#печурки

MOST RECENT

Ну хоть грибы пойдут! #грибочек #печурки #габи #Ропотово

今年初きのこは守屋山にて🍄

Кинеска диета: Симнете повеќе од 5 кг за една недела (мени)
#кинескахрана, #овошнисокови, #печурки, #мени, #ориз, #губењекилограми, #антиоксиданти, #витамини, #диета
Panacea.mk
Кинеската исхрана доведува до губење на тежината заради фактот дека го ограничува внесот на дневни калории на 800 до 1 000. Освен тоа менито содржи доста течности: минерална вода, зелен чај и свежи овошни сокови. Овие напитоци ќе го исчистат телото од наталожените штетни материи и ќе го заштитат со неопходните витамини и антиоксиданти. Друга
https://panacea.mk/kineska-dieta-simnete-poveke-od-5-kg-za-edna-nedela-meni/

конечно направив доволно сос со печурки за да има за ручек со шпагети и доручек следниот ден, на домашно лепче со младо кромитче

科博で買った南方熊楠のきのこステッカー

前から気になってたけどお洒落ぽくてためらっていたセレクトショップに思いきって入ってみたらなんときのこの切手に出会った…!思いがけぬ幸せ🍄

Што значи да се биде еко свесен и како тоа да премине во пракса преку три начини. Линк во био.
Продолжете да танцувате во ритамот на Природата!

#воритамотнаприродата #здравахрана #природно #кеси #супа #печурки #направисам #инстаграм #фотографии #македонија #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #храна #блог #екологија

Што значи да се биде еко свесен и како тоа да премине во пракса преку три начини. Линк во био.
Продолжете да танцувате во ритамот на Природата!

#воритамотнаприродата #здравахрана #природно #кеси #супа #печурки #направисам #инстаграм #фотографии #македонија #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #храна #блог #екологија

Разликата помеѓу користењето на пластични кеси и платнени торби. Линк во био.
Продолжете да танцувате во ритамот на природата!

#воритамотнаприродата #здравахрана #природно #кеси #супа #печурки #направисам #инстаграм #фотографии #македонија #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #храна #блог

Разликата помеѓу користењето на пластични кеси и платнени торби. Линк во био.
Продолжете да танцувате во ритамот на природата!

#воритамотнаприродата #здравахрана #природно #кеси #супа #печурки #направисам #инстаграм #фотографии #македонија #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #храна #блог

10 најздрави намирници во светот
#булгур, #витаминибид, #витаминб, #фосфор, #селен, #леќа, #јачмен, #печурки, #намирници, #манган, #боровинки, #цинк, #ореви, #железо, #магнезиум, #калиум, #здравје, #исхрана, #диета
Panacea.mk
Интегрални тестенини – најздрав облик на тестенини кои содржат три пати повеќе влакна од која било друга тестенина. Печурки – одлична замена за црвеното месо. Печурките го регулираат нивото на естроген кај жените и штитат од рак на дојка. Јачмен – борец против покачен холестерол. Ореви – намирница богата со омега-3 масни киселини. Путер од кикиритки или бадеми – овие
https://panacea.mk/10-najzdravi-namirnitsi-vo-svetot/

Трендови има и кога е храната во прашање
#семиња, #суперхрана, #трендовивоисхрана, #такос, #печурки, #здравахрана
Panacea.mk
Како што постојат трендови во модата, козметиката, така постојат и трендови и во светот на храната и тие и тоа како се застапени и можете да бидете сигурни дека и тука се „вртат“ големи суми, дури и можеби многу поголеми од оние во претходно споменатите индустрии. Но, за разлика од трендовите во светот на убавината
https://panacea.mk/trendovi-ima-koga-e-hranata-vo-prashane/

Пригответе крем супа од печурки и уживајте во секоја голтка. Линк во био.
Продолжете да танцувате во ритамот на Природата!
@voritamotnaprirodata

#воритамотнаприродата #здравахрана #природно #растителнахрана #рецепт #супа #печурки #направисам #инстаграм #фотографии #македонија #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #храна #блог

Most Popular Instagram Hashtags