silagencoglu silagencoglu

978 posts   3,699,294 followers   461 followings

Sıla 

İzmir burası. Geçtiğimiz yıl. Tüyap Kitap Fuarı. Şiir kitabımın imza günü için oradayım. Soldaki Birol hocam. (Birol Can)Sağdaki İsmail hocam. (İsmail Uymur) Birol hocama uzun ömürler nasip olsun, İsmail hocamı, hocamızı bu sene kaybettik. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersimize girerdi ve hayatı anlatırdı. Filozof olduğunu düşünürdük. Teneffüslerde sohbet etmek için yakalamaya çalışırdık koridorlarda. Engin bir öngörü, derin bir sezi, derya deniz bir sevgiyle bakardı, gördüğünü görürdük. Şanslıydık! Bir de jilet gibi giyinirdi, her zaman şık.O gün imza gününde bana baktı dedi ki: “ Sıla, çok iyisin ha!” Mahçup olup, sadece sarılabildim. Sağol canımın içi İsmail hocam. Nur içinde yatsın o altın kalbin. Sayende ne çok şey öğrendik. Ve tüm öğretmenlerimiz, sayenizde o kadar çok şey değişebilir ki... İyi ki varsınız. Başöğretmeniz Mustafa Kemal Atatürk ışıklarda yat.Tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.Canım İsmail hocam,öğrencilerin seni hiç unutmayacak.Söz!

Saygıyla...

Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor.
Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiçbir ilgisi yok!

29 Ekim Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun! Her daim, saygı,sevgi,minnetle...

İyi pazarlar🌺🌺

Dolunay da geldi🤓🤓 @iremozbey @ezomola @dolibom @handekizil

23 Ekim 2007’de merhabalaştık, bu sene on bir sene oldu. Beraber yürüdüğümüz tüm dostlara selam, sevgi, saygıyla...🐞🐞♥️♥️ İyi ki vardınız, varsınız.

Bu akşam “On’dan kalan şarkılar” projesinin sonuncu tanesini Bursa’da çalıyoruz. Bizi şehir şehir gezdiren bu eğlenceli konser serisinde emeği geçen tüm yol arkadaşlarıma ve bizi yalnız bırakmayan sizlere gönülden teşekkürler🐞🐞♥️♥️

Bazı miraslar kendi siyah beyazını seçer. #aragüler

Bursa Açıkhava Tiyatrosu’na “On’dan kalan şarkılar” la geliyoruz. Evet bu akşam! Görüşürüz👋🏻👋🏻🐞🐞
@muratakcayphotography

İzmir Açıkhava’dan♥️♥️
@muratakcayphotography

Most Popular Instagram Hashtags