sarzamineketab.shahrood sarzamineketab.shahrood

290 posts   6598 followers   219 followings

سرزمین کتاب شاهرود  کتاب،لوازم تحریر،کودک،گالری،موسیقی خیابان ۲۲بهمن جنب مخابرات تلفن: ۳۲۲۲۳۳۹۷ ۰۲۳

http://www.bookland.com/

‏برای زیبا زندگی نکردن
‏کوتاهی عمر را بهانه نکن
عمر کوتاه نیست، ما کوتاهی می‌کنیم.
به یاد #خسروشکیبایی که امروز ۲۸ تیرماه، نهمین سالروز درگذشتِ اوست.
روحش شاد

#خسرو_شکیبایی
#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب #کتاب

جلد اول کتاب نغمه آتش و يخ (بازي تاج و تخت) نوشته‌ی «جرج آر. آر. مارتين» را «رویا خادم‌الرضا» به فارسی برگردانده است.
در توضیح پشت جلد کتاب آمده است: «استارک‌ها بر سرزمین زمستانی حکم می‌رانند، جایی که خلق و خوی مردمانش همچون طبیعت سرد و خشک است.
صداقت و درستکاری پیشه آن‌هاست. بازی تاج و تخت داستان جوانمردی و درستکاری همین مردان است، آن‌جا که چشمان تنگ بین دشمنان زیر نظرشان دارد و ... مجموعه آوای یخ و آتش در حقیقت سه داستان در یک داستان است: داستان نخست و اصلی نبرد بر سر تخت آهنین است که در وستروس و در سرزمین پادشاهان رخ می‌دهد. پس از مرگ شاه رابرت باراتئون، پسرش جوفری با حمایت مادرش ملکه سرسی، بر تخت می‌نشیند اما ادارد استارک که دوست، وزیر و مشاور اول پادشاه است در می‌یابد که او و خواهر و برادرش فرزندان راستین رابرت نیستند و ... داستان دوم در شمال وستروس رخ می‌دهد، جایی که دیواری بسیار بزرگ و کهن از یخ قلمرو انسان‌ها را از موجودات از ما بهتران جدا می‌کند و برادران قسم‌خورده نایت واچ تمام عمر خود را صرف مراقبت و محافظت از آن می‌کنند و ... داستان سوم هم در آن سوی دریا، از ماجراهای دنریز تارگارین، آخرین بازمانده خاندان بزرگ تاگارین که پادشاهان پیشین وستروس بوده‌اند حکایت دارد و ... مجموعه آوای یخ و آتش بی‌شک یکی از برجسته‌ترین مجموعه رمان‌های جرج آر. آر. مارتین، نویسنده مشهور آمریکایی است.
مجله تایم، در سال 2011، او را در فهرست صد مرد تأثیرگذار جهان قرار داده است.
تاکنون بیش از پانزده میلیون نسخه از این مجموعه در سراسر دنیا به بیست زبان مختلف ترجمه و به فروش رسیده است.» کتاب حاضر را #نشر_ویدا منتشر کرده است.

#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب #کتاب

#آگهی_استخدام
فقط مراجعه حضوری

به تعدادی همکار خانم یا آقا با شرایط سنی حدود ۲۵ سال مجرد تمام وقت یا پاره وقت و آشنا به فروشندگی نیازمندیم

#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب #کتاب

‌‌‌قیمت:۲۲/۰۰۰تومان‌ ‌‌ نگاهی به #داعش از درون: 10 روز در #دولت اسلامی» تالیف یورگن تودنهوفر با ترجمه رحمان افشاری توسط انتشارات #مهراندیش به چاپ رسید.
تودنهوفر، روزنامه‌نگار آلمانی است. وی تنها کسی است که تاکنون موفق شده با موافقت رهبران گروه تروریستی «دولت اسلامی، (داعش سابق)» از شهرهای موصل در عراق و رقه در سوریه بازدید کند.

این کتاب شرح سفر جسورانه‌ یورگن تودنهوفر، روزنامه‌نگار آلمانی به همراه پسرش و یکی دیگر از دوستان وی به قلمرو داعش است.

