.
Aşkta böyle derdi.
Önce çok seversin.
Ezberlersin her şeyini.
Sonra bıkarsın birden bire.
Uzaklaşırsın.
Araya başka başka şarkılar (insanlar) girer.
Kimisini ezberlersin.
Kimisini ezberlemeye çalışırken yorulursun.
Sözleri notaları birbirine karıştırırsın ve vazgeçersin.
Hayat bu ya ,
Karşına çıkarıverir ummadığın bi anda , o ilk ezberlediğin ama bıktığın şarkıyı.
Sonra tekrar seversin.
Çünkü onun her şeyini en iyi sen bilirsin.
Ama bu defa bir başkası ezberlemiştir onu ve hatta yeniden bestelemiş..
bir başkasına aittir artık.
Ve senin araya koyduğun zamanla bu da kaybolup gidiyor gelmeyecesine bi daha. ‘

Sana has, sana nazır suskunluklar filizlendi yine bende. Geceye, denize ama en çok da sana benzeyen yağmurlar yağıyor üzerime. Ses tellerin kadar titrek rüzgarlar içimi titretiyor. Sağ baştan say’cılık oynuyorum hayallerimle sokak aralarında. Ve bir şey oldu. İçimden inceldi ama kopmadı. Kopsun istedim. Yürüyemedim, dokunamadım.
Bir dua gibi kaldı içimde.
• Yorum: @suzanhacigarip

Şimdi göç halinde olan kuşlar kadar yorgun yüreğim. Kanat çırpmaya mecalim yok lakin bir umuttur düşmüş aklımıza.
Hep uzaklarda sanmak mutluluğu ve sürekli kanat çırpmak bir bilinmezliğe. Adını da sıcak ülkelere göç koymuşuz öyle inanıp öylece uçuyoruz işte. Sanırım biz gittiğimiz yere kara kış getiriyoruz. Nereye kavuşsak çok geçmeden orası da soğuyor.
Sonra yine….
Belki de penguenler gibi birbirimize sokulsak kimsenin gitmesine ihtiyaç kalmayacak… Bakmayın birlikte göç ettiğimize biz aslında yalnızlığı seviyoruz… 
Biz gitmeyi seviyoruz bulunduğumuz yeri benimsemiyor sahiplenmiyoruz…
Hep uzaklara göç halindeyiz işte. Kimisi kanat çırparak bunu yapıyor kiminin de bedeni durmuş olsada yüreği havalanıyor… Kiminin de bedeni gitmiş yüreği kalmış haberi yok…
O çok umut ettiğiniz uzaklardan selam ederim, burada da vaziyetler aynı herkes göç halinde…

Birkaç mevsim daha sürer bu yara. 
Birkaç sonbahar daha… “ Sonrası, yine ömür olur yalnızca. ”
Hiç tanımamış, hiç tanınmamış, 
hiç tanışmamış gibi…

“İyi misin?” diye sormuştun:
Eskisi kadar konuşmuyorum, gülmüyor, pek kimseyle de görüşmüyorum. Anılarda yaşıyorum, bolca şarkı dinliyorum. Eskisi gibi olamıyorum, olmakta istemiyorum. Gidişin ölümüydü umutların. Kolum kanadım kırık, yetim çocuk gibi dolaşıp duruyorum. Duruluyorum. Bazen azgın deniz gibi köpürüp sana taşıyorum satırlarca, bazen susuyorum. Sana susuyorum. Kuruyan kalbimi gözyaşları ile suluyorum. Ben yinede idare ediyorum. ‘İyiyim’ yani anlayacağın. Sen, sen iyi misin gerçekten? Mesela benim güneşi görmeden dalamadığım uykunun kollarına rahat bırakabiliyor musun kendini?

Most Popular Instagram Hashtags