tubaulastiran tubaulastiran

1,300 posts   6,459 followers   512 followings

Tuba Ulaştıran  It’s ₸. Ph.D cand. in B.A Co-founder of @tuzeofficial 🌴İzmir, Turkey

Sıradaki #tbt yarın teorik olarak sona eren yazın hatrına olsun. Ne yapalım, yenisine sağlık!🦋 #summer18 #september #throwback #inspiration #summervibes #goodbye

Koca yaz nasıl da geçti diye düşünürken ben 🐡 #summer18 #goodbye #september #sunday

Yaz gribine tutulmadan bir öncesi çekildiğim bu fotoğrafla sezonu kapatır gibi yapayım bari 🐡 #summer18 #sunday #september #beachvibes

Hayaller deniz, kum, güneş gerçekler nurofen cold. 😑 #summer18 #beachvibes

like moon and back🌟 #summer #style #moon #night #stars #shine #look

Atatürk’ü seviyorum, beğeniyorum, takdir ediyorum, imreniyorum, öykünüyorum ve özlüyorum. Ancak; pek çok sorgulamayan, içi boş, putlaştırılmış ve kendi içsel dinamiklerinin farkında olmadan başkalarının yöneltmesine ihtiyaç duyan beyinlerin lider olarak gördüğü bir beğeniden çok daha fazla ve farklı bir şey bu.
Mükemmel bir kumandan, eşsiz bir diplomat, benzersiz bir siyasi deha, büyüleyici bir kitleleri etkileme özelliği, güçlü bir sosyal zeka, nadir görülen ilerigörüşlülük kapasitesi, az bulunacak türden risk alan bir ruh... pek çoğu tarihin gördüğü en özellikli insanlardan biri olan Atatürk’ün karakterini temsil ediyor.
Ancak bana göre; Atatürk’ü bu denli ışıklı görmemizi sağlayan en üstün yaptırım gücü, gerçeklerin umutsuzluğundan başka şey bilmeyen, hayatı kendi kontrolünün ve iradesinin dışında görerek kadercilikten ötesini taahhül dahi edemeyen, bastırılmış, sindirilmiş ve yok sayılmış koca bir topluma aynı anda hayal kurmayı ve “kendiliğinin” gücünü öğretmesidir. İnsanın en büyük zaafı olan gücü, tarihte en doğru şekilde kullanarak; ben başardım değil “siz başardınız” diyebilmesidir. Unutmayın, seçtiğiniz, örnek aldığınız, temsil yetkisi verdiğiniz herkes sizi yansıtır.
Sen, seçtiğin kişiyle her zaman geri planda kaldığın, otokontrolünün, içsel gücünün hiçe sayıldığı ve tüm bu kendilik uyanışını çıkarlarının statükosunu dengelemek için senin bedenine bahşedilmiş tek yaşam hakkını, suni olarak yaratılmış tabu ve baskı unsurlarıyla devam ettirmeyi seçersin.
Ve ben, her şeyden önce Türkiye gibi bir toplumda kadın olarak; benliğimi, kişiliğimi, özsaygımı ve en değerlisi özgür iradeyle karar verebilme gücümü borçlu olduğum için Atatürk’ü ezeli ve ebedi liderim olarak görürüm, görüyorum ve göreceğim. İyi ki bu topraklardan geçerek, ışığınla beni ve bizi aydınlattın Ata’m.
Minnetle.. #30ağustos

city of stars, are you shining just for me?🌟 #latergram #summernight #sunset #sky #inspirational #nightphotography

Most Popular Instagram Hashtags