[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

shadiinorouzi shadiinorouzi

1016 posts   4589 followers   2119 followings

  🎓Physical Education Expert 🚵🏼‍♀️. MTB 👯. Pilates instructor , Member of iranian pilates inst 🕉. yoga 🤸🏼‍♀️. Body balance 🔴. Cx worx 💪🏼. TRX

https://t.me/fitpro

#shavasana
#شاواسانا
حالتى است بعد از تمرين كه بدن در حالت رهايى كامل قرار دارد و با آگاهى روى تنفس اجازه ميدهيم به حالت نرمال و طبيعى بازگرديم .
فوايد : اين آسانا تمام بدن را وانهاده مى كند . بايد قبل از خواب و بعد از هر آسانا تمرين شود . مخصوصاً ، انجام آن بعد از تمرين هاى ديناميك مثل سلام بر خورشيد و موقعى كه تمرين كننده جسماً و روحاً احساس خستگى مى كند ، توصيه شده است . شاواسانا آگاهى از بدن را توسعه مى دهد . زمانى كه وانهادگى كامل است ، آگاهى از ذهن افزايش مى يابد و اين حالت ، جدايى ذهن از محسوسات است .

براى اطلاع از روز و ساعت كلاسهاى يوگا به دايركت پيام دهيد 🙏🏼 #يوگا

هر تغيير مثبت در زندگى با يك تصميم روشن و قاطع در مورد انجام دادن يا ندادن كارى شروع مى شود .
#هر#روز#با#يوگا
#yaga#yogaeverydamnday#yogafit#yogigirl#yogachallenge#yogafun#yogatime#yogapose#yogaoutside#yogaforlife#tamrin#rozane

زندگى كردن توو لحظه حال خوبِ
ولى گاهى هم بايد گوشه اى نشست و به يك نقطه خيره شد و همان نقطه روزنه اى باشد براى نگريستن به خيلى چيزها ، به گذشته ، حال ، آينده .
ساعتها نگريستن براى ديدن اتفاقاتى كه آنچنان درسى به آدم ميدهند كه اسمش را مى گذاريم تجربه و ميگوييم چه خوب شد فلان اتفاق افتاد و چه درس بزرگى به من داد ، يا چه بد شد فلان اتفاق افتاد چقدر من را عقب انداخت .
نگريستن به كارهاى كنونى ، كارهايى كه در دست اقدام هستن يا به حال خود رهايشان كرديم و بايد رسيدگى شوند .
و اما نگريستن به آينده پيش رو ، آينده اى كه از جزيياتش با خبر نيستيم ولى ميتوانيم با درنگ با تفكر برايش برنامه ريزى كنيم و آنطور بسازيمش كه در نگريستن هاى آينده بيشتر بگوييم چه اتفاقات خوبى در گذشته ام افتاده و چه درسهاى مفيدى گرفتم و چه زندگى پر بارى داشته ام .

شايد تفكرهاى خوب و اقدام براى ايجاد تغييرات كوچك ، اما سازنده در اين خلوت هاى چند ثانيه اى و چند دقيقه اى رخ دهد .
______________________________________________
#گاهى#با#خودمان#خلوت#كنيم
#شادى#نوروزى

صبح دل انگيزتون بخير 🍁🍂🍁🍂🍁🍂

آشتانگا یوگا

یوگا مزایا و منافع بسیار زیادی دارد و می تواند از جهات مختلفی به انسان ها سود برساند. حوزه کاربرد یوگا وسیع و گسترده است. به این دلیل است که افراد از سراسر جهان سعی می کنند یوگا انجام بدهند. مسئله خواه بدنی، روانی یا روحی باشد، یوگا راه حلی برای آن دارد.

همه ما یوگا را عملی جمعی می دانیم و هرگز به این موضوع فکر نمی کنیم که ریشه های آن چقدر عمیق هستند. یوگا به بخش های مختلفی تقسیم می شود. این تقسیم براساس کاربرد و مورد استفاده یوگاآساناها انجام می شود. یوگای خاصی برای هدفی خاص یا با الگوی خاص وجود دارد. انواع یوگا اینگونه دسته بندی می شوند.

یکی از انواع یوگاها آشتانگا یوگا است. آشتانگا یوگا که به آن یوگای قدرتی نیز گفته می شود یکی از انواع رایج یوگا است و به افرادی که آن را انجام می دهند سود زیادی می رساند.

تاریخچه

آشتانگا یوگا توسط شری کی پاتاباهی جویس- Shri K.Pattabhi Jois رواج داده شد. او محقق بزرگی در پژوهش های یوگا بود و کسی بود که این وضعیت بدنی خاص یوگا را ایجاد کرد. گفته می شود شری کی پاتاباهی از دوازده سالگی شروع به یادگیری یوگا کرد. او در سال 1912 یادگیری یوگا را شروع کرده و در سال 1948 به عنوان یکی از استادان یوگا مطرح شده بود. او در سال 1948 موسسه ای را تاسیس کرد که این نوع خاص یوگا را تعلیم می داد.

