#bionikapharmaceuticals

MOST RECENT

Барате природни состојки кои ќе ја вратат нормалната функцијата на црниот дроб?
Левикер® содржи екстракт од Јапонска кајсија (Prunus mume) и холин, супер овошје кое има хепатопротективни и антиоксидативни дејства.
Левикер® се користи како природен додаток на исхрана и служи за поткрепа на црниот дроб и за одржување на нормален метаболизам на мастите.
Препорачаното конзумирање е една таблета дневно со чаша вода во период од 3 месеци.
Достапен во сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #bionikapharmaceuticals #bionika #bionikamacedonia #care #levicare #leviker #apricot #japaneseapricot #helthcare #helth

Чувствувате вкочанетост? Имате болки во коските и зглобовите? Имаме природно решение против постојаните и привремените болки.
ПЕРЛУКСАН™ капсулите содржат стандардизиран екстракт од хмељ - алфа киселини (80%), кои брзо ја намалуваат болката, а не дејствуваат на ензимите кои го штитат дигестивниот и кардиоваскуларниот систем.

Побарајте ги во сите аптеки во Ваша близина, а за повеќе информации, прочитајте на: http://bionikapharm.com/375/PERLUKSAN.aspx #bionikapharmaceuticals #bionika #bionikamacedonia #perluxan #pain #bolka #helthcare #helth

Железото е неопходно за нормалнo формирање на црвените крвни клетки и хемоглобинот и нормален транспорт на кислород во телото.

Човековото тело не може да гo синтетизира железото и затоа е потребно да се внесува преку храна и/или додатоци на исхрана.
Фортикс претставува уникатна формула на микроинкапсулирано железо - пирофосфат што одговара на 18 mg железо и 66 mg витамин Ц, кој допринесува за зголемена апсорпција на железото.

Фортикс е без метален вкус, со зголемена апсорпција на железото и со подобрена гастроинтестинална подносливост.
Побарајте ги во сите аптеки во Ваша близина, а за повеќе информации, прочитајте на:
http://www.bionikapharm.com/537/FORTIKS.aspx #bionikapharmaceuticals #bionika #bionikamacedonia #iron #blood #helthcare #helth

Проблеми со плодноста? Пробавте речиси сѐ и сеуште не може да ја прославите добрата вест?

Елова е природно и клинички докажано решение кое ја подобрува фертилноста и помага за полесно зачнување.

Клинички докажаната комбинација содржи мио-инозитол, природна биоактивна супстанција и фолна киселина. Мио-инозитол и фолната киселина придонесуваат за подобрување и зголемување на фертилноста, оптимизација на оваријалнта функција и подобрување на квалитетот и бројот на ооцити. Мио-инозитол ја враќа во нормала оваријалната функција и хормоналниот дисбаланс особено кај жени со PCOS (полицистичен оваријален синдром) со што значително ја зголемува можноста за забременување, а фолната киселина е идеална како за подобрување на фертилноста така и за нормалниот развој на плодот кај жените кои веќе забремениле.
Истражувањата покажуваат дека со користењето на Елова како додаток во исхрана кој што е клинички докажан, не-инвазивен, природен и добро толериран, овулацијата е обновена кај 70% од жените, а стапката на бременост е зголемена за 24%. Едноставен е за употреба, и е во форма на прашок за орална употреба без растворање во вода. #bionikapharmaceuticals #bionika #bionikamacedonia #elova #health #helthcare #womenhealth #women #pregnancy #pregnant #baby

Летните одмори најчесто се поврзани со долги патувања, а истите предизвикуваат замор и исцрпеност.
ВИГОРИКС ИНТЕНС капсулите содржат микроинкапсулиран кофеин со продолжено ослободување (Newcaff™), екстракт од корен на жен-шен (Panax ginseng), екстракт од семе на гуарана (Paullinia cupana), никотинамид (витамин Б3), цијанокобаламин (витамин Б12) и пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6). Активните компоненти придонесуваат за нормален енергетски метаболизам, го намалуваат заморот и исцрпеноста, поволно влијаат на нормална функција на нервниот систем, допринесуваат за нормална психолошка функција.
Погоден е при патувања за совладување на заморот бидејќи инкапсулираниот кофеин (110,6 mg во секоја капсула) комплетно се ослободува за четири часа.

