tekuzem tekuzem

1,730 posts   39,127 followers   4 followings

444 5 835  Tek Uzaktan Eğitim Merkezi KPSS-TYT-YKS-ALES-YDS-YÖKDİL-IELTS-DGS-Hakimlik-Kaymakamlık-DHBT

LİNK HİKAYEMİZDE!
.
1. 2018 KPSS: Branş Bazında Sıralamalar Güncellendi!
.
2. ÖSYM, KPSS-2019/3 Tercih Kılavuzunu Yayınladı!
.
.
.
#kpss #kpss2018 #kpss2019 #ösym

ÖABT Sınavınıza Özel Fizik – Basınç Online Dersimizde Nokta Atışı Soru Çözümü Yapıyoruz. 17.00’deki dersimize ücretsiz katılmak için; Linke hikayelerimizden ya da tekuzem.com ana sayfadan ulaşabilirsiniz.
.
.
.
.
#öabt #kpss #kpss2019 #öabtsınıf

Seminerimize katılmak için linke hikayemizden ya da tekuzem.com ana sayfadan ulaşabilirsiniz.
.
.
.
.
#kpss2019 #öabt #öabtbesyo #öabt2019 #cuma #karnegünü #eğitim #instagram

Mehmet Akif Hoca ile 17.00’de Yapılacak Online Dersimizde, Sınava Yönelik Soru Çözümü Yapıyoruz. Kontenjan yalnızca 100 kişi! Ücretsiz yerinizi ayırtmak için LİNK BIO'da!
.
.
.
.
#2019tayfa #yks #tyt #ayt #tytyks #tytayt #ayttarih #eğitim #instagram #cuma #karnegünü

Kural 1: Televizyon veya bilgisayar başında geçirilen boş zamanın dinlenmekten çok yorgunluk yaratacağını biliyor musunuz? Tatil boyunca tembelliğe alışan bünye okul açıldığında eski düzenine dönebilmek için zorlanacağı gibi uzun bir süre kendini toparlayamaz. Bunun sonucunda ikinci döneme iyi bir başlangıç yapmak amacıyla verilen tatil tam tersi bir durumla sonuçlanır.
.
Kural 2: İnsanlar öğrendiklerinin yüzde 75’ini bir haftada, yüzde 66’sını bir günde, yüzde 54’ünü de bir saat içerisinde unutuyor. Unutmayı önlemenin yoluysa yapılanları tekrar etmekten geçiyor. Özellikle geçmiş konularla ilgili çalışmalarda çok fazla hata yapan öğrencilerin mutlaka genel tekrara ağırlık vermeleri gerekiyor. Konu eksiği fazla olan, konuları sınava kadar yetiştirememe korkusu yaşayan öğrenciler bu tatilde önceliği, eksik konularını tamamlamaya vermeli.
.
Kural 3: Günün, haftanın ve yarıyıl tatilinin sonunda ulaşmayı düşündüğünüz yeni hedefler belirleyin. Hedefi belirlemek o hedefe ulaşmanın ilk ve öncelikli aşamasıdır. O gün kaç saat ve hangi konuyu çalışacağız kaç soru çözeceğiz, haftanın hedefi ne ve tatilin sonunda neleri bitirmiş neleri yarılamış olacağım? Bu soruların hepsinin cevabını verdikten sonra işimiz çok daha kolay ve eğlenceli.
.
Kural 4: Bolca kitap okuyun. Evet kitap okuyun. Hani dönem boyunca zaman bulamamaktan kaynaklı hep ertelediğiniz ya da sınava hazırlık sürecinde olumlu bir etki katmayacağını düşündüğünüz o etkinlik.. Kitap okumak sandığınızdan çok daha etkili bir sınava hazırlık aşamasıdır. Siz okudukça beyniniz daha etkin çalışacak, siz okudukça daha hızlı anlayacaksınız, siz okudukça daha kolay çözüm bulacaksınız. O yüzden lütfen ama lütfen kitap okuyun.
.
Kural 5: Tatilde dönemin yorgunluğunu atmak, bedeni dinlendirmek ve zihni bir nebze olsun rahatlatmak da çalışmak kadar önem taşıyor. Mutlaka haftanın 1 gününü kendinize ayırın. Sevdiğiniz bir sinema filmine bilet alın, tiyatroya gidin, müzik dinleyin, dans edin, sevdiklerinizle vakit geçirin, spor yapın.. Çalışmak kadar kendinize vakit ayırmak da motivasyonunuzu arttıran ve daha verimli sonuçlar almanızı sağlayan bir eylemdir.
.
.
.
#cuma #karnegünü #15tatil #motivasyon

ALES PARAGRAF SORULARININ PÜF NOKTALARI NELERDİR?
Ücretsiz-Online 18.00’de! 
Rezervasyon için; linke hikayemizden ya da tekuzem.com ana sayfadan ulaşabilirsiniz.
.
.
.
.
#ales #yds #akademik #yükseklisans #perşembe #eğitim #instagram #17ocak

