#rkvardar

MOST RECENT

Nueva piel para el equipazo de 1era "Rk Vardar Mx" #handball 🤾 #RkVardar 💪😎

Рускиот интернационалец Сергеј Горбок во следните две сезони ќе го носи дресот на Вардар. Откако ја освои титулата во Унгарија со екипата на ПИК Сегед, сега левиот бек повторно ќе го носи „црвено-црниот" дрес.
#scjanesandanski #sportscenter #rkvardar #hcvardar #handball #edenzivotednaljubov

Direktno iz Skopja s Karačićem #RKVardar #suncepiči

Вардар ги доби ривалите во Лигата на шампионите.
#scjanesandanski #sportscenter #arena #scjs #hcvardar #rkvardar

Сташ Скубе доаѓа во Скопје како актуелен првак на Унгарија. Тој беше еден од клучните играчи на ПИК Сегед во освојувањето на шампионската титула на клубот во Унгарија запирајќи ја доминацијата на Вепрем.
Иако е висок 176 см. во вбројуваат во еден од најдобрите плејмејкери во Словенија, споредувајќи го со најдобрите светски играчи на таа позиција. Со неговото потпишување Вардар ќе има брз напад и ќе добие играч што е особено опасен во играта „еден на еден" и знае како да ја пробие противничката одбрана.
Repost @rkvardar
#scjanesandanski #sportscenter #scjs #rkvardar #hcvardar #handball #arena

Calzón chino prros 😂🙊 #handball #RkVardar 🏆🔴⚫

Igroteka e odlicno mesto za druzba 😎🤾🎂#thelegend #arpadsterbik #rkvardar #igrotekadetelina

Во новата сезона 2018/2019 во Вардар Јуниор лигата за првпат на голем терен ќе играат девојчињата и момчињата родени 2008/2009 ❤️🖤
#rakometnaakademijavardar #vardarjuniorliga #rkvardar #hcvardar #kidslovehandball #handball #handballkids #minihandball

Za site navijači Crvene Zvezde , Partizana , Vardara i ostalih klubova po ceni od samo 490 den!
Radimo slike i po vasoj zelji!
#macedonia #macedonian #macedonië #makedonija #makedonija🇲🇰 #skopje #skopje_official #skopjecity #skopjeinfo #kumanovo #vardar #rkvardar #tetovo #kavadarci #ohridlake #ohrid #ohridcity #ohridlake⚓️⛵️

Some you win, some you lose... #rkvardar #köln #final4 #ehfcl #lanxessarena #cologne #hcvardar

Most Popular Instagram Hashtags