#nështëpinëtonëtch

MOST RECENT

Sfida e amvisave sot @neshtepinetone me @anjezamaja dhe @florianagalliu

Jollanda Çerekja Muçollari, 55 vjeçe nga Elbasani. Që nga viti 1992 jeton në Bari të Italisë e martuar dhe ka dy fëmijë, (Françesko dhe David). Ndërsa zonja tjetër është Gonxhe Meça, 52 vjeçe me origjinë nga Shkodra, por që jeton në Tiranë. E martuar dhe ka 4 fëmijë.

Recetat në studio: Karkaleca me kunguj të vegjël jeshil; patëllxhan me djath; tortë më mollë; haxhimakulle.
VERSACE V19/69 vjen Në shtëpinë tonë me ofertën e radhës për mirëqënien e lëkurës.
Lule margarita: Nëse në vazot e ballkoneve dhe kopshteve tuaja keni një lule në formën e kamomilit por në përmasa shumë herë më të madha ajo është lule margarita. Një buqetë me margarita mund t'i dhurohen nënës ose gruas për 8 mars, pasi simbolizon një dashuri të butë dhe të pastër. Ndiqni më shumë informacione për këtë lule nga sipërmarrësi i një dyqani lulesh, Lefter Bizhga.

BCTV - Maska e zezë me përmbajtje qymyri aktiv detoksifikon, hidraton dhe pastron lëkurën. E përshtatshme për çdo lloj lëkure, si për femra dhe meshkuj. Totalisht bimore vjen seti 1+1 3990 lekë.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Na ndiqni pas pak në emisionin " Në shtëpinë tonë" 😊
Repost @topchannelalbania with @get_repost
・・・
MEGATEK, miku më i ngushtë i emisionit @neshtepinetone këtë herë hap dyert për kuzhinat e shtëpive tona, restoranteve apo edhe bareve! Çdo gjë për sa i përket gatimit me cilësi me tiganët më të mirë profesional të shërbyera në pjata elegante dhe cilësi të lartë. Cilësi-çmim është raporti më i mirë që mund ta gjeni vetëm në MEGATEK!
#TopChannel #nështëpinëtonëtch

MEGATEK, miku më i ngushtë i emisionit @neshtepinetone këtë herë hap dyert për kuzhinat e shtëpive tona, restoranteve apo edhe bareve! Çdo gjë për sa i përket gatimit me cilësi me tiganët më të mirë profesional të shërbyera në pjata elegante dhe cilësi të lartë. Cilësi-çmim është raporti më i mirë që mund ta gjeni vetëm në MEGATEK!
ECOSOFT është një kompani e themeluar në 1991 në Ukrainë. E shtrirë në 5 kontinente dhe mbi 50 shtete, Ecosoft vjen në Shqipëri ekzkluzivisht nëpërmejt kompanisë Teoren shpk dhe ofron për konsumatorët shqiptarë sistemet më bashkëkohore të trajtimit të ujit, si për familjarët ashtu edhe për industrinë. Sot në studio u ndalëm tek sistemet qëndrore të cilat sigurojnë ujë të pastër për të gjithë godinat e banimit dhe të bizneseve.
Gasuli është një lloj argjile që vjen nga Maroku. Ky mineral natyral nxirret në shtretërit e maleve Atlas. Gasuli është i pasur me magnez, kalcium, kalium dhe është përdorur prej 12 shekujsh nga popullata afrikane. Falë vlerave që ka për kujdesin e lëkurës dhe flokëve, ne në ditët e sotme e gjejmë edhe në Shqipëri. Ndiqni më shumë informacion për këtë produkt dhe disa receta interesante për lëkurë dhe flokë më të shëndetshëm.
Kopshti Botanik është një institucion shkencor-mësimor-shplodhës, ku të apasionuarit pas bimëve e natyrës në përgjithësi mund të shohin e të njohin mjaft bimë të florës shqipëtare e jo vetëm. Sot do t'ju tregojmë këtë thesar të vogël të Tiranës.. BCTV – KREHERI PRO-LINE: Sekreti i krëhërit proline është veshja me qeramikë termike e dhëmbëzave që ngrohen deri në 230 gradë pa djegur flokët. Proline kreh dhe drejton njëkohësisht në çdo kohë dhe sa herë që dilni nga shtëpia. Drejton bukur flokët me onde dhe kaçurrela, duke i dhënë shkëlqim dhe bukuri. PRO-LINE ju jep çdo ditë pamje të kururar. E shpejtë-ekonomike- e lehtë në përdorim!

