#drinkclean

MOST RECENT

#Repost @scotch_in_the_city . . .
Some whiskies are just better than others...

Refreshment Day at AF Jamshedpur! Detoxing is vital and has various health benefits. #anytimefitness #anytimefitnessjamshedpur #jamshedpur #g2hp #workoutmotivation #detoxwater #fruit #eatclean #drinkclean

🍋🍊🍃Pridrzavate li se vi onoga najmanje 2l ili 8 casa vode dnevno? Ja bas i ne 😏. Bude dana kada popijem na litre, a nekada bas malo. Zato su mi ove detoks vodice sa vocem i povrcem odlicne. To kad napravim znam da cu piti dok god je ima. Ova je sa limunom, pomorandzom i zalfijom. Dajte neke prijedloge kombinacija . . . 🤗🍓🍋🍇🍉🍐#detoxwater #fruitinfusedwater #citruswater #drinkclean #healthydrinks #drinkoftheday

This summer do away with the aerated drinks! Instead choose healthy infused water made at your home!
Don't forget to register yourself for the Morning Fitness Party.Link in Bio!

#DetoxWater #HealthyLiving #DrinkClean #Fitness #MorningFitnessParty #MorningFitnessPartyKolkata #MFPKolkata

When two hearts race, both win.

I added turmeric, pepper, and extra virgin olive oil to my detox drink. It actually tastes good. A bit strong, but good. Amazingly powerful if you’ve got the snots 😪⠀
Ingredients:⠀
1 c water, 2 tbsp extra virgin olive oil, 2 tbsp apple cider vinegar, lemon juice 1/2 lemon, 1 tsp turmeric powder, 1 tsp raw honey, pinch pepper, pinch cayenne.⠀
🇩🇰Har tilsat gurkemeje, peber og extra jomfruolivenolie til min detoxdrik. Den smager faktisk godt. Lidt stærk, men god. Og virkelig en drik der kan sparke snotnæsen afsted. 😪⠀
Ingredienser: 2 dl vand, 2 spsk ekstra jomfruolivenolie, 2 spsk æblecidereddike, citronsaft 1/2 citron, 1 tsk gurkemejerpulver, 1 tsk rå honning, knivspids peber, knivspids cayenne. ⠀
.⠀
.⠀
.⠀
#health #healthy #glutenfree #organic #natural #dairyfree #immunity #healthiswealth #naturalbeauty #healthylife #sportnutrition #superfoods #healthfood #vitality #recipe #goodness #fitfood #plantpower #drinkclean #immuneboost #yogafood #harocare #detoxing #detox #applecidervinegar #cleanse #greenbeauty detoxyourbody #detoxday #DetoxTips #turmeric

Smoothie me frut pasioni, pjeshkë dhe fara liri
#passion #fruit #peache #and #flax #seeds #smoothie

Përbërësit:
- 2 pjeshka në copa - 1/2 kupë me frut pasioni - 1 lugë me fara liri
- 1/4 lugë çaji kripë himalaje

Përfitimet: - Pjeshkat janë të pasur me antioksidantë që ndihmojnë të nxjerrin jashtë toksinat. Ato kanë elementë anti-inflamator që reduktojnë inflamacionet.
- Frut pasioni janë të mbushur me fitonutrientë që bëjnë parandalimin e kancerit.
- Farat e lirit janë të pasur me acidin alfa-linolenik (ALA) që mbron nga infarkti i miokardit, reduktojnë kolesterolin dhe parandalojnë goditjet në zemër.

#drinkclean #livebio #healthydrink #endritkalleshicenter #kalleshicenter

Today's afternoon tea and my beauty elixir: rosebuds, lavender, calendula 💪🏻🧘🏻‍♀️ #drinkclean #liveclean #rosebud #calendula #lavender #tea #beauty #beautysg

Some days simply need this booster to be waaaay better.

Get this from 711 or Mercury Drugstore.

#foroneday #foronedayph #sappe #juicing #healthyjuice #juicedrink #healthydrink #juicecleanse #cleanse #booster #greens #green #healthylifestyle #healthylife #veggies #fitspiration #eatclean #drinkclean #drinkchamps

Most Popular Instagram Hashtags