tuysland tuysland

139 posts   640 followers   20 followings

tuysland  اولین سایت جامع گردشگری و اطلاع رسانی تویسرکان ادرس تلگرام #اتحاد_بهشت_غرب @tuysland تویسرکانیها تنها پیج کانال اتحاد در اینستاگرام

http://www.tuysland.ir/

بی دلیل نیست که تویسرکان را پایتخت طلای سبز دنیا نامیده اند
نمونه ای از گردوی پیلنگر تویسرکان
#نشر_دهید
#اتحاد_بهشت_غرب (تویسرکانیها)
👇
https://telegram.me/joinchat/BTVRPzudsLuhKWfRH1yvNg

اتحاد بهشت غرب(تویسرکانیها):
ای شهیدان ، عشق مدیون شماست*هرچه ما داریم از خون شماست
ای شقایق ها و ای آلاله ها *دیدگانم دشت مفتون شماست

#پایانی

بعد از حمله تروریستی توسط عناصر تکفیری های داعش به مجلس شورای اسلامی که تماما نشان از رذالت و حقارت این تفکر بود و چهره آنان را بیش از گذشته برای مردم نمایان میکرد ؛روایتهای بسیاری از روند این حمله شنیده شد.روایتهایی که یک مورد در همه آنها مشترک بود؛رشادت و مردانگی شهید جواد تیموری و آمادگی کامل برای شهادت در راه خدا بود.دیگر همه میدانند که حضور و از خودگذشتگی شهید تیموری چقدر تاثیر گذار بود.
بعد از شهادت ایشان مردم و مسئولین هم اشک ریختند و هم به تویسرکانی بودن این شهید گرانقدر افتخار کردند و امروز که خبر تقدیر سید حسن نصرالله ازین شهید عزیز منتشر شد این احساس ارزشمند دوچندان شد.
از همان ابتدا همه سعی کردند وظیفه خود را نسبت به این شهید عزیز انجام دهند و حتی از شورای شهر تویسرکان هم خبر رسید که قرار شده یک معبر مناسب شان این شهید نامگذاری شود که با توجه به نبود یک خیابان مناسب این مسئله در دست بررسی قرارگرفت البته آنطور که از برخی از اعضای شورای شهر نقل میشد معابر کوچک یا پارکهای کوچکی که فقط نام پارک داشتند و هیچ زیبایی خاصی نداشت بود؛اما اینها هیچکدام مناسب جایگاه این شهید والا مقام نبود و قرار شد نامگذاری یک معبر مناسب بعلاوه ساخت المان این شهید در تپه نورالشهدا بعد از تصویب نهایی در دستور کار قرار گیرد.
امیدواریم این اقدام هرچه سریعتر نه تنها در شورای شهر تویسرکان بلکه در شورای شهر سرکان و فرسفج و دهیاری باباپیرعلی انجام شود.
با احترام

ادمین(محمد جواد بیات)
۳۱تیر۹۶

#فوری
#مهم

اولین شهری که در کشور به احترام پروفسور مریم میرزاخانی یک مکان را به نام ایشان نامگذاری کرد.
شورای شهر چهارم تویسرکان در روزهای پایانی خود به احترام علم و به احترام مفاخر کشور پارک عین آباد را به نام پروفسور مریم میرزاخانی نامگذاری کرد و یادگاری بسیار با ارزشی برای شورای چهارم ثبت کرد.

#مصوبه_ارزشمند_شورای_چهارم_تویسرکان

#اتحاد_بهشت_غرب(تویسرکانیها)
https://telegram.me/joinchat/BTVRPzudsLuhKWfRH1yvNg

#پایانی
از هنر و فرهنگ بویی نبردم
اما... اول: مدتی تصمیم گرفتم از همه روستاهای تویسرکان یک مستند بسازم.خیلی مهمه...همیشه میمونه و همه افرادی که از روستاشون رفتن میتونن با دیدن مستند کاملا فضای روستاشون و حس کنند.منتهی یه مشکلی وجود داره.
بلد نیستم...!مستند سازی بلد نیستم.امروز مزاحم مدیر انجمن سینمای جوانان شدم و پرسیدم آیا دوره مستند سازی دارید؟که متوجه شدم فعلا این دوره درلیست نیست،اما مدیر محترم آقای جمشیدی برای مجوز پیگیری کردند که خوشبختانه قول مساعد رو گرفتند..اما باید ۲۵ نفر ثبت نام کنند.امیدوارم تویسرکان۲۴نفر علاقه مند به مستند سازی داشته باشه.

