[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

reza_salehiamiri reza_salehiamiri

101 posts   57922 followers   15 followings

رضا صالحي اميري | Salehi Amiri  كانال تلگرام:

http://tlgrm.me/rezasalehiamiri

ایران تسلیت ... همزمان با سانچی قلب ایران سوخت.

چشم به راهتان هستیم ... ۳۰ هموطن در نفتکش سانچی

آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه به دنبال باورهای اخلاقی در حرکت های سیاسی و توجه به آن بود و ایشان تمام هزینه های سیاسی که پرداخت کرد به دلیل رعایت مسائل اخلاقی در سیاست بود.
سیدرضا صالحی امیری در نشست تخصصی فرهنگ و دین باوری که در نخستین کنگره گرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد با بیان اینکه همه مشکلات و بحران های موجود ما را به این نتیجه می رساند که نیازمند دیدگاه اعتدالی آیت الله هاشمی بیش از هر زمانی دیگری هستیم، گفت: از سال نود و دو، دوره بازگشت به گفتمان اعتدال آغاز شده و تداوم حیات سیاسی این دولت هم همان گفتمان اعتدالی است که پرچمدار آن هاشمی رفسنجانی است و مردم هم همراه با دولت این رویکرد را برای اداره کشور پذیرفتند و آن را انتخاب کردند.

وی افزود: این گفتمان به دنبال جذب همه نیروهای انقلاب زیر یک چتر واحد است و از هرگونه خط کشی های معمول گریزان است و با هر گونه کنار زدن برخی از نیروهای انقلاب مخالف است.
تاریخ انقلاب نشان داده که متاسفانه بخش قابل توجهی از نیروهای اتفلاب در رخدادهای دهه شصت از دست رفته اند و انسجام که حرکت هماهنگ همه نیروهای انقلاب در جهت اهداف متعالی است، همان دیدگاهی که در اعتدالگرایی هم مورد توجه قرار دارد.

صالحی امیری تاکید کرد: گفتمان اعتدال فاقد جزمیت و انعطاف ناپذیری است و نیز گفتمان اعتدال انتقادپذیر است و در زندگی آیت الله هاشمی که بنگریم می بینیم که عده ای از مرز انتقادها به سمت تخریب هم حرکت کردند اما کلامی از ایشان جهت برخورد با این موارد بیان نشد.

وی تصریح کرد: ماهیت گفتمان اعتدال در سیاست خارجی، رعایت امنیت ملی، منافع ملی و مصالح ملی است و این گفتمان که با مردم و مطالبات آنان خود را انطباق می دهد به دنبال رفع مشکلات جامعه است.

صالحی امیری با اشاره به سایر ویژگی های مفهوم اعتدال، اظهار کرد: هشتمین ویژگی اعتدال، عقلانیت است که گمشده امروز جامعه ما است و از احساسات و تصمیمات خلق الساعه که پشتوانه مشخصی هم ندارند، فاصله می گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: امروز پیام آیت الله هاشمی به ما رعایت اخلاق در سیاست است و ایشان همیشه به دنبال باورهای اخلاقی در حرکت های سیاسی و توجه به آن بود. او تمام هزینه های سیاسی که پرداخت کرد به دلیل رعایت مسائل اخلاقی در سیاست بود و آیت الله هاشمی را می‌توان پرچمدار رعایت کرامت انسانی دانست.

✅معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران:
دولت تلاش زیادی در سال‌های گذشته برای ارتقا زندگی معلولان کرده اما تا رسیدن به هدف فاصله زیادی داریم ⁉️صالحی امیری در همایش روزجهانی معلولان: هیچ شأنی را جز خدمت به شما قائل نیستیم، بلکه رسالت خود می‌دانیم که خدمت به شما کنیم. ⁉️امیدواریم بتوانیم با کمک دولت و مجلس، نهادهای مدنی و شهرداری نقطه آرمانی و مطلوب را ایجاد کنیم. ⁉️باید بیش از گذشته تلاش کنیم و پیام روشن ما این است که وظیفه خود می‌دانیم هر روز و هر ساعت در جهت رفاه شما کار کنیم. مشکلات کشور و کلانشهر زیاد است اما این دلیل نمی‌شود که کوتاهی کنیم. ⁉️در دو منطقه 3 و 12 شهر تهران 2 مرکز توانبخشی معلولان را احداث کرده‌ایم و در سال آینده برای توانمندسازی معلولان اقدامات بیشتری انجام می‌دهیم. ⁉️ما به عدالت باور داریم و موضوعی به‌عنوان معلولیت به‌اندازه انسانیت اهمیت ندارد. ⁉️از جانب شهردار تهران و مجموعه مدیریت شهرداری به خاطر همه کمبودها پوزش می‌خواهم و باور کنید باور داریم و در شورای شهر نسبت به پیگیری مطالبات شما به ما گوشزد می‌شود.

