[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

saffetemretonguc saffetemretonguc

7524 posts   243347 followers   1379 followings

Saffet Emre Tonguc  Seyahat Yazarı Tarihçi Prof. Rehber TV Sunucusu 15 Kitap, 18 Ödül www.saffetemretonguc.com Snapchat:saffetemre34

https://www.youtube.com/watch?v=AbbEtiZbnac

30 yıldır profesyonel rehberlik yapıyorum. Öyle ilginç hikayeler birikti ki hafızamda, şaşırmanın da öğrenmenin de sınırı olmadığına her defasında bir kez daha inandım. Ne dersiniz, ara sıra yazayım mı size bu anıları? #SETgezianıları etiketinde biriksin hepsi.
🍁🍁🍁
Aslında rehberlik bir kültür elçiliği. Özellikle de yabancılar ile yapılan turlarda... Ben şimdiye dek Google’ın CEO’su Eric Schmidt’ten Hollywood yıldızı Robert Redford’a, Calvin Klein’den Michael Kors’a, Oprah Winfrey’den Amerika'nın ilk kadın Dışişleri Bakanı Madeleine Albright’a kadar yurtdışından gelen 100’den fazla ünlü ve etkili isme özel tur ile İstanbul’u gezdirdim. Ve gördüm ki geçmişimiz ve bugünümüz hakkında ne anlatırsam, akıllarındaki imaj da ona göre şekilleniyor.
🌿🌿🌿
Yeteri kadar önyargılı bakış var ülkemize, bunları değiştirmeye uğraşmak kolay değil. Ama hem ülkemi hem de mesleğimi çok sevdiğim için bunu sorumluluğum olarak görüyorum. Çünkü bu insanlar ülkelerine döndüklerinde başka insanlara burada gördüklerini, hissettiklerini, öğrendiklerini aktarıyorlar…
🍁🍁🍁
Şu olaya bakar mısınız; dünyaca ünlü bir modacıyı gezdiriyorum, yer Sarayburnu. Bana "Karşısı Çin mi?" diye sormaz mı! "Değil, Türkiye'nin büyük bölümü Asya'da bulunuyor" dedim. "İstanbul'dan sonra mı Çin geliyor" diye sordu bu kez. "Yok arada başka ülkeler var" diye cevap verdim!
🌿🌿🌿
Aynı kişi, “Programa Arkeoloji Müzesi koymuşlar. Ne göreceğiz” diye sordu. "Muhteşem Yunan ve Roma eserleri var" dedim. Yeni bir bomba daha patlayıp "Onları çaldınız mı" demez mi! "Niye çalalım" deyince de "Yunan ve Roma demiyor musun, burası Türkiye değil mi" diye ekledi. Söyleyecek söz bulamadım desem yeridir!
🍁🍁🍁
Tabii açıklama yaptım ve ne kadar anlatırsam önyargılarından o kadar sıyrıldıklarını gördüm. Dahası tanıdıkça Türkiye’ye duydukları saygı da hayranlık da artıyor. Düşünsenize, bu kadar zengin tarihi – kültürel mirasa sahip kaç ülke var?
⛵️⚓️⛵️
Aklınızda olsun, yarın İzmir Körfez Festivali kapsamında yapılan Arkas Körfez Yarışı’nın finali var. Ben de oradayım; izlemek isteyenlerin bildirimleri açık olsun, canlı yayınlarımı kaçırmayın!
#egedenizindeheyecan #izmirbüyükşehirbelediyesi #egedeyelkenlerfora
🔻
Fotoğraf: @audiosoup

#SETcumasiiri
Gün olur, alır başımı giderim,
Denizden yeni çıkmış ağların kokusunda.
Şu ada senin, bu ada benim,
Yelkovan kuşlarının peşi sıra.
Dünyalar vardır, düşünemezsiniz;
Çiçekler gürültüyle açar;
Gürültüyle çıkar duman topraktan.
Hele martılar, hele martılar...
Her bir tüylerinde ayrı telaş!
Gün olur, başıma kadar mavi;
Gün olur başıma kadar güneş;
Gün olur, deli gibi...
🌳🌳🌳
Bu cumanın kalemi de Orhan Veli olsun. Siz de sevdiğiniz #orhanveli satırlarını yazar mısınız yorumlara? Ben de sizin seçimlerinizi okurum. Şiirle batıralım güneşi, şiir kadar güzel başlasın haftasonu... Mutlu akşamlar!
🔻
Fotoğraf: @onthere - Santorini

