[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

#nështëpinëtonëtch

429 posts

TOP POSTS

Produkti për të cilin do të flasim sot @neshtepinetone gjen përdorim të gjerë në kuzhinë, qoftë për përgatitjen e recetave të kripura dhe me plot shije por edhe për realizimin e tortave. Në Shqipëri, kremi i qumështit njihet më shumë me emrin pana sesa ajkë ose mazë.

Recetat e ditës: Fileto pule me krem qumështi; tortë me mandarina dhe krem qumështi.

Bimët Aromatike dhe Mjekësore përfaqësojnë eksportet më të rëndësishme shqiptare ndër prodhimet vendase. Ky sektor siguron të ardhura për mijëra familje që merren me grumbullimin dhe mbledhjen e bimëve të egra dhe të kultivuara, pastrimin dhe magazinimin e tyre. Për të promovuar dhe treguar potencialin e këtij sektori kaq të rëndësishëm për bujqësinë dhe ekonominë vendase, në Malësi të Madhe u organizua “Dita e sherebelës”. BCTV – Total Crunch: Jemi në stinën më të bukur, trupi mendja dhe shpirti përjetojnë një rifreskim, një dëshirë të pa rezistueshme për t'i shërbyer vetes. Ndaj ju sjellim palestrën në shtëpinë tuaj. Të gjitha lëvizjet në një vegël të vetme.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone do të flasim për një produkt i cili është njëkohësisht edhe perime por edhe erëz. Bëhet fjalë për finokun, një produkt i cili bën pjesë në familjen e karotës dhe që i përdoren rrënjët, bulba, lulet dhe fara.

Rrëshira përdoret gjerësisht në mjekësinë popullore, si për të prodhuar pomata të ndryshme për lëkurën ashtu edhe duke e përzier me çajra bimorë që japin efekte pozitive për shumë probleme në organizëm.

BCTV – Syze optike me lente rrëshkitëse për herë të parë në Shqipëri. Një palë syze
për afër dhe larg. Demostrim i qartë në studio për mënyrën e përdorimit.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Një ndër ushqimet më të parezistueshme për të mëdhenj e të vegjël është pizza. Sot @neshtepinetone do të njihemi me shijet, vlerat ushqyese dhe mënyrat e gatimit të pizza-ve, nga recetat klasike italiane në ato më të thjeshtat që mund të realizohen në kushte shtëpie.
E ftuar: Anila Kalleshi, nutricioniste
GoTech sjell në datat 24, 25, 26 shkurt, fundjavën e uljeve, mbi 1500 produkte deri në 65%, në të gjitha dyqanet GoTech në Shqipëri.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Tani, Në Shtëpinë Tonë
Produkti i ditës së sotme është patëllxhani

Historiku, kultivimi, vlerat ushqyese dhe recetat më të mira me patëllxhan… sigurisht nuk mund të mungojë imam bajalldi!

Të ftuar: Mateo Shtembari, kultivues; Albana Daka, nutricioniste; Hajredin Toca, agronom.

Personazhi VIP për sot është Lajla Përnaska, e cila do të na flasë për produktet që përdor më tepër në kuzhinë dhe jetën e saj si amvisë.

Receta e ditës: Tortë gjysmë e gatshme me banane

Rubrika “Sa kushton hoby piktura?” #topchannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone do të flasim për fëmijët e moshës 2 – 4 vjeç; kujdesi që duhet treguar që nga sëmundjet, ushqimet, sjelljet dhe komunikimi me ta.
I ftuar: Andrea Palmieri, kirurg ORL, i cili flet për virozat e stinës, infeksionet, ftohjet, ndihma e shpejtë dhe medikamentet që nuk lejohen për fëmijët nën moshën 4 vjeç; Lorela Garuli, psikologe, e cila tregon si duhet të sillemi me fëmijët e kësaj moshe; gjumi, rutina, vizatimet dhe lojrat, si edhe frikërat.

