reza_salehiamiri reza_salehiamiri

118 posts   56,157 followers   23 followings

رضا صالحي اميري | Salehi Amiri  رئیس کمیته ملی المپیک

▫سید رضا صالحی امیری با حضور در مقر کمیته بین‌المللی المپیک با توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار، توماس باخ ضمن خوشامدگویی به دکتر صالحی امیری اظهار داشت: این ملاقات کمک خواهد کرد تا طرفین نسبت به هم شناخت بهتری پیدا کرده و در مورد تمام مسائل مشترک بین این دو ‌نهاد ورزشی به نقطه‌نظراتی مشترک و تصمیماتی مناسب دست یابند.

باخ در ادامه با اشاره به حضور چندین‌باره در ایران اظهار داشت: شناخت خوبی از کشور ایران دارم و هم‌اکنون در منزل شخصی‌ام چهار تابلو نقاشی از اصفهان دارم که همه‌روزه با دیدن آن به یاد فرهنگ و تمدن ایران می‌افتم.

صالحی امیری نیز ضمن تقدیر و تشکر از توماس باخ جهت برگزاری این نشست اظهار داشت: ورزش در ايران به جريان اجتماعی بسيار فعالی تبديل شده است و جوانان زیادی روزانه مسائل ورزش را دنبال می‌كنند، لذا تصمیم داریم اهداف جنبش المپیک را توسعه داده و به متن جامعه تسری دهیم.

وی ادامه داد: در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در هیأت اجرایی جدید، تصمیم داریم آموزش المپیک را به سطح مدارس و دانشگاه‌ها آورده و با کمک جمعیت میلیونی این دو نهاد به جنبش المپیک و پیاده‌سازی آن کمک نماییم.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با اشاره به تهیه طرح و برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی موزه ملی ورزش ایران اظهار داشت: اعتقاد دارم با توجه به بزرگی و افتخارات قهرمانان ایران‌زمین، جای یک مجموعه ملی ورزشی در ایران خالی بوده و هست و به همین دلیل نیز در نظر داریم در اولین فرصت این موزه را با کمک تمامی بخش‌های ورزش راه‌اندازی کرده و در چند فاز آن را تکمیل نماییم.

وی در پایان، با اشاره به اهتمام ویژه و سرمایه‌گذاری ایران در زمینه ورزش بانوان اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت وزارت ورزش و فدراسیون‌ها، گام‌هایی اساسی در راستای توسعه ورزش بانوان برداشته شده که از جمله می‌توان به افزایش تعداد بانوان اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و همچنین مدال‌آوری آنان که سهم عمده‌ای در موفقیت کاروان ورزشی ایران داشتند اشاره کنم.

توماس باخ نیز در ادامه نشست ضمن ابراز تشکر از توضیحات ارزشمند دکتر صالحی امیری و تبریک به ایشان برای پذیرش ریاست کمیته ملی المپیک ایران، گفت: این سمت برای شما بسیار مناسب است و شما خصوصیات بسیار ارزشمندی دارید که از مهم‌ترین آنها می‌توان به مردم‌شناسی و نزدیکی شما به جامعه اشاره کرد.

جمعه ی سیاه سینمای ایران ...
تسلیت به مردم ایران، هنرمندان و خانواده سیدضیاالدین دری

او عزت بود، عزت و آبروی یک سینما
او رفت و تمام خاطراتش را برد
و ما تلخ و غمگین در سکوت نظاره گریم... تسلیت به مردم ایران، به هنرمندان و خانواده عزت الله انتظامی، عزت سینمای ایران ...

علت دو برابر شدن حضور دختران ایران در بازی های آسیایی از زبان صالحی امیری
رئیس کمیته ملی المپیک درباره علت دو برابر شدن حضور دختران ایران در بازی های آسیایی توضیحاتی ارائه داد.

شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک با ابراز تاسف از مصدومیت کیمیا علیزاده گفت: باتوجه به گزارش رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی برای حفظ سلامت این قهرمان بزرگ، ستاد عالی تصمیم گرفت خانم الهه احمدی به‌عنوان یک مادر قهرمان که توانسته به رغم مسئولیت خانواده و فرزند، دوبار در المپیک حضور داشته باشد و دارنده مقام ششم بازی‌های المپیک لندن است و البته نفر دوم گزینه‌های قبلی بعد از خانم علیزاده را به عنوان پرچمدار ایران انتخاب کند.

خبرنگار؛ امین ملت، ناظر قدرت
اهمیت کارکردهای رسانه در جامعه امروز فراتر از هر زمان دیگری محسوس می‌باشد. شفافیت، روشنگری، اخلاق‌محوری، عدالت‌نگری، مردم‌گرایی، حقیقت‌جویی، نشاط‌ آفرینی، مطالبه‌گری، حق‌طلبی، مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، دفاع از حقوق ملت و... بخشی از رسالت‌های اصلی خبرنگاران و رسانه است.

