#peje

19889 posts

TOP POSTS

#rugove #peje 🚌❤️

Que hermosura !! Coma coma coma y comaaaaa #pique #peje#laguna #amigos

case iPhone 6
#iphone
#case
#new
#peje
#mobilshopzippo.ne.peje

MOST RECENT

AMLO ha perdonado a varios personajes políticos que antes acusaba de corruptos o que pertenecían a la "mafia del poder"; ahora, son parte de su proyecto rumbo al 2018. Conoce a los apóstoles del próximo candidato presidencial de Morena. ¿Quién será su Judas? #AMLO #Morena #Presidencia #Mexico #politica #izquierda #peje #mafiadelpoder #mesias #frijolcongorgojo

#rugove #peje 🚌❤️

A nuk kishte qene mire me mujt me lexu mendjen e tjerve? Qe mos me pas nevoj me u merzit se a thu qka po mendon tjetri? Kish qene shume mire.... por realiteti eshte se nuk mundemi. Kjo eshte arsyeja pse komunikimi dhe sinqeriteti jane jetesore per lumturine. Ndonjehere mund t jete e veshtire te jemi sinqerte sepse ajo qe duhet te themi apo te bejme mund te jete pikerisht ajo qe dikush tjeter nuk kish pas deshire me degju ose me perjetu.. Per me teper mund te jete ajo qe ne vete nuk duam te degjojme apo t’a bejme. Ashtu si dashuria qe fillon me veten gjithashtu edhe sinqeriteti duhet te filloje me veten. Me ka ndodhe disa here ne te kaluaren qe te gjej veten ne udhkryqe te jetes. Ajo që kerkoja, ajo qe kisha nevoje nuk ishte pikerisht ajo qe kisha ne mendje. Dhe mu desh me shume zhvillim personal te pranoj fatin ashtu si vje. Deshirat dhe nevojat tuaja, gjerat qe ju nodhine ndoshta nuk kane kuptim tani, por duke qene te sinqerte me veten, duke qene realist ndoshta nje dite do te kene, bile ate shume kuptim. E them prap sinqeriteti eshte i fuqishem. Nese trupi po ju tregon se diçka nuk eshte ne rregull, behuni te sinqerte me veten, trajtoni veten ose shkoni tek mjeku. Nese keni nje lidhje qe nuk jeni te lumtur, behuni te sinqerte me veten dhe beni ate qe duhet qe te jeni te lumtur. Nese keni nje pune qe e keni frike dhe nuk e beni me pasion, behuni te sinqerte me veten dhe gjeni punen qe me te vertete deshironi. Sinqertiteti eshte i fuqishem, jo gjithmone i lehte. Por, gjithmone i vlefshme.
Pra sot une ju sfidoj te mendoni se a ka diçka ne jeten tuaj qe kishit pas deshire te ishte ndryshe? Nese po, cka do te duhej te beni per ta ndryshu ate? Çka po ju ndale ta ndryshoni?
Ju pershendes, me shume dashuri. Jona

Most Popular Instagram Hashtags