reesheha reesheha

392 posts   1,255 followers   51 followings

سازمان مردم‌نهاد ریشه‌ها  ریشه‌ها، به سادگی خلق یک رویای کودکانه

شانزدهم آذر، روز دانشجوست.
روز انسان‌هایی که برگزیده‌اند با دانش‌اندوزی و دانش‌جویی در ساخت و رشد جامعه مشارکت ورزند.
سازمان مردم‌نهاد ریشه‌ها این روز را به تمام دانشجویان این سرزمین شادباش گفته و این روز را خجسته می‌دارد.

#روز_دانشجو #ریشه_ها

سازمان ملل متحد، پنجم دسامبر را روز جهانی داوطلب نام‌گذاری کرده است. هدف از این روز، سپاس‌گزاری از داوطلبان حوزه‌های اجتماعی، ‌ سازمان‌های مردم‌نهاد و تمام افرادی است که با باور به #مسوولیت_اجتماعی به دیگران خدمت می‌کنند. هم‌چنین در این روز اهمیت و نیاز جوامع بشری به توجه و یاری رساندن به یکدیگر بدون چشم‌داشت مادی به بحث گذاشته می‌شود.
به همین مناسبت روز گذشته، انجمن جوانان سازمان مردم‌نهاد ریشه‌ها به دعوت دبیرخانه ترویج کارهای داوطلبانه، در مراسم روز داوطلب و تقدیر از داوطلبان فعال، در سالن همایش رازی حضور یافت و در کنار سایر سازمان‌ها، این روز مهم و تاثیرگذار را جشن گرفت. هم‌چنین لوح‌های تقدیری به رسم یادبود و سپاس اهدا شد.

#روز_جهانی_داوطلب
#دبیرخانه_ترویج_کارهای_داوطلبانه
#من_یک_ریشه_ای_هستم
#من_یک_داوطلب_هستم
#جمعیت_هلال_احمر
#مسوولیت_اجتماعی

با خبر شدیم که همراه و مشاور قدیمی ریشه‌ها، خانم زهرا گیلانی سوگوار درگذشت پدر عزیزشان آقای نبی گیلانی هستند.

سازمان مردم‌نهاد ریشه‌ها ضمن ابراز تسلیت و هم‌دردی با خانم گیلانی و خانواده محترم، برای آن عزیز از دست رفته مغفرت و آرامش، و برای بازماندگان شکیبایی آرزو می‌کند.

مراسم ختم آن مرحوم، پنج‌شنبه ساعت یک الی دو و نیم در مسجد امام جعفر صادق، خیابان شریعتی بالاتر از سیدخندان برگزار می‌شود.

امروز، سوم دسامبر برابر با ۱۲ آذر روز جهانی افراد کم‌توان (معلولان) نام‌گذاری شده؛ زمانی برای ارج نهادن به تجارب و توانایی‌های افرادی که با کم‌توانی‌ها/ناتوانی‌های گوناگون خود دست و پنجه نرم می کنند و با این‌همه چالش، باز هم برای رسیدن به اهداف خود در زندگی از کوشش و مبارزه دست بر‌نمی‌دارند.
این روز به ما #عدم_تبعیض ، تبدیل مشکل به فرصت، #مسوولیت_فردی و #مسوولیت_اجتماعی را یادآوری می‌کند. همچنین، مسوولان کشورها و نهادهای اجتماعی را فرا‌می‌خواند تا در برنامه‌ریزی‌های خود افراد کم‌توان/ناتوان را به‌خاطر داشته و از آنها در تصمیمات عمومی و نیز مرتبط به خود این گروه مشارکت بجویند.
در این روز به یاد داشته‌باشیم که هر یک از ما می‌تواند در نتیجه بیماری یا حادثه به چشم‌بر‌هم‌زدنی به جرگه کم‌توانان/ناتوانان جسمی، حرکتی و حتی ذهنی بپیوندد. مسائل این گروه مهم از جامعه را از خود بدانیم و در رفع آنها بکوشیم.
#روز_جهانی_معلولین

سازمان مردم‌نهاد ریشه‌ها ضمن ابراز تاسف از وقوع زمین لرزه‌ای که ساعاتی پیش در استان کرمانشاه اتفاق افتاده است همراهی خود را جهت پشتیبانی و کمک به هم‌میهنان آسیب‌دیده اعلام کرده و از ساکنان منطقه درخواست حفظ خونسردی و رعایت نکات ایمنی پس از وقوع زمین لرزه را دارد.

#زلزله_کرمانشاه #ریشه_ها

بیست و پنجم نوامبر هر سال روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان است؛ روزی که در آن می‌کوشیم درباره توقف خشونت بر علیه زنان به هر شکل‌اش حرف بزنیم و درباره آن آگاهی‌افزایی کنیم. زنان و‌ دختران که بیش از نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند؛ که ستون خانواده و مأمن جامعه به شمار می‌آیند، و شوربختانه در شمار آسیب‌پذیرترین‌ها در مناقشات، بحران‌ها و بلایای طبیعی هستند. بیشتر زنان و دخترانِ در معرض آسیب حتی از حقوق قانونی خود که در قوانین کشورهای‌شان پیش‌بینی شده‌است نیز بی‌خبرند.