مولف در فصل‌های ده‌گانه‌ کتاب، مقدمات و ماجراهای پیش از سفر، شرح عینی 10 روز اقامت و نیز پایان سفرشان را به دقت، بازگو می‌کند. روزنامه‌نگار آلمانی نه فقط در میان مردم و خوانندگان آگاهش در جهان غرب، روزنامه‌نگاری سرشناس، حقیقت‌گو و منصف شناخته می‌شود بلکه در دنیای اسلام هم تصویری مقبول و محترم دارد. زیرا گزارش‌هایش تا به امروز منصفانه و خالی از غرض‌های شخصی و استعمارگرانه بوده است.

تودنهوفر نخست به ریشه‌های داعش و شکل‌گیری آن می‌پردازد و به ‌خاطر انتقادهای تند و تیزش از سیاست‌مداران غرب به‌ویژه جرج بوش و برشمردن برخی عوامل و آوردن امور واقعی دقیق، درباره اشتباه‌های غربی‌ها در عراق و افغانستان در شکل‌گیری داعش و طالبان و القاعده و نیز اشاره به پیشینه برخی اقدامات جنگ افروزانه در دنیای مسیحی، مقوله‌ای به نام تروریسم اسلامی را مطلقا مردود و اعمال داعشی‌ها را کاملا غیراسلامی می‌داند.

این کتاب در مدت کوتاهی در آلمان چندین‌بار به چاپ رسید و مردم از آن استقبال کردند و سپس به بسیاری از زبان‌ها ترجمه شد، اما در رسانه‌های غربی تا می‌توانستند به آن تاختند یا در مورد آن سکوت اختیار کردند.

وی در بخشی از کتاب می‌نویسد: «داعش در عراق از طرف مردم بیشتر پذیرفته شده، اما گویا در رقه این‌طور نبود. اسد همچنان در مقایسه با داعش از حمایت بیشتری برخوردار است. به‌نظرم اگر همین حالا انتخابات برگزار شود، اسد در رقه پیروز خواهد شد.»
#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب #کتاب

قیمت:۱۳/۵۰۰تومان

کتاب نبردهاي اوباما اثر باب وودوارد

کتاب «نبردهای اوباما» را «باب وودوارد» نوشته و « #نیلوفر_قدیری » آن را به فارسی ترجمه کرده است. متن کتاب بیانگر اتفاق‌های رخ داده در واشنگتن در ارتباط با جنگ افغانستان است. این نویسنده در دوران ریاست جمهوری جورج بوش چهار کتاب از مصاحبه‌های خود با این شخصیت سیاسی را منتشر کرده و معمولا در کتاب‌های خود از منابع بدون نام استفاده می‌کند. او در کتاب‌هایش بیشتر به مصاحبه‌ها و نقل‌قول‌های شخصیت‌های سیاسی و نزدیکان آنها می‌پردازد. مهم‌ترین ویژگی این روزنامه‌نگار آمریکایی این است که با خواندن کتاب‌هایش می‌توان به شناختی نسبی از بازیگران قدرت در واشنگتن رسید. این ویژگی بیش از هر کتاب دیگری در کتاب «نبردهای اوباما» که در سپتامبر سال 2010 منتشر شد به صورتی برجسته دیده می‌شود.
این کتاب به مشروح جلسات شورای امنیت ملی آمریکا درباره‌ی دو جنگ عراق و افغانستان از آغاز ریاست جمهوری باراک اوباما، در کنار چگونگی انتخاب وزرا و مقامات امنیتی و نظامی این دولت می‌پردازد. با خواندن این کتاب با نگرش و موضع نزدیکان اوباما در قبال این دو جنگ و چگونگی تصمیم‌گیری درباره‌ی استراتژی واشنگتن به‌ویژه در ارتباط با جنگ افغانستان آشنا می‌شویم. این کتاب را نشر «قطره» منتشر کرده است.

#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب #کتاب

‌قیمت:۲۹/۰۰۰تومان‌‌ ‌خلیج نقره‌ای» رمانی نوشته‌ی جوجو مویز، روزنامه‌نگار و رمان‌نویس انگلیسی است که انتشارات میلکان آن را با ترجمه یاسمن فروغی فر منتشر کرده است.
او با نوشتن رمان‌های عاشقانه به شهرتی جهانی دست یافت. «من پیش از تو»، «من پس از تو»، «دختری که رهایش کردی» از جمله مهمترین آثار اوست.

