#futboll

MOST RECENT

Propozimet, si mund të jetë Kategoria Superiore në të ardhmen

Nga sondazhi i bërë nga gazeta “Panorama Sport” në lidhje me ndryshimin e Superiores në të ardhmen, rezulton se në shumicë klubet kërkojnë një kampionat me 14 ekipe. Në Europë janë të shumta ligat ku përdoren kampionate me 14 apo 16 ekipe.

Varianti i parë mund të jetë me 14 skuadra, ku dy të fundit të bien direkt dhe dy të tjerat të luajnë “play-out”. Gjithashtu, 4-6 ekipe luftojnë për Europën dhe, në këtë mënyrë, thuajse të gjitha skuadrat do të luftonin deri në fund. Gjithashtu, një kampionat me 12 ekipe dhe me tri faza do të ishte një zgjidhje e mirë sipas klubeve.

Ndërsa, kampionati siç është tani me 10 ekipe, është më pak i preferuari nga klubet. Nëse do të vendoset që të ndryshohet formula e Superiores, rrjedhimisht do të ketë ndryshime edhe në Kategorinë e Parë.

Megjithatë, ky është vetëm një sondazh dhe nismë e gazetës. Duhet të jenë klubet që ta konkretizojnë propozimin e tyre duke bërë kërkesë në FSHF. Deri tani, përveç diskutimeve në media dhe ideve të hedhura në raste të veçanta, askush nuk ka marrë mundimin që ta bëjë zyrtare një propozim të tillë

Venger merr vendimin, largohet nga Arsenali pas 22 vitesh si trajner

Pas plot 22 vitesh, trajneri i Arsenalit Arsen Venger, ka bërë të ditur se do të largohet në fund të sezonit nga skuadra londineze. Nëpërmjet një deklarate në faqen zyrtare të Arsenalit, 68-vjeçari francez ka komunikuar vendimin e tij, për largimin nga “topçinjtë”. “Pasi kemi diskutuar me kujdes me klubin, mendoj se është koha e duhur të largohem në fund të sezonit. I jam mirënjohës Arsenalit që kam pasur privilegjin t’i shërbej klubit për shumë vite të paharrueshme. Kam menaxhuar klubin me përkushtim dhe integritet të plotë.

Dua të falënderoj stafin, lojtarët dhe tifozët, që e bëjnë këtë klub kaq të veçantë. I bëj thirrje tifozëve t’i qëndrojnë pas ekipit për të përfunduar në një nivel të lartë. Të gjithë dashamirësit e Arsenalit duhet të kujdesen për vlerat e klubit. Dashuria dhe mbështetja ime është përgjithmonë”, ishin fjalët e Arsen Venger, pas marrjes së vendimit.

Kujtojmë që Venger ka arritur të fitojë 3 kampione me Arsenalit dhe 7 “FA Cups”. Pas vendimit ka reaguar edhe pronari që ka shumicën e aksioneve të klubit londinez, Stan Kroenke. “Kjo është një nga ditët më të vështira që kemi pasur ndonjëherë në të gjitha vitet tona në sport. Një nga arsyet kryesore që morëm Arsenalin ishte për shkak të asaj që Venger ka sjellë në klub dhe jashtë fushës”, u shpreh pronari i Arsenal

Arsene Wenger ka vendosur të largohet nga stoli i Arsenal në fund të sezonit. #telesport #albania #shqiperi #shqip #lajmeshqip #albanian #lajm #lajme #lajmeshqip #futboll #basketboll #shqipe #shqiptar #shqiptare #shqiperi

#isco vs #malaga
📲 Follow my first account @rmd_hdvid
🔙 Any question ?

È il Manchester City ad aggiucarsi la Champions League nel 14° Torneo L&A 2018. I citizens sconfiggono la Ro.Mania in finale e centrano dunque il Treble, dopo aver vinto Premier League ed FA Cup.
#nolookfc #nolook #nlfc #uefachampionsleague #championsleague #ucl #uefa #kyiv #kiev #championsleaguefinal #finale #thewinner #manchestercity #mancity #citizens #city #campioni #treble football #futbol #futboll #fútbol #futsal #futbal #futball #footballer #futbolista #footballplayer #lovefootball #footballseason

Mañana a las 21.30 comenzará la fina del la copa de S.M. el rey. Se enfrentaran el Sevilla contra el Barcelona. El sevilla viene de hacer una gran temporada, llegando a la final de esta competición, una buena actuación en la champions y liga. El Barcelona esta rozando ganar la liga y sigue su andadura para ganar la Champions.
.
¿Quien se llevara a casa la copa de España?
Anima a tu conjunto favorito con su camiseta, las puedes encontrar en Futbol Solution. Consíguelas pulsando arriba ☝
.
En FUTBOL SOLUTION queremos que disfrutes del mejor fútbol, de la mejor forma 😉
.
#futbol #football #futbolsolution #tiendafutbol #Sevilla#Barcelona #CopaDelRey #futboleros #futbolfan #futbolistas #fútbol #futboll #futbolero #futbolemotion #futboltime #futboltotal #futbolmania #sevillafc #fcbarcelona #barcelonafc #barça #camisetasfutbol #equipacionsevilla

VOLE SPOR FARKIYLA ⚽ 👕⚽ FORMANIZI SİZ TASARLAYIN BİZ YAPALIM ✔️ ✔️ ✔️ DİJİTAL FORMA ŞORT TÜM BASKILAR DAHİL ✔️ KALİTELİ KUMAŞ 1.SINIF DİJİTAL BASKI ✔️ SİPARİŞLERİMİZ MİNUMUM 6 ADETTİR. 👍 👍 👍 #halısaha #turnuva #formaları #dijitalforma #formasipariş #formayaptırma #formaimalat #dijitalbaskı #toplusipariş #jersey #design #soccer #futboll #basketball #voleybol #maç #spor #tbt #instagood #instagramturkiye #instagramturkey #amatorlig #anadoluligi #istanbul #samsun #edirne #tayakadın #ekol #giyim #futboll #futbol @melih_kocmar @g_gurkan_gocmen_ @ Uzunköprü, Edirne

Most Popular Instagram Hashtags