#beautypages

MOST RECENT

I’m a lot more active on Facebook than I am instagram. Make sure to like and follow my beauty page, Red Headed Wonder on Facebook. #beautypages #beautyaddict #beautyadvice #facebookbeautygroup #beauty #makeuptutorial

Hello Loves! Recently I have become hooked to 🔝and they have been my reach for be it a natural look or full glam and I Recommend these! My Wet N Wild Gel Lip Liner and my LA Colors Shea Butter Gloss. On the Butter Gloss tube I've use it so much that the writing has come off so I apologize. As someone who hates Lip Glosses because of that nasty stickiness, I usually will not by glosses. I love how they look but if they are yuk, sticky I pass. Well I had a feeling about the LA Colors they would be tacky free. As with most products with a Shea Butter ingredients, products are creamy. So swing these advertised "Shea Butter" I gave them a try and I'm happy, very happy I did! These are C R E A M Y! The scent is like cookies so yummy! Now they have Shimmers or Mattes. The one in my pic is Matte. Now they are Pigmented so if you hate a pigmented lip gloss these are not for you. This one is called Dollface. I love love love pairing in with my Wet N Wild Gel Lip Liner in Bare To Comment.. You get a beautiful outcome that looks like you spent a lot of money on that "perfect lip color" and you've only spent a few bucks! OK I have so many Brands of Lip Liners from Costly to Affordable and in my opinion these Wet N Wild Gel Lip Liners? Blow all of my other Brands out the ballpark. Absolutely the BEST Lip Liners! I so recommend these! @lacolors @wetnwild #lipgloss #lipliners #familydollar #walgreens #makeup #makeupjunkie #affordablebeauty #lipstick #lipcolor #lacolorscosmetics #wetnwild #nudelipstick #lipstickaddict #nudelipcolor#lipcolor #beauty #beautyaddict #recommend #review #makeupreview #beautypages #beautycommunity

Keto jane disa nga produktet qe une perdor ne perditshmeri!
- 🌹KREMI I DIELLIT 50 spf, watertouch nga @rilastilalbania Dhe sic e dini nese paraqitni kodin Perfexia10 tek @farmacibesmiri e merrni me 10% ulje. Kte dhe cdo krem tjeter mbrojtes nga dielli.
- 🌹UJIN TERMAL nga Avene , per freski gjate dites.
-🌹 KREMIN HIDRATUES , te pazevendesueshem @honeybee.al 😍
- 🌹SCRUBIN Yummy-Yummu me fara luleshtrydhe nga @honeybee.al ( Duaa te theksoj se ky eshte i vetmi scrub qe une blej,asnje tjeter. Tjeret i pergatis vete.)
- 🌹LIP BALMI ,qe seriozisht me ka shpetuar jetenn gjithe dimrin ,edhe vazhdon akoma! Nje mrekulli per buzet e mija te cilat rrinin gjithe kohes super te thara.
- 🌹TONIKU qe e pergatis vete sic ua kam thene me leng kastraveci, uje trendafili dhe limon.
- 🌹SAPUNIN me Argjile te bardhe , per lekurat sensitive si une nga @shop_cosmetics_dori_
-🌹 DHE MASKEN time te preferuar ,me argjile te bardhe qe ma le lekuren super te bute si beb, edhe kjo nga @shop_cosmetics_dori_ 🤗
#beautypage #skinpower #skincare #makeup #polishbeauty #secrets #lifesecrets #girlsaroundtheworld #perfexia #perfexiaworld #perfectphoto #beautyblog #blogs #makeupgoals #beauty #girls #2018 #avene #eauthermale #skinremedy #sensitiveskin #acnepronskin #argileblanche #receta #DIY #reviews #productreview #girlscan #beautypages #advices

Duke pergatitur Tonikun e fytyres 100% Bio dhe Handmade DIY 👍
Baza : Kastravec i fresket , (lengu)
+ Leng Limoni, Uje Trendafilash 🌹
Super Fresh Skin 🙈