دوم:امشب مهمان بودیم.اتفاقی تلویزیون روشن بود و برنامه خندوانه قسمتی که با سیاوش خیرابی مصاحبه میکرد و میدیم.سالن تئاتر و نشون میداد که تقریبا پر شده بود.
امیدوارم روزی برسه که هروقت تئاتر دلمون خواست یک تئاتر در سالن فردوسی در حال اجرا باشه.یا لِولِ بالاترش اینکه حق انتخاب داشته باشیم تئاتر سالن فردوسی بریم ،یا تئاتر سالن شهرداری ؛یا تئاتر سالن رضی یا... ان شاالله...
ادمین(محمد جواد بیات)
۲۷تیر۹۶

#پایانی
#واقعیتهای_بازار_تویسرکان
#قسمت_دوم

تعداد قابل توجه واحد های اقتصادی خالی در تویسرکان را بگذاریم در کنار تعداد جوانان بیکار تحصیلکرده...اما شاید اینجا این بحث مطرح شود که وقتی بازاری و کاسبی نیست چرا باید انتظار داشته باشیم این واحدها خالی نباشد... .

چند روز پیش در کتاب "تجارت در قرن بیست و یکم" رابرت کیوساکی میخواندم که اکثر شرکت های بزرگ دنیا در دوران رکود اقتصادی کار خود را آغاز کرده اند.البته اصلا نمیخواهم روی این بحث تمرکز کنیم چرا که واقعیت این است که در حال حاضر رشد اقتصادی در ایران عدد بسیار خوبی است و در تویسرکان بسیار بهتر ...اما؟؟؟
اگر کمی آماری بخواهیم صحبت کنیم و با یک حساب سر انگشتی و در کمترین حالت به نتایج جالبی میرسیم؛
در تویسرکان ۵۵۰۰ هکتار باغ گردو وجود دارد و هر هکتار حدود۲.۵ تن گردو برداشت میشود.برداشت گردوی خود تویسرکان حدود۱۳هزار و هفتصد و پناه تن میباشد.اگر فرض کنیم دیگر گردوی خارجی وارد نمیشود؛اما نمیتوان از میزان چند برابر همان مقدار، گردویی که از شهرهای دور و نزدیک وارد تویسرکان میشود چشم پوشی کرد.اما اگر فرض کنیم فقط دو برابر آن مقدار وارد میشود(که بعید است) میزان گردوی فروخته شده در تویسرکان در حدود ۴۰هزار تن میشود.گردش پولی این ۴۰هزار تن میشود هزار میلیارد تومان!!!
در کنار گردو چندین هزار تن سیر بسیار مرغوب ،عسل خوب و بادام و ...را در نظر بگیرید.مبل و منبت هم کنارش بگذارید.

طبق آمارهای رسمی فقط در ایام عید حدود ۳۰۰هزار نفر از شهرهای دیگر وارد تویسرکان میشوند؛اواخر تابستان و اوایل مهر ورود مسافرانی که برای خرید به تویسرکان می آید بسیار چشمگیر است.در کل سال شاید ۷۰۰ هزار (نفر/مسافر) صرفا برای خرید به تویسرکان می آیند.ورود صدها میلیارد تومان پول نقد...!!!
دقت کنیم که خداوند این موقعیت را برای تویسرکان ایجاد کرده است. خدادادی است و این اعداد را میتوان چند برابر کرد.
اما ...
تنها چیزی که به چشم می آید مغازه ها خالی و جوانان بیکار!!!مغازه هایی که شاید کرایه ماهانه شان اندازه پول پسته (بخوانید سیگار) برخی نباشد.ارزانترین مغازه ها...البته اگر علم اقتصاد و بازرگانی نادیده گرفته شود همان ۲۰۰ هزار تومان در ماه هم زیاد است.ولی واقعا در مقابل آن اعداد هزار میلیاردی آیا ۲۰۰ ؛۳۰۰ هزار تومان به چشم می آید.باور کنید این موقعیت و گردش پولی اگر هرجای دنیا بود یک نفر بومی بیکار در آن پیدا نمیشد هیچ...تعداد زیادی هم از شهرهای دیگر برای کار به آنجا می امدند.
ادامه در کامنت اول...

قسمت اول
#پایانی
#واقعیتهای_بازار_تویسرکان

احتمالا منتظرید از رکود بگویم!از خلوتی پاساژها!از نبود مشتری و فعال نبودن بازار!از بیکاری جوانان و تحصیلکردگان!از جوانهایی که لیسانس و فوق لیسانس گرفتند و بیکار...!
احتمالا منتظر هستید با شما همدردی کنم بگویم که خیلی سخت است دو جوان تحصیلکرده بیکار در خانه داشته باشی و دولت هم هیچکاری برای استخدام آنها نکند!

