tanerinesi tanerinesi

828 posts   64019 followers   242 followings

Maazez'in Günlüğü 🇹🇷  Biraz Tarif : #tanerinesinintarifleri Biraz Tatil : @tanerinesigeziyor 🌏🏘🎶📸🌷🍉🍔🎂🍨🍭☕🍰

Oniki sene önce Bosna'ya gittiğimde aklımda yeşilin tonları kalmıştı 🌿 Makedonya da aynı Bosna gibi; yeşile ve hatta yeşilin kokusuna doyuyorsunuz 🌳 Bizim gibi şehrin kalabalığından sıkıldıysanız, bir kaç gün bol yemeli 😄 ama bir o kadar dinlendirici bir kaçamak arıyorsanız buralar tam size göre ☺ Eriklerin 🍏 olduğu resmi Vardar nehrinin yanında cektim 🏞 Ve uzuuuuun yıllar sonra çocukluğumda ki eriklerin aynısını yedim ! 😋 #dondurmayogurttu

Kuzenlerimizi kıskanıp ani bir kararlar geldiğimiz bu şehir hakkında tavsiyelerinize açığız ☺ @sabriyeineltaskin & @forever_me_life tavsiyelerinize uyup Skopske (şopska) salatasından yedim👌 En az onun kadar da ikinci resimdeki (ismini unuttum🤗) isli kurutulmuş etli, yumurtalı salatasını da beğendim 👌 @mervepiryandi Kebaptan kastınız köfteyse tavsiyenize uyup onunda tadına baktım. Yediğim nadir lezzetli etlerden. Çok ama çok teşekkür ederim :) Tavsiye etmediniz ama şimdi 3 km yürüyeceğim 😁 Not 1: Son resimdeki kahvenin adı nedir? Onu da unuttum☺ Türk kahve fincanında ama sütlü ama daha sert 🙊Not 2: Çanta dekor degil.
Not 3: Yer bildirimlerini resmen sallıyorum :))

Ayağımın tozuyla bürek yediğime göre 😋 Hoşbuldum Makedonya ❤ #yarısiniyedim

Geçen sene bu zamanlarda Frankfurt'tan başlayıp Paris'de son bulan 10 günlük Avrupa turu yapmıştık. Döndüğümde kız kardeşim (21 yaşında) beni 10 günde özlediği için çok ağlamıştı 🤗 Bu yüzden ona söylemeden gidiyorum, en azından özlemi bugünden başlasın. Prensesim ben gidiyorum, duty free siparişlerini alabilirim 😄 ( Kılıfı soranlar icin geçen sene yaptırmıştım : @pasaportkilifi )

Papatyalar yarınların sahibi çocuklarımız için, lalelerde bizler için.. Tüm çocukların bayramı kutlu ve kendini çocuk hissedenlerin kandili mübarek olsun..

Bu masayı alırken satıcısı "hanımefendi renk tonuna bu kadar takılmayın zaten örtüsüz kullanmayacaksınız " demişti ☺ Mutlu pazarlar..

Babam ilk arabasını aldığı vakitlerde istisnasız her cuma akşamı teyzeme giderdik. Hem arabaya binmek hem de teyzemin bisküvi pastasını yemek için cumaları bir başka severdik. Teyzemin çocuğu olmadığı için biz onun evlatları gibiydik, bizi çok ama çok severdi. Şimdi ben teyzeyim ve yeğenlerime bisküvi pastası yapıyor, onların gelmesini bekliyorum.. Bu pasta teyzemin pastalarından şekil olarak farklı olsada hikayesi tıpatıp aynı..

Siz de benim gibi bu pazar evden çıkmayacağım dinleneceğim diye düşünüp hafta içinden daha çok yorulanlardan mısınız? Görende elimde çamaşır bulaşık yıkadım sanır 🙄 Bu makineleri kim icat ettiyse icadını hemen geri alsın, onların yüzünden yaptığımız iş de görünmüyor 😄😄

Ve yine bir sabah ev bereketlendi .. #abimlergeldi
#tavuktabaklar

Geç saatte yenilen yemek kilo yapıyormuş, yağ olarak kalıyormuş ! Töbe töbe yalannn.. Bunları kim uyduruyor canım 🙄

Sadece #şükür ..

follow this page in feedly

Most Popular Instagram Hashtags