[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

#noracism

149230 posts

TOP POSTS

Sungguh ku tak mengerti
Apalah arti diri ini
Bila tiap hadirku hanya sesakkan nafasmu
Sungguh aku tak mampu
Dalam relung hatiku
Bila ku hanya bersanding dengan bayangmu
-
Suporter Hits Surabaya
Bonek Hits
Bonita Hits

#suporterhitssurabaya #suporterhits #notiketnogame #kamihausgolkamu #suporterindonesia #surabaya #bonita #bonek #bonekhits #bonitahits #filosofibonek #greenforce #bajolijo #persebaya #persebayaemosijiwaku #salam #satoe #nyali #wani #gadistribun #awaydays #janganganggupersebayakami #noracism #longlifepersebaya #anniversarypersebaya

"Voi che vivete sicuri
nelle vostre tiepide case,
voi che trovate tornando a sera
il cibo caldo e visi amici:
Considerate se questo è un uomo
che lavora nel fango
che non conosce pace
che lotta per mezzo pane
che muore per un si o per un no.
Considerate se questa è una donna,
senza capelli e senza nome
senza più forza di ricordare
vuoti gli occhi e freddo il grembo
come una rana d'inverno.
Meditate che questo è stato:
vi comando queste parole.
Scolpitele nel vostro cuore.
stando in casa andando per via,
coricandovi, alzandovi.
Ripetetele ai vostri figli.
O vi si sfaccia la casa,
la malattia vi impedisca,
i vostri nati torcano il viso da voi." Ormai sono scomparsi quasi tutti i pochi sopravvissuti lasciando a noi il compito di ricordare e di trasmettere il ricordo a chi verrà ,per combattere vecchi e nuovi razzismi.
#primolevi
#auschwitz
#noracism
@azzurri

Ramazani po shkon ,e pritëm me gëzim po tash po dëshpërohemi qe po shkon e nuk e dim vitin e ardheshem a do te na gjej,A thua nuk është e tërë jeta asgjë tjetër përveç disa çaste? Po, jeta është vërtet vetëm ëndërr, ndërsa amshimi dhe përhershmëria i takojnë atij që është i amshueshëm: "Çdo gjë që gjendet në të është e kalueshme, dhe mbetet vetëm Zoti yt, i Madhërishmi dhe i Nderuari!" (Rrahman: 26-27). Shfrytëzoni këto çaste dhe pastroni zemrat tuaja me pendim, ngritni duart tuaja dhe lutuni,O Zoti ynë, na fal mëkatet tona, zbuti veprat tona të këqija dhe na mundëso të vdesim me ata të mirët. O Zoti ynë, na jep atë që na e ke premtuar me anë të pejgamberëvetë Tu dhe mos na pikëllo në Ditën e Kiametit! Ti me siguri e përmbush premtimin tënd". (Ali Imran, 193-194).Përcilleni Ramazanin, atë musafir fisnik ashtu si përcillet musafiri i vërtetë. Ta dini se musafiri i vërtetë nuk përcillet vetëm me selame, por me dhurata dhe gjëra të vlefshme. Por, a e dini se cilat janë dhuratat për këtë musafir tuajin? Zekatul fitri. Ai e pastron agjërimin tuaj, ai i pastron shpirtrat tuaj, ai i pastron punët tuaja...
Ta lusim Allahun e Madhëruar t’i pranojë veprat tona të mira dhe të na shpërblejë me xhenetet e Tij !
S.R
#islam #muslim #muslimah #islamic #photooftheday #happy #quran #hollyquran #peace #nowar #people #noracism #together #like #follow #refugeeswelcome #followforlikes #refugee #followforlike #refugees #smileforever #quote #pray #religion #igers #toptags

Like wenn du es blickst🤣
⚠️BLACK HUMOR⚠️
❌➖➖➖➖➖➖❌
Bilder auch gerne per DM📷
Partnerseiten
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
@haha_black_muffin
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
@schwarzer.farmer
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
@schwarzer.als.schwarzbrot
〰️〰️〰️〰️〰️
@adolfs.baumwollplantage
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
#humor #blackhumor #schwarzerhumor #satire #pic #picoftheday #noracism #black #white #joke #funny #mother #nature #redbull #pic #picoftheday

Best Left Footer Of J&K 👟⚽️✌
👉 @ahmad_monis_11
Send Me Dm Your Pics & Videos And You Can Also Tag Us On #footballloversofkashmir
#proud
#respect
#noracism
#kashmir
And Follow The Best Troll Football Page
👉 @footballtrollism_world

That tree OMG
#schwarzerhumor #blackhumor #noracism
#sendnudes
Privat: @sirqu3ntin
Das ist schwarzer Humor ihr Moralmuschis🖕🏻
#blackhumor
Folgt uns und unseren Partnerseiten für mehr!
Alles was mit #selfmade/ watermark gekennzeichnet ist und geklaut wird,  bitte markieren
_______________________________
Partner:
@juden_dock
@schwarzer_.stickman
@_comedy.stuff_
_______________________________

MOST RECENT

Selena Gomez et The Week-end ! N'hésitez pas à m'envoyer des photos de votre couple en MP avec vos prénoms vos âges vos origines ! Je reposterais avec un lien vers votre compte !😍🌎#beautiful #mixedcouple #interraciallove #interracialcouple#noracism #love #selenagomez #tagforlike #likeforfollow #repost #reposter #pub #follow4follow #followmeplease #followyou #repostyourpic #selenagomez #theweeknd #

Best Left Footer Of J&K 👟⚽️✌
👉 @ahmad_monis_11
Send Me Dm Your Pics & Videos And You Can Also Tag Us On #footballloversofkashmir
#proud
#respect
#noracism
#kashmir
And Follow The Best Troll Football Page
👉 @footballtrollism_world

Am Black and I Love white. #NoRacism.

Happy Eid Mubarak 1438 Hijriyah ⭐️🌙
May Allah guidence & blessing be with you & your family
Minal Aidin Wal Faidzin
Mohon Maaf Lahir & Batin 🙏🏻
.
.
#eidmubarak #eid1438h #eidlfitr
#minalaidzinwalfaidzin #maaflahirbatin
#damaiindonesiaku #noracism

Most Popular Instagram Hashtags