[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

tahan4wd tahan4wd

600 posts   6409 followers   870 followings

tahan4wd  extreme offroad tuning & racing پیج گروه تخصصی طحانی بازسازی و ساخت خودرو تهیه و توزیع قطعات یدکی انواع دودیفرانسیل

http://t.me/Alitahani

ایشالله هرجای دنیا هستین خوشبخت بشین
I hope you are all over the world

این عکسو تقدیم میکنیم به ایران افرود و همه 4y سواران

چرررا؟
😂😂😂 😂😂😂

داخل کله گاوی تویوتا دواف

سوال: اگر یک جفت تایر نو خریدیم و یک جفت هم تایر کارکرده داشتیم تایر های نو را روی محور جلو استفاده کنیم یا عقب؟
🚗🚗🚗🚗🚗🚗 بار ها این سئوال برای خیلی از مامطرح شده و لی بد نیست مطلب زیر رو از وب سایت ترک تایر https://www.tirerack.com/winter/tech/techpage.jsp?techid=52 به عنوان یکی از سایتهای تخصصی تایر میباشد رو مطالعه کنیم وبرای دوستانمونم بفرستیم
اکثر مکانیکها و لاستیک فروشها و راننده های قدیمی حتی رانندگان حرفه ای اتوبوس و کامیون و حتی شاید خود ما براین باورهستیم که اگر دو حلقه لاستیک نو خریدیم اونا رو بر روی رینگهای چرخ جلو نصب کنیم و لاستیکهای قدیمی تر را بر روی رینگهای چرخ عقب استفاده کنیم.
خوب این یک عقیده قدیمی و منسوخ ولی رایجه. در این چند خط میخوام توضیح بدم و تاکید کنم حتما از انجام این کار غلط حذر کنید و جان خودتون رو به خطر نیندازید.

در مورد این مساله بارها و بارها تست های مختلف در شرایط آب و هوایی مختلف انجام شده. در حال حاضر اگر به سایتهای معروف بخصوص سایتهای شرکتهای تایر ساز مراجعه کنید میبینید همگی تاکید کردند بر این که تایر های نو تر حتما حتما باید در چخهای عقب قرار بگیرند.

اما علت چیه و چه جوری این نکته رو فهمیدن؟
با تحقیق و بررسی از راننده هایی که در جاده سابقه ترکیدن لاستیک داشتند و خودروهایی که بدلیل ترکیدن لاستیک منحرف و حادثه ساز شدند به این نکته دست پیدا کردند که اکثریت قریب به اتفاق انحرافات در اثر ترکیدن لاستیک بدلیل ترکیدن لاستیک های عقب بوده و خودروهایی که تایر جلوشون ترکیده به هر ترتیبی بوده خودرو رو مهار کردند.

نتیجه این آمار ها بسیار جالب بوده و اما علت؟

علت اصلی اینه که خودرو یک جسم صلب با طول بیشتر از عرضه و در هنگام ترکیدن لاستیک عقب حالت سرخوردگی چرخهای عقب یا Understeer پیش میاد برای خودرو. در این حالت خودرو نا خودآگاه به سمتی که لاستیک ترکیده کشیده میشه و چون راننده هیچ دسترسی به چرخ عقب نداره هیچ کنترلی هم روی این وضعیت نداره و هرقدر با ترمز و فرمان و گاز هم بازی کنه فقط وضعیت رو بدتر میکنه و نتیجه قطعا انحراف خودرو از مسیر و ایجاد حادثه ای دلخراش هست.

حالا تصور کنید اگر یکی از تایر های جلو بترکه باز هم خودرو به سمت تایر ترکیده شروع به انحراف میکنه ولی این بار شما فرمان رو در دست دارید و با کمی فشار بیشتر در خلاف جهت و کاهش سرعت براحتی میتونید در 99 درصد اوقات کنترل خودرو رو بدست بگیرید و خودرو رو به کناره هدایت و از حادثه جلوگیری کند.

صدای توربو دیوانه کننده س
موتور شش سیلندر تویوتا سوپرا #2jz

پاترول اوس ارش

گیربکس شش دنده پاترولی با ضمانت و به شرط . همراه با گاردون فابریک شش سیلندری . قیمت 2500
09376958762 علی طحانی

تعویض بلبرینگ چرخ جلو

Most Popular Instagram Hashtags