Tre receta të shëndetshme për fëmijë:
1. Makarona farfalle me tre salca me ngyrë.
2. Qofte në furrë me perime.
3. Açuge në furrë, me miell dhe vezë. * Shpesh i hedhim disa sende sepse mendojmë që funksioni i tyre ka mbaruar, por në rubrikën tonë do të shohim hap pas hapi se bashkimi i disa objekteve, na mundëson krijimin e një objekti të ri përmes riciklimit.
* Përpunimi i letrave me ngjyrë, për të arritur realizimin e disa objekteve sëbashku me fëmijët tanë në shtëpi.
BCTV – Oferta Total Crunch: Ti zgjidh të kujdesesh për veten, sepse për ty mendojmë ne! Prezantohet në studio oferta më e mirë deri më sot për Total Crunch-vegël gjimnastikore shumëfunksionale.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Qumështi i kondensuar është qumështi i lopës të cilit i është hequr uji. Më shpesh gjendet në formën e qumështit të kondensuar të ëmbël, me sheqer të shtuar. Qumështi i kondensuar i ëmbël është shumë i trashë, i ëmbël dhe kur konservohet mund të zgjasë me vite edhe pa u futur në frigorifer nëse nuk hapet. Për këtë do të flasim sot @neshtepinetone.
Specialisti i industrisë ushqimore Alfred Ocka do të na tregojë se si prodhohet qumështi i kondensuar dhe cilat janë karakteristikat e tij. Më pas e ftuar në studio: Drita Deçolli, teknologe ushqimore.

Agjenti Imobiliar
Gjetja e një shtëpie për të blerë apo për të marrë me qera po bëhet gjithnjë e më e vështirë, hera-herës edhe stresuese, duke marrë parasysh edhe reklamat që na bombardojnë përditë për "shtëpinë ideale". Kemi shkuar në një agjensi imobiliare për t'ju ardhur në ndihmë gjithë atyre që kërkojnë një shtëpi, duke nisur që nga ofertat e tregut, kushtet që ambientet përmbushin si edhe do të shohim nga afër një apartament në Tiranë.
BCTV – Leggings Lëkure
Të buta, të rehatshme, me 2 xhepa pas, modelojnë kofshët dhe mbi të gjitha Pamje klas! Leggings lëkure në ngjyrë kafe dhe të zeza i gjeni në BCTV! Shijoni vjeshtën me produktin më të ri! Trego linja perfekte! Leggings lëkure janë ndërtuar me teknologjinë push up, qe ngrenë të pasmet dhe eliminojnë shenjat e të brendshmeve intime. Super Produkt në një Super Stinë!

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Është cilësuar si ushqimi që do të zhdukë urinë në botë, si dhurata e natyrës për të varfërit, është ushqimi i preferuar i romakëve, vjenezëve dhe së fundmi i francezëve... Na ndiqni duke filluar nga ora 9:30 @neshtepinetone, për të mësuar më shumë mbi kërmillin, përdorimin e tij në kuzhinë por edhe në biokozmetikë. ➡️Dy mënyra të ndryshme për të realizuar vazo lulesh me shishe plastike: Vazo që varet dhe vazo dekorative. ➡️BCTV – Biçikleta elektrike ekologjike.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Pjepri i hidhur është një produkt i cili njihet kryesisht në vendet aziatike, për shkak të vlerave ushqyese që ai përmban. Ndryshe është quajtur edhe si pjepri i diabetit. Edhe pse është i panjohur për konsumatorin shqiptar, prej pothuajse dy vitesh me këtë produkt po eksperimentohet edhe te ne.

@neshtepinetone ju njeh pas pak me pjeprin e hidhur, me disa receta nga shef Arvin Kita.

I ftuar: Hysni Dankshi, mjek alternativ, i cili shpjegon përse pjepri i hidhur është cilësuar si kurues i diabetit.

Biokozmetika – Përkujdesi vetjak pas plazhit: Nëse plazhi dhe pushimet na kanë larguar disi nga trajtimi i lëkurës dhe flokeve, ka ardhur momenti t’i rikthehemi rutinës së kujdesit vetjak.
BCTV – Dynamic Posture: Veshja më e mirë për trupin tuaj: jeleku Dynamic Posture! Qetëson, shmang dhimbjet, korrekton posturën, mban drejt shtyllën kurrizore dhe stimulon qarkullimin e gjakut me magnetoterapi.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Mandarina është një ndër agrumet që konsumohet gjatë gjithë periudhës së dimrit, për shkak të vlerave të saj ushqyese, përmbajtjes së lartë të vitaminës C dhe si një antioksidant i fuqishëm që neutralizon radikalet e lira, parandalon infeksionet, ngërçet dhe të vjellat. Sot @neshtepinetone do të njihemi me disa fakte interesante rreth mandarinës.
I ftuar: Ahmet Mehmeti, specialist agronom.
Mandarinat kanë një numër të ulët në kalori dhe një numër të lartë të mineraleve, vlerave ushqyese dhe vitaminave. Mandarinat përmbajnë vitamina A, B dhe një nivel të lartë të Vitaminës C. Por cfarë vendi zë në mjekësinë alternative mandarina dhe vaji i saj? Mjeku Ibrahim Lala, do të japë disa sugjerime me anë të një interviste.
Vaji i mandarinës gjen përdorim të gjerë në estetikë, sidomos për të evituar rrudhat, strijat, celulitin. Si ta aplikoni? Kemi shkuar në një qendër estetike për të marrë disa këshilla rreth aplikimit në lëkurë.
Kanceri i gjirit: Spitali Salus ofron fushatë sensibilizuese dhe check – up deri në muajin dhjetor.
Dr. Dorina Shqalshi, mjeke radiologe dhe Prof. Dr. Costantino Zingaretti, kirurg i përgjithshëm, do të flasin për 3 llojet e tumoreve, simptomat, diagnostikimi, analizat e nevojshme dhe procedurat deri në ndërhyrjen përfundimtare si edhe garancia e suksesit të operacionit.