دکتر سید رضا صالحی امیری قائم مقام و معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران، طی یادداشتی در همشهری نوشت: تحولات جامعه ایران طی چهار دهه گذشته بیانگر سرعت، حجم، عمق و گستره بالای تغییرات و تحولات در باورها و رفتار ایرانیان است. ظهور پدیده شوراها به‌عنوان پارلمان محلی یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب و نظام در حرکت به‌سمت دموکراسی و حکومت محلی است.

شوراها در سطح روستا، شهر، شهرستان و استان و نهایتاً کشور، مظهر خواست انقلاب برای واگذاری امور به مردم در کلیه سطوح است که می تواند تغییرات زمانی را با تصمیمات محلی سازگار کند. مردم بیش از مسئولان، دلسوز مسائل و چالش‌های اجتماعی، اقتصادی و شهری خود هستند و باید مرکز ثقل تصمیمات به آن ها واگذار شود.

از این جهت، شوراها و شهرداران باید نماد مردم‌سالاری دینی در ایران باشند. نهال شورا نوپاست و نباید با اقدامات تند و رادیکال، به اصل آن ضربه وارد کرد. ضرورت تعامل دائمی میان شوراها و شهرداران و عبور از مسائل فرعی و حاشیه‌ای با هدف تداوم حیات اصل شورا، مشهود و محسوس است.

در این میان، شورا و شهرداری تهران رسالت مهم‌تری را به دوش می‌کشند. تهران نماد ملی است و از این منظر، موفقیت شورا و شهرداری در تهران در تقویت پایه‌های دموکراسی و مردم‌سالاری نقش بسزایی ایفا می کنند.

خوشبختانه مردم تهران پس از سه دوره، رأی به تغییر دادند. این تغییر باید در عرصه‌های زیستی، اجتماعی و فرهنگی مردم حس شود. مردم تهران باید از محله گرفته تا منطقه تا محیط کار و زندگی و حرکت در سطح خیابان و مترو و بازار و... احساس رضایت، اعتماد و نشاط کنند.

شهر از دو ساحت شکل گرفته است: کالبد فضایی و روح و روان شهر. برج‌های مرتفع و تبدیل شهر به یک خوابگاه بزرگ و در کنار هم قرار دادن اجباری میلیون‌ها انسان مشکل کلان‌شهر تهران را حل نخواهد کرد. گسترش روابط انسانی، اخلاقی و توجه جدی به حقوق شهروندی، مقوله‌ای به نام سازگاری و تعامل اجتماعی، همدردی، همگرایی و همنوایی از نیازهای اساسی انسان‌های ساکن در یک شهر است.سنجش موفقیت شورا و شهردار و شهرداری در تهران، وابسته به میزان رضایت، مشارکت و اعتماد مردم به این نهادهاست.

مدیران شهری باید مستمراً عملکرد خود را در معرض قضاوت مردم قرار داده و آنان را میزان و معیار موفقیت یا عدم موفقیت خود بدانند و از تجویز نسخه‌های بدون پشتوانه علمی پرهیز کنند.خوشبختانه در 100 روز گذشته، هم شورا و هم شهردار توانستند گام‌های مؤثری در جهت پیشگیری و توقف روندهای ناصواب گذشته بردارند.

داشتن تهران بدون کودک کار، امری شدنی است.

معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران: روزی می توانیم در تهران لبخند بزنیم که کودک کار در تهران نباشد و این شدنی است.

صالحی امیری: تهران به امید و نشاط نیاز دارد

نشست شهردار تهران با اصحاب فرهنگ و هنر
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: مردم در آلودگی هوا به سختی نفس می کشند، اما تنفس در فضای آلوده فرهنگی و اجتماعی به مراتب سخت تر از تنفس در هوای آلوده است.

به گزارش ایسنا، سیدرضا صالحی امیری در نشست شهردار تهران با اصحاب فرهنگ و هنر ضمن تقدیر از حضور فرهیختگان عرصه فرهنگ و هنر و تسلیت به مناسبت جانباختن تعدادی از هموطنان در زلزله غرب کشور گفت: این جلسه که به تدبیر دکتر نجفی برگزار شد، آغاز سلسله جلساتی است که از آن به عنوان نشست صمیمی و گفتگوی فرهنگی یاد می کنیم.