Достапен во речиси сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #bionikapharmaceuticals #bionika #bionikamacedonia #travel #drive #trip #summer #summer2018 #rabota #weekend #zamor #fatique #tired #natural #boost #newcalf #guarana

Посветени на женското здравје!

Вагиналните инфекции се честа појава, кои иако можеби звучат страшно лесно може да се лекуваат.
Микотрит, крема за лекување на вагиналните инфекции. Се употребува за лекување на инфекции на половите органи што ги предизвикуваат габи (најчесто Candida), трихомонас и суперинфекции со бактерии чувствителни на клотримазол.
Во две различни пакувања, достапни во најблиската аптека. #bionikapharmaceuticals #bionika #bionikamacedonia #mikotrit #vaginalhealth #vaginal #vaginalinfection #macedonia #womenhealth #women

Воспаленија на уринарниот тракт, проблем со камчиња или песок во бубрезите, како и отоци при задршка на течности? #ималек

ДИУРЕКС е додаток на исхрана со активна состојка од
Коњско опавче (Equisetum arvense). Диурекс содржи екстракт од коњско опавче, кој има големо количество на минерални материи, во најголема мера SiO2, како и стероли, аскорбинска киселина, фенолни киселини и други компоненти. Дуирекс има диуретично дејство и го помага излачувањето на вишокот течности од организмот.

Се дозира по една мека желатинска капсула 3 пати на ден најмногу 30 дена.

Побарајте го во најблиската подобро снабдена аптекa близу Вас, насекаде низ Македонија. #bionikapharmaceuticals #bionika #bionikamacedonia #imalek #diuretic #diurek #metabolism #macedonia

Милиони парови ширум светот се соочуваат со проблеми на создавање потомство поради проблемот со инфертилност.
Ние имаме природно, клинички докажано решение за подобрување на фертилноста.
Клинички докажаната комбинација содржи мио-инозитол, природна биоактивна супстанција и фолна киселина.
Мио-инозитол е природна биоактивна супстанција која ја враќа во нормала оваријалната функција и хормоналниот дисбаланс со што значително ја зголемува можноста за забременување, особено кај жени со PCOS (полицистичен оваријален синдром). Комбинацијата со фолна киселина е идеална како за подобрување на фертилноста така и за нормалниот развој на плодот кај жените кои веќе забремениле. Едноставен е за употреба и е во форма на прашок за орална употреба без растворање во вода.
Со користењето на Елова истражувањата покажуваат дека овулацијата е обновена кај 70% од жените, а стапката на бременост е зголемена за 24%. Побарајте го во сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #bionika #bionikapharmaceuticals #bionikamacedonia #elova #helthcare #health #womenhealth #women #baby

Потребите за јод и фолна киселина во текот на бременоста се зголемуваат за два пати, а нивното конзумирање преку храната е недоволно.
Со користење на ФОЛИОД капсулите, уште пред почетокот на бременоста, за време на целата бременост и доењето се овозможува оптимално задоволување на зголемените потреби за јод и фолна киселина и со тоа овозможува нормален развој на психолошките, невролошките и когнитивни функции на плодот.
Се препорачува кај жени кои планираат бременост, бремени жени (во текот на целата бременост) и доилки, по една мека желатинска капсула на ден.
Прочитајте повеќе за Фолиод на следниот линк: http://bionikapharm.com/520/FOLOID.aspx

Можете да го најдете во сите подобро снабдени аптеки низ земјата. #bionikapharmaceuticals #bionika #bionikamacedonia #pregnant #pregnancy #baby #health #women #womenhealth #helthcare

Чувствувате притисок, пецкање или отежнато мокрите?
Дируекс го засилува излачувањето на урина, а тоа е од голема важност во елиминирањето на вишокот на течности од организмот.

Една мека желатинска капсула Диурекс содржи 150 mg екстракт од коњско опавче (Equisetum arvense). Коњското опавче се користи повеќе од илјада години поради диуретичното дејство. Екстрактот од коњско опавче содржи големо количество на минерални материи, во најголема мера SiO2. Содржи и стероли, аскорбинска киселина, фенолни киселини и други компоненти.

Диурекс не се препорачува да се користи за време на бременост и доење, кај пациенти со едеми поради нарушена срцева слабост или бубрежна функција, како и доколку сте алергични (хиперсензитивни) на екстракт од корен од коњско опавче или било која друга состојка на Диурекс.