BCTV – Projektori Laser
Projektori Laser është një pajisje e domosdoshme në shtëpi jo vetëm për Vitin e Ri, në çdo party me miqtë tuaj apo darka romantike! Në dy ngjyra: e kuqe dhe jeshile, për ambjentet brenda dhe jashtë, rezistent ndaj borës, akullit apo shiut.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

MOST RECENT

Produkti për të cilin do të flasim sot @neshtepinetone gjen përdorim të gjerë në kuzhinë, qoftë për përgatitjen e recetave të kripura dhe me plot shije por edhe për realizimin e tortave. Në Shqipëri, kremi i qumështit njihet më shumë me emrin pana sesa ajkë ose mazë.

Recetat e ditës: Fileto pule me krem qumështi; tortë me mandarina dhe krem qumështi.

Bimët Aromatike dhe Mjekësore përfaqësojnë eksportet më të rëndësishme shqiptare ndër prodhimet vendase. Ky sektor siguron të ardhura për mijëra familje që merren me grumbullimin dhe mbledhjen e bimëve të egra dhe të kultivuara, pastrimin dhe magazinimin e tyre. Për të promovuar dhe treguar potencialin e këtij sektori kaq të rëndësishëm për bujqësinë dhe ekonominë vendase, në Malësi të Madhe u organizua “Dita e sherebelës”. BCTV – Total Crunch: Jemi në stinën më të bukur, trupi mendja dhe shpirti përjetojnë një rifreskim, një dëshirë të pa rezistueshme për t'i shërbyer vetes. Ndaj ju sjellim palestrën në shtëpinë tuaj. Të gjitha lëvizjet në një vegël të vetme.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone do të flasim për një produkt i cili është njëkohësisht edhe perime por edhe erëz. Bëhet fjalë për finokun, një produkt i cili bën pjesë në familjen e karotës dhe që i përdoren rrënjët, bulba, lulet dhe fara.

Rrëshira përdoret gjerësisht në mjekësinë popullore, si për të prodhuar pomata të ndryshme për lëkurën ashtu edhe duke e përzier me çajra bimorë që japin efekte pozitive për shumë probleme në organizëm.

BCTV – Syze optike me lente rrëshkitëse për herë të parë në Shqipëri. Një palë syze
për afër dhe larg. Demostrim i qartë në studio për mënyrën e përdorimit.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Qumështi i kondensuar është qumështi i lopës të cilit i është hequr uji. Më shpesh gjendet në formën e qumështit të kondensuar të ëmbël, me sheqer të shtuar. Qumështi i kondensuar i ëmbël është shumë i trashë, i ëmbël dhe kur konservohet mund të zgjasë me vite edhe pa u futur në frigorifer nëse nuk hapet. Për këtë do të flasim sot @neshtepinetone.
Specialisti i industrisë ushqimore Alfred Ocka do të na tregojë se si prodhohet qumështi i kondensuar dhe cilat janë karakteristikat e tij. Më pas e ftuar në studio: Drita Deçolli, teknologe ushqimore.

