[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

yaghma_golrouee yaghma_golrouee

1691 posts   556953 followers   0 followings

yaghma golrouee  تنها صفحه رسمی یغما گلرویی در اینستاگرام. The only official page of yaghma golrouee.

http://t.me/yaghmagolrouee

"سالگرد همچراغی"

سه سال از آن روز گذشت... از جشن ساده ی ما با مهمانان انگشتشمارش. از ما که - بی لباسهای عروس و دامادی مرسوم - زیر سایش کله قندها به عاقد می خندیدیم. از یکی شدن دستهامان که همچنان به دهان نمی رسند اما یکدیگر را گرفته اند چرا که می دانند عشق همیشه حرف آخر را می زند. سه سال است که پا به پای منی و چراغ راهم. همدست من شدی، همراه و همدغدغه ام، همپرونده ام حتا... شریک تلخ و شیرینی این سه سال بودی و حالا ما سه نفریم. این نهال سه ساله میوه آورده. ممنون برای تک تک دقایق این سالها که در آسان و سختهایش کنار من بودی. ممنون برای "یارا" که خنده های غش غشش به زندگیمان رنگ امید می زند. ممنون برای عشقت، مهرت، صبوری ات، برای تیمار این ابر آسیمه سر که جز باریدن نمی داند. تنها نوازشهای تو این گرگ سرگردان را از زوزه هایش نجات می دهد، تنها عطر تو نمی گذارد راه بازگشت از این جنگل تو در تو را گم کنم. مرا ببخش به خاطر همه ی نداشته هایم، به خاطر بلاتکلیفی و ممنوع الهمه چیزی دیر سالم، به خاطر فقر و دردی که با خود دارم. به خاطر این دستهای خالی که دامنت را رها نمی کند. تو تعبیر تمام خواب های من بودی و بدون شناختنت این زندگی ارزش تجربه کردن نداشت. مغرورم به دستهای تو در دستم. دوستت می دارم.

یغما گلرویی

«گنجشک بی گذرنامه»

آخرین مجموعه ترانه ی یغما گلرویی
ترانه های سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵
به همراه دو گفتگو و هفت نامه

هموطنان ساکن خارج از کشور می توانند مجموعه ترانه ی «گنجشک بی گذرنامه» را از «سایت آمازون» تهیه و برای اقوام و دوستان خود که در داخل کشور امکان تهیه اش را ندارند ارسال کنند.

لینک خرید کتاب «گنجشک بی گذرنامه» از سایت آمازون:
https://www.amazon.com/dp/1975968689/ref=cm_sw_r_sms_awdb_-BxTzb8Z88BZ3
.
عزیزانی که کتاب را تهیه می کنند در صورت تمایل عکسی از خود به همراه کتاب، یا عکسی از کتاب را به دایرکت این صفحه بفرستند. لطفن به دوستان خود اطلاع رسانی کنید.
.
.
«The Sparrow without passport»
Yaghma Golrouee’s latest lyrics collection
Lyrics from 2011 to 2016
#یغما_گلرویی
#ترانه_سرا
#گنجشک_بی_گذرنامه
#Yaghmagolrouee
#Thesparrowwithoutpassport
#amazon

"شعرخوانی در زادروز دکتر جواد مجابی"