مایک دارمر از لندن به سمت بندری در استرالیا می‌رود تا تجارتی را در یک هتل راه بیندازد. اما خلیج نقره‌ای مانند هیچ خلیج دیگری نیست و ساکنان منطقه و کارکنان هتل، داستان را به گونه‌ای پیش می‌برند که روی خشن و خشمناک مایک رفته رفته ظاهر می‌شود... در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

به نظر زیاده‌روی کرده بودم، درواقع در این ماه زیاده از حد نوشیده بودم، اما نه طوری که دیگران بتونن حدس بزنن. من مثل گریگ نبودم، صدای بلند، محیط پرسروصدا و تقاضاکردن رو دوست نداشتم. هوشیاری‌م رو از دست داده بودم، بیش‌تر از دو سوم بطری نوشیدنی رو با احتیاط نوشیده بودم، یه لیوان از نوشیدنی رو داخل بطری برگردوندم. این بدین معنی نبود که معتاد شدم، اما قطع‌کردن رابطه‌ی عاشقانه درخور شأن و الگوی رفتاری مناسب یه مرد نیست.

#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب #کتاب

قیمت:۹/۰۰۰تومان

کتاب هفده خان عشق فراز و نشیب های دلدادگی در نامه های مشاهیر در دسته خاطرات و سفرنامه ها و از مجموعه «نامه‌های نامداران» توسط انتشارات کتاب‌سرای نیک و در موضوع نامه‌های عاشقانه درسال ۱۳۹۴ به چاپ رسیده است. این کتاب نوشته جمعی از نویسندگان است که گردآوری و تدوین آن را کاوه میرعباسی و ترجمه آن را امیرحسین میرزائیان به عهده گرفته اند.

این کتاب به دلیل اختصار و منابع معتبر و قیمت مناسب با استقبال خوب خریداران و مطالعه کنندگان قرار گرفته است.

#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب #کتاب

قیمت:۱۰/۰۰۰تومان_آلبوم موسيقي ترانه‌اي که با تو شنيدم

در آلبوم موسیقی «ترانه‌ای که با تو شنیدم» مجموعه‌‌ی برگزیده‌ای از بهترین عاشقانه‌های ترکی-استانبولی را در سبک پاپ است.
ناشر : آرشيو معاونت صدا

آلبوم: ترانه اي که با تو شنيدم

آهنگ ساز: کارو مافيان

شیوه اجرا : ارکستر

فرم : ترانه,

نوع استفاده از کلام : بی کلام

تنظیم کننده : کارو مافيان,

اجرا کننده : کارو مافيان

۱۶ قطعه‌ی زیبا  شنیدنی درنظر گرفته شده‌است که به‌ترتیب عبارتند از:
زیبای من،
ساری گلین،
آتش دل،
تنهایی،
سکوت شبانه،
بی‌ تو،
بعد از تو،
رقص ماه،
یار من،
چشم به راه،
چشم‌هایش،
جان جان،
آخرین وداع،
غربت و
ترانه‌ای که با تو شنیدم. انتشارات « #مهرپویان_نوا » این #آلبوم را منتشر کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب #کتاب #موسیقی #آهنگ

قیمت:۳۰/۰۰۰تومان

اگر شما هم در حیطه ی کتاب های سیاسی و انقلابی به دنبال رمانی متفاوت و تاثیر گذار گشته باشید قطعا رمان خرمگس را در صدر لیست برجسته ترینها یافته اید.

اتل لیلیان وینیچ نویسنده ی زن انگلیسی روایتی متفاوت از قهرمانی خاکستری به دور از نقاب های فریبنده ی فرا انسانی با همه ی ویژگی های خشم و کینه و محبت ارائه میکند و آن را مقابل کلیسای فاسد و ریاکار آن زمان قرار میدهد و مجسمه ی بی روح و گنگِ خدایانِ کلیسا را در مقابل چشمان مبهوت خواننده خورد میکند.