Agjenti Imobiliar
Gjetja e një shtëpie për të blerë apo për të marrë me qera po bëhet gjithnjë e më e vështirë, hera-herës edhe stresuese, duke marrë parasysh edhe reklamat që na bombardojnë përditë për "shtëpinë ideale". Kemi shkuar në një agjensi imobiliare për t'ju ardhur në ndihmë gjithë atyre që kërkojnë një shtëpi, duke nisur që nga ofertat e tregut, kushtet që ambientet përmbushin si edhe do të shohim nga afër një apartament në Tiranë.
BCTV – Leggings Lëkure
Të buta, të rehatshme, me 2 xhepa pas, modelojnë kofshët dhe mbi të gjitha Pamje klas! Leggings lëkure në ngjyrë kafe dhe të zeza i gjeni në BCTV! Shijoni vjeshtën me produktin më të ri! Trego linja perfekte! Leggings lëkure janë ndërtuar me teknologjinë push up, qe ngrenë të pasmet dhe eliminojnë shenjat e të brendshmeve intime. Super Produkt në një Super Stinë!

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Është cilësuar si ushqimi që do të zhdukë urinë në botë, si dhurata e natyrës për të varfërit, është ushqimi i preferuar i romakëve, vjenezëve dhe së fundmi i francezëve... Na ndiqni duke filluar nga ora 9:30 @neshtepinetone, për të mësuar më shumë mbi kërmillin, përdorimin e tij në kuzhinë por edhe në biokozmetikë. ➡️Dy mënyra të ndryshme për të realizuar vazo lulesh me shishe plastike: Vazo që varet dhe vazo dekorative. ➡️BCTV – Biçikleta elektrike ekologjike.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Kemi udhëtuar në Tropojë për të sjellë @neshtepinetone gështenjat e zonës, me të cilat kemi realizuar receta mjaft të shijshme. Ndiqni emisionin e plotë për të mësuar më shumë për këtë pemë, nga e cila mund të shfrytëzosh gjithçka, frutin, lulet dhe drurin.
#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone

Kur flasim për gështenjat na vjen në mend oxhaku, një gotë verë dhe gështenjat e pjekura. Në vendin tonë, kryesisht në krahinat e Shqipërisë së Veriut ka pasur një traditë që para shtrimit të darkës, në një skarë llamarine në formën e një tave me vrima, piqeshin në zjarr gështenjat për t’i ngrënë të gjithë pjesëtarët e familjes. Kemi udhëtuar drejt Tropojës për të mbledhur gështenja. Investitori dhe grumbulluesi i gështenjës Ramiz Jahbala do të na tregojë karakteristikat e gështenjës së Tropojës.
Vlerat ushqyese të gështenjave
E ftuar: Diola Dosti Baftiu, nutricioniste.

Riciklim aksesorë

Kur flasim për plastelinën apo materialet e ngjashme, mendja na shkon te fëmijët dhe lojrat e tyre. Gjithnjë e me shumë këto materiale tashmë përdoren edhe nga të rriturit, njëra prej tyre është edhe Nerajda Dado, e cila me argjilen polimer realizon aksesorë të ndryshëm bizhuterie.Bizelet dhe karotat janë jo vetëm një kombinim i mirë në gatime por edhe mjaft të veçanta dhe origjinale në krijimin e aksesorëve si psh: vathët. Do të ndiqni klipin ku Nerajda tregon hap pas hapi se si i realizon ato.

BCTV – Total Crunch
Për një trup të bukur, posturë të rregullt dhe muskuj të tonifikuar sjellim "Palestrën në Shtëpinë Tuaj". Ofertat e vjeshtës përfshijnë në një kohë të limituar Paketën Fitness.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Kemi mbledhur kulumbri në Pukë dhe i kemi sjellë @neshtepinetone , për të përgatitur receta mjaft të shijshme. Mësoni më shumë për këtë frut me vlera të shumta në kuzhinë, por edhe në mjekësinë popullore, duke ndjekur videot në kanalin e #TopChannel#YouTube.

#nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone do të flasim për fëmijët e moshës 2 – 4 vjeç; kujdesi që duhet treguar që nga sëmundjet, ushqimet, sjelljet dhe komunikimi me ta.
I ftuar: Andrea Palmieri, kirurg ORL, i cili flet për virozat e stinës, infeksionet, ftohjet, ndihma e shpejtë dhe medikamentet që nuk lejohen për fëmijët nën moshën 4 vjeç; Lorela Garuli, psikologe, e cila tregon si duhet të sillemi me fëmijët e kësaj moshe; gjumi, rutina, vizatimet dhe lojrat, si edhe frikërat.