اگر اهل سفر باشید و شهرهایی که توریست پذیری زیادی دارد را رفته باشید از لحظه ورود تا خروج خود را بررسی کنید.

برای درک کلمه #استخدام_دولتی بگذارید مروری بر مناطقی(خارج از ایران) را داشته باشیم که نه تنها ساکنین آنجا منتظر استخدام دولتی نیستند بلکه اصلا درک درستی ازین موضوع ندارند و استخدام دولتی برای ۹۹درصد آنها اصلا امکانپذیر نیست اما پول خوبی در می اورند...
تصور کنید مقصد شما یک کشور توریستی است.اگر هوایی رفته باشید به محض ورود به آن کشور و از درب فرودگاه سر و کله افرادی پیدا میشود که با احترام خاصی با شما صحبت میکنند.آنها بر اساس مطالعه و تجربه میدانند که هدف شما برای سفر به آنجا چیست و از همان ابتدا سعی میکنند با گفتمانی جذاب و منطقی شما را مجاب به استفاده از کالا یا خدمات خود کنند.بعد از ورود به هتل و دقیقا وقتی که کاملا استراحت کرده اید ناگهان از لابی با شما تماس میگیرند.مجددا تمام اهداف سفر شما همان علم و تجربه ی قبل را نشانه میگیرند و نهایتا شما مجاب میشوید که از خدمات یا کالای آنها استفاده کنید.به عنوان مثال :شما به کشوری که در آنجا کنسرت های موسیقی زیادی برگزار میشود بروید ،آنها از صفر تا صد کنسرتها ؛اگر به کشوری بروید که تورهای متنوعی دارد آنها از صفر تا صد تورها ؛اگر به کشوری بروید که قیمتهای کالا ارزان است آنها از صفر تا صد بازارهای خرید را برایتان میگویند و شما مجاب میشوید که از آنها نوع کالا یا خدماتی را که ارائه میکنند بخرید.اما...شما هیچگاه متوجه نمیشوید که بعضا یک و نیم تا دوبرابر بیشتر از ارزش واقعی پول پرداخت میکنید که البته گاها پول صرفه جویی در وقت را پرداخت میکنید و اشکالی هم ندارد.این داستان تا لحظه آخر خروج شما از آن کشور ادامه دارد.
امروز اتفاقی مسیرم به مجتمع دلتا افتاد. از درب سمت کوچه قلعه وارد و از درب کوچه خ شریعتی خارج شدم.مغازه های خالی و یا در حال خالی شدن.موقع برگشت گشتی به طبقات بالا هم زدم و همان صحنه ها...این را بگذارید کنار چند پاساژ های دیگری(مانند پاساژ چند طبقه خ باهنر) که مغازه های خالیشان جمعا عدد قابل توجهی است.

ادامه پست بعد... ادمین (محمد جواد بیات)

مغز گردوی اعلا محصول باغات تویسرکان
#مهم
#نشر_دهید ⏹⏹⏹⏹⏹⏹
#تویسرکان شهر گردوی دنیا
پایتخت طلای سبز دنیا

#اتحاد_بهشت_غرب(تویسرکانیها)

