[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

sogolsogol sogolsogol

802 posts   34,649 followers   1,898 followings

sogol khalkhalian  National Geographic Adventure Ambassador

ديروز از كيتو به طرف كوكا راه افتاديم مسيري به طول ٣٠٠ كيلومتر، قسمتي از مسير، جاده اصلي در ارتفاع ٤٠٠٠ متري از سطح دريا قرار داشت، مسيري زيبا و انبوه از پوشش گياهي. شب را در يه هاستل خوابيديم. پول غذا با جا خيلي ارزونه از شش دلار تا سي دلار اتاق هست، غذا كه واقعا عجيب غريب ارزونه از يك و نيم دلار تا شش دلار، برعكس كيتو كه هوا پاييزي بود اينجا خيلي داغ و رطوبت بسيار بالاست، الان رفتيم يه راننده قايق محلي پيدا كرديم تا مار و به شرق آمازون ببره، تقريبا چهار روز ميريم به عمق وحشي آمازون در مرز با پرو و كلمبيا در منطقه حفاظت شده ياسوني Yasuni national park، شبها رو تو چادر و روي قايق محلي ميخوابيم يه مقدار لوازم اوليه با چادر و كيسه خواب برداشتيم وهدفمان اينه كه يكي از قديمي ترين قبيله هايي كه توي جنگلل آمازون زندگي ميكنند رو ببينم. آمازون جايي بسيار عجيب و پر رمز و رازيست هنوز انسان موفق نشده بخاطر وسعت و حجم بالاي پوشش گياهي و جانوري به عمق اين منطقه جغرافيايي از زمين نفوذ كند، حدود ٤٠ درصد از اكسيژن كل زمين توسط اين منطقه تامين ميشود و تمام كشورهاي دنيا هميشه سهمي را براي حقظ و نگهداري آن پرداخت ميكنند.
در اين مدت به اينترنت دسترسي ندارم.

سفر نامه اكوادور
از امروز سفر من به همراه گروه nom از شهر كيتو پايتخت اكوادور شروع ميشه.
اكوادور كشوري كوچك با فرهنگي غني و تاريخي در غرب آمريكاي جنوي و در خط استوا قرار دارد.
با مردمي دوست داشتني و آرام.
شهر كيوتو جز ميراث جهاني به شمار ميرود و شايد يكي از زيبا ترين شهرهايي كه تابه امروز ديده ام.
شهري زيبا در ارتفاع٢٨٠٠ متري از سطح دريا. با اينكه در خط استوا قرار دارد اما هميشه اينجا دماي هوا پاييزيست اما سر سبز . انگار كه هميشه اول پاييز است.
در ادامه در story و post از تجربيات بيشترم از اين شهر براي شما خواهم نوشت.
@klm
@airfrance
@salewa
@mahestan_sport
#nom
#notonthemapexpeditiongroup
#ecuador
#airfranceklm

In a follow-up to what’s happening around the world, curator & artist Sahar Khalkhalian displays art addressing immigration, The Four Stages of the Antiwar Movement, gun control, and the anti-trump movement.
“This exhibit is not gender-specific, The artwork responds to the immigration rights, Trump’s policies on gun control, the #MeToo movement, transgender rights, anti trump anti war movements and the neo-Nazi movement.” all of this is placed in #tehran which is very much new.
جنگ هر کجای دنیا که باشد خونین است، صلح و امید آرزوی من است.
video by @reihanet

نميدونم براي چي اينجام چرا بعضي موقعها خودمو به خطر ميندازم شايداز مرزهاي ذهنم عبور ميكنم هر دفعه رفتن و تجربه كردن منو بيشتر به جلو ميبره نميدونم اسمشو چي بزارم، هر چي هست به من قدرت ميده كه فقط توي زندگيم به خودم متكي باشم و به زن بودنم افتخار می کنم.
#روز_جهانی_زن_مبارک
#happyinternationalwomensday
#airfranceklm
@airfrance
@klm

از بچگي براي اينكه خيلي شيطون بودم و غير قابل تحمل، براي خانواده و مدرسه، هميشه نا اميد بودند كه من هيچ وقت نميتونم هيجان و انرژيمو كنترل كنم ،و نگرانم بودند،ماجراجويي و امتحان كردن تجربه هاي مختلف راهي بود كه من انرژيمو متمركز كنم.من خيلي خوش شانسم كه ورزش و سفر كار اصليم در زندگيم شد و اين به من اجازه داده ارتباط قوي انساني با قومهاي مختلف و فرهنگهاي مختلف بر قرار كنم و به طبيعت نزديك تر بشم.

«این چهره تغییرات آب و هواست»
این ویدئو غم انگیز رو Paul Nicklen عکاس نشنال جئوگرافی رو صفحه اینستاگرامش گذاشته.