Tre receta të shëndetshme për fëmijë:
1. Makarona farfalle me tre salca me ngyrë.
2. Qofte në furrë me perime.
3. Açuge në furrë, me miell dhe vezë. * Shpesh i hedhim disa sende sepse mendojmë që funksioni i tyre ka mbaruar, por në rubrikën tonë do të shohim hap pas hapi se bashkimi i disa objekteve, na mundëson krijimin e një objekti të ri përmes riciklimit.
* Përpunimi i letrave me ngjyrë, për të arritur realizimin e disa objekteve sëbashku me fëmijët tanë në shtëpi.
BCTV – Oferta Total Crunch: Ti zgjidh të kujdesesh për veten, sepse për ty mendojmë ne! Prezantohet në studio oferta më e mirë deri më sot për Total Crunch-vegël gjimnastikore shumëfunksionale.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone do të flasim për fëmijët e moshës 2 – 4 vjeç; kujdesi që duhet treguar që nga sëmundjet, ushqimet, sjelljet dhe komunikimi me ta.
I ftuar: Andrea Palmieri, kirurg ORL, i cili flet për virozat e stinës, infeksionet, ftohjet, ndihma e shpejtë dhe medikamentet që nuk lejohen për fëmijët nën moshën 4 vjeç; Lorela Garuli, psikologe, e cila tregon si duhet të sillemi me fëmijët e kësaj moshe; gjumi, rutina, vizatimet dhe lojrat, si edhe frikërat.

Tre receta të shëndetshme për fëmijë:
1. Makarona farfalle me tre salca me ngyrë.
2. Qofte në furrë me perime.
3. Açuge në furrë, me miell dhe vezë. * Shpesh i hedhim disa sende sepse mendojmë që funksioni i tyre ka mbaruar, por në rubrikën tonë do të shohim hap pas hapi se bashkimi i disa objekteve, na mundëson krijimin e një objekti të ri përmes riciklimit.
* Përpunimi i letrave me ngjyrë, për të arritur realizimin e disa objekteve sëbashku me fëmijët tanë në shtëpi.
BCTV – Oferta Total Crunch: Ti zgjidh të kujdesesh për veten, sepse për ty mendojmë ne! Prezantohet në studio oferta më e mirë deri më sot për Total Crunch-vegël gjimnastikore shumëfunksionale.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Fjala “#Brunch” është një bashkim i fjalëve breakfast-mëngjesi dhe lunch-dreka dhe që konsumohet zakonisht mes mëngjesit të vonë dhe drekës. Ndonëse një traditë anglosaksone, Brunch-i është përhapur me shpejtësi në të gjithë botën dhe pjesë e kësaj tradite nuk mund të mos ishte edhe #Shqipëria. Brunch-i @neshtepinetone do të nisë me disa receta të shpejta dhe shumë të shijshme, pa lënë mënjanë traditën.
I ftuar: Bledar Kola, Shef kuzhine.

Për të gjithë personat që adhurojnë setet e fotove profesionale, sot me anë të një materiali do të zbulojnë se sa kushton ky set dhe çfare përfshihet në paketë. Fotografja Elida Hoxha tregon për peripecitë dhe kënaqësinë që të jep realizimi i një seti fotoje për fëmijët, çiftet e reja dhe nënat shtatzëna.

BCTV - Slenlux dhe Proline: Vjeshta do LIRI-LEVIZJE-SHARM-BUTESI! Vjeshta do Slenlux Jeggings, jo Një por Tre palë! Vetëm "Në Shtëpinë Tonë" merrni dhuratë dhe një krehër elektrik!

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone

Fitness
Si të mbajmë trupin në formë me ushtrime të thjeshta në shtëpi? Mjafton një karrige, disa shishe uji dhe një litar, që ju të kujdeseni për fizikun tuaj.
E ftuar: Era, instruktore Fitness.
Sot do ju njohim me një supë të ftohtë dhe shumë të shijshme, e cila quhet Gazpacho.Shumë prej jush mund të mos e njohin si emër dhe për këtë ne sot do ju japim shumë informacione dhe receta të ndryshme. Po çfarë vlerash kanë Gazpachot? Do të ndiqni intervistën me nutricionisten Megi Duro.
Kemi dalë në Tiranë dhe kemi pyetur qytetarët se sa e njohin Gazpachon dhe 95% e tyre nuk e dinë.B logerja Dhurata Thanasi na jep më shumë informacion mbi Gazpachon, kur është futur në Shqipëri dhe sa e konsumojnë shqiptarët.
BCTV – Total Crunch
"Body Revolution" tonifikon krahët, gjoksin, shpinën, barkun, të pasmet, kofshët dhe pulpat! Vetëm në 6 javë stërvitje për një trup të bukur dhe me forma. Total Crunch dhe korseja e mesit vijnë në paketën Fitness nga BCTV.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Nga @neshtepinetone, brenda muzeve fantastikë të Krujës…
Një reportazh për të mos u humbur!
Ndiqeni të plotë: http://bit.ly/2wV2Ix3