#SaffetEmreTonguclaDenizli – 12
🍅🍇🍞
Günaydın! Denizli’deki keşif yolculuğumuzun sonuna geldik. Bu sabah şehrin simgelerinden biraz bahsedeceğim ve bir sorum olacak? Yanıtlarınızı yorumlara eklerseniz ve bu keşfi zenginleştirirseniz şahane olur! DENİZLİ’DE NEREDE, NE YEMELİ?
🍅🍇🍞
Şehrin birçok değeri var, çoğunu yazdım size. Ama iki şey öyle simgeleşmiş ki ünü bizim sınırları aşalı çok oluyor. Tahminler?
🐓🐓🐓
Evet aynen öyle; biri horozu diğeri Buldan bezi. Denizli’nin şarkılara, türkülere de konu olan meşhur horozunun en büyük özelliği uzun ötüşü ve güzel sesi. Hatta ötüşlerine sınıflama bile yapmışlar; net ses, hüzünlü ses, cırtlak ses ve dalgalı ses.
🎶🎶🎶
Ötüş sırasında vücutlarının aldığı şekle göre bile farklı sınıflamalar yapılıyor; Aslan Ötüş, Kurt Ötüşü, Yiğit Ötüşü, Pus Ötüşü. Renkleri, vücut ve tüy yapılarıyla da diğer horozlardan ayrılıyorlar. Yakından bakmadım gözleri de sürmeliymiş.
👑👑👑
Buldan bezi ise Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey zamanından bu yana devletin gözdesi olmuş. Şehzade elbiseleri, sultan çeyizleri hep Buldan bezi ürünlerden hazırlanmış. Özelliği ise boyama tekniğinde gizli.
💈💈💈
Tamamen bitkisel kök boyalar kullanılıyor ve adına yeminli boya deniyor. İçeriğinde meyan kökü, defne, mazı, ceviz yaprağı, palamut, soğan kabuğu, kestane ve çehri var. İpler boyandıktan sonra kurutuluyor ve sonra çıkrık ile elde sarılıyor. Peştemaldan mendile, havludan çarşafa birçok ev tekstil ürünü için kullanılan bezler, çoğu yerde hala geleneksel tezgahlarda dokunarak aslına sadık kalınıyor.
🎼🎼🎼
Gelelim videoya; o da bonus olsun. Çünkü Denizli’yi anlatıp da Özay Gönlüm’ü anmadan geçmek ayıp olurdu. Elindeki kendi tasarladığı üçlü bağlama, adını da yaren koymuş. Sadece söylediği türkülerle değil, anlattığı türkü hikayeleri ve mizah anlayışıyla da tüm Türkiye’nin çok sevdiği bir isim. 2000 yılında ayrılmıştı aramızdan. Denizli’ye gittiğinizde merkezde heykelini göreceksiniz. Tam 200 türkünün derleyicisi olduğunu hatırlayarak selamlayın bu halk ozanını.
#özaygönlüm #türküler #denizlihorozu #buldanbezi 🍅🍇🍞
BENDEN BU KADAR, SIRA SİZİN! DENİZLİ’DEN YEME – İÇME ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM!

