rtvoranews rtvoranews

6,065 posts   28,349 followers   39 followings

RTV Ora News  Te paret për lajmin e fundit: Shpejtesi, paanshmeri korrektesi. 24 ore live, lajme, debate, showbizz, sport. #oranews

Avokati sqaron se sa vite burg rrezikon Klement Balili
___________________________________________________
#oranews #tv #dritanhila #arena #klementbalili #night #winter #albania #january
___________________________________________________
•www.oranews.tv•

Përshkruajeni me një fjalë këtë njeri @cristiano ?

#oranews #orasport #cristiano #juventus •www.oranews.tv•

Me cilin sy e sheh ti? 🤣🤣🤣
Video e pergatitur nga BOOM
#oranews #boom
•www.oranews.tv•

Në Bungaj të Mirditës ndërtohet shtëpia prej bore

#bungaj #mirdite #rreshen #oranews #thehomewasborn

Na ndiqni në www.oranews.tv

Gjeni numrin qe mungon 😁 Nuk eshte aq i thjeshte sa mendoni ☺️☺️ #oranews

Tempora në OraNews, nga studentët në lidhje direkte, tek Mimoza Kusari Lila në Prishtinë. Me Ylli Manjanin për krizën institucionale. Lulzim Basha për herë të parë flet për planin e ri të opozitës. Ema Andrea në një monolog përballë vetes. Historia e Gimes, që rregullon pompat e naftës dhe personazhi misterioz, që komenton thagmat e javës.
Këto janë kohët që jetojmë

Emisioni i plotë👇
https://youtu.be/56lVa4XM3_Y

Ne kuvend
Foto: LSA

Dhe karrigia mbeti bosh, dhe vetja ndjeu bosh...
_____________________________________________________
#oranews #parlament #seance #ditmirbushati #deputete #politics #edirama #albania #january
_____________________________________________________
•www.oranews.tv•

Te shkarkuarit ulur ne nje rresht. Sot ne Kuvend
Foto: LSA
_____________________________________________________
#oranews #parlament #seance #tirana #deputete #politics #edirama #albania #january
_____________________________________________________
•www.oranews.tv•

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi tha para ndërtesës së Parlamentit se zgjidhja e vetme e opozitës është rrëzimi i Edi Ramës dhe që nga nesër e tutje sipas saj, mediat do të kenë lajme pafund. Kryemadhi tha se opozitës deri më tani i është vënë damka si "zjarrfikëse" e protestave, por kjo nuk do të ndodhë më sipas saj.
Lexoni deklaratën e plotë në: •www.oranews.tv•
_______________________________________________________
#oranews #parlament #seance #monikakrymadhi #deputete #politics #edirama #albania #january
_______________________________________________________

Seanca e sotme parlamentare nisi menjëherë me debate midis opozitës dhe mazhorancës. Deputetët e opozitës kërkuan debat për shkarkimin e ministrave, por kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi hodhi menjëherë në votim shkarkimin përfundimtar të 8 ministrave. Pas kësaj, deputetët e opozitës u larguan nga salla. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha nga oborri i ndërtesës së Parlamentit, se me këtë vendim, mori fund edhe Parlamenti, duke u vendosur nën kontrollin e Edi Ramës.
Lexoni deklaratën e plotë në: •www.oranews.tv•
_______________________________________________________
#oranews #parlament #seance #lulzimbasha #deputete #politics #edirama #albania #january
_______________________________________________________
•www.oranews.tv•

Familja Muqiqi mirëpret anëtarët e rinj, një vajzë dhe një djalë 😍😍😍 Shumë urime @egzona.muqiqi @albatritmuqiqi

Most Popular Instagram Hashtags