بی شک رمان خرمگس قوی ترین رمانی ست که نه تنها تقدسات پوچ کلیسا را در هم میشکند بلکه فرا تر از هر چیزعشقی عمیق را به خوانندگان عرضه میکند. عشق به آزادی و انسانیت

داستان کتاب در ایتالیای تحت نفوذ اتریش در دهه ۱۸۴۰ میلادی می‌گذرد که زمانه‌ای پر از آشوب و خیزش بود.
نقش اصلی داستان، آرتور بورتون است که سردسته جنبش جوانان است. دنباله‌ای از روابط تراژیک بین آرتور و دختر محبوبش، جما، در داستان پیش می‌آید. این کتاب، داستان ایمان، بیداری از خواب و خیال، دگرگونی، عشق و شجاعت است.
در رمان خرمگس، فعالیت سازمان «ایتالیای جوان» طی سالیان ۳۰ تا ۴۰ قرن نوزدهم ترسیم شده است،.
در آن عصر، پس از قلع و قمع ارتش ناپلئون، سراسر ایتالیا به هشت کشور جداگانه تقسیم گشته و عملاً در اشغال ارتش اتریش بود.
رئیس کلیسای کاتولیک، پاپ رم، از اشغالگران اتریشی حمایت می‌کرد، ملت ایتالیا نیز زیر این یوغ دوگانه رنج می‌بُرد و ستم می‌کشید،.
در سال ۱۸۳۱ ژوزف مازینی، انقلابی مشهور ایتالیا که از میهن خود رانده شده بود، سازمان مخفی «ایتالیای جوان» را پایه‌گذاری کرد.
آغاز وقایع رمان، مربوط به سال ۱۸۳۳ است، آن سال در نواحی مختلف ایتالیا مردم دست به قیام‌های مسلحانه می‌زدند، اتریشی‌ها با دستیاری حکومت‌های محلی، قیام‌های مردم را با قساوتی بی‌سابقه در هم می‌شکستند، ظاهراً همه توجه نویسنده به تصویر کاراکتر قهرمانی یک فرد انقلابی معطوف بوده است.
وینچ، با خلق سیمای یک قهرمان مبارز در عین حال با نیرویی شگرف، نقاب تقدس را از چهره خادمین کلیسا می درد. «آرتور» جوان گُمان می‌برد که کلیسا راهنمای ملت است اما در برخورد با واقعیات، پوچی این پندار را عمیقاً درک می‌کند.
وینچ با مهارتی بسیار، سیمای باشکوه یک قهرمان را می‌آفریند.
سراسر رمان سرشار از عشق عمیق به انسانها است، چهرهٔ خرمگس، درخشان‌ترین چهرهٔ یک مبارز واقعی در سراسر ادبیات جهان است.

این کتاب تاکنون بیش از چهل زبان ترجمه شده است.
#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب

قیمت:۴۰/۰۰۰تومان

کتاب «دروغگویی روی مبل» تازه‌ترین نوشته‌ی «اروین د. یالوم» است که توسط «حسین کاظمی یزدی» به فارسی برگردانده شده است و انتشارات #صبح_صادق آن را منتشر کرده است. این اثر شامل داستان‌هایی است که به مبحث پیچیده‌ی رابطه‌ی روان‌پزشک و روانکاو با بیمار می‌پردازد.
داستان این‌گونه آغاز می‌شود: «ارنست روان‌درمانگري بود كه به كارش عشق مي‌ورزيد. بيمارانش هر روز او را به خصوصي‌ترين اتاق‌هاي زندگي‌شان دعوت مي‌كردند؛ و او هر روز آن‌ها را تسلي مي‌داد، تيمارشان مي‌كرد و نااميدي را از آن‌ها دور مي‌كرد؛ و در عوض مورد احترام آن‌ها قرار می‌گرفت.
هرچند برای این کار پول می‌گرفت، اغلب با خود فکر می‌کرد که اگر به #پول نیاز نداشت رایگان روان‌درمانی می‌کرد.
 كسي كه به كارش عشق مي‌ورزد، خوش‌‌شانس است. ارنست احساس خوش‌‌شانسي مي‌كرد. البته چيزي بيش از خوش شانسي؛ او احساس خوشبختي مي‌كرد.
او کسی بود که شغلی مناسب برای خودش پیدا کرده بود - کسی که می‌تواند بگوید من دقیقا همان جایی هستم که از آن من است، در بطن استعدادها، علایق و اشتیاقاتم.
ارنست آدم دین‌داری نبود؛ اما وقتی هر روز صبح دفترچه‌ی قرار ملاقات‌هایش را باز می‌کرد و چشمش به هفت - هشت نامی می‌خورد که قرار بود روزش را با آن‌ها بگذراند، احساسی بر او چیره می‌شد که فقط می‌توانست با زبانی دینی آن را توصیف کند.
در این لحظات، عمیقا می‌خواست از کسی یا چیزی که این #شغل را به او ارزانی داشته، تشکر کند.» اروین د. یالوم (۱۹۳۱) نویسنده و روان‌پزشک آمریکایی است. او به عنوان استاد دانشگاه در دانشگاه استنفورد الگوی روانشناسی هستی‌گرا یا اگزیستانسیال را پایه‌گذاری کرد. یالوم هم آثار دانشگاهی متعددی تالیف کرده و هم صاحب رمان‌های موفقی است.