DİNGO'NUN AHIRI NEREDE?
🐴🐴🐴
“İstanbul’da yaşarken, yetişmeye çalışırken bir şeylere, çoğu şeyi de koşarak kaçırabiliyorsunuz aslında. Cihangir - Çukurcuma sokaklarında karşınıza çıkabilecek çok güzel yerler, hikayeler var. Belki Dingo’nun ahırının önünden daha önce geçtiniz. Beyoğlu’nda hiçbir anlam yüklemediğiniz duvarın da bilmeden geçtiğiniz sokağın da çok farklı bir hikayesi olabilir desem... Yürüyerek bir yerleri keşfetmeyi seven biriyseniz, Sanata Çıkan Sokaklar turuyla bu rotayı bize @piriguide çizdi, tarihini ve hikayelerini Saffet Emre Tonguç’tan dinledik ve Cihangir’i biz çok sevdik.”
👒👒👒
@yapilacaklarlistesi hesabına tüm Piri ekibi adına bu güzel paylaşım için teşekkürler! Artık bu sayfada Piri'nin gönüllü tanıtım elçileri yorumlarıyla, fotoğraf ve videolarıyla misafirim olacak demiştim, bu da ikinci oldu. Her hafta yeni bir tanesyle tanıştıracağım sizleri.
👒👒👒
Çünkü artık kural değişti. Bundan böyle Piri'yi ben değil bizzat siz anlatacaksınız. #SenGezPiriAnlatsın etiketine gönderdiğiniz yorumlarla, fotoğraflarla sayfama misafir olacaksınız.
👒👒👒
Ben sizi takibe devam ediyorum. Siz de Piri ile keşfetmeye ve keşfettiklerinizi #SenGezPiriAnlatsın etiketi ile anlatmaya devam edin. #pirielcileri @sacred7travel
🌈🌈🌈
1 YILDA 100 BİNDEN FAZLA İNDİRİLEN PİRİ’Yİ NASIL KULLANABİLİRSİNİZ?
✔️ AppStore ya da Google Play üzerinden Piri'yi telefonunuza ya da tabletinize yüklüyorsunuz.
✔️Ardından kullanmak istediğiniz turları seçip satın alıyorsunuz.
✔️Eğer İş Bankası @maximumkart sahibiyseniz tüm İstanbul turlarımı ücretsiz kullanabilirsiniz.
✔️Eğer @turkcell abonesiyseniz tüm yurtdışı turlarımdan ücretsiz yararlanabilirsiniz.
HERKESE İYİ GECELER!
🔻
Fotoğraf: @discover.istanbul

#SaffetEmreTonguclaDenizli – 12
Fotoğraf: @zekiyesenay
Denizli keşfinde sona geldik sayılır. Bugün okuyacaklarınızdan sonra 1 bölüm daha yazıp noktayı koyuyorum. Sonra da sıra Venedik’te.
🏵🏵🏵
Denizli’nin merkezindeki en hareketli ve turistik nokta Tarihi Kaleiçi Çarşısı. Buradaki yerleşim 11. yüzyıla dek gidiyor. Selçuklu ve Osmanlı ile birçok Anadolu beyliği tarafından kullanılmış. Gittiğinizde bu görkemli tarihi düşünerek atın adımlarınızı... Dış surlar artık yok ama iç surların kalıntıları yer yer duruyor. Çarşıda ise geleneksel el sanatları atölyeleri ve satış mağazaları var. Takılar, dekoratif ürünler, demir ve bakır eşyalar görecekleriniz arasında.
🍔🍟🍕
Denizli halkının sosyal yaşamına dahil olmak için gideceğiniz bir başka adres Çamlık. Restoranlar, kafeler ve nerdeyse haftanın 7 günü eksik olmayan bir kalabalık var.
🌲🌲🌲
Bir de Denizli’yi anlatıp da bahsetmeden geçmek istemedim. Beyağaç Anıt Karaçam Ormanı vaktiniz varsa listenizde olsun. Yaşlarının bin ile bin 300 arasında olduğu tahmin edilen bu ağaçlar UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmeye de aday. Haftanın Fikri etiketi için daha sonra detaylıca yazacağım; takipte kalın.
🛶🛶🛶
Bu arada fotoğraf, post dizisinin daha önceki bölümlerinde bahsettiğim Çivril (Işıklı) Gölü’nden. Çok sevdim ve Denizli keşfi bitmeden siz de görün istedim. MUTLU AKŞAMLAR!

DÜNYANIN EN DAR EVİ!!!
🏡🏡🏡
Dünyanın en dar 3 katlı evinin nerede olduğunu biliyor musunuz? Bu cümleyi okuyan birçok kişinin Amsterdam dediğini duyar gibiyim ama hayır, yanıldınız! Yukarıdaki 48 saniyelik video doğru yanıtı merak edenlere gelsin. Bu sabah sizi eni sadece 2.20 metre olan bir evle tanıştırıyorum. Siz de tanıştırmak istediklerinizi videonun altına etiketlemeyi unutmayın…
🏠🏠🏠
Ben kısa bir aradan sonra yine İzmir’e geldim ve iki gün boyunca İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Körfez Festivali kapsamındaki İzmir Arkas Körfez Yarışları’na katılacağım. İzleyici olmak isterseniz insta-hikayeler ve canlı yayınları kaçırmayın!
🌻🌻🌻
Herkes için harika bir gün olsun…
#egedenizindeheyecan #izmirbüyükşehirbelediyesi #egedeyelkenlerfora #sailingrace #aegeansea #izmir #turkiye #turkiyeyelkenfederasyonu #eayk #tyf #denizticaretodası #konakpier #arkasturmepa #turmepa #izmirkorfezfestivali