Се конзумира по една мека желатинска капсула 3 пати на ден најмногу 30 дена.
Достапен е во сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #bionika #bionikapharmaceuticals #bionikamacedonia #imalek #diuretic #diurek #metabolism #macedonia

Потомството е најважниот дел од секое семејство. Многу семејства се соочуваат со потешкотии при зачнувањето, но не очајувајте.
Елова е природно и клинички докажано решение за подорбување на фертилноста.
Инфертилноста е проблем со кој што се соочуваат милиони парови ширум светот, а главната причина за инфертилност кај жените е предизвикана од проблеми со овулацијата вклучувајќи го и Полицистичниот оваријален синдром (PCOS) кој што го нарушува хормоналниот баланс и доведува до инфертилност.
Елова содржи комбинација од мио-инозитол природна биоактивна супстанција и фолна киселина. Мио-инозитол и фолната киселина придонесуваат за подобрување и зголемување на фертилноста, оптимизација на оваријалнта функција и подобрување на квалитетот и бројот на ооцити. Ја враќаат во нормала оваријалната функција и хормоналниот дисбаланс особено кај жени со PCOS (полицистичен оваријален синдром) со што значително ја зголемува можноста за забременување, а фолната киселина е идеална како за подобрување на фертилноста така и за нормалниот развој на плодот кај жените кои веќе забремениле.

Елова е додаток во исхрана кој што е клинички докажан, не-инвазивен, природен и добро толериран, а начинот на дозирање е 1 ќесичка, два пати во текот на денот.
Побарајте го во сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #bionika #bionikapharmaceuticals #bionikamacedonia #elova #health #women #womenhelth #baby #pregnant #pregnancy

Храната што ја конзумирате во текот на денот е исклучително важна за високото или ниското ниво на глукоза во крвта која што може да биде штетна за Вашето здравје.

Диабил придонесува за нормални концентрации на глукоза во крвта, ефикасна комбинација од две активни состојки - хром пиколинат и екстракт од горчлива диња.
Адитивниот ефект што се добива од комбинацијата на активните компоненти во Диабил капсулите овозможува успешно регулирање на нивото на глукоза во крвта и допринесува за нормален метаболизам на макронутриентите (јаглехидрати, протеини и масти). Начинот на конзумирање е една желатинска капсула на ден, наутро со оброк, а не се препорачува кај лица кој имааат недостаток на ензимот глукоза - 6 фосфат дехидрогеназа, кај деца, како и кај бремени жени и доилки.
Достапен во сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #bionika #bionikapharmaceuticals #diabil #glucose #sugar #blood #seker #glukoza

Продолжениот викенд секогаш подразбира и конзумирање на храна која што е високо калорична и исполнета со масти, а со тоа се нарушува и работата на црниот дроб.

Левикер е ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА ПОТКРЕПА НА ЦРНИОТ ДРОБ.

Се користи како природен додаток на исхрана кој содржи стандардизиран екстракт од Prunus mume. Супер овошјето, познато како јапонска кајсија, се користи традиционално во Азија поради неговите хепатопротективни и антиоксидативни својства.

Левикер® содржи стандардизиран екстракт на олеанолна и урсолна киселина, две биоактивни природни состојки на Prunus mume, како и холин.

Левикер® придонесува за одржување на нормалната функција на црниот дроб и за нормален метаболизам на мастите.

Достапен во сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #bionika #bionikapharmaceuticals #care #levicare #leviker #japan #japaneseaapricot #medicine #medicare #liver

Имате проблем да останете свежи и фокусирани при патувањата? Сонот и заморот лесно Ве совладуваат?

Кафето и енергетските пијалоци не се совршено и долготрајно решение.

ВИГОРИКС ИНТЕНС капсулите содржат микроинкапсулиран кофеин со продолжено ослободување (Newcaff™), екстракт од корен на жен-шен (Panax ginseng), екстракт од семе на гуарана (Paullinia cupana), никотинамид (витамин Б3), цијанокобаламин (витамин Б12) и пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6). Придонесуваат за нормализирање на енергетскиот метаболизам, го намалуваат заморот и исцрпеноста, поволно влијаат на функцијата на нервниот систем, допринесуваат за нормална психолошка активност, ја регулираат хормоналната активност и др.
Погоден е при патувања за совладување на заморот при управување со возило бидејќи инкапсулираниот кофеин (110,6 mg во секоја капсула) комплетно се ослободува за четири часа
Достапен во речиси сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #bionika #bionikapharmaceuticals #bionikamacedonia #travel #drive #summer #summer2018 #trip #rabota #weekend #zamor #fatigue #tired #natural #boost #newcalf #guarana

Планирате семејство и се соочувате со потешкотии со зачнувањето? Елова е природно и клинички докажано решение кое ја подобрува фертилноста.

