[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

#shqip

66506 posts

TOP POSTS

Krejt shokt e mi 👊🇦🇱❤ #alb #shqip

Tag a Audi lover 🇦🇱 #ALB #shqip #design #audi

A mendoni edhe ju?? 😂@artankahrimani #funny #shqip #vine #humor

AK-01: The first Tourbillon Monopusher Chronograph by @akrivia

This “platine” is the core part of our MV8802 caliber before being decorated and finished by our watchmakers. #meccanicheveloci #manufacture

MOST RECENT

If you fall behind run faster. Never give up,never surrender, and ride up against the odds. #jessejackson 👊🏼✊🏻 :
:
:
:
:

#poetryslam #poetryofig #poetryislife #poemsporn #poemsoflove #inspiration #inspirationalquotes #inspoquote #albaniangirls #albania #kosova #shqipekuqezii🇦🇱🇦🇱

Një ilaç i ri për trajtimin e HIV sapo u miratua - dhe mund të shkundë një treg prej 22 miliard dollarësh (Fotografia në brendësi të artikullit: Skanimi i elektromikografisë së një qelize T të infektuar me HIV. NIAID) (FDA= #Food & #Drug #Agency= Agjensia për ushqimin dhe barnat në #USA)

FDA sapo ka miratuar një kombinim të ri të barnave për trajtimin e HIV. Trajtimi përdor dy barna në vend të tre ose më shumë, siç ka qenë standardi. Miratimi i ri mund të shkundë tregun e barnave të HIV i cili kap një vlerë prej 22 miliardë dollarësh.

#FDA aprovoi për herë parë të Martën (21.11.2017) një regjim të ri farmaceutik të përbërë nga dy-ilaçe për #HIV.
Pilula, e cila përmban #dolutegravir me #rilpivirinë, është bërë nga ViiV, dega e specializuar mbi HIV e kompanisë #GlaxoSmithKline në pronësi të Pfizer dhe shoqërisë farmaceutike japoneze Shionogi si aksionarë të përbashkët.
Deri tani, njerëzit që jetojnë me HIV e mbanin virusin nën kontroll me një regjim me tre ose katër pilula. Mbajtja e sasisë së HIV në gjak në vlera të ulëta është çelësi për shtypjen e simptomave të virusit. Dhe shpresa është se duke përdorur më pak droga, nuk do të ketë po aq efekte anësore për pacientët. "Kufizimi i numrit të barnave në çdo regjim të trajtimit me HIV mund të ndihmojë në reduktimin e toksicitetit për pacientët", tha Dr Debra Birnkrant, drejtor i ndarjes së produkteve antivirale në #FDA në një njoftim për shtyp.

Miratimi mund të shkundë tregun e barnave me vlerë 22 miliardë dollarë gjatë vitit të ardhshëm, pasi një kompani tjetër përpiqet të përmirësojë sistemin e saj.

Më 30 Maj, #Galaad tha se gjeti në katër studime në faza të vonshme, që droga e saj, #bictegravir, nuk ishte inferiore se dolutegravir i ViiV. Gilead shpreson të kombinojë bictegravir me #emtricitabinë / #tenofovir #alafenamide, drogëra këto, që konsiderohen "shtylla kurrizore" e trajtimeve të HIV. Gilead planifikon të paraqesë regjimin e sajj të drogës për miratim në vitin 2017.

#hivaidsalbaniasocialmediacampaign #shqipëri #albania #shqip #informohu #stopaids✋❌ #stophiv✋❌ #tirana

🇦🇱🇧🇪🇫🇷
Je crois que c'est le moment !
Je n'arrêterai pas de dire que j'aime trop cette ambiance.
Je suis allée dans une pépinière juste pour admirer les vrais sapins et sentir leur bonne odeur. 😊
#pépinière #sapin
Më duket qe është momenti !
Veç për admirim dhe të marrë pak erë 😊
#bredhi #shqip

I don’t drop too much music but when I do best believe it’s quality. Quality over quantity as always. 🌊 #WAVEs #soon

#Dhjetor2016: 984 persona të prekur me #HIV/#AIDS. 102 #individë#diagnostikuar vetëm në vitin 2016.
#December2016: 984 cases known with HIV/AIDS in #Albania. 102 new cases for 2016.
Mos u kthe në statistikë. Kryej kontrolle periodike e parandalo përmes përdorimit të mjeteve mbrojtëse.
Rastet më të shumta të evidentuara vijnë si pasoj e mos përdorimit të mjeteve mbrojtëse gjatë #akteve #seksuale.
#Kondom -i kushton më pak se HIV!
#shqipëri #tirana #kosovo #durres #elbasan #shkoder #korca #vlore #sex #straight #lgbt #gay #safe #safesex #prezervativ #mbrohu #shqip #testohu #HIVAIDSALBANIASOCIALMEDIACAMPAIGN
@gay.tv @lgbt @hivawareness @lgbtalbania @safexcomunity @albaniagay @hivcomunity @pozmagazine @topchannel @klanhd #vizionplustv @shqiptarjacom @intvalbania @pozcomunity @peshkupauje @euinfocenteralbania @undp @globalfoundalbania @thumb

This “platine” is the core part of our MV8802 caliber before being decorated and finished by our watchmakers. #meccanicheveloci #manufacture

CAPITAL T izz da!!!
Dita Flamurit izz da!!!
Ejona-Event izz da!!! FREITAG ab 23 Uhr im Hühnerposten im Zentrum der schönsten Stadt Deutschlands!

Capital T & SINAN HOXHA & DJ GIMI-O & DJ DON & Riki Tupanshow
@truekapo @sinanhoxha_ @mergim_taa @ilidonba @ridvannberisha
#ditaflamurithamburg #hamburg #ejonaevent #atjekushqiponjatvallezojne #djgimio #djdon #ditaflamurit #shiptar #shqip #albanian

Most Popular Instagram Hashtags