فلسفه

آشتانگا یوگا نامی است که کی پاتاباهی جویس روی این نوع یوگا گذاشت. آشتانگا در زبان سانسکریت به معنای هشت شاخه است. در تعالیم این محقق بزرگ آشتانگا یوگا نیز هشت شاخه داشت. هشت شاخه آشتانگا یوگا عبارتند از:
یاما
نیاما
آسانا
دهارانا
دهیانا
پرانایاما
سامادهی
پراتیا هارا
چهار شاخه آشتانگا یوگا یعنی یاما، نیاما، آسانا و پرانایاما شاخه هایی هستند که تزکیه بیرونی را انجام می دهند. چهار شاخه دیگر تزکیه درونی را انجام می دهند.

روش ها

آشتانگا یوگا به طور ویژه نوعی متفاوت از یوگا است. بنابراین انجام این یوگا نیز متضمن روش هایی است که تعداد بسیار معدودی از انواع دیگر یوگا دارای آن روش ها هستند. روش های این نوع یوگا کاملا خاص، پرانرژی و بسیار مفید هستند.

روش های این نوع یوگا در اعماق معنای آشتانگا یوگا نهفته هستند. هشت شاخه حاکی از هشت روشی هستند که باید در این نوع یوگا اجرا شوند.

براى خواندن ادامه مطلب به كانال رجوع كنيد .

براى اطلاع از كلاسها به دايركت پيام بديد .

- اگر 1جلد کتاب بخوانید ممکن است به کتاب خواندن علاقه مند شوید.
- اگر 2 جلد کتاب بخوانید حتما به کتاب خواندن علاقه مند می شوید.
- اگر 3 جلد کتاب بخوانید به فکر فرو می روید.
- اگر 4 جلد کتاب بخوانید در خلوت با خودتان حرف می زنید.
- اگر 5 جلد کتاب بخوانید سیاهی ها را سفید و سفیدی ها را سیاه می بینید.
- اگر 6 جلد کتاب بخوانید نسبت به خیلی عقاید و نظرات بی باور میشوید و به توده های مردم و باورهایشان خشم می گیرید.
- اگر 7 جلد کتاب بخوانید کم کم عقاید و نظرات جدید پیدا می کنید.
- اگر 8 جلد کتاب بخوانید در مورد عقاید جدیدتان با دیگران بحث می کنید.
- اگر 9 جلد کتاب بخوانید در بحث ها یتان کار به مجادله می کشد.
- اگر 10 جلد کتاب بخوانید کم کم یاد می گیرید که با کسانی که کمتر از ده جلد کتاب خوانده اند بحث نکنید.
- اگر 100 جلد کتاب بخوانید دیگر با کسی بحث نمی کنید و سکوت پیشه می گیرید.
- اگر 1000 جلد کتاب بخوانید آن وقت است که یاد گرفته اید دیگر تحت تاثیر مکتوبات قرار نگیرید و با مهربانی در کنار دیگر مردمان زندگی می کنید و اگر کمکی از دستتان بر بیاید در حق دیگران و جامعه انجام میدهید و در فرصت مناسب سراغ کتاب هزار و یکم میروید... #کـتـــاب_بـخـوانـیـم
#ورزش_كنيم ‏فايل صوتى كتاب در كانال ( آدرس كانال در بيو )

اگر انگیزه های خود را به طور کامل تشریح کنید! به این نتیجه خواهید رسید که هرگز هیچ کس، کاری را کاملاً به خاطر دیگری انجام نمی دهد. تمام کارها متوجه جهت خود آدم، تمام خدمات برای خود و تمام عشق ها، عشق به خود است.
شاید بهتر باشد که به عزیزترین و نزدیک ترین کس ِ خود فکر کنید. عمیق تر حفر کنید و پی خواهید برد که کسی که شما دوست دارید، او نیست. چیزی که شما دوست دارید، احساس مطبوعی است که چنین عشقی را در شما بیدار می کند. آدم در نهایت، عاشق آرزوها و اشتیاق های خود است. .

اروین د. یالوم / وقتی نیچه گریست

ورق بزنيد .☝🏼
تمرين كردن با بچه ها يكى از لذت بخش ترين لحظات رو براى آدم ميسازه ، من كه با اين ريزه خانم كلى كيف ميكنم وقتى كه پا به پاى من تمرين ميكنه ، احتياجى نيست اصول خاصى رو بهشون گفت انقدر باهوش هستن و گيرايى خوبى دارن كه فقط كافيه انجام بديد و ببينيد چطور تقليد ميكنن ☺️ پرياى ما كه كلى علاقه مند و مدام از من ميخواد كه حركت جديدى رو بهش ياد بدم .