واقعیت آن است که رسالت خبرنگاران در جوامع در حال توسعه، بسی فراتر از همتایان ایشان در کشورهای توسعه‌یافته است. به‌عنوان مثال، در ایران اسلامی، خبرنگاران همواره بار سنگین فقدان احزاب را به دوش کشیده‌اند و به ‌عنوان حلقه واسط افکار عمومی و حاکمیت ایفای نقش کرده‌اند.
بی‌تردید طی سالیان گذشته پیشرفت و جهش فراوانی در حوزه رسانه و مطبوعات ـ به‌‌ ویژه رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی ـ ایجاد شده است و اصحاب رسانه آن را در تراز رکن چهارم دموکراسی ارتقا داده و عدالت‌جویی و حق‌طلبی را به ویژگی‌های انفکاک‌ناپذیر این حرفه تبدیل کرده‌اند.
رسالت بزرگ رسانه و به تعبیری مهم‌ترین و اصلی‌ترین رسالت آن «شفافیت» است. شفافیت در سپهر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به‌ مثابه اکسیر حیات‌بخش نظام سیاسی عمل کرده، از شکل‌گیری کانون‌های فساد، تبعیض و رانت جلوگیری می‌کند. از این منظر، خبرنگاران می‌‌توانند نورافکن خود را بر فضاهای مبهم و تاریک بتابانند و موجب شفافیت آن گردند. از این رو، تنها در غیبت رسانه‌ها و خبرنگاران امین است که زمینه‌های فساد، انحراف و بی‌عدالتی گسترش می‌یابد. بی‌تردید اگر در برخی از دوره‌های تاریک گذشته، مجالی برای طرح پرسش‌ها و ابهامات فراوان پیرامون برخی انحرافات و سوء عملکردها فراهم می‌شد، امروز شاهد تبعات ناگوار اختلاس‌ها و فسادهای گسترده مالی نبودیم.
اصحاب رسانه و خبرنگاران در تحقق مطالبات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی‌‌ و اقتصادی جامعه نیز نقشی بی‌بدیل دارند؛ چرا که این رسانه‌ها هستند با پرسشگری خود مسئولان را به پاسخگویی وادار می‌سازند.
رسانه کارکرد نمادین نیز دارد و در دو ساحت می‌تواند اثربخش و تاثیرگذار باشد: اول، «بازنمایی انعکاسی» به‌ معنای اینکه صرفاً واقعیت‌های موجود را بازتاب دهد. دوم، «بازنمایی ارادی» بدین معنا که رسانه تنها متولی انعکاس واقعیت‌های موجود نیست بلکه نحوه انعکاس می‌تواند حاکی از اراده مشخصی باشد. از این منظر، خبرنگار از یک انتقال‌دهنده صرف فراتر رفته، در میزان و نحوه انعکاس اخبار، همواره جانب انصاف، عدالت و حقیقت را پاس می‌دارد.
نکته حائز اهمیت آن است که گرامیداشت این روز تنها... 👇🏻

رئیس کمیته ملی المپیک انتخاب علیرضا فغانی برای داوری در دور نهایی(رده بندی)جام جهانی را تبریک گفت

صالحی امیری قضاوت های جسورانه،عادلانه و بی عیب و نقص تیم داوری کشورمان که احترام و توجه کارشناسان فوتبال جهان را بر انگیخت تا در نهایت منجر به انتخاب علیرضا فغانی بعنوان داور بازی رده بندی رقابتهای جام جهانی روسیه شود را تبریک گفت.
در متن پیام تبریک رئیس کمیته ملی المپیک آمده است:
موفقیت های داوران اعزامی کشورمان در کنار علیرضا فغانی در جام جهانی و انتخاب ایشان بعنوان داور مسابقه رده بندی ، برگ زرینی است برای ملت ایران و جامعه ورزش،بخصوص خانواده فرهیخته اما بی ادعا و کم توقع داوری کشور که نشان از توانایی و دانش بالای داوران ایرانی دارد تا نه فقط ایران بلکه فوتبال آسیا به داشتن چنین داورانی در جام جهانی به خود ببالد.
آفرین بر شما افتخار آفرینان عزیز که نمایند گان شایسته ای برای ایران عزیز در جام جهانی بوده اید.