https://telegram.me/joinchat/BTVRPzudsLuhKWfRH1yvNg

#پایانی امشب

ساعتهای #خاص؛مردمی #شاداب ؛ شهری #پرنشاط

کلیه مطالب این متن صرفا نظر شخصی ادمین میباشد و لزوما بیان کنند مواضع انجمن #پارُ نیست.روال انجمن پارُ بر این است که نظرات بعد از طرح توسط اعضا و تصویب در شورای مرکزی مستقلا اطلاع رسانی میشود.
⏹⏹⏹⏹
پر واضح است که یکی از راههای پیشرفت استفاده از تجربه های موفق است.در دنیای امروز به راحتی میتوان با سرچ های بسیار ساده ای تجربه های موفق دیگر مناطق کشور و دنیا را مشاهده و بومی سازی کرد و اگر افراد مسئولیت داشته باشند و از این امکانات استفاده نکنند شاید دین خود را نسبت به وظیفه ای که به آنها سپرده شده ادا نکرده اند.
در بحث فراهم کردن امکاناتی برای آرامش روانی ، روحیه و نشاط شهروندان قطعا دستگاههایی مانند مجموعه مدیریت شهری؛فرمانداری؛میراث فرهنگی و گردشگری و ...مسئول هستند.
مثلا در کشور امارات؛ منطقه دبی جزء رده های نخست در صنعت گردشگری و فراهم کردن امکانات تفریحی و رفاهی برای شهروندان و توریست هاست.یکی از صدها جاذبه گردشگری دبی ؛برج خلیفه است و یکی از دهها جاذبه مجموعه برج خلیفه آب نمای آن است.تورهای متنوع زیادی برای مسافران و گردشگران وجود دارد و در طول روز فعالیت میکنند اما یک نکته در بین همه آنها با هر برنامه ای مشترک است و آن هم این است که در یک بازه زمانی ۲ساعته (مثلا ۹تا۱۱شب) خود را به برج برسانند.از همه برنامه ها عبور میکنیم و به لحظه شروع آب نما میرسیم.اجتماعی چند هزار نفره منتظر اجرای آب نما میشوند. رقص زیبای آب و موسیقی برای دقایقی تمام تماشاچیان را محو خود میکند.با توجه به حضور بسیار زیاد گردشگران این آب نما در آن بازه زمانی هر نیم ساعت یکبار اجرا میشود و همه طوری برنامه ریزی میکنند که در تایم یک اجرا آنجا باشند.البته با توجه به حجم فعالیتهای تجاری و گردشگری این شهر اندازه این برنامه ها بسیار بزرگ و تعدادشان زیاد است.

قبل از برنامه ریزی مراسم #جنگ_ختلی و اصلا قبل از طرح هر برنامه ای در انجمن هدف اصلی را شادابی مردم و مهمانانشان قرار میدهیم.بعد از برنامه، پیامهای بسیار زیادی دریافت کردیم و همه در یک چیز مشترک بود.درخواست برای ادامه این گونه موارد و مشخص بودن خلا پر نشده شهروندان در این مورد.
امروز که داشتم یکی از دوستان را برای سفری راهنمایی میکردم اتفاقی فیلم بالا را دیدم و روند آن در ذهنم مرور شد.همه آنهایی که حتی مدت کمی در دبی بودند کلیاتی از برنامه های روتین تفریحی را میدانستند.بارها پیش می آید که تایم گردش وجود دارد و اگر در آن بازه زمانی باشد بهترین مقصد برج است.
ادامه در کامنت...

. . . . . . . .بسم الله الرحمن الرحیم. . . . . . . . *انا لله و انا الیه راجعون «و هر از گاه در گذر زمان در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی،جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می دهد که در سکونی، آغازی بی پایان را می سراید»

درگذشت استاد و چهره ماندگار هنر صنایع دستی جناب آقای رحمت ا... بیات (تویسرکانی) پیشکسوت منبت ، سازنده درب یکی از رواقهای حرم حضرت امام رضا(ع) ، باعث تأثر و تألم عمیق مردم شهرستان تویسرکان شد.یقینا یکی از دلایل شهرت شهرستان تویسرکان به عنوان #پایتخت_هنر_منبت ؛حضور استاد رحمت اله بیات و خلق آثار ماندگار بسیاری از آن مرحوم است.
هرچند که وجود ارزشمند این استاد فقید در بین نگاههای بعضا سیاسی و منطقه ای مسئولان ارشد سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت و تویسرکان ،پایتخت منبت ایران ،آنطور که باید و شاید دیده نشد ؛اما مردم تویسرکان خصوصا جامعه هنرمندان #منبت_کار ایران و تویسرکان هیچگاه خدمات ارزشمند ایشان را فراموش نخواهند کرد.
ضمن عرض تسلیت به بازماندگان محترم و داغدار از خداوند متعال برای آن عزیز از دست رفته غفران و رحمت واسعه الهی را آرزومندیم.

هئیت موسس و اعضای انجمن "حامیان گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی تویسرکان #پارُ "
⏹⏹⏹⏹ https://t.me/paro_NGO

بسم الله الرحمن الرحیم

بنی آدم اعضای یکپیکرند
که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت نهند آدمی

مردم عزیز و بامحبت؛
تا امروز نشان دادید نسبت به امور و مشکلات همنوعان خود بی تفاوت نبودید و در شش خیریه گذشته مشارکت کردید.
اما در این مقطع زمانی اضطراری پیش آمده که بی تفاوتی نسبت به آن دور از مرام جوانمردیست.
۲۲عزیز ، که هم معلول هستند و از لحاظ جسمی مشکلاتی دارند و هم از لحاظ مالی توانایی درمان ندارند و تا بحال هیچ دندانپزشکی برای کمک خیرانه به آنها اعلام آمادگی نکرده ؛از درد شدید دندان رنج میبرند.
نالان و ناتوان منتظر محبت هستند.
اگر میتوانید از لحاظ مالی کمک کنید و اگر کمک مالی برایتان مقدور نیست محبت کنید و به دوستان و آشنایانتان این پیام را ارسال کنید.

