#honeygorgonzola

가장 최근의

Pizza with Italian gorgonzola cheese and sweet honey! Perfect meal for anytime! #honeygorgonzola
-
-
#caffemememi #mememi #viabrera23

Tartë e kripur me dardhë dhe gorgonzola.
Përbërsit :
1 pako petë sfoliatë
500 ml pana
500 gr rikota
Krip
Piper
100 gr djathë gorgonzola
2 dardha
2 lugë mjaltë
Përgatitja:
Në një tavë ku kemi shtruar letër furre hapim petën e sfoliatit. Përziejmë panën me rikotën, kripën, piperin si dhe me pak djath dhe dardhë. Këtë masë e hedhim mbi petë dhe sipë hedhim prap dardhë dhe djath ai dhe pak piper.
Rrotullojmë anët dhe e lëmë në furrë për rreth 30 minuta në 200 gradë. Pasi e kemi nxjerr nga furra e lëmë që të ftohet kështu dhe prerja është mê e lehtë. Sipër i hedhim mjaltë pêr një shije më delikate.
#honey #pear #gorgonzola #cheeselover #tartewithpear #pearandhoney #honeyandgorgonzola #honeygorgonzola #honeypear #gorgonzolapearhoney #recipes #recipebyme #ricotta #saltandpepper #ushqimidetajlumturie #foods #foodlover

.
しのんと国際通り食べ歩きの旅!!🏳️‍🌈
.
甘いの食べたらしょっぱいの食べたくなるよね
ってことで間に挟んだぽてりこ最高!🐷
.
.
食べまくって歩きまくった1日だった!✨
大体14時前には食べ終わってたけど
全然お腹空かないのなんでかなあ不思議!🤗
.
.
.
#kurtos #kurtoskalacs #honeygorgonzola #manhattanrollicecream #rollicecream #greentea #greenteachocolat #calbee #poterico #bolldonutpark #lemonsuger #단짠단짠 #카페스타그램 #친스타그램 #먹스타그램 #맛스타그램 #푸드스타그램 #맛집 #존맛 #핵맛 #냠냠 #맜있게먹으면영칼로리 #美味しく食べたら0カロリー

Went to a local place for a special holiday all you can eat pizza. We shared 5 different pizza from shrimp mayo to this gorgonzola and honey pizza.

#japanfood #japanfood #honey #gorgonzola #pizza #italian #honeygorgonzola #newthings #localbusiness #smallbusiness #yum #foodie #foodporn #おいしい #weightlossjourney #biggirlinjapan

Trio de bruschetas: gorgonzola+mel, canastra+pepperoni, tomatinhos assados+alho+manjericão plantado pelo Mozi.
Tudo isso com o novo vício: manteiga trufada da @plezigourmet ❤️#bruschetta #manjericão #manjericãodomozi #comfortfood #honeygorgonzola #manteigatrufada

#도쿄밀크치즈팩토리 해피박스💕
달콤한 치즈쿠키로 감사의 마음을 선물하세요💕
#도쿄밀크치즈팩토리
#선물 #도쿄명물 🍯허니&고르곤졸라 🍪솔트&까망베르쿠키
각 5개씩 예쁜 해피박스에 들어 있습니다.

중독성 갑! ! 마성의 쿠키!! #tokyomilkcheesefactory #cheesecookies #saltcamembert #honeygorgonzola #cheesedessert
#롯데백화점부산점 #서면디저트 #가정의달 #선물 #쿠키스타그램 #디저트스타그램 #맛스타그램 #디저트쇼핑

Grab it fast only 5 boxes available
20pcs/box
#tokyomilkcheesefactory
Honey & Gorgonzola Cookie
Cookies flavored with Spanish rosemary honey, and a rich gorgonzola cheese chocolate filling in between.
#tokyomilkcheese #honeygorgonzola #directfromjapan #japanesecookies #jastipjepang #personalshopperjakarta #courierincjakarta

Åt jag någonting som inte var jättegott i Japan? Tveksamt. Fick också med mig hem sådana här fantastiska lövtunna kakor fyllda med ost. Lika goda som förpackningen är fin.

가장 인기있는 인스타그램 해시 태그