voafarsi voafarsi

14,772 posts   801,961 followers   30 followings

VOA Farsi  VOA Persian - Official Instagram - @voafarsi عكسهاي خبري، مهم و زيبا از ايران و جهان

از عكسهاى روز/ عکسی از خودرویی که راننده آن در لندن به عابران و دوچرخه سواران زد و سرانجام به اتهام اقدام تروریستی بازداشت شد. او تبار سودانی دارد.

اتحادیه بین‌المللی انجمن‌های ریاضی جهان پیشنهاد کمیته زنان انجمن ریاضی ایران را برای نامگذاری روز تولد مریم میرزاخانی، سوم ماه می (۱۳ اردیبهشت) به عنوان روز جهانی زن در ریاضیات پذیرفت. این ریاضیدان ایرانی و استاد دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۴ به دلیل انجام تحقیقات در زمینه «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ای آنها» برنده مدال فیلدز به عنوان بالاترین جایزه در ریاضیات شد. او نخستین زن و نخستین ایرانی برنده مدال فیلدز بوده است.
مریم میرزاخانی در سال ۲۰۱۷ درگذشت.

در ادامه نگرانی ها در مورد وخیم شدن وضعیت جسمانی نرگس محمدی، فعال مدنی در زندان، هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیام توییتری خواستار آزادی او از زندان و انجام مراقبتهای پزشکی شد.

از عكسهاى روز/ کنفرانس جهانی ۲۰۱۸ ربات ها در چین

فصل جدید رقابت های لیگ حرفه ای فوتبال آمریکا یا «ان اف ال» در حالی آغاز می شود که برای نخستین بار شاهد هنرنمایی رقصنده های مرد در میادین ورزشی خواهیم بود.

از عكسهاى روز/ نمایی از یک پل فروریخته در شهر بندری جنوا در ایتالیا. حدود ۴۰ نفر کشته شدند.

حکم یک سال زندان غلامحسین کرباسچی، شهردار پیشین تهران و از چهره‌های سیاسی اصلاح طلب قطعی شد.

خبرگزاری‌های داخلی ایران روز چهارشنبه ۲۴ مرداد گزارش دادند که آقای کرباسچی به دلیل برخی از سخنانش در یک جلسه در اصفهان احضار و در دادگاه به یک سال زندان محکوم شده بود و حال دادگاه تجدیدنظر این حکم را تایید کرده است.

از عكسهاى روز/ تصویری از هلال ماه در آسمان بریتانیا

گرانی مسکن

اگر فعال بازار مسکن هستید از شرایط بگویید. اگر به دنبال خرید، فروش و یا اجاره مسکن هستید از شرایط بازار بگویید.

در برنامه روی خط ساعت ۱۰ شب به وقت ایران

ویدئو کوتاه | تماشای بارش شهابی در صحرایی در اسرائیل

از عكسهاى روز/ لحظه وقوع صاعقه در مینسک بلاروس

رابرت دنیرو، بازیگر سرشناس آمریکایی روز جمعه ۷۵ ساله می شود. ستاره سینما که تا کنون ۷ بار نامزد جایزه اسکار و دوبار برنده آن شده، روز جمعه تولد ۷۵ سالگی خود را جشن خواهد گرفت.

Most Popular Instagram Hashtags