#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب #کتاب

قیمت:۳۶/۰۰۰تومان

کتاب موسیقی دانان امروز، نوشته رومن رولان است، نویسنده ای که کتاب زندگی موسیقی دانان بسیاری را روایت کرده است. رومن رولان در این کتاب به زندگی نامه، کارهای چند آهنگساز پرداخته است.

رومن رولان در این کتاب به زندگی ، آثار و معرفی هکتور برلیوز، ریچارد واگنر، کامی سن سان، ونسان دندی، ریچارد اشتراوس، هوگو ولف، دون لورنتسو پروتزی، معرفی موسیقی فرانسه و آلمان، کلود دبوسی و در پایان نیز نام نامه موسیقی دانان پرداخته است.

اما این کتاب ابتدا در سال 1908 منتشر شد( در دو جلد به نام موسیقی‌دانان دیروز و موسیقی امروز) . به قول رومن رولان: «این جستارها صرفاً برای اهل فن نوشته نشده‌اند، بلکه مخاطب آنها خواننده هوشمندی است که شاید اطلاعات فنی در زمینه موسیقی نداشته باشد اما به موسیقی علاقه دارد و از خواندن سرگذشت نوابغ هنر لذت می‌برد.»
رومن رولان این اثر را با «هکتور برلیدز» آغاز می‌کند و سپس به سراغ ریشارد واگنر می‌رود.

رولان در ادامه به کامی‌سن ـ سانس، ونسان دندی، ریچارد استراوس، هوگوورلف، دون لورنتسو پروزی، موسیقی فرانسه و آلمان، کلود دبوسی می‌پردازد. همچنین بخشی از این اثر به نهضت موسیقایی پاریس از 1870 به بعد اختصاص دارد که در آن مولف به پاریس و موسیقی، نهادهای موسیقایی پیش از 1870، نهادهای جدید موسیقایی و وضع کنونی فرانسه می‌پردازد.

به راستی برای لذت بردن بیشتر از آثار موسیقی باید آهنگساران را بهتر شناخت و این امری است که صرفاً با دانستن نام آهنگساز امکان‌پذیر نیست. «خوب است با شیندن یک سنفونی بایک قطعه موسیقی مجلسی، پدیدآورنده اثر را نیز بشناسیم و برعکس پس از آشنایی با این یا آن آهنگساز آثارش را بشنویم. با این افزایش شناخت، جاذبه موسیقی گسترش می‌یابد.» این کتاب در آخر، یادداشت‌های رومن رولان را دربرمی‌گیرد که به نوعی مکمل متن اصلی اثر است.
آخرین بخش کتاب پیوست‌های مترجم نام دارد که اصطلاحات و فهرست نامها را دربرمی‌گیرد. این بخش نیز می‌تواند اطلاعات بسیار مفیدی را به ویژه درباره اصطلاحات در اختیار خواننده قرار دهد.

هرچه با سرگذشت هنرمندان بزرگ آشناتر می شویم شگفت زده تر می شویم که چه رنج و اندوه بی کرانی بر زندگی شان سایه افکنده است. آنها نه تنها در بوته آزمون ها و دشواری ها زندگی روزمره گداخته می شوند که بر آن ها به دلیل حساسیت بیشترشان بی رحمانه تر اثر می کند.

خواندن این کتاب برای دوستداران مرور زندگی موسیقی دانان و آهنگسازان بسیار جالب است.

#shahrood #shahroud #ketab #book
#شاهرود #سرزمین_کتاب #کتاب

Most Popular Instagram Hashtags