دکتر جواد مجابی (متولد ۲۲ مهر ۱۳۱۸) شاعر، نویسنده، نقاش، طنزپرداز، محقق ادبی-هنری و روزنامه‌نگار ایرانی است. از او آثار متعددی به چاپ رسیده‌است. مجابی بارها از سوی مجامع اروپایی و امریکایی برای سخنرانی درباره ی هنر و ادبیات ایران دعوت شده است و یکی از نمایندگان شاخص ادبیات معاصر ایران محسوب می شود. نوشته‌های او بیش از پنجاه اثر چاپ شده است که عمدتاً شامل هشت مجموعه شعر، چهار مجموعه داستان کوتاه، نه رمان، چندین نمایش نامه و فیلم نامه و داستان کودکان وآثار طنز و طرح های هجایی و چند مجموعه مقالات و چند شناخت نامهٔ ادبی دربارهٔ نویسندگان و شاعران ایران است. همچنین پژوهش مفصلی در زمینهٔ تاریخ طنز در متون ادبی ایران را ادامه می دهد که سیر شوخی‌های ادبی را در کتاب‌های نظم و نثر ایران طی هزار و اندی سال بر پایهٔ تحولات اجتماعی ترسیم می‌کند. بیست و دوم مهرماه جشن هفتاد و هشتمین زادروز او با حضور محمود دولت آبادی، سید علی صالحی، اسدالله امرایی، بهزاد شیشه گران، امیرحسن چهلتن، ابوالحسن تهامی، مجید کوچکی، محمدعلی سجادی، ناستین مجابی، علی بهبهانی، پرویز جاهد، پوپک مجابی امیرمحمد قاسمی زاده، پوریا سوری، علیرضا مجابی، پوریا عالمی و... در کوی نویسندگان برگزار شد.

به صفحه دکتر جواد مجابی در اینستاگرام بپیوندید:

@dr.javadmojabi

#javadmojabi_ir
#جواد_مجابی

"فرزندان خود را با موسیقی آشنا کنید"

تحقیقات نشان داده است که نواختن یک ساز موسیقی و نیز گوش دادن به آن باعث تحریک مغز و افزایش ظرفیت آن می­شود. در یک آزمایش، به ۲۲ کودک بین سه الی چهار و نیم سال درسهای کیبورد و یا آواز داده شد. در سوی دیگر، به گروهی ۱۵ نفره نیز هیچ درس موسیقی ارائه نشد. هر دو گروه در یک کلاس پیش دبستانی قرار گرفتند. نتایج نشان داد، کودکانی که در کلاسهای موسیقی شرکت می­کردند، ۳۴ درصد بهتر از سایرین در کسب مهارتهای ماندگار عمل کردند.آموختن موسیقی به کودکان همچنین باعث افزایش ظرفیت حافظه، بهبود دادن مدیریت زمان و مهارتهای سازماندهی، افزایش مهارت کار تیمی، افزایش پشتکار،بهبود هماهنگی جسمی و ذهنی، بهبود مهارتهای درک، افزایش احساس مسئولیت و تمرکز و کاهش استرس می شود.

خانم پریا صفرزاده فارغ التحصیل و مدرس رشته ی موسیقی و عضو مدرسان خانه ی موسیقی ایران، مدتهاست که به کودکان و نوجوانان موسیقی تدریس و هر ساله برای تشويق و تقويت اعتماد به نفس و شوق ادامه دادن به راه موسیقی با هنرجویانش اقدام به برگزاری کنسرت می کند. اگر فرزند دارید فرصت آموختن موسیقی را از آنها دریغ نکنید. برای ثبت نام فرزندانتان می توانید با این شماره تماس گرفته یا به صفحه پریا صفرزاده در اینستاگرام مراجعه کنید.

شماره تماس
09193066121
صفحه اینستاگرام
@pariasafarzadeh

"نام یا نان، مسئله این است"

