teos_marina teos_marina

343 posts   1878 followers   250 followings

Teos Marina  Named after one of 12 Ancient Ionian cities, TEOS MARINA has been operating since 2010 with a capacity of 510 yachts at sea, 80 yachts in land...

http://www.teosmarina.com/

Bülent Ortaçgil ve Erkan Oğur'u Teos Marina sahnesinde ağırlamaktan onur duyduk. #konser #teosmarina

Usta balıkçılar rastgele... Tuna Masters Teos 2017 Kayıtları Başladı! #teosmarina #tunamastersteos #fishing #tournament

Teos Marina Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda Füsun Selçuk'un el sanatları sergisi bugün açılıyor. El emeği göz nuru ürünler görülmeye değer. #art #teosmarinakültürmerkezi

Yarışçı konuklarımızı uğurladık. Teos Marina iyi seyirler diler. Rüzgarınız kolayına, pruvanız neta olsun. Şimdi Çakabey yarışı başlıyor. #sailing #yelken #yarış

TEOS MARİNA'DA KUPALARINI ALDILAR
TAYK tarafından düzenlenen Deniz Kuvvetleri Kupası’nda, İstanbul-Sığacık rotasında 295 mil boyunca tekneleriyle denizleri aşan yarışçılar, Teos Marina’da havuz başında düzenlenen ödül töreninde DJ performansıyla eğlenceli bir gece yaşadılar.
Geçen yıl 28 tekne ile başlayan ve sadece 16’sının Sığacık’taki finish hattına ulaşabildiği Deniz Kuvvetleri Kupası’nda bu yıl 42 tekne yarışa katıldı. 38 teknenin tamamladığı yarışın ödül töreni, Teos Marina’nın havuz başında yapıldı.
Açık büfe yemekler ve içkilerin yarışçılara sunulduğu gecede, DJ Timur eşliğinde müziklerle yarışçılar 295 milin yorgunluğunu attılar. Deniz Kuvvetleri komutanlarının da katıldığı keyifli gecede ödül törenini sunan TAYK Genel Müdürü Cahit Üren, geceye ev sahipliği yapan Teos Marina yönetimi ve ekibine teşekkür ederek, Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü’ye plaket verdi.
Takımlar sahneye alkışlarla çıktı
Kayıtlı tekne sayısı 17 olan “IRC1” kategorisinde, Levent Peynirci yönetimindeki Global Actus-Cheese IV birinci oldu. Kayıtlı tekne sayısı 12 olan “IRC2” kategorisinde, Ahmet Eker yönetimindeki Eker Yayık Ayran birinci oldu. Kayıtlı tekne sayısı 6 olan “IRC3” kategorisinde, Genco Sindel yönetimindeki Uniq2Go-Hangover birinci oldu. Kayıtlı tekne sayısı 3 olan “IRC4” kategorisinde, Özcan Özverim yönetimindeki 40 Plus Sailing birinci oldu. Çok Gövdeli kategorisinde, tek yarışan Ardıç Gürsel ve Şenol Aydoğdu yönetimindeki Yaşasın ödül aldı. Kayıtlı tekne sayısı 3 olan Gezi kategorisinde, Tolga Vidinlisan yönetimindeki Herakles-AYK birinci oldu.
Düzenlenen ödül töreninde, tüm kategorilerde ikinci ve üçüncü olan takımlar da sahnede ödüllerini aldılar. 18 Temmuz’da Sığacık’ta koy içi yarışları yapan tekneler, 19 Temmuz Çarşamba günü Teos Marina’dan ayrılacak yarışçılar, Sığacık-Bodrum Turgutreis rotasında gerçekleşecek Doğu Ege Yelken Haftası etkinliğine devam edecek.

Bu perşembe Teos Marina'da Bülent Ortaçgil Konseri var. Kaçırmayın.

