[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

scjanesandanski scjanesandanski

2298 posts   4620 followers   137 followings

S.C. Jane Sandanski  Спортски Центар Јане Сандански / Sports Center Jane Sandanski

http://scjanesandanski.mk/

ТК ,,Теннис Парк” нуди и црвен тенис во зависност од возраста. Во група од 8 играчи, 2 пати неделно заедно со нашите врвни тренери, првиот тренер Предраг Русевски кој воедно е најдобро рангиран македонски тенисер на АТП листата, вториот тренер Димитар Лабудовиќ, поранешен македонски Дејвис Куп репрезентативец, како и Симон Митев.
#scjs #scjanesandanski #sportscenter #tennis #tennispark #tenniscourt #court

Поради големиот број на различни машини, справи и реквизити во фитнес центарот Cybex, лесно може да се изведат и функционални тренинзи.
За да се извади максимум од тренингот, се работи кружен тренинг и табата каде наизменично се работат вежбите на одреден временски интервал. Се прават брзи динамични вежби за подобрување на општата кондиција со помош на реквизити каде ја користите својата тежина како отпор или пак се користат дополнителни тежини во зависност од вежбата, а остатокот од тренингот се состои од изометриски вежби за стабилизација на горниот и долниот дел од телото и истегнување на целото тело како финиш.
За повеќе информации јавете се во фитнес центарот Cybex на телефон  071-235-841.
#scjs #scjanesandanski #sportscenter #cybex #gym #cybexgym #fit #fitness #workout

Уште една успешна работилница се одржа вчера во игротека ,,Бајка".
Креативни и весели дечиња изработија прекрасна сложувалка заедно со нашите дадилки. Подгответе се за следната работилница, и ве очекуваме наскоро! 🤗
#scjs #scjanesandanski #sportscenter #igrotrkabajka #bajka #kids #fun #happy #creative #workshop

Успешно завршен Мастер Турнирот за Јуниори и Јуниорки до 14 години кој се одигра на терените на Теннис Парк. Во машка категорија Берг Бугариќ славеше над Мркев со резултат од 2-0 во сетови (6-0, 6-1), додека пак кај девојките нашите членови Александра Симева и Јана Стојанова стигнаа до финалето, каде по голема борба Симева славеше со резултат од 2-1 во сетови (4-6, 6-3, 6-3). Честитки!
#scjs #scjanesandanski #sportscenter #tennis #tennispark #tennisplayer #tennis court

Креативна работилница денес во игротека ,,Бајка"!
Ги покануваме сите дечиња од 18:00 часот да дојдат и заедно да правиме сложувалка во боите на есента.
1 час чини 60ден.
#scjs #scjanesandanski #sportscenter #igrotekabajka #bajka #kids #fun #happy #creative #kidsland #workshop

Приклучете ни се и вежбајте со нас!
Уште неколку слободни места во групата за Total body workout, понеделник - среда - петок од 19:30 часот.
#scjs #scjanesandanski #Sportscenter #workout #totalbodyworkout #fit #fitness

Спортска градинка секои вторник и четврток од 17:30-18:30 часот.
#scjs #scjanesandanski #sportscenter #fit #fitness #fitkids

Repost from @rkvardar - Крај на натпреварот!
Вардар 30-23
Загреб
#scjs #scjanesandanski #sportscenter #rkvardar #handball #arena

Денес од 17:30 часот,
РК Вардар - РК ППД Загреб (Сеха лига).
Repost from @rkvardar - #rkvardar #ppdzagreb #gameday #sehagazpromleague #scjanesandanski #scjs #sportscenter

Нашиот клуб нуди портокалов тенис во зависност од возраста. Подолг период се задржуваме на основните удари и се започнува активно играње на мрежа, контрола на топка и држење на рекет. Група од 6 до 8 играчи за портокаловиот тенис, 2 пати неделно, цената е 2.500ден.
За подетални информации контактирајте го нашиот тениски клуб на телефон 071-376-992.
#scjs #scjanesandanski #sportscenter #tennis #tennispark #tenniscourt #court

Most Popular Instagram Hashtags