[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

#qeshqek

3 posts

MOST RECENT

With the best Qeshqek or Keshkek in the World made by dibrans, I wish to all Muslim people a peaceful Eid Mubarak and my beloved albos vote for our future! - Vetëm me Keshkek Dibre me gjalpë festohet tamam Bajrami! Votime të lira! #qeshqek #keshkek #votealbania #lugaeargjendte #kuzhinaevarfer #kuzhinashqiptare #balkanfood #balkankitchen #instatirana #instafood #instagrammers #harissa #ethnicfood #albanianfood #albanianblogger #albanianfoodblogger #mubarak #foodpornshare #foodie #foodforlife . #foodnetwork

Oda Dibrane e organizuar ne restorantin tone me gatime tradicionale dibrane #odadibrane #jufkamemish #llallamgiamedjathe #kabuni #qeshqek #sheqerpare #barrestorantshoqeria

"Dibra Qeshqek" a very authentic and old emblem of Albanian cuisine. Made in oven with homemade Melani Bulgur (stone bitten grain), chicken broth, Peza white'n fresh melted butter, and Lisna (origano kind of), salt. The chicken can be baked, but I rolled it round fresh Gjize ( fresh cheese) and spinach. Happy coming Eid to all Muslim people all around the World! Enjoy and extend the Peace! - Qeshqek pi Dibre, me arra ne Pul. Nje pjate e mrekullueshme autoktone e gatimeve shqiptare bere ne grure te shtypur ne gur, nga fshati Melan I Peshkopise, gjalpe i bardhe, i shkrire i Pezes, leng mishi pule I zjere ne lisna (arome qe ngjason me rigonin) te Lugines se Drinit, kripe Narte dhe arrat e fresketa te Maqellares. Pulen e kam bere role te mbushur me gjize dhe spinaq. Gezuar paraprakisht Bajramin per gjithe muslymanet dhe per ne te tjeret qe bashkejetojme dhe gezojme me ta! ( kjo eshte nje pjate e thjeshte dhe paksa ndryshe, por shume e panjohur per te tjeret dhe qe per Bajram shkon si " veshka mes dhjamit" #lugaeargjendte #albanomania #albania #gatimeshqiptare #kuzhinashqiptare #dibra #peshkopia #qeshqek #chicken #traditionalfood #rroftetradita #kukasishqypniamilale #instapic #instafood #instacooking #nuts#tava #instashqip #instakosova #food_magazine #foodrevolutionalbania

Most Popular Instagram Hashtags