thelalin thelalin

1,123 posts   1,893 followers   1,443 followings

Lalin Akalan  sonar +D curator / digi.logue artistic director

🙌🏻 @cslasha
VANISHING GRADIENT
İkili c / a ile sanatçılar İskeletor [Kerem Sevinçli] ve Saint Aegean Heart [Aziz Ege Gönül], üç farklı elektronik müzik performans yapmak üzere ilk kez 31 Mayıs saat 20.30’da SALT Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da buluşacak.
Makine öğrenimindedeki birçok algoritma hataları indirgeme nosyonu üzerine kuruludur. Gradient Descent [Meyilli Azalım] kullanarak eğitilen yapay sinir ağlarında karşılaşılan problemlerden biri de Vanishing Gradient’dır.

Vanishing Gradient, bu, kayıp ve fark edilemeyen değişim konsepti altında 3 sanatçıyı ve performansı, Uzun Perşembe kapsamında SALT Beyoğlu’nda bir araya getiriyor. c / a, Saint Aegean Heart ve İskeletor, bilinen müzik türlerinin ötesinde, ileri bir müzikal soyutlama ile bu süreci canlandırmayı amaçlıyor. Bu problemin bir kutlamaya dönüştüğü performanslarda, içinde bulunulan platform ve müzik tayfı yaratırken, doğal ve yapay, işitsel ve görsel, gerçek ve gerçeküstü gibi kavramlar meyilde kayboluyor.

Uzun Perşembe kapsamında Atay İlgün ve Caner Bozkurt tarafından düzenlenen bu performans herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

Aşağıdaki linklerden etkinlik hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz;
https://www.facebook.com/events/2054959974754022/
http://saltonline.org/tr/1827
https://www.residentadvisor.net/events/1115420
-

c / a [cslasha olarak okunur], ses, görseller ve karma gerçeklikle deneyler yapan anonim bir müzik ikilisidir. Soyut, deneysel, elektronik müzik olarak tanımlanan çalışmalarını, çoğunlukla yapay zekâ kullanarak gerçekleştirirler.

Saint Aegean Heart [Aziz Ege Gönül] , müzikal programlama dilleri ve elektronik devre tasarımları ile bas ağırlıklı deneysel tekno/elektro müziği üretir. Modüler sentezör, ses programlama dilleri ve donanım sıralayıcı yardımı ile canlı performanslar vermektedir. Görseller Bora Başkan tarafından yapılmıştır.

İskeletor, Kerem Sevinçlii’nin 2007 yılında çeşitli gruplarda çalgıcı olarak başlayan müzik çalışmaların ardından 2013 yılında oluşan doğaçlama/ses ile bas ağlırlıklı müzik ekseninde başlattığı bir solo projesidir. 2016 yılında Red Bull Music Academy Montreal’e katılan İskeletor, bugüne kadar bu isim altında üç alb

A beautiful gift from the amazing duo @cslasha who burnt the stage with their amazing #hyperhologram performance during #sonaristanbul2018 Super psyched about their performance at #saltbeyoğlu #vanishinggradient on the 31th of may 👾

siblings 👩‍👩‍👦 @suziko @sleepless_sean 🙏🏻🙌🏻🌸 #family #samegenepool #moleküller

@digi.logue is 2 years old 🦋🙌🏻

I’m 9 days old here. Utterly focused and angry even then, unaware that the next 33 years will be about changing that about my self. 🌵(my father looks more clueless than me :)

Thank you Newspaper for putting a smile on my face by cropping my face onto @nonotakstudio ‘s installation 😂🙌🏻

@luizzacov @kerem_alper looking cool as fuck while socially innovating 😉 🥤

MommyLOVE @swhooo

magic moments make a #home

my mom @swhooo made this collage of us with Nesta’s spirit 🌙 rest in peace little protector

dormitory now open; we charge 9Liras per sleep cycle 👕👚grab your pijamas and join the #sleep-enterprise 🍼🍼

@suziko for @incomplit 💙🐳🐳🐳🐳🐳🐳🐳
・・・
Denizler kirlenince deniz kizlari aglarmis🧜‍♀️ 🐚🐳@oykuozgencil ‘in guzel yaratimi @incomplit ve Asam birlikteliginden dogan #dropcollection icin sevgili @osmannuriiyem ile birlikte hazirladigimiz bir deniz kizi sarkisi 🧜‍♀️ Kendini okyanusta bir damla sanma, Bir damlanin icinde kocaman bir okyanussun💧

Most Popular Instagram Hashtags