shabnammootabi shabnammootabi

694 posts   7,531 followers   839 followings

I'm a Moo TB  مخترع،مکتشف،فیلسوف،نظریه پرداز،آرتیست،آکتور، دیرکتور، رژیستور، کاتب، شاعر، شارع و منتقد ادبی!! لایک شده توسط تام هنکس و ادگار آلن پو 😵😂😂 . 📚🎥🎭🎵

شاید در ابتدا به نظر برسد ما با معمای کشف هویت آن موجود عجیب الخلقه طرفیم که عامدانه تا انتهای فیلم "آن چیز" باقی می ماند. آدم های فیلم می روند، می آیند، آزمایش میکنند، دست به خشونت میزنند، اما هیچ از مکانیسم "آن چیز" نمی فهمند.
و در این میان تنها دختری یتیم می تواند با "آن چیز" ارتباط برقرار کند که در اثر زخمهایی که در کودکی روی گلویش ایجاد کرده اند توانایی تکلم را از دست داده است.
کم کم به فکر میرویم که مسئله خود ماییم، مسئله انسان است که با وجود قدرت تکلم، گویا فاقد اصلی ترین رسالت زبان، یعنی برقراری ارتباط است.
#شکل_آب #فیلم #سینما #هالیوود
#theshapeofwater

چه جوابی باید داد به بچه ای که یک هفته بعد از انتخابات هشتاد و هشت به دنیا اومده؟
بچه ای که به مدد تکنولوژی میدونه یک هفته قبل از تولدش توی کشورش چه خبر بوده، و ماه های بعدش، و سال های بعدش. بچه ای که دیگه از دور با شوق و ذوق، به خیال دیدن جنگ ستارگان، به تماشای موشک های عراقی نمی ایسته.

That's how I felt on my day! 😀
Poor Sampadak
#سمپاد

پسر: خائن چیست؟
لیدی مکداف: کسی که سوگند وفاداری می خورد و دروغ می گوید.
پسر: هرکس چنین کند خائن است؟
لیدی مکداف: هر کس چنین کند خائن است و عاقبتش دارِ مجازات.
پسر: آیا تمام کسانی که سوگند می خورند و دروغ می گویند باید به دار آویخت؟
لیدی مکداف: بله، همه را
پسر: چه کسی باید آنها را دار بزند؟
لیدی مکداف: مردم درستکار.
پسر: پس سوگند خوران و دروغگویان خیلی ابله اند، زیرا به حد کافی دروغگو و سوگند خور وجود دارد که مردم درستکار را به زمین بکوبند و آنها را دار زنند.

#شکسپیر #ویلیام_شکسپیر #مکبث
#macbeth
#williamshakespeare

یک شب درون قایق دلتنگ
خواندند آنچنان
که من هنوز هیبت دریا را
در خواب
می بینم

#نیما_یوشیج

خبری خوندم که در دم من رو یاد این مصرع حافظ انداخت که میگه حاصل کارگهِ کون و مکان این همه نیست! خب یه عمری فکر میکردیم حضرت لابد فلسفه نئوافلاطونی مد نظرشونه که امروز متوجه شدم جریان چیه و کلمه ی بعدی یعنی مکان هم که با این حساب معنیش عیان میشه و من موندم حیرون که حضرت خجالت نکشیده تو اون بلبشو در به در دنبال مکان بوده؟! حالا باده و... در مصرع بعدی که دیگه بماند.
بنده از همین‌جا از برادران زحمتکش جرایم رایانه ای و غیر رایانه ای منافی عفت تقاضا دارم دستور بازنگری اساسی در دیوان این شاعر معلوم الحال را بدهند که سادگانی چون ما ناخواسته به مسیر ظاله نرویم.
پ.ن: کمیته فیلترینگ در اقدامی کم‌سابقه و معنادار و براساس ماده ۲۱ قانون جرایم‌ رایانه‌ای دستور حذف کلمه «کون» از ۲۳ فرهنگ لغت آنلاین فارسی داد.

حذف کلمه «کون» منجر به حذف کلماتی هم‌چون کُوَن (نوعی درخت)، کَوْن (مصدر عربیِ بودن)، کُون (هستی و وجود)، کون جامع (انسان کامل مظهرحق) و کُوِن (نام محل) هم در این سایت شده است.

اساساً برنامه های کودکی که ما می دیدیم بیشتر مبنی بر فقدان بود: فقدان مادر یا پدر. پدر را که در جنگ از دست می دادیم و مادر را در کارتون ها. برنامه های کودک صرفاً به سرگرمی خلاصه نمیشد، بلکه بچه ها را برای زندگی در جامعه ای بی پدر آماده می کرد. ترانه ی ستاره آی ستاره نمونه ی خوبی برای این داستان است:
گنجشکِ ناز و زیبا، که می پری اون بالا
به من بگو وقتی که پر کشیدی بابام رو تو ندیدی؟
اون بالا بالاها رفت
بابات پیشِ خدا رفت
خدا که مهربونه پیش بابام می مونه
گریه نمی کنم من که شاد نباشه دشمن....
بعدها فهمیدیم که ترسِ از دست دادن خانواده و پدر و مادر یعنی ترس از دست دادن دیگریِ بزرگ که دولت است.
________
امر روزمره در جامعه ی پسا انقلابی
نویسنده: #عباس_کاظمی
نشر: #فرهنگ_جاويد

خوش اومدین خوشگلای کوچولو 😍🌹🌻🌸
#houseplants #plants #flowers

کانسپچوال آرت بود، آن موقع که هنوز کانسپچوال بودن مد نبود 😁

Most Popular Instagram Hashtags