فیلم "قاتل اهلی" پنجمین همکاری من و مسعود کیمیایی گرامی ست. سه ترانه ام در این فیلم با آهنگسازی و تنظیم اشکان دباغ و امیردانایی و صدای پولاد کیمیایی اجرا شده اند. حواشی عجیبی در روزهای آخر فیلمبرداری و تا چند ماه بعدش در رابطه با این فیلم پیش آمد که بازگفتنش خود سبب حاشیه دوباره می شود و به احترام بزرگانی که در کنارشان بوده ام از آن می گذرم. چند روز پیش یکی از ترانه های این فیلم با صدای امیرعباس گلاب - که ترانه های فیلم با صدای او هم اجرا شده - به شکل کلیپ و البته بدون میکس و مستر نهایی و با تصاویری از فیلم منتشر شد که در عنوانبندی آن نه نامی از آهنگساز و تنظیم کننده هست و نه شاعر قطعه که من باشم. باز هم معرفت امیرعباس گلاب که به شکلی حرفه ای هنگام انتشارش در صفحه شخصی خود عوامل کار را زیر آن منشن کرد. عدم درج نام پدیدآورندگان در این کلیپ که گویا توسط تهیه کننده فیلم ساخته و منتشر شده، عملی غیرحرفه ای و غیرقانونی ست. اگر علت نیامدن نام من شرایط همیشه نامشخصم که همچنان بعد ده سال ممنوعیت و دادگاهی و جریمه شدن مغضوب وزارت ارشاد هستم باشد، سوال اینجاست که پس چطور عکس و نامم در پوستر فیلم که هفته گذشته رونمایی شد آمده و تصویرم در فیلم و حتا همین کلیپ وجود دارد و اصلن چرا نام اهنگساز و تنظیم کننده و نوازندگان و عوامل دیگر که مشغول فعالیت مجازند در کلیپ نیامده؟ من اگر می خواستم نام و رنگ عوض کنم الان مثل خیلی همکاران دیگر با نام قلابی مشغول کاسبی در فضای نام کُش اما نان آور موسیقی مجاز بودم. این حذف اگر از طرف تهیه کننده اعمال شده باید پاسخگویش باشد و اگر دستگاه سانسور وزارت ارشاد که همچنان به شکلی وقیحانه وجود هنرمند ممنوع الفعالیت را منکر می شود آن را انجام داده، برای یکبار هم که شده باید دروغ گفتن را کنار بگذارد و اعلام کند این وزارتخانه سالهاست به شکلی سرخود و برخلاف قانون تصمیم به حذف نام من گرفته چون از نظر قانونی من به همراه چند ترانه سرا و آهنگساز دیگر برای بخشی از فعالیتهای هنریمان که این وزارتخانه جرمشان می داند بازداشت، دادگاهی و جریمه شده ایم و با پرداخت جریمه پرونده بسته شده است و حالا ارشاد موظف به برداشتن ممنوعیتهاست.
به سهم خود به تمام عوامل ساخت این موسیقی و فیلم خسته نباشید می گویم و برای به اشتراک گذاشتن آهنگها منتظر زمانی می مانم که نسخه با کیفیت و میکس شده ی آن با کاور و عنوانبندی کامل آماده شود. نام تنها چیزی ست که در این سالهای تعزیر برایم باقی مانده و به هیچ دم و دستگاهی اجازه حذف آن را نخواهم داد.

یغما گلرویی

"به سگان گرسنه این نقاهتگاه کمک کنید"

سگهای آسیب دیده ی "نقاهتگاه مریم صانعی" غذایی برای خوردن ندارند. از طریق صفحه اینستاگرام این نقاهتگاه به این موجودات بی پناه کمک کنید:
@maryamsanei44
#نقاهتگاه_مریم_صانعی
#حمایت_از_حیوانات

Telegram.me/dogcare

«دو اثر تازه گنج حکمت در بیپ تونز»

مجموعه «گنج حکمت» گزیده‌ای است از شاهکارهای نثر کهن پارسی با اجرای صداپیشگان نامدار. این مجموعه شامل آثار منثوری است که اگرچه ناشناخته نیستند اما آنطور که باید و شاید شنیده نشده‌اند. دشواری فراهم آوردن خوانشی صحیح و شایسته از آثار کهن بر کسی پوشیده نیست. اجرای شایسته این شاهکارهای نثر پارسی جز به همت صداپیشگان فرهیخته میسر نمی‌شد. این مجموعه شامل دوازده بخش مختلف است. دو بخش تازه از این مجموعه به تازگی برای خرید در سایت بیپ تونز قرار گرفته است:

۱- خار دیوار رزان
گزیده آثار منثور مولانا
گزینش و توضیح: توفیق هاشم پور سبحانی
خوانش متن: بهروز رضوی
آهنگساز: : مانی بیات
لینک خرید اینترنتی:
https://beeptunes.com/album/492069430

۲- گنج روز نیاز
گزیده طبقات الصوفیه خواجه عبدالله انصاری
گزینش و توضیح: محمد سرور مولایی
خوانش متن: ناصر طهماسب
آهنگساز: مانی بیات 
لینک خرید اینترنتی:
https://beeptunes.com/album/492380504