اين عكس و فيلمي كه از محل دفن زباله ها نزديك به درياچه اروميه است گرفتم و مقاله اي كه نوشتم اتفاقيست كه پس از خشك شدن درياچه بر سر پرندگان امده است.(لطفا ورق بزنيد)
مرگ دریا، مرگ ھمه
دریاچه ارومیه، بزرگترین دریاچه داخلی ایران که در تقسیمات کشوری بین دو استان آذربایجان غربی و شرقی، در شمال غرب کشور، قرار گرفتهاست، از شورترین دریاچهھای جھان است. این روزھا این دریاچه با مشکلات زیادی دستوپنجه نرم میکند، از جمله، خشکسالی و کاھش باران، سدسازی و الخصوص حفر چاهھای آب غیرقانونی در اطراف دریاچه برای مصرف کشاورزی و آبیاری نابه سامان مزارع. طی ١٣ سال گذشته حدود ۶ متر از سطح آب کاسته شده است. این دریاچه و مناطق اطرافش به لحاظ اکولوژیکی یکی از مھمترین مناطق زیست بوم منطقه است، زیرا بسیاری از گونه ھای پرندگان مھاجر از این منطقه عبور میکنند.
.
امروز روند خشک شدن دریاچهی ارومیه کندتر شده است، و احتمال احیای آن با بارش ھای اخیر، و باز کردن سدھا و بستن چاھای غیرقانونی و پیگیریھای دولتی و مردمی کمی ملموستر از گذشته به نظر میآید. اما مشاھده میکنیم که خشک شدن دریاچه نه تنھا برای مردم و صنعت منطقه خطرناک و مضر است، اما جان صدھا گونه حیوان از جمله پرندگان مھاجر را ھم به خطر انداخته است و زنجیرهي غدایی و اکوسیستم منطقه را به شدت مختل کرده است. و اقدام ھا برای فقط احیای دریاچه کافی نیست و میبایست اکوسیستم کلی منطقه و پسماندھا نیز به شدت مدیریت و تحت بررسی قرارگیرند تا شاید از وقوع یک فاجعهی زیست محیطی بزرگ در منطقه جلو گيري كنيم.
. خشکسالی های دهه اخیر در منطقه و تبخیر بسیار با به همراه گرمای بیش از حد کاهش آب ورودی دریاچه ارومیه باعث شده که غلظت نمک به با ی 360 گرم در لیتر رسیده و پرندگان را به سوی زباله های شهری و قبرستان زباله ارومیه بکشاند. و ديگر درياچه ميزبان هيچ پرنده ايي نيست

قسمتهايي از فيلم مستندي كه با همكاري دوستان عزيزم از اقاي بهمن ايزدي عزيز كه سفر باهاشون فراموش نشدني بود تا ارمان شاكري عزيز كه در تابستان خيلي داغ مارو به گرمترين نقطه كره زمين كه در كوير لوت قرار داشت برد و بقيه دوستان كه منو همياري دادند كه ما بتونيم گرمترين و سردترين نقطه كره زمين را با هم مقايسه بكنيم .روزهاي خيلي گرمي را پشت سر گذاشتيم كمي هم متاسف شدم در مسير هم مناطقي ديده ميشد كه هنوز مين گذاري شده بود
اولین شباهتی که نظرم را جلب کرد، شباهت بیش از حد کلوت ها و کوه های یخی جنوبگان بودند .با این تفاوت که اینجا بیابانی خشک و آنجا اقیانوسی مملو از یخ بود .بادهای محلی که درهردومنطقه ازجهات مختلف میوزندوباهم برخوردمیکنندموثرترین عامل درشکل گیری کلوت هاوسازه های یخی هستند.حتی سرعت این بادهادرپاره ای ازمناطق جنوبگان باپاره ای ازبادهای دشت لوت باهم برابرند.ازدیگرشباهتهایی که توجه مراجلب کرد میزان برابری افت ناگهانی دما بود .وجود رد نهرهای خشک شده در جنوبگان و هم در دشت لوت بر پیکر سازه های طبیعی نمایان بود .وجودلا شه ها و بقایای جانداران از دیگر شباهت هایی بود که متوجه آن شدم .نداشتن باكتري در دومنطقه و تجزيه بسيار اروم اجساد شترها و نهنگ هاو........قدمت سنگ نمك ها و يخ ها بالاي سه هزار سال بود و .......
@armanshakeri1 @kambizsaf @arashsadeghiln@rahi.rabani @mahdiiiyarr 🙏🏻

سه سال پيش در چنين روزي سفر به فطب جنوب ، تجربه اي كه، زندگي منو عوض كرد.
my documentary #south pole# national #klm#airfrance#nationalgeographic #adventuretravel #

سگ‌ها به اندازه یک کودک 2ساله باهوش هستند و میتونند بیش از 150 کلمه را درک کنند. انسان‌ها و سگ‌ها تنها گونه‌هایی هستند که می‌تونند با چشم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند،و سگ‌ها تنها با انسان این کار را انجام میدند

با اين كه يخ نوردي به نظر ورزش مردونه و خشني چون ابزار خشني داره ولي برعكس همه اينها هر چقدر با ظرافت بيشتري روي يخها پا بزاري و چكشتو با ظرافت به روي يخ بكوبي راحتتر ازش بالا ميري .و اين تجربه به ادم ياد ميده هيچ كاري با خشونت پيش نميره و احتياج به ظرافت و صبر داره.

Most Popular Instagram Hashtags