vlastinasvatkova vlastinasvatkova

968 posts   29,608 followers   972 followings

VLASTINA KOUNICKÁ SVÁTKOVÁ  • writer • #prostorprodusi • mum of 3 boys • • actress • #vlastinasvatkova • @adore_sperky owner • #adore • ambassador of @anabell_cz • • BOOK ➡️

Dnes ráno mi pod fotku mého muže z Mostu oblečeného do kina v Rip curlu napsal starosta Pavel Novotný, že je to dost smutný a vůbec to není cool. Má pravdu. Není to cool. Ale nemá pravdu, že je to dost smutný. Smutný je, že nám nedochází, co je doopravdy smutný, dokud se toho nestaneme součástí.
Mám kolem sebe úžasné lidi. Není jich moc, ale takových lidí je opravdu málo, takže je zázrak, že jsou zrovna kolem mně.
Jedním z nich je Petr, lékař na JIP-ce, o kterém jsem tady už psala, spolužák z gymplu, který mě na střední pozval do kina na pohádku, vytáhl z igelitového sáčku domáci vepřový podbradek a začal ho tam baštit. Tehdy to u mně definitivně zabil. Přišlo mi to dost smutné a vůbec to nebylo cool…
Naštěstí jsme zůstali přáteli. Přáteli, kteří si deset let nic nenapíšou a přesto se u nich nic nezměnilo. 
Petr se mnou sdílí příběhy, které v nemocnici zažívá. Píše mi o dětech, jejich boji s nemocí, o zoufalství rodičů i o dětech, které nemají ani to. Lásku rodičů. Jedním z nich byl Filípek, kterého vychovávají babička s dědou, lidé na pokraji chudoby. Vlastní matka, která mu zlomila nohu, si ho přijede vzít jednou ročně na Vánoce. Filípek vždycky týden před Vánoci začne kašlat a dusit se, právě proto skončil na JIP-ce na infekčním. Když mi tento příběh Petr popsal, přečetla jsem ho mým klukům. Vzali jsme dvě IKEA tašky a vyřadili ze skříní oblečení. Naštěstí je v jejich věku. Kluci vzali hračky, se kterýma si hrajou, nejoblíbenější kšiltovku, masku Spidermana a vše jsme dali Petrovi, ať to doručí Filípkovi. A tohle mi pak napsal: ,,Vlasti,tak zas mi vďaka tebe a vám teču slzy radosti po tvári. Prepáč, ale až dnes som našiel čas ísť zaniesť tie veci Filipkovi. Telefon mi vzala babička a navigovala ma kam, pretože im nefunguje zvonček. Obaja ma aj s Filipkom čakali pred domom. Vo dverách ma s úsmevom vítal ten dedko, čo s ním bol na pohotovosti a hneď ako mi podal ruku ma i objal. Myslel som u toho na teba, takže ak si cítila pred pár minutami vrelé objatie od srdca, tak to bol on... Stihli urobiť alebo kupiť aj 3 chlebíčky. Mini 1- izbový byt, všetci sú spolu v obývačke, kde má Filipko svoju postel, pár hračiek...
* pokračování v komentáři

Děkuju @stars.events za možnost vynést moje šaty.
#fashionstarsnight2019 #kimono #fashion @veuveclicquot

Na mém muži se mi líbí, že zásadně kvůli nikomu a ničemu nebude měnit svůj styl. On je totiž z Mostu.
#dyckyRipCurl #sklenenypokoj

Takže já jedu na stanici uberem, muž na mě hučí, proč nejedu tick tackem, že si můžu pustit televizi, dát vodu a ještě mi řidič podrží dveře, na co mu řeknu, že mi je to uplne u pr..le, protože mám housera (vždycky jsem si myslela, že houser rovná se opruzená prdel) a nemůžu se bolestí ani hnout, i když mě můj doslova milovaný muž přesvědčil, že když si dám najednou ibuprofen a 2 panadoly, okamžitě se mi uleví. Nejenom, že se mi neulevilo, ale deset minut jsem měla záchvat zoufalého zfetovaného smíchu, což ale zase musím uznat, se v našem věku už jen tak z čista jasna nestane. Houser ano. A čím dál častěji... #uzmilaskoneni20let #uzmineniani35 #kolikmivlastněje?