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone do t’ju flasim për krapin. Krapi është peshku më i zakonshëm i ujrave të ëmbla. Ai është një peshk autokton i Europës qendrore dhe Azisë, që sot falë edhe njeriut është përhapur në çdo kontinent tjetër. Ndoshta nuk është peshku me shijen më të mirë, por me siguri është peshku që përbën burimin kryesor të ushqimit për shumë popuj të varfër. Në Shqipëri, prodhimin kryesor të krapit e ka Liqeni i Shkodrës dhe ai i Prespës.
I ftuar: Roland Kristo, specialist i akuakulturës.
Make Up korrigjues
Pas kthimit nga plazhi, çdo femër e njeh mirë çdo të thotë të përballesh me pasqyrën. Ndër shqetësimet kryesore është padyshim look-u. Ngjyra jo kompakte e lëkurës, njolla në fytyrë, shfaqja e akneve. Ç’mund të bëjmë për t’i korrigjuar të gjitha këto? Do të ndiqni hap pas hapi si mund të kryejmë një make – up që fsheh imperfeksionet dhe nxjerr në pah tiparet tona më të bukura.
BCTV – Blanko
Dyshekë të një cilësie superiore me një çmim mjaft ekonomik! "Në shtëpinë tonë" vijnë në ofertë bashkë me jastekët Aloe Vera. 100% Memory Foam, antibakterial me këllef me zinxhir në katër anët. Prodhim i vitit 2017 "Për gjumë të ëmbël dhe rehati maksimale". #TopChannel #nështëpinëtonëtch

Gara me anije me vela, eksplorim i ishullit të Sazanit dhe hedhje me parashutë nga maja e Llogarasë…
🚵‍♂️🚵‍♀️⛵⛵💪
Nga @neshtepinetone jemi transferuar në Vlorë për një aventurë të vërtetë: http://bit.ly/2eJjqH9

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Sot @neshtepinetone do të flasim për arrën e njomë, gjethet e saj, lëvozhgën, frutin, lulet dhe lëvorja e trungut të arrës.Arra e njomë përveç glikosë përdoret edhe në mjekësinë popullore, në estetikë dhe në gatime. I ftuar: Bardhosh Ferraj, agronom.

QSUT – Okulistika
Anjeza dhe Flori shkojnë në ambientet e Okulistikes Pediatrike pranë QSUT, për të na treguar se si zhvillohet një vizitë syri tek mjeku si edhe bashkëpunimi mes MASH dhe Ministrisë së Shëndetësisë për kontrollet periodike të syve veçanërisht për femijët që shkojnë për herë të parë në shkollë.
BCTV – SUPER FSHESA
Për herë të parë vjen në tregun shqiptar një fshesë ekologjike: pa kabëll, pa bateri, fshin çdo papastërti me lehtësinë më të madhe. Prodhim i vitit 2017 "Për një ambjent të pastër!" #TopChannel #nështëpinëtonëtch

Pjepri i hidhur është një produkt i cili njihet kryesisht në vendet aziatike, për shkak të vlerave ushqyese që ai përmban. Ndryshe është quajtur edhe si pjepri i diabetit. Edhe pse është i panjohur për konsumatorin shqiptar, prej pothuajse dy vitesh me këtë produkt po eksperimentohet edhe te ne.

@neshtepinetone ju njeh pas pak me pjeprin e hidhur, me disa receta nga shef Arvin Kita.

I ftuar: Hysni Dankshi, mjek alternativ, i cili shpjegon përse pjepri i hidhur është cilësuar si kurues i diabetit.

Biokozmetika – Përkujdesi vetjak pas plazhit: Nëse plazhi dhe pushimet na kanë larguar disi nga trajtimi i lëkurës dhe flokeve, ka ardhur momenti t’i rikthehemi rutinës së kujdesit vetjak.
BCTV – Dynamic Posture: Veshja më e mirë për trupin tuaj: jeleku Dynamic Posture! Qetëson, shmang dhimbjet, korrekton posturën, mban drejt shtyllën kurrizore dhe stimulon qarkullimin e gjakut me magnetoterapi.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch

Most Popular Instagram Hashtags