silesia_film silesia_film

568 posts   1,085 followers   441 followings

SILESIA FILM  Instytucja kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Zajmujemy się wspieraniem produkcji filmów, ich popularyzacją oraz archiwizacją. #silesiafilm

Widzimy się jutro wieczorem.
#katowice #slask #slaskie #dogman #cannes #kinoswiatowid

Krótka wiadomość prosto z Muzeum Kinematografii w Łodzi!
30 sierpnia zapraszamy na pokaz pełnej, reżyserskiej wersji „Fanny i Aleksander” Ingmara Bergmana. Tego dnia w Kinie Kosmos zaprezentujemy również fragmenty wystawy „Zwierciadło Bergmana”, która przyjedzie do nas prosto z Łodzi. O wystawie kilka słów powiedziała nam dyrektor muzeum, Marzena Bomanowska
Tego nie można przegapić. Do zobaczenia w Kosmosie!

#silesiafilm @kino_muzeum #bergman100 #classic #exhibition #fannyochalexander #directorscut #kinokosmos #katowice #koszutka #slask #slaskie #filmhistory @studenci_us @katowice_press_office

Skąpane w deszczu i kokainie włoskie miasteczko i opowieść o małym, wielkim człowieku - psim fryzjerze, który musi się odgryźć.

Rewelacja tegorocznego @festivaldecannes i Złota Palma dla najlepszego aktora. •DOGMAN• przedpremierowo w Kinie Światowid już 18 sierpnia o 20.30!

Bilety do nabycia w kasie kina oraz na filmowa.net

fot. @m2films

Justyna Święs z The Dumplings zaprasza do Kina Kosmos na „Fanny i Aleksander” Ingmara Bergmana!
30 sierpnia jako pierwsi w Polsce zaprezentujemy ten film w pełnej, reżyserskiej wersji, w dodatku z odrestaurowanej kopii.
Warto to zobaczyć, tymbardziej na największym studyjnym ekranie w Katowicach.
Do zobaczenia!

@justynases @thedumplings @slaskie.mojemiejsce @slaskie_pozytywna_energia @studenci_us @katowice_press_office
#silesiafilm #kinokosmos #katowice #slaskie #slask #silesia #film #bergman100 #kino #koszutka #classic

A oto plakat artystyczny do filmu „Odnajdę cię”, który mieliśmy przyjemność współfinansować i do którego zdjęcia w znacznej części odbyły się na terenie województwa śląskiego. Gramy codziennie w Kinie Światowid!

Projekt plakatu: @zespol_wespol

#silesiafilm #odnajdecie #polishdesign #polishcinema #arthouse #slask #slaskie #kino #film

Przemek Walas ze stowarzyszenia @teczowkaorgpl zaprasza na jutrzejszy pokaz specjalny filmu „Nieposłuszne” w reżyserii Sebastiana Lelio. Bilety do nabycia w kasie kina oraz na filmowa.net
Do zobaczenia!

@queeroteka @__reflektor__ @studenci_us @m2films
#silesiafilm #kinoswiatowid #disobedience #sebastianlelio #jewishculture #judaism #queer #lgbt #rozmowa #slask #silesia #slaskie #katowice #rachelweisz #rachelmcadams

UWAGA, SEANS SPECJALNY! Zapraszamy na najnowszy film Sebastiana Lelio, zdobywcy Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, NIEPOSŁUSZNE z Rachel Weisz, Rachel McAdams i Alessandrem Nivola oraz na towarzyszącą seansowi dyskusję. Już w najbliższy piątek, 10 sierpnia o 19.30 w Kinie Światowid. Rozmowę po seansie poprowadzi przedstawiciel Stowarzyszenia „Tęczówka”, Przemysław Walas.
Bilety do nabycia w kasie kina oraz na filmowa.net (albo tu: bit.ly/nieposłuszne_)
Do zobaczenia!

fot. materiały promocyjne dystrybutora

#silesiafilm #kinoswiatowid #katowice #slaskie #slask #arthouse #cinema #kino #film #disobedience #sebastianlelio #queer #lgbt #jewishculture #judaism

ENG BELOW
———->
Przypominamy, jutro w samo południe w kinie Światowid przedpremierowy seans filmu „Lato” Kiriłła Sieriebriennikowa. Dla posiadaczy opasek na OFF Festiwal mamy dodatkowe zniżki. Do zobaczenia!

Tomorrow at noon we screen „Leto” by Kirill Serebrennikov in Światowid cinema. We have special discounts for festival-goers. The movie is in Russian and will be screened with additional Polish and English subtitles.
See you there!
#silesiafilm #offfestival2018 #leto #lato #kinoswiatowid #katowice #slask #slaskie #kino

Jest gorąco, ale w salach kinowych znacznie chłodniej i przyjemniej. Marta Rosół, redaktorka naczelna magazynu @__reflektor__ zaprasza na trwające do końca sierpnia powtórki w Kinie Kosmos.
Co wybierzecie? Komediowy portret dojrzałej kobiety, splatające się opowieści o polskiej wybuchowości czy nastoletnie przygody krnąbrnej dziewczyny z małej amerykańskiej miejscowości?
Zapraszamy, w dodatku na powtórki można kupić karnet na 3 dowolne seanse a resztę wydać na lody.
Do zobaczenia w kinie!

#katowice #slaskie #slask #kinokosmoskoszutka #kalisie #powtorki #kinolato #ladybird #madame #atakpaniki #kino #film #klimatyzacja

Jesteśmy z wizytą na planie „Bailout, folks!” w reżyserii Marka Lechkiego. Filmu dofinansowanego ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego, do którego zdjęcia kręcone są w dużej mierze w województwie śląskim. Jest gorąco, praca wre, ale cała ekipia idzie jak burza. Premiera filmu w przyszłym roku!
#silesiafilm #slaskifunduszfilmowy #silesiafilmcommission #silesia #slask #slaskie #filmproduction #filming #rudaslaska

Ahoj! Dzisiaj w Kosmosie „Czarny Piotruś” w reżyserii Miloša Formana. Wszystko w ramach wakacyjnego przeglądu „Pozor! Miloš Forman - czechosłowackie filmy na lato”. Dużo czeskiego absurdu i nowatorska forma w jednym. Warto poznać twórczość Formana, tym bardziej że amerykańska odsłona jego twórczości tak różni się od tej powstałej w Europie.

Bilety w cenie 12/14 złotych do nabycia w kasie Kina Kosmos oraz na filmowa.net

Zapraszamy!

Fot. Národni filmovy archiv Praha

#silesiafilm #katowice #slask #slaskie #milosforman #forman #kinokosmos #czechy #czeskiekino #czech

ZDOBYWAMY WOODSTOCK już w środę w Kinie Kosmos!
Fantastyczny portret dorastania w czasach kontestacji z nutą obywatelskiego nieposłuszeństwa i doskonałą muzyką w reżyserii Anga Lee już 1 sierpnia o godzinie 18.
Wybierający się na @polandrockfestival zdążą bez problemu na specjalny pociąg festiwalowy po 22.
Zapraszamy! Seans poprzedzi prelekcja filmoznawcy.
Bilety w cenie 12/14 złotych dostępne w kasie Kina Kosmos oraz na filmowa.net

Seans w języku angielskim z polskimi napisami.

Fot. materiały promocyjne dystrybutora
#silesiafilm #katowice #kinokosmos #kino #film #takingwoodstock #zdobycwoodstock #polandrockfestival
#katowicenielizbona #slask #slaskie #anglee #festival #music #woodstock #jonathangroff #pauldano

Most Popular Instagram Hashtags