[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

#velipoje

MOST RECENT

Një ditë pas aksidentit tragjik në Velipojë ku humbi jetën babai me dy fëmijët #oranews #velipoje #aksident #tragjik #shkoder #shqiperi www.oranews.tv

# albania #shkoder#velipoje#plashi velipoje

Mëngjesin e sotëm cikloni i gjendur mbi detin Jon është thelluar me vlera të presionit atmosferik deri në 992 hPa. Gjatë orëve në vijim cikloni do të lëvizë me shpejtësi drejt Greqisë veriore duke shtuar vranësirat e duke sjellë reshje të dendura edhe në vendin tonë. Momentalisht reshjet janë të pranishme në të gjithë pjesën qendër-jugore të vendit, përjashtuar zonat të cilat janë në hijen e maleve që nuk lejojnë penetrimin e rrymave të lagështa nga kuadrantët lindorë si kryeqyteti, lugina e Matit, lugina e Devollit, lugina e Osumit dhe pjesërisht ajo e Shkumbinit. Në këto zona reshjet gjatë ditës së sotme priten të jenë më të pakta se në zonat e tjera të vendit.

#moti #shqiperia #visitalbania #satelit #satellite #weatherstation #weather #meteorology #medicane #davisvantagepro2 #albania #climate #europe #summer #weather #ionian #adriatic #sea #shengjin #velipoje #durres #lalez #tirana #vlora #dhermi #himara #saranda

Kushtet e paqëndrueshme të motit do të mbizotërojnë në vendin tonë edhe gjatë 24 orëve të ardhshme. Mëngjesin e së shtunës reshjet kanë munguar në pjesën qendrore të vendit por gjatë orëve në vijim një front i lagësht nga veriperëndimi do të sjellë shira të dendur në pjesën më të madhe të vendit. Vetëm gjatë mbrëmjes pritet të kemi kthjellimet e para në ekstremin veriperëndimor të vendit. Pas mesnate reshjet do të jenë të pranishme vetëm në jug dhe në lindje, ndërsa duke filluar nga veriperëndimi rryma të freskëta do të sjellin një rënie të ndjeshme të temperaturave. Dita e diel sjell një përmirësim të ndjeshëm të kushteve atmosferike. Në pjesën më të madhe të Shqipërise moti do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Gjithsesi, në brendësi të territorit, kryesisht në zonat malore, priten reshje të lehta lokale që do të bien në formë dëbore mbi 800-1000 metra mbi nivelin e detit. Harta paraqet sasinë e pritur të reshjeve në milimetra deri në mesnatë.

#moti #shqiperia #visitalbania #satelit #satellite #weatherstation #weather #meteorology #medicane #davisvantagepro2 #albania #climate #europe #summer #weather #ionian #adriatic #sea #shengjin #velipoje #durres #lalez #tirana #vlora #dhermi #himara #saranda

The mesmerizing sunset 😍 #velipoje

Mood🌅✨ song: ocean - THBD

📍Velipoja 🏖është një fshat në komunën Velipojë në rrethin e Shkodrës të Shqipërisë🇦🇱. Dërguar nga: @selma_bekteshi98
#velipoje #shqiperi #albania #reflection #amazing #beautiful #reflections #explore #picture #beautiful #discovery #sea #water #beach #summer #life #love #instagood #photography #clouds #skies #mirroring #followformore #maniaktfotografise #wesharethebeauty

Most Popular Instagram Hashtags