#beauty #beautypage #womanpower #skinpower #skincare #makeup #polishbeauty #secrets #lifesecrets #girlsaroundtheworld #perfexia #perfexiaworld #perfectphoto #beautyblog #blogs #makeupgoals #beauty #girls #2018 #tonic #reviews #productreview #girlscan #beautypages #advices

REVIEW📝
👩‍💻Ju pata thene nje dite ne story ,se nisa te perdor nje Spray qe e pergatita vete ne forme caji , qe te me reduktohen te skuqurat ne fytyre!
🤷‍♀️Nuk e dija se sa do funksiononte dhe ju thashe qe pas nje jave perdorimi te rregullt do tju tregoja pershtypjet mbi te.
⚠️Personat qe vuajne nga e njejta gje si une e dine qe problemi eshte i thelle dhe rrenjesor sa 100% nuk hiqet dot as nepermjet produkteve me te shtrenjta farmaceutike sepse ne Lindim me ate lloj problemi dhe eshte veshtire te zhduket totalisht.
💟Por e rendesishme eshte ta mbajme nen kontroll,te mos shkojme ne ekstremitete.
🥇Kam lexuar aq shume per kte problem saqe tani duhet te isha pajisur me ndonje diplome me siguri 😂😂
💟Tani ndalemi tek perzierja :
📍U befasova edhe njehere nga fuqia qe mund te kene produktet bimore (se ne kete rast perzierje bimesh ishte e gjitha) sepse nuk prisja nje reagim te tille te fytyres.
📍Kjo perzierje eshte goxha e mire edhe per personat qe ne kete kohe jane alergjike dhe mbron lekuren e fytyres kundra alergjive (per kete gje edhe mund te pihet ).
📍 Nuk ka ndonje super arome , por as arome te keqe jo. Gjithcka ndihet 20 sekonda dhe kaq pastaj e perthith fytyra!
📍Une jua sugjeroj te gjitha vajzave qe kane te njejtin problem me mua.PA FRIKE.
📍Do vereni permirsim i cili nuk vjen menjehere ,vetem pas pak minutash sic mund ta jape nje produkt farmaceutik. Por qetson me ne thellesi dhe me avash por efektiv shume ,te pakten per mua.
📍 Sigurisht qe ne lekuren time ndikojne dhe maskat qe une bej per kete problem, ndikon dhe uji i trendafilit qe e perdor shume apo maskat dhe toniket me kastravec (te gjitha te pergatitura vete ).
✅Pasi te behet nje muaj, dhe pas testimit perfundimtar qe do te kete ne fytyren time atehere do te jem ne gjendje te pergatis per te gjitha ju qe ndoshta do deshironi ta provoni dhe keni te njejten nevoje si mua.
📝Dhe gjithashtu do shpjegoj me gjate pse zgjodha pikerisht keto perberes. Por ne nje postim tjeter.
#Staytuned

SONTE ne darke , une ju sugjeroj kte masken ,qe per fytyra te THATA sidomos, eshte shume e mire dhe shume hidratuese !
🤗
Gjysem Avokadoje ,Mjalte,Tershere (Une i shtoj edhe pak limon)
Enjoy 🤩
Dhe nqs jeni si une qe avokadoja sju pelqen dhe aq per ta ngrene , te pakten bejeni maske per fytyren , qe tmos i ngelet hatri 😂😂
#beauty #beautypage #womanpower #skinpower #skincare #makeup #polishbeauty #secrets #lifesecrets #girlsaroundtheworld #perfexia #perfexiaworld #perfectphoto #beautyblog #blogs #makeupgoals #beauty #girls #2018 #reviews #productreview #girlscan #beautypages #advices