413 yılında İmparator Theodosios İstanbul'u çevreleyen surları bulundukları yerden 1,5 kilometre daha batıya taşıyarak bugünkü konumuna kavuşturmuş. 447 depreminden sonra Hun İmparatoru Attila’nın yaklaştığı haberinin ardından tek duvarlı surların yetersizliği farkedilince surların önüne ikinci bir duvar ve hendek eklenmiş.
💫💫💫
740 yılındaki depremden sonra İmparator 3. Leo surları baştan başa tamir ettirmiş. İmparatorların 11. yüzyılda Blachernae Sarayı’na taşınmasıyla sarayın etrafındaki duvara 13 yeni burç ilave edilmiş. Surlar 1509’daki depremden sonra büyük bir tadilattan daha geçirilmişler.
💫💫💫
Şehrin savunması, aralarından bir yol geçen iç ve dış duvarlardan oluşan surlar ve önlerindeki hendeklerle sağlanmış. Yaklaşık olarak her 55 metrede bir kule inşa edilmiş. Asker ve siviller kulelerin arasındaki kapılardan geçiş yapıyorlarmış. Genellikle yolun sonundaki yerin veya çevredeki önemli binaların adıyla anılan kapıların isimleri de çok sık değişmiş.
📚📚📚
Okuduklarınız Boyut Yayınları'ndan çıkan 15. kitabım İstanbul ve Gece'ye; fotoğraf da kitaba eşsiz karelerle eşlik eden sevgili @aydinsert e ait. İYİ GECELER!
#istanbulvegece

Dün bıraktığım yerden Çeşme tavsiyelerime devam ediyorum. Sizden gelen ekler için de çoook teşekkürler!
🧀🧀🧀
Bu kez merkezden sevdiğim yerleri yazayım. Önce Kahvaltı'ya uğrayın. Hemen Çeşme’nin girişinde yer alan tesiste organik ürünlerden zengin bir sofra karşılıyor konukları.
🏠🏠🏠
Çeşme’nin yayalara ayrılmış ana caddesi olan İnkilap üzerinde restore edilmiş ve dükkâna çevrilmiş eski, güzel Rum evleri var. Hediyelik eşya almak ve vakit geçirmek için ideal.
🔔🔔🔔
Caddenin tam ortasındaki Ayios Haralambos Kilisesi ise bir kültür merkezi olarak kullanılıyor.
🐠🐠🐠
Su Balık mezeleri, balıkları ve sahiplerinin keyifli sohbetiyle ön plana çıkıyor.
🍱🍱🍱
Horasan Balık yine çarşı içinde fakat ara sokakta bir balıkçı. Mezeleri elinin ayarı çok iyi olan Kezban Hanım hazırlıyor.
🍖🍖🍖
Tokmak Hasan’ın Yeri Çeşme sahil yolunda. Sulu et yemekleri, yahni, döner ve kuru fasulyesi ile ünlü. Ege sahilinde bir esnaf lokantası kıvamında.
🌯🌯🌯
Çeşme İmren Lokantası tam bir nostalji. Özellikle et yemekleri çok lezzetli.
🍦🍦🍦
Rumeli Pastanesi’nde sakızlı dondurmanın tadına bakın ve gül reçeli almayı da unutmayın.
⛴⛴⛴
Çeşme Marina, Türkiye’nin en sıra dışı mimarilerinden birine sahip ve içinde çok güzel dükkânlarla, restoranlar var. Benim favorim Tuzu Biberi oldu. İzmir ve civarında 12 yeri bulunan bu işletmenin zeytinyağlıları, mezeleri ve etleri muhteşem.
🏫🏫🏫
Marina’nın arkasında otel olarak kullanılan Kanuni zamanından kalma bir kervansaray var ama restorasyonu beni bir türlü mutlu edemedi.
⚓️⚓️⚓️
Çeşme’den kalkan yeni nesil katamaran feribotların sizi Sakız Adası’na 30 dakikada götürdüğü de aklınızda bulunsun.
⛵️⛵️⛵️
Bu arada yarından itibaren yine Çeşme'deyim. Bu kez İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Körfez Festivali kapsamında İzmir Arkas Körfez Yarışı yapılacak. Bildirimleriniz açık olsun çünkü sizi unutmayacağım yine; ben yapıyorum diye demiyorum ama insta-hikayeler ve canlı yayınlar kaçmaz! #egedenizindeheyecan #izmirbüyükşehirbelediyesi #egedeyelkenlerfora #sailingrace #aegeansea #izmir #turkiye #turkiyeyelkenfederasyonu #eayk #tyf #denizticaretodası #konakpier #arkasturmepa #turmepa #izmirkorfezfestivali
🔻
Fotoğraf: @nonishouse

