#kanelsnurrer

MOST RECENT

Kanelsnurrer bakt på jobb i helgen! Falt i smak. #kanelsnurrer #helgkos #mmm #gjærbakst #gjærbaksterbest #fersk #hjemmebakt

Good morning Copenhagen! 🇩🇰 Fresh Kanelsnurrer with a cup of coffee ☕️

a barkery that i visited three times in a rainny day🙆‍♀️ #kanelsnurrer is very good but i want more cinnamon. #purpurhvedebolle or purple wheat loaf is crazy yummy. #romkugler is a big surprise: many flavour come together in a single bite. it is very addictive😅 thank you copenhagen you have treated us so well and i have to come visit again 💙💙💙 #ilovecopenhagen #meyersbageri #sourdough

Things to do with the apples you’ll pick this autumn. 🍎🍎🍎 Startet eplehøsten med å lage hvetesnurrer med epler og kanel i form.
#instafood #hvetebakst #hvetesnurrer #applecake #cinnamon #kanelsnurrer #eplesnurrer #kaketilkaffen #fika #rettfraovnen #foodofinstagram #instayum #instagood #nrkmat #kremno_elin

Prøvde meg på kanelsnurrer for første gang etter operasjon. Og det angrer jeg ikke på! 🐵 Brukte kokossukker og kokos mel 🤤 oh lord de bøe saftige!
°
°
°
°
°
°
#kanelsnurrer #norgebaker #økologisk #cocovi @fightit.no #gastriksleeve #baking #sunt men #godt

Første, men bestemt ikke sidste gang, jeg benytter Meyers opskrift på kanelsnurrer!
Næste gang tror jeg dog, jeg vil lave dem lidt mindre✌🏽

Janë populli më i lumtur në botë ?! Na mjafton fakti që e nisin ditën me aromë qumështi, kanellë dhe gjalpë. Sot @papare_thebeautyofsmallthings ka zgjedhur të jete e lumtur si daneze ndaj e ka nisur të diellën me kanelsnurrer ose kanelsnegle. Është në listën e vëndeve për tu vizituar, ndaj po e nis virtualisht me @botimetliving 😊
Kanelsnegle

7 g maja birre
250 ml qumësht
80 g gjalpë
40 g sheqer
450 g miell ose 500 g
1 lugë çaji me kardamom
1/2 luge çaji me kripë
1 vezë e rrahur për ti lyer lart

Mbushja:
80 g gjalpë
1 lugë e vogël miell
1 lugë e vogël me kanellë
80 g sheqer
Tretni majanë në qumësht me sheqer, shtoni gjalpin e tretur, hidheni te mielli ku më parë kemi shtuar kripë dhe kardamon. Brumin e lëmë të pushojë 1 orë të mbuluar. Pregatisim mbushjen: i përziejmë të gjitha dhe i bëjmë si krem. E hapim brumin petë drejtëkëndëshe e lyejmë me mbushjen. E palosim në tresh. Presim shirita të hollë 2 cm dhe i rrotullojmë e me pasi i mbledhim role. I vendosim në tavë me letër furre, pas 30 min i lyejmë me vezën e rrahur i hedhim kokra sheqeri për zbukurim dhe i pjekim në 180 gradë për 12-15 minuta.
#papare #thebeautyofsmallthings #rolekanelle #kanelle #kanelsnegle #danishdessert #kanelsnurrer #kanellbular #delicious #homemadefood #happinesishomemade #hyygelife #hyyge @papare_thebeautyofsmallthings

MEYERS POP-UP BAGERI 14-15 SEP.
Er du også vild med duften af nybagt brød? På SPIS! Madmarked kan du lære at lave dine helt egne @meyersmad kanelsnurrer og ølandsdej 🥨🥖🥐 Køb billetter for kun 50kr via link i bio ☺️ #spisodense #meyers #spislokalt #kanelsnurrer #ølandsbrød #visitdenmark #fynerfin #foodfyn #hjemmebag #madmarked #visitfyn #visitodense #bagamok #bageworkshop

De smager bestemt også godt dagen derpå😋 #kanelsnurrer #homemade #kitchentime

What to do when it’s still rainy and windy outside? 💁🏼‍♀️

Most Popular Instagram Hashtags