وی با بیان اینکه تجربه ثابت کرده که بهترین گزینه برای ارتباط با جامعه بزرگ فرهنگی و هنری گفت و گو است، افزود: گفت و گو مسیرهای سخت را برای ما هموار می کند، شناخت را افزایش و همچنین حرکت مشترک ایجاد می کند و در نهایت برای مسیرهای بن بست راه هایی برای عبور انتخاب می کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه در جامعه ای که در آن گفت و گو شکل نمی گیرد، انسان ها نسبت به هم بیگانه اند، عنوان کرد: ما با دنیا گفت و گو و مذاکره می کنیم، اما متاسفانه با خودمان گفت و گو نمی کنیم. از این منظر برای رسیدن به هدف واحد، نقطه تعالی توسعه و اشتراک گفتمانی، فرهنگی و اجتماعی نیاز به گفت و گو داریم. تهران نیازمند دمیدن روح جدیدی است

صالحی امیری با اشاره به اینکه نشست امشب با اصحاب حوزه فرهنگ و هنر آغاز یک راه است، گفت: ما باور داریم تهران بزرگ نماد کشور بوده و هر تحولی در این کلان شهر در عرصه ملی تاثیر مستقیمی خواهد داشت. ما باور داریم، تهران هم جسم دارد و هم روح و ما نمی توانیم این شهر را با انبوهی از سازه ها، خودروها، تجارت خانه ها و بازار توصیف کنیم. روح این شهر فرهنگ آن بوده و باید بدانیم که انسان بدون روح امکان حیات نخواهد داشت، همان طور که جامعه بدون روح به سمت میرایی سیر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تهران نیازمند دمیدن روح جدیدی است که ما از آن به عنوان فرهنگ و هنر نام می بریم، تصریح کرد: روح فرهنگی یعنی فضایل، اخلاق، انسانیت، سازگاری اجتماعی، انسجام اجتماعی، وفاق اجتماعی، اعتماد اجتماعی، مشارکت اجتماعی و رضایت اجتماعی، ضمن اینکه روح فرهنگی به معنای باهم بودن، در کنار هم بودن و فهم مشترک داشتن نسبت به مسایل است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: برای اینکه بتوانیم جامعه نرمی داشته باشیم، باید ارزش های فرهنگی را در این سرزمین، این جغرافیا و این کلان شهر را احیا کنیم.

محمدعلی نجفی در حکمی سیدرضا صالحی امیری را به عنوان قائم مقام شهردار و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران منصوب کرد.

مراسم عزاداری صبح تاسوعا در حسينيه جماران
@khatamimedia
آشوب و عطش بیداد می‌کند؛ لب‌ها خشکند، دیدگان لبریز اشک و دل‌ها سرشار شوق شهادت. زمین نینوا رشک ملکوت اعلا شده است و حسین (ع) آماده عروج.

ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بر شما تسلیت باد.
سید رضا صالحی امیری

صالحي اميري: راه نجات كشور گفت و گوست/ اداره كشور با حكومت هاي محلي ميسر نيست، يك رهبر، يك دولت، يك قانون و يك مجلس/ ما نمي توانيم يك تنه ديگران را شبيه خودمان كنيم وزیر سابق ارشاد گفت: دستگاه فرهنگی برای حرکت به سوی آینده، نیارمند استراتژی خاصی است که در آن سلیقه جای ندارد.
وزیر سابق ارشاد گفت: دستگاه فرهنگی برای حرکت به سوی آینده، نیارمند استراتژی خاصی است که در آن سلیقه جای ندارد.

به گزارش انتخاب؛ سید رضا صالحی امیری وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور در آیین تکریم و معارفه وزرای پیشین و جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: من باور دارم فضای فرهنگی کل نگر و آینه نگر است. از این منظر برای تداوم راه فرهنگی، چشم‌انداز و برنامه‌ عملیاتی یک ضرورت حیاتی است.