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Peshku është një nga produktet më të rekomanduara për të jetuar shëndetshëm por në një vend si Shqipëria ku ka varfëri, të këshillosh që duhet ngrënë peshk disa herë gjatë javës duket pak jo realiste. Pikërisht për këtë arsye ne ndalemi shpesh tek disa produkte që janë edhe të shëndetshme por edhe shumë ekonomike. Një produkt të tillë kemi zgjedhur edhe në puntatën e sotme @neshtepinetone ku do të flasim për peshkun qefull.
I ftuar: Kristian Beqiri, specialist i akuakulturës.
Një prej vendeve me prodhimin më të madh të peshkut në Shqipëri janë lagunat bregdetare. Ne kemi shkuar me kameran tonë në lagunën e Nartës dhe kemi parë se si peshkatarët atje bëjnë peshkimin e qefullit, që gjendet me shumicë në këtë lagunë.
Zhytja nën ujë është një prej aktiviteteve rekreative që të ofron kënaqësi të pamasë, por gjithashtu është edhe një nga sportet më të rrezikshëm. Por tashmë prej pak kohësh ekziston mundësia që edhe në Shqipëri të apasionuarit e këtij sporti të marrin trajnimin e duhur dhe të çertifikohen për të bërë zhytje të lirë nën ujë. Ne kemi vizituar me kameran tonë një qendër të tillë trajnimi që ndodhet në qytetin e Durrësit.
Punimet në allçi janë një tjetër trend për të bërë dhurata por jo shumë i njohur në vendin tonë. Dy studente, shoqe të ngushta kanë nisur të realizojnë punime në allçi nga më të ndryshmet. Sot do të tregojmë hapat që ato ndjekin për këto punime dhe gjithashtu sa kushtojnë.
BCTV- SLEN 30: Slen 30, xhel 200 ml i cili me anë të kryoterapise ju ndihmon të humbisni 1 masë trupore në vetëm 30 minuta. Blini 1+1 vetëm 4990 lekë.
#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone

Farat Chia janë pjesë e familjes Salvia Hispanica njësoj si mentja, që kryesisht gjendet në Meksikën jugore dhe Bolivi. Farat Chia që në antikitet janë përdorur për të dhënë forcë dhe për vetitë e tyre energjike. Falë vlerave ushqyese që kanë, ato renditen si superushqim dhe si fara magjike.
E ftuar: Çenkuela Hasa, blogere ushqimi.
Si duhen zgjedhur farat Chia? Si t'i përdorim? Do të ndiqni një intervistë me sipërmarrësen Migena Ndreu.

Scrub handmade: Do t’ju japim disa informacione dhe këshilla se çfarë janë scrube-t, si mund t'i realizojmë në kushte shtëpie, gjithashtu për çfarë shërbejnë dhe si ti aplikojmë. Farmacistja Amarilda Lame na tregon disa sekrete që ndihmojnë në shëndetin e lëkurës.

Galateo: Olesia Leço, eksperte e BON TON, sot do të na njohë me disa rregulla se si të sillemi me kafshët shtëpiake.

BCTV- KREHERI PRO-LINE: Sekreti i krëhërit proline është veshja me qeramikë termike e që ngrohen deri në 230 gradë pa djegur flokët. Proline kreh dhe drejton njëkohësisht në çdo kohë dhe sa herë që dilni nga shtëpia. Drejton bukur flokët me onde dhe kaçurrela, duke i dhënë shkëlqim dhe bukuri. PRO-LINE ju jep çdo ditë pamje të kururar. E shpejtë-ekonomike- e lehtë në përdorim!