Клинички докажаната комбинација содржи мио-инозитол, природна биоактивна супстанција и фолна киселина.
Мио-инозитол е природна биоактивна супстанција која ја враќа во нормала оваријалната функција и хормоналниот дисбаланс особено кај жени со PCOS (полицистичен оваријален синдром) со што значително ја зголемува можноста за забременување, а фолната киселина е идеална како за подобрување на фертилноста така и за нормалниот развој на плодот кај жените кои веќе забремениле.

Со користењето на Елова истражувањата покажуваат дека овулацијата е обновена кај 70% од жените, а стапката на бременост е зголемена за 24%. Употребата на овој додаток во исхрана е по една ќесичка, два пати дневно во период од најмалку 3 месеци.

Побарајте го во сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #bionika #bionikapharmaceuticals #bionikamacedonia #elova #helthcare #health #womenhelth #women #baby

Кафе за пауза? Ефектот е брз, но краткотраен! За продолжено дејство, Ви ги препорачуваме Вигорикс Интенс тврдите капсули.
ВИГОРИКС ИНТЕНС тврдите капсули содржат микроинкапсулиран кофеин со продолжено ослободување (Newcaff™), екстракт од корен на жен-шен (Panax ginseng), екстракт од семе на гуарана (Paullinia cupana), никотинамид (витамин Б3), цијанокобаламин (витамин Б12) и пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6). Ослободувањето на микроинкапсулираниот кофеин се одвива во тек на четири часа и има речиси пет пати подолготрајно дејство отколку пиење кафе, чај или енергетски пијалок.
Останатите состојки придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста, одржување на нормалната нервна и психолошка функција како и за нормален енергетски метаболизам.

Достапен во сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #bionika #bionikapharmaceuticals #rabota #zamor #fatigue #tired #natural #boost #newcalf #guarana

Слика од природа за пакет природни додатоци во исхраната!

Искористете го продолжениот викенд за нова прошетка во природа, а слика од пејзаж со хаштаг #посветенинаживотот на која ќе не тагнете може да Ви донесе пакет од нашите производи.
На 30 од Вас по случаен избор ќе доделиме 30 пакети со 3 наши природни производи, како поддршка на вашето здравје.
Изборот ќе го објавиме во недела во 21:00ч. #bionika #bionikapharmaceuticals #посветенинаживотот

Не го чекајте штркот кога е во прашање проблемот со инфертилност.
Со овој проблем се соочуваат преку 50 милиони парови ширум светот, а причината за инфертилност кај жените е предизвикана од проблеми со овулацијата, вклучувајќи го и полицистичниот оваријален синдром (PCOS). ЕлОва е природно решение за подобрување на фертилноста.

ЕлOва содржи мио-инозитол, природна биоактивна супстанција која ја враќа во нормала оваријалната функција и хормоналниот дисбаланс со што значително ја зголемува можноста за забременување.

Комбинацијата со фолна киселина е идеална како за подобрување на фертилноста така и за нормалниот развој на плодот кај жените кои веќе забремениле.
Едноставен е за употреба и е во форма на прашок за орална употреба без растворање во вода.

Достапен во сите подобро снабдени аптеки во Македонија. #bionika #bionikapharmaceuticals #bionikamacedonia #health #baby #elova #women #womenhelth

Гинекологот Ви ја соопшти среќната вест? Време е да внимавате на исхраната!

Потребите за јод и фолна киселина во текот на бременост и лактацијата се зголемуваат за два пати и обично не се комплетно задоволени само со внес на храна.
Со користење на ФОЛИОД капсулите, уште пред почетокот на бременоста, за време на целата бременост и доењето се овозможува оптимално задоволување на зголемените потреби за јод и фолна киселина и со тоа овозможува нормален развој на психолошките, невролошките и когнитивни функции на плодот.
Се препорачува кај жени кои планираат бременост, бремени жени (во текот на целата бременост) и доилки.

Побарајте го Фолиод во сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. #foliod #bionika #bionikapharmaceuticals #pregnant #pregnancy #baby #health #helthcare #bionikamacedonia

Most Popular Instagram Hashtags