Když jsem si navrhla tyto sakura šaty, tak to byl původně kabát, na rolák a džíny. A to mě přesně vystihuje. Když si kupuju krásný kus nábytku, ještě nevím, kde bude stát. Když vybírám kameny, ještě nevím, jaký šperk z nich bude, když kupuju látku, nikdy nevím, co z ní vznikne, když píšu, nikdy neplánuju, že z toho bude kniha, a když jdeme třeba věšet na zeď obraz a muž stojí v pozoru s tužkou, vodováhou a otázkou v očích, kam PŘESNĚ to chci přivrtat, odpovím mu: ,,To nemusíš měřit, dej to tam intuitivně...” On mě pak vždycky následně “strašně” moc miluje.
Ale mě tahle blbá vlastnost na mně samotné asi nejvíc baví. Že sice nic nevím, ale cítím, že to bude dobrý...
#design #fashion #sakura #dress #kytkyvšude #prostorprodusi #vBrneNaAutogramiade

Moje děti ví (díky poradenství mého muže), co mám nejradši 😂
#birthdaygirl #bymykids

,,Lásko můžu si tě vyfotit na svůj Facebook?”
,,Proč??? Ty mě nikdy nefotíš na fcb.”
,,Protože potřebuju světu ukázat jak je ti “ziminka”, máš šálu větší než tvoje hlava, ale holou hruď. To se jen tak nevidí...”
#tvl #mdz #kytkyvšude

“Co to tam je na terase zase za krám proboha??!!”
“Křeslo. Skořápka od Navrátila.”
“Co s tím budeš dělat? Vždyť je to starý, hnusný, špinavý...”
“Komentuju já snad tvoje barevný ledky na ovládání nad stolem???”
“Komentuješ!”
“Neboj, mám to promyšlený.”
“No to chci vidět, ale dovnitř to netahej.” • 0 dva týdny později. • “To je krásný křesílko, to se povedlo.”
“Ano?”
“No ano, musím tě pochválit, lásko.”
“A sundáš ty ledky?”
“Nesundám.” PS: látka to byla původně na kabát, ale bylo jí málo, tak jsem MUSELA koupit křeslo, ne asi...
#scényzmanželskéhoživota
#kresloZaParKorun #navratil #skorapka #retrodesign #vintage #design #miluju