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Gabimi që bëjmë shpesh është anashkalimi i mesvakteve apo siç njihen ndryshe vaktet zemër, duke i zëvendësuar me pjata të bollshme të cilat jo vetëm që nuk na ndihmojnë në procesin e tretjes por edhe na bëjnë të fitojmë disa kile më shumë. Sot @neshtepinetone do të ndajmë me ju disa receta dhe kombinime mesvaktesh të cilat janë ideale për të mposhtur urinë, ose për t’i dhënë mundësi trupit të përftojë disa vlera ushqyese para vaktit kryesor që mund të jetë dreka ose darka.

Recetat e ditës: Brusketa me guacamole; smoothie; role me krem djathi dhe ton; kroketa pule; pancake dhe waffles.
Djersitja është ndjesia më e sikletshme që përjetojmë gjatë stinës së verës. Përzgjedhja dhe përdorimi i një antidjerse mund të jetë e gabuara për lëkurën tonë. Sot do të mësojmë disa këshilla nga mjeku popullor alternative Ylli Merja rreth shkaqeve të djersitjes, gjithashtu edhe çfarë antidjerse duhet
të përdorim, këshilla që na i jep farmacistja Eriona Xhaferaj.

BCTV – SLEN 30: Xhel 200 ml i cili me anë të kryoterapise ju ndihmon të humbisni 1 masë trupore në vetëm 30 minuta. Blini 1+1 vetëm 4990 lekë.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone

DELTA Home vjen me 50 përqind ulje tek kuzhinat dhe këndet e divanëve! Markat më të mira i gjeni në Delta Home por çudia nuk është kjo, çudia është që mund të përfitoni nga ulja fantastike që po ndodh këto ditë! Anjeza dhe Flori kanë bërë një shëtitje brenda ambjenteve të Deltës dhe ju tregojnë nga afër çdo detaj për secilin produkt me ulje!
DIMENSION SPA
Doni trup të bukur, të tonifikuar dhe lëkurë të lëmuar plot shkëlqim? Përfitoni nga ofertat e verës në DIMENSION SPA të cilat vijnë në shtëpinë tonë.
VERSACE
VERSACE vjen ditën e sotme në shtëpinë tonë me ofertën e radhës... PAZARI I VJETËR KORÇË
Pazari i vjetër në Korçë është objekt me vlera të hershme historike, kulturore dhe artistike. Karakterizohet nga ndërtesa përgjithësisht një dhe dy katëshe, rrugica të ngushta e një stil ndërtimi që tërheq vëmendjen e vizitorëve. Sot ky pazar është i restauruar komplet ku zhvillohen shumë aktivitete kulturore dhe ka nje tërheqje shumë të madhe të vizitorëve.

BCTV – COOPER PRO
Alumini dhe qeramika i japin emrin: Yll i Ri në kuzhinë! Inovacion në gatim:tiganë super rezistentë. Në një blerje, ju përfitoni 2 tiganë! Me COOPER PRO ju: 1- Nuk përdorni yndyrë 2-Gatuani në flakë, 3-Pjek në Furrë 4- Pastrohet shumë lehtë.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone

Kemi shkuar në MEGATEK dhe do të njihemi me dhomat e gjumit që janë vënë në dispozicion për të gjithë familjen, për të rinjtë apo studentët. Të gjitha detajet për sistemin e garderobës dhe mirëorganizimin e saj e gjeni në MEGATEK.
ECOSOFT
Një ndër 5 prodhuesit më të mëdhenj në botë të sistemeve të trajtimit të ujit, nëpërmjet teknologjisë Revers Osmosis është komapnia ECOSOFT. Është një kompani e themeluar në 1991 në Ukrainë. E shtrirë në 5 kontinente dhe mbi 50 shtete, Ecosoft vjen në Shqipëri ekzkluzivisht nëpërmejt kompanisë Teoren shpk dhe ofron për konsumatorët shqiptarë sistemet më bashkëkohore të trajtimit të ujit, si për familjarët ashtu edhe për industrinë.
Kumbulla shahine
Kumbulla shahine është një ndër frutat e para të pranverës, por falë vlerave ushqyese dhe shijes së athët përdoret edhe në gatime të ndryshme. Shefi i kuzhinës Gëzim Musliaka shpjegon se si mund ta bëni pjesë të kuzhinës këtë frut. Ndërkohë blogerja e ushqimit Adeola ju sugjeron një recetë tradicionale nga Elbasani me mish qingji dhe kumbulla shahine.
Kursi elektrik
Një prej kurseve profesionale më të frekuentuara nga ata që duan të marrin një zanat është ai i instalimeve elktrike. Për të mësuar më shumë se cfarë ofron ky kurs dhe për të marrë disa këshilla se si duhet të kujdesimi për instalimet elektrike në shtëpitë tona, ne kemi bërë një vizitë në Qendrën e Formimit Profesional Publlik në Durrës.
BCTV – KREHERI PRO-LINE
Sekreti i krëhërit proline është veshja me qeramikë termike e dhëmbëzave që ngrohen deri në 230 gradë pa djegur flokët. Proline kreh dhe drejton njëkohësisht në çdo kohë dhe sa herë që dilni nga shtëpia. Drejton bukur flokët me onde dhe kaçurrela, duke i dhënë shkëlqim dhe bukuri. PRO-LINE ju jep çdo ditë pamje të kururar. E shpejtë-ekonomike- e lehtë në përdorim!

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone

Arjan Konomi prej kohësh tashmë ka vendosur që të jetojë në shtëpinë që ka trashëguar në Vuno! Bën një jetë të qetë larg kryeqytetit aty ku ai ka gjetur qetësi dhe shumë kujtime të fëmijërisë. Do të shohim se si e ka ruajtur aq mirë identitetin e shtëpisë së tij shumë vjeçare duke bërë një restaurim të kujdesshëm dhe me vlerë! Shtëpia me portë blu është ajo e Arjanit dhe të gjithë e njohin sepse sipas tij është gjithmonë e hapur për miq të mirë!

Smoothie me avokado
Avokado është një frut që përmban vlera të shumta ushqyese. Është i pasur në vitaminë K, C, B5, B6, E, folat, magnez, mangan, zink, bakër, hekur, fosfor etj. Falë këtyre vlerave nuk duhet të mungojë në smoothie të ndryshëm. Sipërmarrësi Redjan Mataj do të na sugjerojë disa versione smoothie me avokado, ndërsa për vlerat e avokados flet nutricionistja Viktoria Naço.
Ujvarat e Baldushkut
Ujvarat e Baldushkut janë një prej mrekullive që ofron natyra e zonave rurale pranë Tiranës. Ato gjenden në rrjedhën e sipërme të lumit Zhullimë që përshkon luginën e Baldushkut, në afërsi të fshatit Kakunjë. Natyra ka punuar në këtë vend për mijëra vite dhe është kujdesur për ti fshehur ujvarat mes shkëmbinjëve dhe gjelbërimit të dendur. Por nuk ka arritur ta mbajë sekretin përgjithmonë. Sot ato janë një prej atraksioneve kryesore për guidat turistike për kryeqytetasit.

Paruket transformojnë pamjen tonë sa hap e mbyll sytë. Nëse nuk guxoni dot të eksperimentoni me flokët, doni t’i shkurtoni apo keni patur gjithmonë dëshirë të këni flokë të gjata, provoni një paruke me flokë natyrale dhe shikoni si do jetë pamja juaj. Paruket gjithashtu janë një zgjidhje e nevojshme edhe për personat të cilët si pasojë e një kimioterapie iu kanë
rënë flokët. Si realizohen ato në mënyrë artizanale dhe si ti vendosim? Uljanova Çali do të na japë shumë informacione rreth tyre.
BCTV – KREHERI PRO-LINE
Sekreti i krëhërit proline është veshja me qeramikë termike e dhëmbëzave që ngrohen deri në 230 gradë pa djegur flokët. Proline kreh dhe drejton njëkohësisht në çdo kohë dhe sa herë që dilni nga shtëpia. Drejton bukur flokët me onde dhe kaçurrela, duke i dhënë shkëlqim dhe bukuri.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone do të flasim për ushqimet e ftohta. Nuk e kemi fjalën për akulloret apo kasatat, por për gatime që serviren në temperaturën e ambjentit. Këtu futen ushqime që nuk kalohen në procesin e pjekjes apo të zierjes, por edhe ushqime që pasi kanë kaluar në temperaturë të lartë, përsëri chefat e kuzhinës na i servirin ato vetëm pasi janë ftohur. Që të mos shkojmë shumë larg, mjafton të përmendim perimet e ziera, ose japrakun.