46. DENİZ KUVVETLERİ KUPASI’NDA SONUÇLAR AÇIKLANDI

46. Deniz Kuvvetleri Kupası’nda ilk finişi yapan Orient Express VI, geçici sonuçlara göre düzeltilmiş zamanda da birinci oldu. Ancak Çanakkale Boğazı’nda Gemi Trafik Ayırım Hattı'nı ihlal ettiği gerekçesi ile zaman cezası alınca Global Actus-Cheese IV birinciliğe yükseldi. Eker Yayık Ayran, Uniq2Go-Hangover, IBS-40 Plus ile Herakles-AYK sınıflarında birincilik elde ettiler.
Bülent Atabay’ın Orient Express VI’sı yaklaşık 295 deniz mili mesafeli İstanbul-Sığacık rotasını 1 gün 1 saat 17 dakikada tamamlayan ilk tekne oldu. Kendi sınıfında tek başına yarışan Çok Gövdeli Yaşasın hariç tutulduğunda, IRC1'de ikinci finişi 5 saat sonra Levent Peynirci yönetimindeki Global Actus-Cheese IV yaptı.
Bu sonuçla düzeltilmiş zamanda 126.226 saniye ile 127.387 saniyeye sahip Cheese IV’ü geçmişti. Ancak, Çanakkale Boğazı’ndaki Gemi Trafik Hattı’nın şartlı tarafında kalmadığı gerekçesi ile protesto gören 5 tekne arasında Orient Express VI da vardı. Sonuçlar buna göre değerlendirildiğinde zamanına yüzde 2 eklenince birinciliği, yakın rakibine kaptırdı.
4 TEKNE DAHA CEZA ALDI
Aynı kuralı ihlalden Yaşasın (Çok Gövdeli), Huafon 7 Bela (IRC1), MSI Sailing Team-Anything Goes (IRC2) ve Puff (IRC4) de aynı oranda zaman cezası aldı. Ancak Orient Express VI’nın dışındaki tekneler sıralarında büyük değişiklik olmadığı için bu cezadan etkilenmedi.
TAYK-Deniz Kuvvetleri Kupası Açık Deniz Yat Yarışı’nın ödül töreni yarın (17 Temmuz Pazartesi) saat 19.00’da Teos Marina’da yapılacak. Doğu Ege Yelken Haftası’nın ilk yarışında da start 18 Temmuz Salı günü verilecek. Bu süre içinde filo Sığacık’ta yaralarını saracak.

TAYK Deniz Kuvvetleri Kupası yarışında Teos Marina'ya ikinci ulaşan tekne Ardıç Gürsel'in "Yaşasın" adlı trimaranı oldu. #tayk #denizkuvvetlerikupası

BÜYÜK YARIŞIN İLK TEKNESİ TEOS MARİNA'YA ULAŞTI
İstanbul-Sığacık rotalı, 295 deniz mili mesafeli, hiç duraksız yapılan Deniz Kuvvetleri Kupası’nda, dün öğle saatlerinde İstanbul Çengelköy’den start alan yarış tekneleri, akşam saatlerinde Çanakkale Boğazına ulaştılar. Dün gece Orient Express VI ve Yaşasın’ın ardından Arkas-Flying Box da Çanakkale Boğazı’na girdi ve trafik ayırım hattının sancağında kalmaya dikkat ederek inişine başladı.
Bozcaada önünde kurulan kapıdan ilk geçen tekne Zeki Bülent Atabay yönetimindeki Orient Express VI oldu. Salma modifikasyonu sonrasında hızının daha da arttığı gözlenen Orient Express VI teknesini, Ardıç Gürsel’in “Yaşasın” adlı trimaranı izledi. Bu arada bazı tekneler teknik ve sağlık sebepleriyle yarışı terk etti.
Teos Marina’ya ulaşan ilk tekne ise bugün saatler 14.00’ü gösterirken Zeki Bülent Atabay yönetimindeki Orient Express VI oldu. Teos Marina personeli, tekneden inen yorgun yarışçıları “hoş geldiniz” diyerek hediyelerle iskelede karşıladı. #tayk #denizkuvvetlerikupası

