yenisafak yenisafak

2577 posts   121886 followers   17 followings

Yeni Şafak Gazetesi  Türkiye'nin Birikimi. Daha fazlası için:

http://www.yenisafak.com/

Günün önemli gelişmelerini dört ayrı kategoride, dört özet ve özel çalışmalar ile sizin için derledik. 🔍🗞 #yenişafak #özet #haberler

Mehmetçik İkiyaka Dağları'nda destan yazıyor. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Irak sınırındaki İkiyaka Dağları'nda 25 Mart'ta başlatılan operasyon kapsamında şimdiye kadar 27 terörist etkisiz hale getirildi, teröristlere ait çok sayıda mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi. Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) İkiyaka Dağları'nda 25 Mart'ta başlatılan ve 3. Piyade Tümen Komutanlığına bağlı Dağ ve Komando Tugay Komutanlığınca yürütülen "Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar Operasyonu"nda Mehmetçik, teröristlere göz açtırmıyor. Türkiye sınırına yönelik her türlü tehdidin anında saptanarak bertaraf edildiği bölgede vatan savunmasını başarıyla sürdüren Mehmetçik, operasyon bölgesine güvenlik gerekçesi ile hava karardıktan sonra helikopterler ile taşınıyor.

#yenişafak #türkiye #turkey #tsk #military #hakkari #yüksekova #şemdinli #dağlıca

Mehmetçik İkiyaka Dağları'nda destan yazıyor. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Irak sınırındaki İkiyaka Dağları'nda Türk Silahlı Kuvvetlerince sürdürülen "Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar Operasyonu" kapsamında şimdiye kadar 27 terörist etkisiz hale getirildi. Oldukça zorlu arazi şartlarında operasyonlarını kararlılıkla sürdüren Mehmetçik, teröristlere ait çok sayıda mühimmat, patlayıcı madde ve yaşamsal malzeme ele geçirdi.

#yenişafak #türkiye #turkey #military #tsk #mehmetçik

Alperen'in annesiyle son görüntüleri yürekleri burktu. İzmir'de, okul servis minibüsünde unutulduktan sonra hastanede yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in annesiyle çekilmiş son görüntüleri ortaya çıktı. Cep telefonu ile çekilen görüntülerde Beşiktaş taraftarı olduğu anlaşılan Alperen annesi Buket Sakin ile takımı için tezahürat yapıyor.
#yenişafak #türkiye #izmir#alperen #servis

"Vadideki güzel şehir" ziyaretçilerini bekliyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin turizm potansiyeli en fazla illerinden olan Bitlis, camileri, kümbetleri, medreseleri, kaleleri, Selçuklu Mezarlığı, Van Gölü, Nemrut Krater Gölü, Süphan Dağı ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini bekliyor. Yazılı tarihi çok eskiye dayanan Bitlis, merkez ve ilçelerindeki tarihi eserleri, mistik dokusu, camileri, medreseleri, Selçuklu Mezarlığı, kümbetleri, tarihi evleri, kalesi ve doğal güzellikleriyle adeta açık hava müzesi konumunda. Yazın yeşile bürünerek adeta bir "yeryüzü cenneti"ni andıran kent, Türkiye'nin en büyük tuzlu ve sodalı gölü olan Van Gölü'nün hilal şeklinde kucakladığı Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçeleriyle de turizmde önemli bir yer tutuyor.
#yenişafak #türkiye #bitlis #turkey

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için seslendirdik. 🔍🗞 #yenişafak #türkiye #özet #yazarlar

Avrupa'da terör saldırıları devam ediyor. Barselona'da yaşanan saldırının ardından Avrupa bir kez daha alarmda. Terörünün üç yılını özel video ve görsellerle sizin için dosya haline getirdik. 🔍🗞 #yenişafak #türkiye #dosya #terör #avrupa #europe_catalonia #barcelona #terrorattack #spain

Irkçı liderin burka eylemine Avustralyalı bakandan sert tepki. Avustralya Adalet Bakanı Senatör George Brandis'in, parlamentoda burka protestosu yapan İslam karşıtı görüşleriyle tanınan ırkçı Tek Ulus Partisi lideri Pauline Hanson'a verdiği cevap ayakta alkışlandı.

#yenişafak #yenişafak #türkiye #turkey #islam #muslim #islamofobia #austurlia #avustralya

Günün önemli gelişmelerini dört ayrı kategoride, dört özet ve özel çalışmalar ile sizin için derledik. 🔍🗞 #yenişafak #özet #haberler

Ganalı Abdullah Amca Hac yolunda. Köyünde yapılan TRT World ekiplerinin çekimleri sırasında ilk kez drone ile karşılaştığında sorduğu "Bunun biraz daha büyüğünü yapıp beni Hicaz'a götürebilir misin?" sorusuyla sosyal medyada tanınmasının ardından Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun girişimleriyle hacı olma hayaline kavuşacak Ganalı Abdullah, bu sabah Türkiye'ye geldi. Ganalı Abdullah, "Böyle bir güzelliği yaşattığı için Allah'a çokça şükrediyorum. Bunda emeği geçen herkese sürekli dua ediyorum. Haccın ardından Gana'ya döndüğümde bu fırsata sahip olduğu için huzurla uyuyabileceğim." dedi.

#yenişafak #türkiye #turkey #islam #muslim #hacc #hac #mekke #maqqah #medine #saudi #saudiarabia #ghana #gana

Barcelona’daki saldırı sonrası Müslüman şoför yardıma koştu! İspanya'nın en turistik şehirlerinden biri olan Barcelona'da terör örgütü DEAŞ'ın dün gerçekleştirdiği saldırılarda 13 kişi hayatını kaybetti, 100 kişi yaralandı. Saldırıların yaşandığı bölgelerde, halk birbirine yardım için kenetlendi. Müslüman taksi şoförü Muhammed de onlardan biri. Muhammed, bölgede yaralananları hastaneye taşımak ve orada bulunan vatandaşları güvenli yerlere ulaştırmak için çaba sarfetti.

#yenişafak #türkiye #turkey #terrorattack #barcelona #barselona #helpermuslim #islam

#HaftanınFotoğrafları Anadolu Ajansı'nın derlediği haftanın fotoğraflarını paylaşıyoruz.
1. fotoğraf: 15'inde şehit düşen Eren Bülbül, Mehmetçiğin Dağlıca operasyonlarında, füzeye ismi yazılarak anıldı.
2. fotoğraf: 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde vefat edenlerin mezar taşında yaşanan acıyı resmedildi.
3. fotoğraf: Gazze kentinden kutsal topraklara gidecek ilk hacı adayı kafilesi, kent merkezindeki Katibe Meydanında toplanarak Refah sınır kapısına doğru yola çıktı. Bir anne ile çocuğunun vedalaşması.
4. fotoğraf: Batı Akdeniz'de 649 kilometrelik kıyı şeridinde deniz kazası ve boğulmalar başta olmak üzere çeşitli olaylarda arama kurtarma operasyonlarına katılan DEGAK-8 Timi, zorlu eğitimlerdeki başarısıyla göz dolduruyor.
5. fotoğraf: İstanbul’un bir bölümünde yağan yağmur şimşeklerle birlikte etkili oldu. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve İstanbul Boğazı şimşeklerle aydınlandı.

#yenişafak #türkiye #turkey #15temmuzşehitlerköprüsü #istanbul

Most Popular Instagram Hashtags