Do t’ju tregojmë disa metoda dhe sekrete se si të keni vetulla dhe qerpikë të bukur dhe sa më natyrale. Disa sugjerime na vijnë nga specialistja e biokozmetikës Anxhela Panxhi se si të veproni në shtëpi për mirëmbajtjen e tyre, gjithashtu çfarë duhet të keni parasysh për të mos i dëmtuar ato. Një tjetër metodë është edhe ajo microblading që Make-up artist Anisa Janushaj na shpjegon se si aplikohet dhe kujdesi që duhet të tregojmë.
BCTV – TOTAL CRUNCH
Me “Total Crunch” ju do të keni këmbë të tonifikuara, të pasme të ngritura , bel të hollë ,bark të sheshtë, një kurriz të formuar dhe krahë të fortë , e mbi të gjitha një posturë të shkëlqyer! Të gjithë muskujt janë në levizje, ju digjni kalori, humbisni peshë dhe formoni trupin tuaj.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

“South Outdoor Festival” 🌞vjen sot @neshtepinetone

Të gjithë në Vuno për festivalin e gatimeve tradicionale, sportit të natyrë, muzikës së mirë dhe pamjes fantastike që të dhuron jugu i Shqipërisë! Anjeza dhe Flori kanë ndjekur aktivitetin dhe i kanë shijuar të gjitha... Në studio do të flasim për një nga produktet pa të cilin nuk do të kishim jetë: për ujin. Megjithëse një produkt i domosdoshëm, uji, jo pak herë mund të kthehet edhe në të rrezikshëm për organizmin tonë, kjo për shkak të ndotjeve që ndodhin në rrjet. Për këtë është i nevojshëm filtirimi i ujit që vjen nga rrjeti dhe sugjerimi ynë mbetet Camelot. Do të njiheni sot me gamën e produkteve për filtrimin e ajrit, ujit dhe një sërë mekanizmash të certifikuar për një jetë sa më të shëndetshme.
BCTV – TOTAL CRUNCH: Do të keni këmbë të tonifikuara, të pasme të ngritura, bel të hollë, bark të sheshtë, një kurriz të formuar dhe krahë të fortë, e mbi të gjitha një posturë të shkëlqyer! Të gjithë muskujt janë në levizje, ju digjni kalori, humbisni peshë dhe formoni trupin tuaj.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Parku Ashik vetëm pak kilometra prej Tiranës është një mundësi e artë për të gjithë ata që duan natyrën dhe duan të shpenzojnë orë të bukura. Ushqim i mirë, hotel komod me pamje fantastike, pishinë për të gjithë ata që duan të freskohen gjatë verës por edhe për të gjithë ata që duan të kurorëzojnë me martesë lidhjen e tyre një mundësi shumë e mirë është brenda parkut të Ashik! Emisioni @neshtepinetone zgjodhi që këtë paradite ta shfrytëzojë për të bërë barbeque në ambjentet fantastike të Ashikut. Eraldo Rexho dhe Ervin Kurti dy gazetarët më në zë të show-biz-it do të na zbulojnë sot shumë sekrete rreth vipave, do të flasim për jetën e tyre, karrierat respektive dhe shumë thashetheme të tjera që do të ndiqni gjatë bisedës me ta... HYGEIA
Muaji Maj njihet në të gjithë botën si muaji i ndërgjegjësimit për Melanomën, kanceri më agresiv i lëkurës. Për këtë, kemi vizituar sot Qëndrën e Kirurgjisë Rikonstruktive dhe Dermatologjisë, Anassa nga Hygea, e cila ofron fjalën e fundit të teknologjisë dhe stafin mjekësor më të mirë, kur bëhet fjalë për diagnostikimin dhe trajtimin e nishaneve dhe problemeve të tjera me lëkurën.
VERSACE
VERSACE vjen sërish "Në shtëpinë tonë" për të prezantuar ofertat e radhës për produketet që duhet të keni sidomos gjatë kësaj periudhe.
Olesia Leço, eksperte e BON TON, sot do të na njohë me rregullat e mirësjelljes në plazh. Ndiqeni... BCTV- HYDROCLEAN 5 është e reja më e fundit në radhët e pajisjeve me avull. 5 pajisje pastrimi në një të vetme! Hydroclean 5 pastron dhe higjenizon të gjithë shtëpinë tuaj duke eleminuar deri në 99.9% bakteriet dhe mikrobet.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Kemi hyrë zyrtarisht në stinën e bizeleve dhe sot @neshtepinetone do të ndalemi gjatë te këto bishtajore që përveçëse me një shije fantastike mbartin edhe një sërë vlerash ushqyese