#گنج_حکمت
#ناصر_طهماسب

@beeptunes

«سلامت بودن جنونش»

یادداشتی از مسعودکیمیایی

یغما گلرویی شاعر است... عکاس است... سر به فیلم سازی دارد.
دنیای یغما در ترانه هایش زخمناک است. بازگوییِ شخصیت های کهنه نیست. بازگویی ساختمان های از دست رفته نیست. دریغ اش فراموشیِ آن هاست که بخشی از خاطرات شهر و انسان است.
یغما شبیه هیچ ترانه گویی واگویه های اجتماعی ندارد. سال هاست خودش را با از دست رفته هایش که چهره ی انسانی بیان نشده ی راوی ست، شعر می نویسد.
اندوه گری نمی کند. ساز و کار زنده دارد. با سیاست، سیاست گویی نمی کند. غم آوری نمی کند. شادمانه و پر حس به تاریخ معاصرش نگاه می کند و انبان واژه هایش پر از همین شاعرانه گی هاست. شعرش در عکاسی عکس می شود و عکس هایش از همان انبان واژه هایش می آیند.
درود دارم به سلامت بودن جنونش که آرام است.

مسعود کیمیایی ۱۳۸۶/۹/۱۱

#مسعود_کیمیایی
#یغما_گلرویی

"ما سه نفر"

با رفیق هنرمندم سهیل افلاکی
و مشتری آینده اش یارا... 😉

#سهیل_افلاکی
#تتو
#tattoo
#tattoiartist

@soheilaflaki

«گنجشک بی گذرنامه»

آخرین مجموعه ترانه ی یغما گلرویی
ترانه های سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵
به همراه دو گفتگو و هفت نامه

هموطنان ساکن خارج از کشور می توانند مجموعه ترانه ی «گنجشک بی گذرنامه» را از «سایت آمازون» تهیه و برای اقوام و دوستان خود که در داخل کشور امکان تهیه اش را ندارند ارسال کنند.

لینک خرید کتاب «گنجشک بی گذرنامه» از سایت آمازون:
https://www.amazon.com/dp/1975968689/ref=cm_sw_r_sms_awdb_-BxTzb8Z88BZ3
.
عزیزانی که کتاب را تهیه می کنند در صورت تمایل عکسی از خود به همراه کتاب، یا عکسی از کتاب را به دایرکت این صفحه بفرستند. لطفن به دوستان خود اطلاع رسانی کنید.
.
.
«The Sparrow without passport»
Yaghma Golrouee’s latest lyrics collection
Lyrics from 2011 to 2016
#یغما_گلرویی
#ترانه_سرا
#گنجشک_بی_گذرنامه
#Yaghmagolrouee
#Thesparrowwithoutpassport
#amazon

"با آذرخش فراهانی خلاق و هنرمند"

تنها دو روز دیگر از این نمایشگاه باقی مانده، از دستش ندهید.

نمایشگاه «اسپکتروم» گالری صا حول مفهوم رنگ سامان یافته.. این نمایشگاه آثاری از پنج هنرمند معاصر ؛ نازنین بیاتی، آذرخش فراهانی، پریسا قهرمانی، قاسم لطفی، سهیلا نوروزی را به نمایش می گذارد که رنگ عنصر اساسی و کلیدی آثارشان است. «اسپکتروم» حول محور رنگ، یعنی یکی از قدرتمندترین و اساسی ترین عناصرِ تمهیدات صوری (فُرمی) هنرمند شکل گرفته. در آثار این هنرمندان، رنگ حضوری انکارناپذیر دارد؛ رنگ‌سایه ها در تنالیته ها و شدت های گوناگون می درخشند، جذبمان می کنند، فرحمان می بخشند و شاید حتی گاهی منزجرمان کنند؛ اما نهایتاً رنگ ها اصرار می ورزند که بدان ها بنگریم، نگاه کنیم. در نگاه کردن است که رنگ را در بافتار صوری و مفهومی هنر معاصر، و بخصوص در حیطه ی علاقمندی ها و حساسیت های زیباشناختی هر هنرمند، تجربه می کنیم.