BÜYÜK YARIŞ BAŞLADI
TAYK tarafından düzenlenen, 42 yarış teknesinin katıldığı Deniz Kuvvetleri Kupası bugün İstanbul Çengelköy’den verilen startla saat 13:00’te başladı. İstanbul-Sığacık rotasında 295 mil boyunca yarışılacak tekneler, Pazar gününden itibaren Teos Marina’ya ulaşacak ve burada konaklayacaklar.
Geçen yıl 28 tekne ile başlayan ve sadece 16’sının Sığacık’taki finish hattına ulaşabildiği Deniz Kuvvetleri Kupası’nda bu yıl 42 teknelik kayıt var.
İlk ayağı Teos Marina’da tamamlanacak yarışın ödül töreni 17 Temmuz Pazartesi akşamı Teos Marina havuz başında yapılacak.
19 Temmuz Çarşamba günü Teos Marina’dan ayrılacak yarışçılar, Sığacık-Bodrum Turgutreis rotasında gerçekleşecek Doğu Ege Yelken Haftası ile etkinlik devam edecek. #tayk #sail #sailor #sailing #denizkuvvetlerikupası #deniz #yelken #denizci #yarış

Eğlenceye doyamayanlar Teos Marina'dan çıkamıyor. 21 Temmuz Cuma akşamı DJ Berna Öztürk, Mono Club'ta olacak. Duyurulur ..

TÜRK-YUNAN DOSTLUĞUNA TEOS MARİNA KÖPRÜ OLDU
Ege Denizi’nin iki kıyısında aynı kültürü paylaşan iki komşu olan Türk ve Yunan halkı, her şeye rağmen birbirinin dostluğuna muhtaç iki kardeş olduklarını İzmir’in Seferihisar ilçesinde buluşup Teos Marina’da gösterdiler.
Yunan adası Samos ve İzmir’in ilçesi Seferihisar arasında 2 saatte ulaşımı sağlayan feribot seferleri ile, hem turistik hem de ticari olarak ilişkilerini geliştiren iki halk, “İnadına dostluk” diyerek Teos Marina’da düzenlenen Türk-Yunan Dostluk Gecesine katıldı.
Samoslu dostlar, Karlovassi Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Samos Star Tursem ve Teos Marina’nın işbirliğiyle düzenlenen geceye, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia ve eşi Nikos Stefanou, Seferihisar Belediye Başkan Vekili Ahmet Güney ve Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Durmazer, Samos’lu işadamı Diamandis Anema, Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü katıldı.
Dostluk gecesi, Faruk Günlü’nün yaptığı açılış konuşmasında dostluk ve kardeşlik mesajları ile başladı. Günlü, “Ege’nin iki yakasında ortak bir kültürün çocuklarıyız. Müzikler, yemekler ve coğrafya aynı. Aslında biz komşudan öte kardeşiz” diye konuştu.
Ortak ezgiler ve taverna ile eğlence

Samos’tan gelen işadamı Diamandis Anema, festival alanına sığmayan 2 bine yakın izleyiciye Ouzo ve şarap ikram etti. Sahnede ilk olarak dans gösterisi ve solist Pelin Taneli ve saz arkadaşlarının ortak ezgileri içeren şarkıları icra edildi. Yunanlı dostlar da aşina oldukları ezgilere Türkçe olarak eşlik ettiler.
Ardından Yunanlı müzisyenler sahne alarak, taverna ortamı yarattılar. Türk ve Yunanlı katılımcılar doyasıya dans ederek eğlendi. Gecenin sonunda Seferihisar Belediye Başkan Vekili Ahmet Güney Başkonsolosa çiçek verdi. Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü de, gecede emeği geçenlere teşekkür ederek, Başkonsolos ve Samos’lu işadamı Diamandis Anema’ya hediyeler sundu.
Ege’nin iki yakasını bir araya getiren gecenin sonunda, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, “Bu gece burada olduğum için çok mutluyum” diyerek katılan herkese teşekkür etti.

Most Popular Instagram Hashtags