Njësia Operative e ORL-s në Spitalin Salus, është në gjendje t’i ofrojë Pacientit një trajtim të plotë shëndetësor që përfshin diagnostikimin, trajtimin terapeutik dhe kirurgjikal, hospitalizimin si dhe ndjekjen post-operatore.Ne kemi intervistuar dy prej specialistëve italianë ndër më të mirët në këtë spital që na shpjegojnë më gjërësisht shërbimin që oforhet në këtë spital në fushën e otorinolaringologjisë.
Fabrika e çokollatave Şölen është një nga kompanitë më të guximshme dhe më inovative që përqëndrimin kryesor të çokollatave e ka tek shija. Biscolata Şölen është e preferuara nga konsumatorë të shumë vendeve të botës.

BCTV-DIAL VISION: Syzet optike DIAL VISION, janë syzet e para në botë që përshtaten për
LARG dhe AFËR, për t’ju dhënë një pamje kristal të qartë në çast!

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone

COHL'S vjen me koleksionin e ri pranverë-verë! Brandi i rrobave sportive në Shqipëri ju jep komoditet, freski dhe ju a bën stërvitjen më të thjeshtë! Ngjyrat, materiali dhe dizajni janë elementet që e diferenconjnë COHL'S nga markat e tjera! Ndiqeni dhe kuptoni që të gjitha Misset botërore dhe të gjithë vipat në Shqipëri preferojnë të stërviten me COHL'S!

Klinika "Zogu i parë" ofron shërbime mjekësore me staf të specializuar në ortopedi, neurokirurgji, fizioterapi. Anjeza dhe Flori na tregojnë ambjentet dhe stafin e specializuar të kësaj klinike.
Muzeu Arkeologjik i Korçës është një ndër muzeumet më të rëndësishëm të arkeologjisë në Shqipëri. Me rreth 1200 objekte historike të krahinave të Korçës ruhen në këtë muze.Programi “Në Shtëpinë Tonë”, sjell një reportazh nga ky muze, që shfaq disa vlera të trashëgimisë sonë kulturore
Reklama

BCTV- KREHERI PRO-LINE: Sekreti i krëhërit proline është veshja me qeramikë termike e dhëmbëzave që ngrohen deri në 230 gradë pa djegur flokët. Proline kreh dhe drejton njëkohësisht në çdo kohë dhe sa herë që dilni nga shtëpia. Drejton bukur flokët me onde dhe kaçurrela, duke i dhënë shkëlqim dhe bukuri. PRO-LINE ju jep çdo ditë pamje të kururar. E shpejtë-ekonomike- e lehtë në përdorim!
E ftuar: Dorina Alimemaj, menaxhere shitjesh.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone do të flasim për luleshtrydhen, që përveç shijes është një frut me aromë të pakrahasueshme dhe me vlera të shumta për organizmin. Kemi vizituar një parcelë të mbjellë me luleshtrydhe në fshatin Hamallaj të Durrësit. Fermeri Fatmir Kallbaqi do të na tregojë se si kultivohen në fushë luleshtrydhet organike. Të ftuara në studio: Alesia Cani, blogere ushqimi; Anila Kalleshin, nutricioniste.