BU VİDEODA GÖRECEĞİNİZ HER ŞEYİ 13-21 ARALIK ARASINDA BREZİLYA-ARJANTİN TURUNDA YAPACAĞIZ.
🌎🌎🌎
Her sene en fazla 4 ya da 5 yurtdışı turu yapıyorum. Bunları öğrenmek için @siradisi.kitalar hesabını takip edebilirsiniz. Önümüzdeki bir yıl içinde düzenleyeceğimiz turlar netleşti.
💃🏼💃🏼💃🏼
BREZİLYA-ARJANTİN
13-21 Aralık 2017 tarihleri arasında 9 günlük bir macera bizleri bekliyor. Karnavalları ve plajları ile ünlü Rio de Janerio, nefes kesici görüntüsü ile İguasu şelaleleri ve tangonun merkezi kabul edilen Buenos Aires'te olacağız.
🌳🌳🌳
FRANSA VE İSKOÇYA ŞATOLARI
2018 programımızda Fransız ve İskoçya Şatoları olacak. Bu sene @siradisi.kitalar ile yapmış olduğumuz ve çok keyifli geçen her iki gezimizi 2018'de yine programa aldık. 5-8 Nisan 2018 Fransız Şatoları , 09-13 Mayıs 2018 İskoçya Şatoları seyahatlerimiz olacak.
🏞🏞🏞
Fransa'nın da İskoçya'nın da en güzel zamanlarını yine büyüleyici şatolarda birlikte deneyimleyip, adeta zamanda yolculuk yapacağız. Tüm programların detayları ve rezervasyon için Sıradışı Kıtalar'a ofis saatleri dışında da 0549 688 85 07 veya 0216 687 08 09 no'lu telefonlardan ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.
🏰🏰🏰
Bazı programlar için daha çok zaman var gibi görünebilir ama tüm turları senede bir kere yapacağız ve sınırlı kontenjan mevcut. Brezilya-Arjantin turumuzda sadece üç oda kaldı.
⛴⛴⛴
@gezininellitonu ile düzenlediğimiz son Boğaz ve Dolunay turlarımızın tarihleri ise aşağıdaki gibi:
⚓️⚓️⚓️
7 Ekim CUMARTESİ DOLUNAY
8 Ekim PAZAR GÜNDÜZ BOĞAZ TURU
⛵️⛵️⛵️
Detaylar için Aslı Özlen'i 0532 296 96 22'den arayabilirsiniz.

#SaffetEmreTonguclaDenizli – 11
Fotoğraf: @yoldaolmak
Günaydın! Denizli'yle başlayalım mı güne? Şehrin sakladığı doğal güzellikleri anlatmayı bitiremememiştim, işte devamı...
🌳🌳🌳
Merkezden 70 kilometre uzaklaşarak ulaşacağınız Güney Şelalesi, 1. Derece SİT Alanı. Ne kadar güzel olduğunu siz düşünün artık. Etrafındaki yemyeşil dokuyla bütünleşerek huzur saçan şelalenin yüksekliği 20 metre. Etrafındaki piknik alanlarını da değerlendirebilirsiniz.
🌳🌳🌳
Çivril yakınındaki Gümüşsu Şelalesi adını suyun kalitesinden almış. Yaklaşık
30 metreden süzülen su hem tatlı hem de çok soğuk.
🌳🌳🌳 Suyu sevenler için iki öneri daha; ilki Denizli-Afyonkarahisar arasındaki Acıgöl.
Çardak Gölü de deniyor. Bulunduğu sınır itibariyle Denizli Afyon arasında paylaşılmış durumda. Türkiye’nin tek dünyanın ise ikinci büyük, temiz ve doğal sodyum potansiyeline sahip kapalı havzası. Ülkemizdeki sodyum sülfatın yüzde 90’ına yakını buradan çıkarılıyor.
🌳🌳🌳
Denizli - Ankara yolu üzerindeki Kaklık kasabası yakınındaki Saklıgöl, adı gibi... Göle ulaşım biraz zorlu olduğu için bakir kalmış. Tam bir doğa harikası.