Přijdeme na svět s hlubokou vráskou na čele. S vráskou a zvláštním pohledem, který zarazí každého rodiče: ,,Tak jsem tady zas a koukám, že to bude opět pěkná dřina…učit se, učit se, učit se…Lenine, tys to tam nahoře říkal…ale mámu mám krásnou, to zas jo! Překrásnou…”
Vytvoříme si první velkou závislost. Potřebujeme mít tu krásnou a voňavou mámu pořád u sebe. Hypnotizovat ji pohledem, cítit její pohlazení, vidět ji pořád se usmívat. Stáváme se závislými na pocitu, že jsme v bezpečí. Že nás má někdo rád. Že někam patříme. Poprvé v životě cítíme absolutní štěstí, protkané motýlkama v břiše a nekontrolovatelným výskotem.
Krása. Ale přišli jsme se sem učit, ne výskat radostí. Takže někdo si vybere mámu, která se skoro vůbec neusmívá. Někdo mámu, která křičí. Mámu, co nemá čas nebo si nás nevšímá, když natahujeme ruce. A někdo i mámu, která tady vůbec není. Odejde pryč a my celý život trpíme pocitem viny, že odešla kvůli nám. Vybíráme si oba rodiče. Vybíráme si rodinu. Otce alkoholika, ségru, co pořád žaluje, bráchu, kterého mají všichni radši. Babičku, co nás pořád sekýruje, dědu, kterého jsme nestihli poznat, ale prý byl moc fajn, psa, který umřel a nechal nás tady naprosto vyděšené a opuštěné, s pocitem, že nás nikdo nemá rád, že nikam nepatříme, že jsme divný, ošklivý, hloupý, pošahaný a naprosto zbytečný.
Další velká závislost ťuká na dveře. Vybíráme si partnera, abychom se necítili sami. Děláme všechno, co chce, aby byl šťastný. Aby se pořád usmíval. Čteme o spřízněných duších a hledáme iluzi lásky, která neopouští, neodchází, nebolí. To, čeho se nám kdysi nedostalo, chceme teď po našem partnerovi. Pozornost, objetí, ujištění, bezpečí, pochvalu, splynutí, definici toho, kdo jsme: ,,Motýlky v břiše-zase je cítím, panebože, spřízněná duše je tady!!!”
Krása. Jak dojemné. Ale přišli jsme se sem učit, ne chytat motýly.
Takže někdo si vybere partnera, který začne být “z ničeho nic” agresivní. Někdo schytá pár facek a někdo zjistí, že má doma zase alkoholika. Někdo se od nás odtahuje, trápí nás, zkouší, odchází, až jednoho dne zavře dveře a nikdy se už nevrátí. A my za těmi dveřmi stojíme a za ruce nás drží naše malé děti. *pokračování v komentáři níže

Mňa by v živote nenapadlo fotiť sa v plavkách! Vyzerať ako modelka mi nebolo súdené, ale zas boli mi súdené iné veci, myslím, že omnoho lepšie, ale tak kvôli tejto fotke som si aj do záhonu s fialovými kvetmi vliezla, aby to ladilo s plavkami, ktoré sa mi už nepáčia, lebo sa mi páčili pred 3 rokmi, keď som ich kupovala. To tak ja mám, že sa mi dosť handier páči iba chvíľu... No a hneď ako som tam bosá vliezla ma napadlo, aké to asi je, stúpiť na živého gekona alebo agamu, každopádne som sa prekonala iba z jednoho prostého a možno aj sprostého dôvodu - ukázať vám, ako na instagrame ženy klamú, bruchá zatínajú, nedýchajú (ako ja na prvej fotke, skoro mi rebrá odstrelilo), a pritom sa tvária, že vôbec nevedia, že ich niekto fotí, že idú okolo fotiaceho mobilu akože omylom... a poniektoré- a tých mi je teda dosť ľúto- aj fotošop používajú, ale realita je taká, že máloktorej z nás bolo súdené byť modelka (ako napriklad mne, na reálnej fotke číslo 2.).
Stačí sa s tým zmieriť. Ja som sa s tým ešte nezmierila....
@david_kalivoda9 môžeš mi povedať, za čo ťa platím??!!

Prostor pro duši je v síti knihkupectví Kanzelsberger teprve pár dní a už vede žebříček bestsellerů. Když mi tuto zprávu včera večer napsali, málem jsem skočila šipku do plytkého dětského bazénu. Od radosti.
Že ten můj bláznivý nápad udělat si celou knihu sama, i když si mnozí ťukali na čelo, byl přesně tím důkazem, že cokoliv si v životě umíme představit, se může splnit. Jen se nesmíme bát představovat si velké věci. Ty se totiž nikdy neobjeví jen tak, bez námahy, stresu a riskování, že můžeme o všechno přijít.
Děkuju 🙏
@dumknihy.cz #exkluzivne #dreambig #prostorprodusi #kanzelsberger

Jsem tady uplne mimo realitu. Nevím kde mám diář, ani kolik je hodin a už vůbec ne, co je za den. Člověk alespoň na týden zapomene, že musí celý rok makat, aby mohl na dovolenou 🔆
#bellemare #mauritius #vacation

Most Popular Instagram Hashtags