يه تيكه توو قسمت دوم تمرين رو به خاطرش تغيير دادم ، دلش ميخواست اون حركت رو انجام بده 😉✌🏼 #پريا#لقمان

نگران چیزهایی که مردم پشت سرتان میگویند نباشید! چراکه آنها همان افرادی هستند که به جای حل مشکلات خود، در جستجوی اشکالات زندگی شما هستند...

🕉زماني كه مشكلىًوجود دارد ونمي توانيم وارد مديتيشن شويم چه كنيم؟ 🍁هرگاه در دنياي بيرون فشاري وجود داشته باشد، ورود مستقيم به مديتيشن یا حالت وانهادگی و سطح آلفا برای برونفکنی مشكل است. بنابراين، بهتر است قبل از مديتيشن، به مدت پانزده دقيقه كاري بكنيد تا اين فشار خنثي شود. 🍁به مدت چند دقيقه ساكت و آرام بنشينيد و كل دنيا را به شكل يك رويا و خيال تصور كنيد. واقعا هم دنيا فقط يك خواب است و هيچ اهميتي ندارد. به ياد داشته باشيد كه دير يا زود همه چيز- از جمله شما- از بين مي رود. شما هميشه اينجا نبوده ايد و هميشه نيز اينجا نخواهيد بود. هيچ چيز دايمي نيست. شما فقط يك شاهد هستيد و اين يك خواب گذراست؛‌ درست مثل يك فيلم. تمامي اين دنيا رويايي بيش نيست و همه چيز در گذر است، ‌حتي شما. مرگ در حال نزديك شدن است و تنها واقعيتي كه وجود دارد، اين است كه شما فقط يك شاهد هستيد. بدنتان را رها و آزاد و براي چند دقيقه استراحت كنيد و سپس مي توانيد مديتيشن را شروع كند. 🍁هرگاه احساس كرديد كه اين شيوه برايتان يكنواخت شده است، انجامش را متوقف كنيد، بهتر است از اين تكنيك، تنها هنگامي استفاده كنيد كه وارد شدن به مديتيشن، به علت فشارهاي بيروني برايتان مشكل است. اگر هر روز آنرا به ياد بياوريد، ‌تاثير خود را از دست مي دهد و ديگر كارايي نخواهد داشت. بنابراين، تنها از آن مشابه دارو استفاده كنيد. هنگامي كه مشكلي وجود دارد، ‌اين موارد را به كار گيريد تا راه برايتان باز و هموار شود.

🍂🌿🍁🍂🌿🍁 🍂استادان ذن حالت مراقبه را فصل پاییز میخوانند.
🍁
موسمی که تمام برگ های درخت میریزد و درخت کاملا عریان میشود.🍃 🍁
اگر خودآگاه تمام افکار را دور بریزی، چون یک درخت بدون برگ میشوی.🍂
🍁
آنگاه بدون هیچ پوششی، در معرض باد و باران و ماه و خورشید قرار میگیری.🍃
🍂
در این عریان ساختن خود، ارتباطی با خدا برقرار میشود.🍃
🍂
این ارتباط همان عشق است.🍂
🍃
دراین ارتباط، تو عاشق خدا میشوی.🍁
🍂
عاشق شو و عاشقانه زندگي كن♥️ 🍃🍁🍂

تنها چیزی که میتونه حست به زندگیو تغییر بده، نگرشت به اتفاقات ساده زندگیه. خیلی راحت تر از چیزی که فکر کنی میشه از دام روزمرگی فرار کرد، اگر، چشمهات باز باشه و ببینی

#yaga#yogaeverydamnday#yogafit#yogigirl#yogachallenge#yogafun#yogatime#yogapose#yogaoutside#yogaforlife#tamrin#rozane

پاييز دختر دلبريه كه هر كدوم از برگهاشو با يه رنگى آرايش ميكنه ، يكى رو سرخ يكى رو زرد يكى رو نارنجى و با هر كدوم دل يكى رو ميبره .

در گذر از اين روزها حال هر كى يه جوره ، و بسته به حال دلمون پاييز رو وصف ميكنيم .

تنها باشيم ميگم پاييز فصل تنهاييه
با كسى باشيم ميگيم فصل عاشقيه

اميدوارم كه دنيا به كام همه شيرين باشه ولى اگرم نيست سخت نگيريم از اين روزها هممون زياد داشتيم و ديديم كه گذشته و الان به خيلياش ميخنديم .

اكر ساز زندگيمون كوك كه باهاش عاشقانه برقصيم و از لحظه لحظش لذت ببريم
اگر هم كوك نيست تلاش كنيم كوكش كنيم تا بتونيم سمفونى مورد علاقمون رو بنوازيم و براى رقصيدن باهاش خودمون رو آماده كنيم .

Most Popular Instagram Hashtags