Acibadem: Sot do të flasim për Neurokirurgjinë Pediatrike, ku do të trajtojmë të gjitha anomalitë dhe mënyrat e trajtimit të tyre, në Spitalin Acibadem.
Kurs pune sociale-babysiter: Kemi shkuar sërish në Shkollën e formimit profesional publik në Durrës për të kuptuar dhe mësuar se çdo të thotë të ndjekësh një kurs për punë sociale dhe babysitter. Hapat që ndiqen gjatë teorisë dhe praktikës, si edhe përse shërben ky formim profesional.
BCTV-DIAL VISION: Syzet optike DIAL VISION, janë syzet e para në botë që përshtaten për LARG dhe AFER, për t’ju dhënë një pamje kristal të qartë në çast! E ftuar: Dorina Alimemaj, menaxhere shitjesh.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

TOP SHOP sjell në ofertë një nga produktet që nuk duhet të mungojë gjatë stinës së verës. Me çmimin surprizë Wellneo 5in1 Beauty Pro, kushton vetëm 30 mijë lekë.
________________________________________________

Sallatat me patate janë pjata të realizuara nga patate të ziera dhe një shumëllojshmëri përbërësish të tjerë. Sallata e patates besohet të ketë origjinën në Gjermani nga ku u përhap më pas në të gjithë Evropën dhe më vonë në kontinentet e tjera.
Pas pak @neshtepinetone do ju sjellim disa receta të ndryshme të sallatave që mund të bëhen me llojet e patateve.

Recetat e ditës: “Kartoffel salad" (Sallatë gjermane me patate); patate e mbushur me krem djathi; sallatë mesdhetare me patate; sallatë me patate dhe peshk; sallatë me patate me pulë.
________________________________________________

MEGATEK ka vendosur që sot të na prezantojë me sistemet e ndriçimit që disponon. Të pafundme janë mundësitë për të zgjedhur. Ndriçim për brenda dhe jashtë, murale apo të varur. Markat me të njohura europiane do t’i gjeni aty të ekspozuara për të patur dhe mundësinë t’i shikoni se si kombinohen edhe me orenditë shtëpiake, lokaleve apo edhe hoteleve.
________________________________________________

BCTV – DIAL VISION: Syzet optike DIAL VISION janë syzet e para në botë që përshtaten për LARG dhe AFËR, për t’ju dhënë një pamje kristal të qartë në çast!

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone, në rubrikën "Sfida e amvisave" kemi dy zonja. Silvana Pinari Subashi nga Tirana, 42 vjeçe e martuar dhe ka dy fëmijë. Silvana aktualisht është kryetare e Shoqatës se Vajit të Ullirit Shqiptar. Me ne në studio është edhe Fanije Prrenja nga Librazhdi, 56 vjeçe, e martuar dhe ka 4 fëmijë. Fanija është qëndistare e kostumeve popullore të zonës së Librazhdit.

Recetat e ditës: Fërgesë e bardhë; tavë me mëlçi qingji; trishk; zerde.
Olesia Leço, eksperte e BON TON, sot do të na njohë me rregullat e mirësjelljes në tryezë, për rolin e pirunit, si është përdorur që në lashtësi dhe deri në ditët e sotme.
VERSACE: Një muaj i ri sapo ka hyrë dhe VERSACE V19/69 ofron ulje me 70% për setin fantastik, që përfshin:
1.Kremin e syve me haviar që zhduk linjat dhe rrathët e syve dhe i parandalon ato.
2.Serumin me haviar për një përkujdesje extra dhe një anti rrudhë i fuqishëm.
3.Kremin e natës me haviar që e rigjeneron lëkurën tuaj gjatë gjithë natës dhe e ushqen atë.
TOP SHOP - PAINT PLUS: Top Shop sjell ofertën e radhës! Tani, ju mund të lyeni më shpejt, më thjeshtë dhe lyerja do të kthehet në kënaqësi me PAINT PLUS! Peshë e lehtë, mund të lyeni çdo gjë dhe kudo. Thjesht vendosni bojën në kontenier, tërhiqni dorezën dhe filloni të lyeni si një profesionit.