Dün gece size Sakız - Çeşme arasındaki 4 günlük deniz yolculuğumun karşı komşuya ait bölümlerini yazmıştım. Yarıştan vakit buldukça 1974’ten beri yazlığa gittiğimiz Çeşme’deki mekânlara da uğradım. Gelin bu gece biraz onlardan bahsedeyim size.
🌾🌾🌾
Önce kısacık bir Çeşme tanıtımı gelsin mi? Bu gözde tatil adresi, geçmişte İyon Birliği’nin 12 şehrinden biriymiş. Osmanlı zamanında deniz üssü olarak kullanılmış. İlçe merkezindeki en etkileyici yapı olan kale ise Cenevizliler tarafından inşa edilmiş.
🌾🌾🌾
Türkiye’nin Toskana’sı olma potansiyeline sahip Ovacık, son zamanların gözde yeri. Ovacık’taki @nonishouse yeryüzünde cenneti arayanlara tavsiye edilir. Tek katlı stilize bir bağ evinin ortasına kurulu masalsı bahçede yer alan mekana özellikle kahvaltı için gidin. Fotoğraf da o efsane bahçeden...
🌾🌾🌾
Before Sunset, Çeşme’nin en popüler plajlarından. Manzarada Sakız Adası var. Akşam üzeri partileri süper; etrafı ve mekanın adına layık manzarayı seyretmek harika.
🌾🌾🌾
Altınkum, Çeşme’de en sevdiğim ve bir gün imara açılacak diye dert ettiğim plaj. Aklınızda olsun, Altınkum dahil Çeşme Yarımadası’nın güneyindeki bütün plajların suyu soğuk. Çeşme’nin en güzel plajlarından Fun Beach ve Fly-inn de burada.
🌾🌾🌾
Akşam yemeği için Çiftlikköy’deki İstakozcu Can Baba (0232 722 12 15) bir klasik. İstakoz, langust ve Ege balıkları yiyebilirsiniz.
🌾🌾🌾
Batur’da katmerin tadına bakmayı ihmal etmeyin. Önerilerim bu kadar değil ama daha fazla uzatmıyorum. Çeşme merkez için tavsiyelerimi de yarın yazacağım. Siz de Çeşme ve Ovacık'tan önerilerinizi yorumlara ekler misiniz? Ne kadar fazla deneyim o kadar iyi... Gideceklere birlikte rehberlik ederiz, ne dersiniz?
#SETleçeşme

HAFTANIN FİKRİ
#SEThaftaninfikri
✔️
Yağmur yağdığında müzik çalan binayla tanışmak ve sanatçılarla mimarların birlikte tasarladığı dünyanın en ilginç konutlarından birini görmek için Almanya’ya gidin.
📌
Dresden şehrinde yer alan ve “müzik çalan bina” olarak anılan yapının orijinal adı Kunsthofpassage. Dışındaki oluklar ve su kanalları üflemeli çalgılar biçiminde yapılmış. Yağmurla birleştiğinde dışarıya bir müzik yayıyor.
📌
Çok güçlü melodiler beklemeyin ama sadece
sanatçı – mimar ortaklığında yapılan bu binanın sıradışı tasarımını görmek için bile gidebilirsiniz. Güçlü bir yağmura denk gelirseniz de ne ala!
📌
Binanın yer aldığı avluda dış cepheleri birbirinden ilginç başka yapılar da var. Hepsinin birleşiminden hem bir hayal dünyası hem de bir renk cümbüşü çıkmış ortaya.
📌
Aslında avluda yer alan her bina bir elementi temsilen yapılmış. Müzik çalan bina da suyu temsil ediyor. Duyulan müzik ise yağmurun şiddetine ve kulağınızın sesleri ayırt etmedeki yeteneğine göre değişiyor. Heykeltıraş Annette Paul ve tasarımcı Christoph Rossner ile André Tempel’in ortak çalışmasının ürünü.
🔻
Fotoğraf: @kr_tyna

Most Popular Instagram Hashtags