Rezervasyon için linke hikayemizden ya da tekuzem.com ana sayfadan erişebilirsiniz.
..
.
.
.
.
#perşembe #öabt #öabtokulöncesi #öabt2019 #kpss2019 #eğitim #instagram

MATEMATİK YAPAMAYANLAR! SİZİ BÖYLE ALALIM
...
Olcay Hocayla “Üslü Sayılar” 18.30’da Cepte! Kontenjan 100 kişi ile sınırlıdır. Rezervasyon için link BIO’DA!
.
.
.
.
.
#eğitim #instagram #kpss #kpss2019 #kpssmatematik #2019tayfa #perşembe #ales #dgs #dgs2019 #tyt #ayt #yks

"Mobilya satın alırsınız. Kendinize dersiniz ki, bu hayatım boyunca ihtiyaç duyacağım son kanepe. Kanepeyi alırsınız ve sonraki birkaç yıl boyunca, hangi işiniz ters giderse gitsin, en azından, kanepe sorununuzu çözmüş olduğunuzu bilirsiniz. Sonra aradığınız tabak takımı. Sonra hayallerinizdeki yatak.. Perdeler.. Halılar.. Sonra o güzel yuvanızda kısılıp kalırsınız. Bir zamanlar sahip olduklarınız artık sizin sahibiniz olur."
.
Çok doğru değil mi🤗Hatta çok değerli yazarımız Cemil Meriç de benzer konulara değinir: "İnsanlar sevilmek için yaratıldılar, eşyalar ise kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların sevilmeleri ve insanların kullanılmalarıdır."
.
.
.
#alıntı #chuckpalahniuk #cemilmeriç #perşembe #17ocak #kpss #tyt #yks #ayt #ales #dgs #yds #2019tayfa #motivasyon #eğitim #instagram

ÜCRETSİZ-CANLI DERSLERDE GÜNLERDEN ÖABT!
💻Branşınız Seç ve Hemen Rezervasyonunu Yap!
Linke hikayelerimizden ya da tekuzem.com ana sayfadan ulaşabilirsiniz.
.
Sınıf Öğretmenliği “Hayat Bilgisi” 18.00’de.
.
Coğrafya Öğretmenliği “Cephe Sistemlerinin Oluşum Aşamaları” 18.00’de.
.
Fizik Öğretmenliği “İş, Güç, Enerji” 18.15’te.
.
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği “Vatandaşlık” 18.30’da.
.
.
.
.
#öabt #kpss #kpss2019 #öabtsınıf #öabtfizik #öabtsosyal #öabtcoğrafya #çarşamba #16ocak #eğitim #instagram

Arjantinli ünlü golfçü Robert Vincenzo yine bir ödül kazanmış, ödülünü alıp, kameralara poz vermiş. Ardından kulübüne uğramış, eşyalarını toplayıp otoparktaki arabasının yanına yürümüş. O sırada yanına bir kadın yaklaşmış.

Vincenzo’yu kutladıktan sonra, küçük bir bebeğinin olduğunu, bebeğin çok hasta olduğunu, hastane masraflarını karşılayamadığını, onun her gün biraz daha ölüme nasıl yaklaştığını anlatmış.

Kadının anlattıkları Vincenzo’yu çok etkilemiş. Hemen çek defterini çıkarıp, turnuvada kazandığı paranın bir bölümünü yazıp, imzalamış ve kadına uzatmış. O sırada kadına "dilerim bebeğinin iyi günleri için harcarsın" demiş.

Ertesi hafta Vincenzo kulüpte öğle yemeği yerken Golf Derneği’nin bir üyesi yanına yaklaşmış ve “otoparktaki çocuklar geçen hafta siz turnuvayı kazandığınız gün bir kadının yanınıza yaklaştığını ve sizinle konuştuğunu söylediler” demiş. ”Evet demiş Vincenzo. Bunun neresi garip?” ”Garip değil tabii ki” demiş adam,” ama size bir haberim var o kadın bir sahtekarmış. Sizin gibi zengin kişilere yaklaşıp hasta bir bebeği olduğunu söyleyip para koparırmış. Korkarım sizden de koparmış.” Vincenzo şaşkınlıkla ”yani ölümü beklenen bir bebek yok mu?” demiş. "Yok” demiş adam. ”İşte bu hafta duyduğum en iyi haber” demiş Vincenzo.
.
.
.
.
.
#alıntı #bakışaçısı #motivasyon #hikaye #öykü #anı #çarşamba #16ocak #eğitim #instagram #kpss #kpss2019 #öabt #eb #tyt #yks #ayt #2019tayfa

Sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.
#NazımHikmet117Yaşında

Most Popular Instagram Hashtags