وی افزود: دستگاه فرهنگی برای حرکت به سوی آینده، نیارمند استراتژی خاصی است که در آن سلیقه جای ندارد. تغییر مدیران نباید تغییر سیاست‌های کلی را ایجاد کند و چشم‌انداز ثابت فرهنگی یک ضرورت حیاتی است. من این برنامه را در وزارتخانه آغاز کردم و راه نجات ما عبور از روزمرگی است. باید فکر کنیم که در ده سال آینده، هر یک از حوزه‌های فرهنگ و هنر کجا ایستاده‌اند؟

صالحی امیری تاکید کرد: ما باید از سطح به عمق تغییر رویه دهیم. باید از عادت به خلاقیت، از مونولوگ به دیالوگ برسیم. عبور از نظام بسته به نظام باز لازم است. وزارت ارشاد باید سیاستگزار باشد و نه کارگزار. نکته کلیدی عبور از تصدی‌گری است و عبور از نظام کمی‌گرایانه به کیفی‌گرایانه؛ این محورها باید عملیاتی شود.

باید یک قانون، یک دولت و یک مجلس داشته باشیم

صالحی امیری تصریح کرد: خانه سینما و خانه موسیقی و خانه تئاتر امروز در جامعه می‌درخشند و اداره صندوق هنر به خود هنرمندان واگذار شد. ما اداره نمایشگاه کتاب را هم به خود صنف واگذار کردیم. به اعتقاد من باید رویکرد گفتگو داشته باشیم. نظام رفتار سلیقه‌ای باید در کشور جمع شود و من در مدت کوتاه فعالیتم، اجازه ندادم کسی وارد عرصه فرهنگ و هنر شود. ما باید یک قانون، یک دولت و یک مجلس داشته باشیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: راه نجات کشور گفتگوست؛ باید گفتگوی فرهنگی با اصحاب فرهنگ و هنر شکل بگیرد. بپذیریم که همه در این ملک و سرزمین حق دارند و محترم هستند. باید این گفتمان فرهنگی را به رسمیت بشناسیم.

🔷علی نصیریان ازنمایش 118 تئاتر در هر شب تهران یاد کرد و گفت: اگر چه جمعیت زیاد شده اما توسعه فرهنگی هم صورت گرفته و کارهای سینمایی، نقاشی، موسیقی و تاسیس دانشکده های هنر از نظر تعداد و وسعت باعث استقبال جوانان از کار امثال صالحی امیری و سید محمد خاتمی شده است. 🔹علی نصریان بعد از ظهر شنبه در مراسم تکریم سید رضا صالحی امیری و معارفه سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت افزود: دست مدیران ما امروز باید بازتر باشد تا بتوانند به نیازهای هنری و فرهنگی جوانان پاسخ دهند.
وی از وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست فقط بر تهران تمرکز نکند و گفت: این گوهرها و استعدادهای درخشان را در شهرستان ها می توان پیدا کرد.
بازیگر مجموعه تلویزیونی «هزار دستان» افزود: تازه با صالحی امیری آشنا شده بودیم که این تحول اتفاق افتاد و عملکرد و فعالیت او نشانه توجه جدی به فرهنگ و هنر و هنرمندان بود.
نصیریان، حضور صالحی امیری در منزل خود و برخی از هنرمندان حوزه سینما و تئاتر را افتخاری برای خود دانست و از رفتن صالحی امیری ابراز تاسف کرد.
وی اظهار امیدواری کرد که سید عباس صالحی بتواند بهتر از وزیر قبلی به هنر و فرهنگ این سرزمین کمک کند.
نصیریان با تشریح ویژگی های هنر تئاتر و تفاوت این هنر با سایر هنرها گفت: تئاتر ابعاد درخشانی از نظر انسانی دارد چون یک هنر زنده است و تماشاچی آن را از نزدیک احساس می کند.
بازیگر فیلم سینمایی «کمال الملک» اهمیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بسیار دانست و گفت: در دنیا می بینیم که یک نمایشنامه نویس رییس جمهور می شود و گاهی فکر می کنیم نفت و صنعت یک کشور مهم است ولی باید بدانیم فرهنگ یک ملت اهمیت بسیاری دارد که متاسفانه در مکان های عمومی به آن توجه نمی شود.
این بازیگر پیشکسوت سینما از نمایش 118 تئاتر در هر شب تهران یاد کرد و گفت: اگر چه جمعیت زیاد شده اما توسعه فرهنگی هم صورت گرفته و کارهای سینمایی، نقاشی، موسیقی و تاسیس دانشکده های هنر از نظر تعداد و وسعت باعث استقبال جوانان از کار امثال صالحی امیری و سید محمد خاتمی شده است.

♦️سيد حسن خميني در پيامي خطاب به دكتر صالحي اميري در مراسم توديع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي:
🔹غبطه اهل فرهنگ از غياب شما خواهد بود، همت و عزم شما فراموش نشدني است.

Most Popular Instagram Hashtags