BCTV - COOPER PRO: Alumini dhe qeramika i japin emrin: Yll i Ri në kuzhinë! Inovacion në gatim:
tiganë super rezistentë. Në një blerje, ju përfitoni 2 tiganë! Me COOPER PRO ju: 1- Nuk përdorni yndyrë 2-Gatuani në flakë, 3-Pjek në Furrë 4- Pastrohet shumë lehtë.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Duke xhiruar në Bio Zonë një pjesë të emisionit për farat chia dhe vetitë e tyre medicinale dhe ushqyese , me gazetaren Eralda Kenaj për programin "Në shtëpinë tonë" në TOP CHANNEL.
.
.
.
#chiaseeds#bioandorganic#bioandorganicshop#biozonë#topchannelalbaniatv#nështëpinëtonëtch.

Sot @neshtepinetone në rubrikën "Sfida e amvisave" ndryshe nga herët e tjera, kemi dy vajza të reja. Kasandra Pali, 18 vjeçe, nxënëse në shkollën "Gramoz Palushi" dhe Fatma Rrapaj, 23 vjeçe, njek studimet pranë Fakultetit të Mjekësisë Dentare.

Recetat e sfidës: Japrakë, “hashbrowns” me patate; zup; biskota me tërshërë.
________________________________________________
Nga Top Shop, Në shtëpinë tonë, vjen super oferta nga Dormeo. Nëse blini shtresën e dyshekut Renew Eucalyptus, përfitoni dy dhurata: Jastëkun anatomik Renew dhe Jorganin Eucalyptus light.
________________________________________________
String Art është arti i thurjes ku si bazë ka gozhdët e vogla, fijet e shumëngjyrshe dhe dërrasën. Me anë të këtij arti mund të shkruhet dhe pikturohet.
________________________________________________
BCTV - HAIR GENIE: Është aparati i ri i cili depilon 100%, shpejt dhe pa dhimbje. Heq në moment qimet në fytyrë, qafë dhe mjekër. Përdoret për femra dhe meshkuj. Pa dhimbje, pa skuqje dhe pa asnjë njollë të mbetur. Heq edhe qimet e forta të meshkujve, edhe ato më të imtat të femrave. Përdoret edhe në dush, e mbrojtur nga uji.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone do të flasim për një nga produktet pa të cilin nuk do të kishim jetë, për ujin. Megjithëse një produkt i domosdoshëm, uji, jo pak here mund të bëhet edhe i rrezikshëm për organizmin tonë, kjo për shkak të ndotjeve që ndodhin në rrjet. Për këtë është i nevojshëm filtrimi i ujit që vjen nga rrjeti dhe sugjerimi ynë mbetet Camelot. Do të njiheni sot me gamën e produkteve për filtrimin e ajrit, ujit dhe një sërë mekanizmash të certifikuar për një jetë sa më të shëndetshme.
I ftuar: Marjon Abazi, distributor ekskluziv në Shqipëri, i cili do të flasë për rrezikun që vjen nga uji i ambalazhuar dhe pse duhet t’i drejtohemi ujit të filtruar si të vetmes zgjidhje të sigurt për shëndetin tonë.

Tosti nuk është gjë tjetër veçse bukë e prerë në feta dhe e thekur, sipas dëshirën mund ta kombinosh me përbërës të ëmbël apo të kripur. E ftuar: Çenkuela Hasa, blogere

BCTV-SLEN 30: Xhel 200 ml i cili me anë të kryoterapise ju ndihmon të humbisni 1 masë trupore në vetëm 30 minuta. Blini 1+1 vetëm 4990 lekë.E ftuar: Dorina Alimemaj, menaxhere shitjesh.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Most Popular Instagram Hashtags