#shqip

MOST RECENT

Zutaten:

7 Eier
500g Mascarpone
7 EL Zucker
300ml Kaffee (kalt)
Löffelbiskuits
Kakaopulver

1. Eier trennen
2. Eiweiß mit vier Löffel Zucker steif schlagen
3. Eigelb mit 3 Löffel Zucker schaumig schlagen
4. Mascarpone zum Eigelb geben, verrühren und Eiweiß unterheben
5. Schälchen mit Mascarpone-Füllung halb befüllen
6. Löffelbiskuits in Kaffee tauchen, auf die Füllung legen und mit Mascarpone-Füllung bedecken
7. Mit Kakaopulver bestreuen
8. 6-7 Std. in den Kühlschrank stellen (am besten über Nacht)
Fertig

Përbërësit:

7 Vezë
500g Maskarpone
7 Lugë Gjellë Sheqer
300ml Kafe të ftohët
Biskota për Tiramisu
Kakao pluhur

1. Rrahim të bardhat e vezëve me katër lugë sheqer derisa të bëhët nje shkumë e vërtetë me ngjyrë të bardhë
2. rrahim të verdhat e vezëve me 3 luge sheqer derisa të bëhet ne ngjyrë e verdhë e hapur, shtojmë në të edhe maskarpone dhe e trazojmë mirë
3. kremin me të bardhat e vezëve ia shtojmë të verdhave dhe i trazojmë me kujdes
4.kremin e derdhim në nje tas
5. biskotat i lagim me kafën e përgatitur derisa të jenë komplet të zbutura por jo të squllura dhe i shtrojmë mbi kremin
6. mbulojmë me një shtresë kremi
7. përfundojmë tiramisunë me një shtresë kakao pluhur
8. vendosim në frigorifer për pritje rreth 6-7 orë

Ju bëftë mirë!

#tiramisu #instagood #instavideo #instagram #foodblogger #mascarpone #love #tasty #yummi #italia #photography #food #dessert #instalove #liliskitchenstory #video #cooking #creme #biskuits #embelsire #shqip #rezepte #receta

Urime festa e Kurban Bajramit.. Gëzuar te gjithëve. Zoti ju ruajt juve dhe familjet tuaja dhe ju dhashtë të mirat e kësaj bote dhe botës tjetër 🕋 Happy Eid to my Muslim brothers & sisters! 📿 الله
#happy #eid #perhajr #bajrami #albanian #kosovo #canada #gezuar #urime #cheers #smile #shqip #shqipe #girl #insta #like #muslim #blessed

Gjëra të mira janë duke ardhur.
-
Vetëm vazhdo të besosh sepse nganjëher rrugët e vështira të dërgojnë në vendet më të bukura 🌻
-
Follow us today 👉 @plan2success
-
#english translate ❤ 👇
-
Good things are coming.
-
Just keep believing because difficult roads often leads to beautiful destinations 🌻
-
Photo 📷: @rusticbones
-
#plan2success #success #dontgiveup #yourday #proud #yourself #believeinyourself #fight #dreams #entrepreneur #business #motivationalquotes #motivation #money #love #car #nature #goals #mindset #effort #followforfollowback #likeforlikes #kosovo #albania #tirana #prishtina #shqip

Nothing to do this evening.
~Stratiot

#albania #shqiptare #shqip #shqiperia #balkans #skenderbeu

Hahahaha Tag shoqen/shokin

Most Popular Instagram Hashtags