[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

ridkes ridkes

148 posts   6,040 followers   279 followings

Rıdvan Keskin  -300114-

Geçen sene bu zamanlar kitabın ilk yirmi sayfasını bitirmiştim. Geriye kalan sayfalar nasıl biter bunun derdindeydim, bugün iki ayrı imzayı atlattık. Soluduğum hava değişince allak bullak olurdum hep rahatsızlığımdan ötürü, ama bu sefer bana mısın demedi iki günde 3 şehir değişimine. Kalbim 'güçlü ol' dedi, 'kazanıyoruz bak' dedi, 'mutluluk yakın, bak neler atlattın dedi', 'nereden nereye' dedi, haklıydı. Önce kalbime (@handekarginn), sonra sizlere bin teşekkür ederim. Hayat bize bir şeyler öğretiyor, dinleyin lütfen, dikenli yolların sonu, papatyalara çıkacaktır.

Vursalar ölemem. 🍁

Kusuruma bakmayın, benden melek olmaz.

Bi adam vurmuş mahalle gençleri semtin tam orta yerinde.

*250118

*Yalnızlık olsa da sana değer.

İlk kitabın üzerinden henüz bir yıl geçmeden ikincisine başladım, 3-5 aya çıkarırız diyorum. Bu kitap biraz daha hikayeli, aforizmalı ve kalın olacak diye umuyorum, yani planlarımda bu var -e biraz kurgu gerekiyor, biraz yaşamak-. Papatyalar Sen Kokuyor'a gösterdiğiniz ilgi için bin teşekkür, güzel insanlar da tanıttı, güzel sanılan insanların güzel olmadığını da çıkardı ortaya, ne mutlu. İlginizi çeker mi bilemedim ama, yeni kitap yolda. Eyvallah 🙏

Ara sıra aklıma geliyorsun, kitapların tozunu alıyor, küllüğü döküyor, balkona konan kuşları kovalıyorum. Radyoyu açıyorum, perdeleri kornişlerin uçlarına yığıyorum, holdeki yolluğu arka pencereden silkeleyip, ipteki çamaşırları toplayıp dolaba kaldırıyorum.

Su koyuyorum ocağa kaynasın diye bekliyorum. Bir resim asıyorum boş bulduğum bir duvara, beğenmeyip karyolanın altına atıyorum. Ahizeyi kaldırıyorum, ezbere bildiğim bir numarayı çevirip duyduğum alo sesinden sonra vazgeçip kapatıyorum.

Sonuna kadar dayıyorum kapıları, açık olan pencereleri sıkı sıkıya kapatıyorum. Hiç giymediğim gömleklerimden birini geçiriyorum üzerime, en sevdiğim tişörtümü toz bezi yapıyorum. Fotoğraflarımın yerini değiştiriyorum, yastığımı ters çeviriyorum, terliklerimi komodinin altına itiyorum.

Alnımı tuvalet aynasına dayayıp, güzel gülen adam provası yapıyorum. Saçlarımı dağıtıyorum, tıraş oluyorum, ıslak ellerimi üzerimdeki gömleğe sürterek kurutuyorum. Radyoda çıkan şarkıya eşlik ediyor, kaynayan suyun altını söndürüyorum.

Ara sıra aklıma geliyorsun, çalan şarkının aksine ardından usul usul söyleniyorum. ”Artık gelmesen diyorum!” Çünkü ben bu çoktan unuttum oyununu, günahım kadar sevmiyorum.

@kazimbaranyilmaz

acılar insanlar üzerinde somut kavramlara dönüşür. üzülüyorum demiyorum, soyut bir şeyler bıraktın bana giderken.

"Seviyorum merkez."

"Sanki elinizde kalan son bir resmi var ve her baktığınızda biraz daha siliniyor."

Bu hayatta tek şansı ailesi olmuş bir adamım ben,
Biliyorsun.
Hastalıklar bırakmaz peşimi,
Şiirlerim okunmaz,
Hayal kuramam,
Bir halta yaramaz benim iş dediklerim,
Bir seni severim doludizgin,
Bir sana bakarım ben.
Bu hayatta tek şansı sen olan bir adamım ben,
Biliyorsun.
Tanrım, kaderim için teşekkür ederim,
Ama onu aileme katamaz mısın?

Most Popular Instagram Hashtags