عده ای نیازمند #عشق شما هستند.

تاریخ پیام ۲۰تیر۹۶(اعتبار پیام حداکثر یک هفته)
ادمین(محمد جواد بیات)
@mohamadjavad0bayat

#اتحاد_بهشت_غرب(تویسرکانیها)
https://telegram.me/joinchat/BTVRPzudsLuhKWfRH1yvNg

mohamadjavad bayat:
#معرفی #شهردار
مهندس سعید عظیمی (تویسرکانی)
فوق لیسانس
معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت

بسم الله فاطر السماوات و الارض
پیشینه اجرائی مدیریتی و مشخصات فردی و تخصصی
نام و شهرت
سعید عظیمی فرزند نبی اله
بسیجی روح اله با ۳۶ ماه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی
جانباز ۵۰ درصد عملیات کربلای ۵
متولد اول آذر ۱۳۴۸ شهر تویسرکان
تحصیلات و سوابق علمی
فوق لیسانس معماری و شهر سازی از دانشگاه علم و صنعت ۱۳۷۶_۱۳۶۸
تدریس دروس تخصصی معماری و شهرسازی در دانشگاه علمی کاربردی شهرداری تهران
و دانشگاه سوانح همراه با تالیف جزوات آموزشی ۱۳۹۶_۱۳۹۰
تدوین وتالیف مطالعات پایه طراحی اردوگاه های دانش آموزی سراسر کشور ۱۳۷۶_ ۱۳۷۵
عضو کمیته فنی خرید تجهیزات و تاسیسات زیربنایی عضو کمیته تخصصی سازمان صدا وسیما
طراح سئوالات سراسری آزمون استخدامی رشته های ساختمانی
سوابق اجرایی و مدیریتی
همکاری با مشاور آیه در طرح توسعه آستان حضرت عبدالعظیم حسنی ۱۳۷۵_۱۳۷۴
نایب رئیس هیئت مدیره تعاونی مسکن کارکنان صدا و سیما و منتخب اول اعضا ی تعاونی ۱۳۸۶ _۱۳۸۴
طراح و مشاور ساختمان های مسکونی مدیران شرکت مخابرات استان تهران ۱۳۹۲
عضو کمیته منتخب سه نفره اعضا پروژه بزرگ هزار واحدی همت جام جم در احقاقحقوق بهره برداران از صندوق بازنشستگی
طراح بیش از ۴۰ طرح بزرگ رسانه ملی در سراسر کشور
طراح ساختمان های خارج کشور طرح هتل ضیوف العباس درکربلا تحت نظر سازمان عتبات ساختمان نمایندگی ایران در بغداد
طرح ساختمان شبکه فرات مجلس اعلای عراق
ساختمانهای شبکه های ماهواره ای میترا در مزار شریف بلخ
نور در کابل و هرات
مشاور طرح در چند کشور دیگر
کارشناس و طراح دفتر فنی استانداری همدان ۱۳۷۶_۱۳۷۵ و طراحی چندین پارک در شهر های استان
طراح ده ها ویلا در شمال کشور و سایر مناطق ییلاقی و اجرای همزمان بعضی از آنها
طراح صد ها واحد آپارتمان مسکونی
مدیر امور طراحی ساختمان و تاسیسات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با تقدیر نامه از رئیس وقت سازمان جناب دکتر علی لاریجانی
چندین تقدیر نامه از معاونت فنی و مدیران کل مراکز استانی
نظارت عالیه همراه با تغییرات اصلاحی ده ها طرح بزرگ ملی با بالغ بر دویست هزار متر مربع زیر بنا
از جمله خانه فرهنگ مشهد با بیش از ۲۰ هزار متر مربع زیر بنا (سالن اجلاس بزرگ مشهد)
طر ای طرح جامع پردیس جام جم با بیس از پنجاه هزار مترمربع زیربنا
عضو پایه یک سازمان نظام مهندسی تهران با بیست سال سابقه طراحی و نظارت

طرح مجموعه زیارتگاه حیقوق نبی (پایان نامه کارشناسی ارشد

حضور پرشور مردم در مراسم جُنگ خِتِلی
دیشب پارک میررضی
هدف نشاط مردم

Most Popular Instagram Hashtags