shokoofehzd shokoofehzd

1,230 posts   799 followers   467 followings

  🌱🕊️Ⓥ Image Maker / Explorer / Observer

🌷

Baba's Hands

These two beautiful women...
♀️💜💙♀️
I'm extremely grateful to have them in my life...

💙

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Pause for a moment...
live slower. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
(You can see how I make my red cabbage and beetroot kraut in the stories highlights.) ⠀⠀⠀⠀⠀ #Sauerkraut
#FermentedFoods
#PlantBased
#SlowLiving

این هم از نوروز امسال 🌿

Happy #Norooz y'all! 💚🌼🌿

🌱💚☀️

آری_به_سبزه‌ی‌عید#
احتمالاً طی چند روز گذشته در اینستاگرام یا فیسبوک با این کمپین جدید به اسم «نه به سبزه‌ی عید» مواجه شده باشید، که پیشنهاد میده به جای سبزه گذاشتن نهال بکاریم.
حالا چندتا نکته وجود داره اینجا:
یک اینکه درختکاری و نهال‌کاری به شدت کار درستیه ولی احتیاج به تخصص و آگاهی نسبت به هر محل جغرافیایی خاص داره. به این معنی که، به جای اینکه هر شخص خودش بره دم در خونه‌ش یه نهال بکاره بدون اینکه از شرایط نگهداری اون درخت یا تاثیرش روی محیط‌زیست باخبر باشه، بهتره با حمایت کردن مالی از سازمانها و ان‌جی‌او هایی که متخصص توی این کارند، مؤثرتر عمل کنه.
مرتبط با همین نکته اینکه، فکر میکنید چند درصد از کسانی که تحت تاثیر این کمپین سبزه نمیگذارن، واقعا میرن نهال میکارن؟ اتفاقی که میوفته اینه که نه سبزه‌ای سبز میشه و نه نهالی کاشته، و بعد از چند سال تنها نتیجه‌ش این میشه که یه قسمت قشنگ و بی‌آزار از سنت نوروز حذف میشه.
میگم «بی‌آزار»، چون خیلی قسمتهای دیگه‌ای از سنتهای ما متاسفانه بسیار مخرب‌تر هستن و اگر قرار هست به خودمون بیایم و قسمت‌های مخرب رو، چه از نظر محیط‌زیستی چه از نظر فرهنگی، حذف کنیم، بهتره که متوجه اولویت‌ها باشیم. اگه دو سه قاشق عدس از کنار یه وعده از عدس‌پلوتون رو سبزه بگذارید و بعد از اینکه عمرش تموم شد به صورت درست کامپوست/تبدیل به کود کنید، به هیچ جای طبیعت ضربه نزدید.
یه پیشنهاد دیگه هم دارم تو این زمینه: سرچ انجینی وجود داره به اسم «ecosia» که درآمدش رو صرف کاشت درخت می‌کنه. یعنی شما میتونید تقریبا با ۴۵ بار سرچ کردن توی این سرچ انجین به جای گوگل، هزینه‌ی کاشت یه درخت رو بدید.

Most Popular Instagram Hashtags