#bajramit

MOST RECENT

Me emrin e Zotit Mëshiruesit Mëshirëbërësit.
Në emrin tim dhe emër të Këshillit të #Xhamisë së #Mileshit ju urojmë festen e #Kurban #Bajramit duke ju dëshiruar ditë të bukura dhe harmoni familjare.... Paqa, mëshira dhe begatitë e Zotit qofshin mbi juve.
Me respekt imami i xhamisë
#Xhevahir #Arifaj

Falja e Namazit të Kurban #Bajramit në #Vushtrri

#Vushtrria #Falja #Namazi #KurbanBajrami #2018

Urime e perhajr festa e #Kurban #Bajramit ❀,
#ZOTI na boft që te jetojmë në knaqesin e tijë , e të bëhemi të i gzojmë te tjeret , te ju ofrojm ndihë, buzqeshje , harmoni , rahati , dashuri, argetim Amin.

MĂ« nuk ka dyshime – gjithçka nĂ« kĂ«tĂ« botĂ« Ă«shtĂ« e mundur, madje edhe #shĂ«rimi i #kancerit, i cili pĂ«r njĂ« kohĂ« tĂ« gjatĂ« Ă«shtĂ« menduar se nuk shĂ«rohet, tĂ« paktĂ«n jo pa #terapi tĂ« #shtrenjta e tĂ« mundimshme.

#Hetem #Ramadani vazhdon t’i befasojĂ« tĂ« gjithĂ« me sukseset e tij nĂ« botĂ«n e mjekĂ«sisĂ«, shkruan #Telegrafi.

ThĂ«nĂ« mĂ« thjesht, ai #diabetin e ka shndĂ«rruar nĂ« grip – nĂ« diçka qĂ« e trajton brenda pak ditĂ«ve pa ndihmĂ«n e #ilaçeve #farmaceutike apo #insulinĂ«s – ndĂ«rsa tani ka filluar t’i trajtojĂ« dhe shĂ«rojĂ« suksesshĂ«m edhe rastet me kancer, #sklerozĂ« multiple, sĂ«mundje #kardiovaskulare, etj.

Rasti i fundit është ai i #Ganimete #Bajramit nga #Lipjani, e cila ishte diagnostikuar me kancer të gjirit vitin e kaluar, dhe prej atëherë ishte përballur me shumë sfida.

Fillimisht mjekët në #Kosovë i kishin thënë se nuk do të jetojë më shumë se 24 orë pasi që kanceri ia ka kapluar tërë trupin, pastaj për disa muaj i ishte nënshtruar procesit të #kimioterapisë në #Turqi.

Këto #terapi atë vetëm sa e kishin munduar, ku ajo vet tregon se kishte qenë aq e ligë saqë nuk kishte mundur ta mbante në duar asnjë gotë, e lëre më të ecte apo të kryente ndonjë aktivitet tjetër fizik.

Fati i saj kishte qenĂ« tĂ« takohej me #Hetemin, dhe prej atij momenti #jeta e saj kishte marrĂ« njĂ« kthesĂ« tjetĂ«r – kthesĂ«n e #shpresĂ«s!

Ajo nĂ« intervistĂ«n pĂ«r Telegrafin ka treguar se menjĂ«herĂ« pasi kishte filluar me #recepturĂ«n tĂ« cilĂ«n ia kishte caktuar  Hetemi, kishte filluar t’i vĂ«rente ndryshimet #pozitive. “Kur i kam bo analizat e kancerit, mĂ« kanĂ« dalĂ« perfekt. Edhe s’kam mundur tĂ« besoj se kaq shpejt do ta marr veten, tĂ« shĂ«rohem, tĂ« eci”, ka thĂ«nĂ« ajo.

Sot ajo i kryen të gjitha aktivitetet me të njëjtën #energji dhe #forcë që e kishte pasur para #diagnostikimit me kancer, ndërkaq tërë këtë ndryshim thotë se e ka falë Hetem Ramadanit.

Përndryshe Hetem Ramadani, 66 vjeçari i cili ka studiuar #toksikologji-patologji, rrezatim, ndotje akustike, etj., pohon se nuk ka #sëmundje të pashërueshme dhe se burimi i të gjitha #sëmundjeve janë kequshqyerja, mungesa e aktivitetit fizik dhe ilaçet. /Telegrafi/

Linku i lajmit të plotë, në telegraf.com, i publikuar më 11 qershor, 2018

Urime Festa e #Fiter #Bajramit đŸŒč

Urime festa e #Bajramit..

Urime Festa e Fiter Bajramit đŸ‘«đŸ’‹đŸ’‹ #urime #festa #fiter #bajramit #nga #ne #un #dhe #motra #model #kids #children #ferizaj#fashion #stily

Me fat festa e #bajramit ... nga unĂ« dhe Besi ... ✋✌

Most Popular Instagram Hashtags