در این روز جهانی بکوشیم تا درباره توقف انواع خشونت علیه زنان و دختران بیشتر بدانیم. با خود پیمان ببندیم که صدای زنان و‌ دختران را بشنویم، و هر جا که امکان بازگویی داستان‌های‌شان نباشد، صدای آن‌ها بشویم.

#مرا_هم_بشنو #۲۵نوامبر #توقف_خشونت_علیه_زنان

ا
آشتي خواهم داد.

آشنا خواهم كرد.

راه خواهم رفت.

نور خواهم خورد.

دوست خواهم داشت.

میلاد پیامبر مهربانی و نور خجسته باد.

سازمان مردم‌نهاد ریشه‌ها، روز جهانی کودک و هم‌چنین سالروز تصویب پیمان‌نامه حقوق کودک را گرامی داشته و از بزرگسالان سراسر دنیا دعوت می‌کند تا با حقوق کودکان آشنا و به آن احترام بگذارند

برای دریافت نسخه فارسی این پیمان‌نامه، با ما تماس بگیرید.

#ریشه_ها #روز_جهانی_کودک #پیمان_نامه_حقوق_کودک #پیمان_نامه_جهانی_حقوق_کودک #مسوولیت_اجتماعی #به_سادگی_خلق_یک_رویای_کودکانه #حقوق_کودک

بحران بهداشت عمومی در بسیاری از نقاط جهان وجود دارد و تاثیر آن بر طبیعت قابل چشم‌پوشی نیست. نوزدهم نوامبر هر سال برابر با بیست و هشت آبان "روز جهانی توالت" نام گرفته‌است؛ زمانی که متولیان بهداشت عمومی در آن به اطلاع‌رسانی بیشتر درباره اهمیت مواجهه با معضل فضولات انسانی می‌پردازند. این در حالی است که بسیاری از ما از روبرو شدن با این موضوع و پرداختن به آن سر باز می‌زنیم. اما بحران بهداشت عمومی در بسیاری از مناطق جهان وجود دارد و نمی‌توان تاثیر آن بر طبیعت را نادیده گرفت.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند امروزه نزدیک به یک میلیارد نفر در جهان هنوز در فضای باز اجابت مزاج می‌کنند. در این مناطق، عدم مدیریت صحیح فضولات انسانی موجب شده تا محیط زیست به یک مجرای فاضلاب باز تبدیل شود. در خیابان‌ها و مناطق اطراف خانه‌های افراد، فضولات انسانی از طریق آلوده کردن منابع آب و خاک موجب گسترش و شیوع بیماری‌های کشنده شده‌است. بنابراین تنها نباید به ساخت تعداد بیشتری سرویس بهداشتی اکتفا کرد، بلکه باید سرویس‌های بهداشتی ساخته شود که با اکوسیستم‌ها هماهنگی داشته باشند. و مثل همیشه، همه، چه در مناطق شهری و چه در مناطق روستایی باید در نگهداری و بهداشت این تسهیلات بهداشتی عمومی مشارکت جدی و فعالانه داشته‌باشند.

در هفته‌ای که گذشت، بار دیگر روایت آزار جنسی کودکان و نوجوانان، این‌بار در شوشتر خبرساز شد

آزار جنسی کودکان حقیقتی مسکوت، اما بسیار واقعی در ایران است که فقط پس از رسانه‌ای شدن یک حادثه خاص، چند روزی به آن توجه می‌کنیم و در نهایت از آن عبور می کنیم.

در کنار رسیدگی به چالش‌های حقوقی و فرهنگی این آسیب اجتماعی، میزان آگاهی خانواده‌ها و آموزش دیدن فرزندانمان، همچنان ساده‌ترین و تاثیرگزارترین راه حل قابل ارائه به نظر می‌رسد.

واحد مشاوره و پژوهش سازمان مردم‌نهاد ریشه‌ها کتابچه‌ای در همین راستا تهیه کرده است که خطوط کلی تربیت جنسی کودک و راهکارهای ابتدایی مقابله با کودک‌آزاری را پوشش می‌دهد. برای دریافت این کتابچه‌ها با دفتر ریشه‌ها تماس بگیرید

#تجاوز_جنسی #تجاوز_در_شوشتر #مسوولیت_اجتماعی #ریشه_ها

کرمانشاه هنوز غمگین است و ازگله و سر پل ذهاب هنوز ویران.

شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در نزدیکی ازگله، استان کرمانشاه در نزدیکی مرز ایران و عراق زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر رخ داد.

زمین لرزه‌ای که بیش از ششصد قربانی، هزاران مصدوم، سرزمینی ویران و اندوهی وصف ناپذیر بجای گذاشت.

سازمان مردم‌نهاد ریشه‌ها بجا می داند در سالگرد این حادثه یاد درگذشتگان را گرامی داشته و برای بازماندگان این حادثه تندرستی و زندگی در رفاه و آرامش را آرزو دارد.

#زلزله_کرمانشاه #تسلیت #ریشه_ها

Most Popular Instagram Hashtags