سید رضا صالحی امیری
رئیس کمیته ملی المپیک

۲۲ تیر ۱۳۹۷

سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در پانزدهمین جلسه هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک که صبح شنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، ضمن تأکید بر همراه و همگرا بودن اعضای هیأت اجرایی، گفت: مبنای عمل در هیأت اجرایی، ‏تصمیم‌گیری جمعی و پرهیز از هرگونه چالش و حاشیه بوده و جهت‌گیری ما همسویی و همگرایی با وزارت ورزش و جوانان است؛ چراکه می‌دانیم انشقاق، آفت و آسیب بزرگی برای ورزش کشور محسوب می‌شود. ‏صالحی امیری در بخش دیگری از سخنانش به شرایط ویژه زنان ورزشکار و حضور پررنگ آنها در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: جهش آماری حضور زنان در رویداد بزرگ آسیایی باعث افتخار کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش می‌باشد.
رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه ضمن تأکید بر انسجام، وحدت، یکدلی و یکرنگی میان مجموعه‌های ‏تصمیم‌گیر ورزش کشور، اظهار داشت: آینده ورزش کشور در گرو عملکرد امروز ماست، بنابراین امروز باید با تمام ‏توان برای آیندهٔ ورزش کشور، هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی کنیم.
در پایان این جلسه، کیمیا علیزاده به‌عنوان ‏پرچمدار کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا انتخاب شد.‏

پذیرش حضور زنان در ورزشگاه‌ به ارزش‌های اخلاقی جامعه کمک می‌کند.
صالحی‌امیری: نباید مرزبندی جنسیتی برای حضور زنان در ورزشگاه ایجاد کنیم.
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: حضور زنان در ورزشگاه ها ايجاد چالش نمي كند مگر آنكه بخواهيم چالش را از بيرون به جامعه ورزش تزريق كنيم.
سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و قزاقستان که با حضور خانواده ها برگزار شد در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اصل حضور تماشاگران در بازی های ملی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این حضور در بازی های ملی می تواند حضور کل جامعه خصوصا خانواده ها باشد که نشاط افزونتری را ایجاد کند.
وی توضیح داد: ما به طور طبیعی نباید مرزبندی های جنسیتی برای حضور در ورزشگاه ها ایجاد کنیم چرا که جامعه ما به مبانی و ارزش های اخلاقی باور دارد.
رییس کمیته ملی المپیک حضور خانواده ها در بازی های ملی بسکتبال و والیبال همچنین حضور خانم ها و آقایان در ورزشگاه آزادی را که به هنگام پخش بازی های تیم ملی فوتبال رقم خورد حضور خوب و با رعایت ارزش ها و مرزبندی های اخلاقی نام برد که به همت وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته و اظهار داشت: با این حضور نشاط، سرزندگی و شور در جامعه ایجاد شد. صالحی امیری با بیان این مهم که امروز بیش از هر زمان دیگری به نشاط اجتماعی نیاز داریم، ادامه داد: در جامعه امروز باید شور، نشاط و تخلیه اجتماعی شکل بگیرد از طرفی با شرایطی که امروز در کشور داریم بیش از هر زمان دیگری نفی نگاه جنسیتی را در کشور تقویت می کند. رییس کمیته ملی المپیک گفت: ما باید باور داشته باشیم زنان ما همچون مردان دارای شرافت، اخلاق و معرفت هستند بنابراین باید از اتهام و انگ زنی نابه جا به شدت پرهیز کنیم. صالحی امیری تاکید کرد: پذیرش زنان در ورزشگاه ها به ارزش های اخلاقی این جامعه می افزاید و چیزی از آن کم نمی کند از طرفی چه تفاوتی بین محیط های دیگر مثل دانشگاه و ورزشگاه وجود دارد و چه تمایزی هست؟ اگر حضور خانواده ها در محیط های دیگر ضرورت دارد حضور آنها در ورزشگاه هم ضرورت دارد. صالحی امیری در ادامه حضور دختران و زنان در دانشگاه را با بیان اینکه نیمی از دانشگاه ها را آنها در اختیار دارند مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: همین وضعیت در پارک ها، بازار و ادارات وجود دارد بطوریکه در ادارات زنان و مردان در کنار هم به دولت کمک می کنند به همین دلیل باید با اصلاح نگران بپذیریم که حضور زنان در ورزشگاه ها ایجاد چالش نمی کند مگر آنکه بخواهیم چالش را از بیرون به جامعه ورزش تزریق کنیم. ادامه 👇🏻

فوتباليست هاي غیور ما در برابر تیم‌های قدرتمند جهان با نمایشی خیره کننده و مسابقه فكورانه،جوانمردانه و جسورانه برابر تیم قدرتمند پرتغال ، غیرت و‌ غرور ايراني را به نمايش گذاشته و با مبارزه جانانه و نبرد شجاعانه، غرور ملی و همبستگی،شادی و نشاط را به ملت ایران هدیه دادند و برگی دیگر بر تاریخ افتخارات ورزش کشورمان افزودند.
دعای خیر 80 میلیون ایرانی در اقصی نقاط دنیا بدرقه راهتان!

پیش بسوی" قله"ی فوتبال جهان.
با عزم راسخ و ساق های پر توان .
قدرت خود را در "روسیه" نشان دادید .
یوزپلنگ‌های جوان ایران درود برغيرت وقدرت شما كه كام ملت را شاد كرديد!

Most Popular Instagram Hashtags