زمان: تا یکشنبه بیست و سوم مهر نود و شش
ساعت شونزده تا بیست.

مکان: پاسداران - بوستان هشتم - پلاک صد و سى و چهار - طبقه همکف -گالری صا
@farahaniazarakhsh

«یک تریبون: ناخواسته و نامحترمانه"

ناصر صفاریان (مستندساز) در پی پخش مجددبی‌اجازۀ فیلم‌اش از یک شبکۀ ماهواره‌ای، نوشتاری را در اختیار ایسنا قرار دار که در بخشهایی از آن آمده است:
در سال گذشته باخبر شدم یکی از شبکه‌های تلویزیونیِ سیاسیِ ماهواره‌ای، آخرین فیلمم، «من فقط شاعرم جناب سروان!» را که دربارۀ ترانه‌سرایی یغما گلرویی است پخش کرده... راستش اعتقاد کلی‌ام این است که من فیلمم را ساخته‌ام و حرفم را زده‌ام و هر کس و هر جا فیلم مرا پخش کند، عملا در خدمت من و نشر نگاهم عمل کرده و هر تریبونی که نسخۀ کامل هر اثری را منتشر کند نباید از سوی صاحب اثر پس زده شود. ولی فارغ از حقوق مادی و این که من با پول خودم فیلم می‌سازم و نه حتی به قصد سودآوری برای امرار معاش، که اصلا به دید بازگشت سرمایه برای ساخت فیلم بعدی، این کار جای اعتراض باقی می‌گذارد، مساله مهم، حق انتخابِ رسانه از سوی صاحب اثر است. این که با وجود درج آدرس سایت من در عنوان‌بندیِ فیلم، کسی خود را موظف به ارتباط و اجازه گرفتن نبیند و مهم‌تر این که با شارلاتانیِ خاص و وقاحتی مثال‌زدنی کل ماجرا را انکار کند و حتی درخواست عدم پخش مجددی را که کاملا محترمانه مطرح شده جدی نگیرد و هم‌چنان به کار ناشایستش اصرار بورزد، حس بدی به آدم منتقل می‌کند. حسی که نادیده گرفته شدنِ حقوق مادی اصلا در قیاس با آن هیچ است... مهم‌تر از همه هم این است که سال‌هاست سعی می‌کنم مرزبندی خود با اهالی سیاست را حفظ کنم و معتقدم هنر نباید هم‌نشین سیاست باشد. مثلا همین چند وقت پیش، دعوت دوستانی در یک حزب اصلاح‌طلب را برای راه‌اندازی جلسات نمایش و نقد فیلم رد کردم، چون علاقه‌ای به انجام کار حتی غیرسیاسی برای یک حزب سیاسی ندارم؛ در حالی که اتفاقا از نظر نوع نگاه، خودم را به آن‌ها نزدیک‌تر حس می‌کنم تا دیگر گروه‌های موجود. با این حساب، طبیعی‌ست که اصلا فارغ از هر حرف و نگاهی که پشت برنامه‌های این تلویزیون سیاسی وجود دارد و نزدیکی‌ای با آن ندارم، ته دلم علاقه‌ای به پخش فیلمم نداشته باشم. به‌ویژه فیلمی که اتفاقا دربارۀ ماندن و چه‌گونه ماندنِ یک هنرمند در ایران و تلاش برای خلق اثر در شرایط داخل کشور است. ولی خب چه کنم که ظاهرا چاره‌ای پیشِ پایم نیست در موارد این چنینی و باز باید رها کرد و گذشت. فقط ته ذهنم این سوال پررنگ می‌شود که آدم‌هایی که آن طرف دنیا نشسته‌اند و نسخه می‌نویسند و مدام از آرمان و عدالت و آزادی حرف می‌زنند، چرا رفتارشان کوچک‌ترین نسبتی با حرف‌های شان ندارد. ظاهرا فقط بلدند حرف بزنند.

متن کامل در خبرگزاری ایسنا:
http://gg.gg/690zr

Most Popular Instagram Hashtags