Hey guys! Sorry I haven't been here in a couple of days, recently got into a nasty car accident😭but all is well n I'm back in the game. Festival look is comin your way very soonnnn #edc2018 ✨🔥🔮
Highlight : Jaclyn Hill ( Champagne pop)✨
-
-
-
-
#undiscovered_muas #discovervideos #makeuptutorialssx0x #hudabeauty #bretmansvanity #wakeupandmakeup #fiercesociety #slave2beauty #fakeupfix #peachyqueenblog #allmodermakeup #maryhadalittleglam #makeupfanatic1 #inssta_makeup #shimycatsmua #makeupclips #liquidlipstick #morphe #morphebrushes #morphebabe #featuremuas #doseofcolors #makeuptutorial #makeupvideo #skincare #beautypages

little #TBT to Halloween 🍂👻

• 💓 dark angel and bambi 💓

#beautypages #love #darkmakeup #bambi

Today on the blog, beauty editor @michelle_bateman pens our latest ‘So you think you can...’ post. And if you’ve ever wanted to slather yourself with expensive lotions and write about it, you’ll find the post via our bio! #beautywriting #beauty #makeup #products #beautywriter #writersofinstagram #beautywriters #journalists #beautyjournalist #journalistsofinstagram #magazines #beautypages #beautyeditor #beautyeditor #beautyPR #PR #beautybrand #beautybrands #lipstick #mascara #youtube #beautybloggers #print #publishing #websites #digital #beautyscience #beautyevents #beautylaboratory

Some more pics from my Galaxy collab, make sure to check out my pervious post to see everyones looks 💗 ------------------------------------------------ This look was inspired by @karinaapadillaa 😍 and shes so talented guys, make sure to go follow her and show her some loveee 💝 ----------------------------------------------------
#inspiredlook #galaxycollab #planet #alien #darklip #cakedface #instagood #highlight #instabrows #makeuplover #makeupgeek #klxud #elf #bhcosmetics #f4f #ifb #beautypages #makeuppage #aspiringmua #makeupandmuas #undiscovered_muas

This was my look for my care bear collab, my care bear wss bedtime bear! 🌒😴
---------------->>>Theres a tutorial on this look in my highlights! <<<<<<--------------------------------------------
*Check out my previous post of this look to see everyones looks!*
--------------------------------------------------
DETAILS: ♡BROWS: dollar tree color mates brow pencil in black brown / @milanicosmetics tinted brow gel ------
♡EYES: @bhcosmetics take me back to brazil pallete / @morphebrushes 39A pallete/ / @elfcosmetics glitter liner in shimmering silver / @lacolorscosmetics black liquid eyeliner / @maccosmetics black liner ------
♡FACE: @elfcosmetics acne fighting foundation / @elfcosmetics pressed powder to bronze / @elfcosmetics highlight -------------------------------------------------
#elfcosmetics #bhcosmetics #makeupgeek #makeuplover #aspiringmua #makeup #closeups #bluevibes #catears #mue #f4f #ifb #beautypages

Girl come get this 40 INCH HAIR!!!
www.mycakehaus.com

www.mycakehaus.com

Full face tutorial including brows ! I made 2 separate videos for this look #1 is just face and #2 will be the eyes 🌸💕✨
Products used !!! @anastasiabeverlyhills : dip brow (Auburn)
@tartecosmetics @covergirl : concealer (Light sand , fair light )
@toofaced : hangover primer , pore less smoothing primer , born this way foundation (Snow) , translucent setting powder , medium/deep chocolate bronzer✨ #toofaced
@coverfx : glitter drops (mirage)
@jaclynhill : champagne pop ✨💕💋 -
-
-
-
#undiscovered_muas #discovervideos #makeuptutorialssx0x #hudabeauty #bretmansvanity #wakeupandmakeup #fiercesociety #slave2beauty #fakeupfix #peachyqueenblog #allmodermakeup #maryhadalittleglam #makeupfanatic1 #inssta_makeup #shimycatsmua #makeupclips #liquidlipstick #morphe #morphebrushes #morphebabe #featuremuas #doseofcolors #makeuptutorial #makeupvideo #skincare #beautypages

Most Popular Instagram Hashtags