recognition_wahhabi_caste recognition_wahhabi_caste

144 posts   60 followers   20 followings

شناخت و نقد وهابیت 

#داعش

داعش : آتشبازی سال نو میلادی را به انفجار تبدیل می کنیم
انفجار چهارشنبه سوری ما رو به چی میخوای تبدیل کنی کوچولو ؟!

ورق بزنید

وهابيون خبيث مرتبا می گويند كه شيعه زيارت امام حسين عليه السلام را بر حج تقديم كردند وحج نزد آنها اعتباری ندارد و به سوی كربلا حج می كنند .
جواب شبه همراه با منابع اهل سنت 👇👇
■ عکس اول : می گويند چرا ثواب زيارت را مانند حج ميدانيد ؟
جواب : علمای بزرگ شما گفتند كسی كه برای نماز خارج شود يا تسبيح كند ثواب حج را دارد مانند كسی كه محرم در حج است . سوال : آیا تسبيح برحج مقدم است ؟!! ■ عکس دوم : می گويند به سوی قبر امام حسين علیه السلام حج می كنيد ؟
جواب : مراد از حج معنای لغوی آنست يعنى قصد زيارت و اين حقيقت را علمای شما نقل كردند . ■ عکس سوم : مفتی وهابيها می گوید هركس بعد از نماز تسبيح كند مانند حج و عمره عمل كرده است .
سوال : اگر روزی ۵ بار اين كار را بكنم در سال چند حج و عمره برای من ثبت می شود ، چرا اين ثواب برای زيارت امام حسين شرک بدعت است ؟ ■ عکس چهارم : مرجع عاليقدر تشيع ايت الله العظمى سيستانی حفظه الله تعالی ، حج واجب است و منكر آن كافر و نصرانی ميميرد يا يهودی . ■ عکس پنجم : فقيه شيعه علامه يزدی ، حج از اركان دين و واجب و منكر آن كافر است .
بنابراين ادعای وهابيت خبيث كه شيعه حج را بی اعتبار ميدانند دروغ بی اساس است .

#نوشیدنی گوارای وهابیت

وهابی ها مدعی هستند كه هر نوع تبرک به غير رسول خدا شرک است اما در عمل به اين ادعا پايبند نيستند و بلكه حتى آب غسل جنازه های خود را نيز متبرک می دانند .
ابن باز مفتی اعظم سابق عربستان سعودی در اين باره می نويسد :
تبرک به هيچ كسی غير از رسول خدا جايز نيست ، نه به آب وضوی او ، نه به مويش ، نه به عرقش و نه به چیزی از بدنش ، بلكه همه اين موارد مخصوص رسول خدا است ، زيرا اين مسأله وسيله ای به سوی شرک و عبادت غير خدای سبحان است . ۱
️اما وهابی ها در عملكرد ، كاملا خلاف آن را انجام داده اند نه تنها آب وضو بلكه آب غسل بزرگانی همچون ابن تيميه را به عنوان تبرک و همانند يک شربت شيرين نوش جان كرده اند نه تنها به جسد ابن تيميه بلكه به شپش های بدن او نيز تبرک كرده اند .

ابن كثير در كتاب البداية والنهاية ، داستان تشييع جنازه ابن تيميه و اتفاقات آن را اينگونه نقل كرده است ؛
جماعتی پيش از غسل دادن او نشسته بودند ، قرآن می ‌خواندند و با ديدن جسد ابن تيميه و بوسيدن آن تبرک می ‌کردند .
آن‌ها رفتند ، سپس گروهی از زنان آمدند و همين کار را کردند. مردم بر جنازه ابن تيميه دستمال‌ها ، عمامه‌ها و پيراهن خود را می ‌انداختند کفش‌ ، عبا ، عمامه و دستمال مردم کنده می ‌شد اما متوجه نمی ‌شدند چون همگی مشغول نظاره جنازه بودند . زن‌های زيادی در تشييع جنازه حاضر بودند که تا پانزده هزار نفر تخمين زده می شدند غير از آن‌هايی که بر بالای بام‌ها بودند همه آن‌ها برای ابن تيميه طلب رحمت و برای او گريه می ‌کردند . اما مرد‌ها از شصت هزار نفر تا دويست هزار نفر تخمين زده می شدند گروهی آب جاري شده از جسد ابن تيميه را می ‌نوشيدند گروهی ديگر باقی مانده سدر را بين خود تقسيم کردند برای ريسمانی که به جيوه آغشته شده و به گردن ابن تيميه انداخته شده بود تا شپش‌های او جمع کند صد و پنجاه درهم پرداخت شد گفته شده که برای کلاهی که بر سر می ‌گذاشت پانصد درهم داده شده است .
در تشييع جنازه ، ضجه ، گريه و ناله زيادی اتفاق افتاد قرآن‌ زيادی در روستای صالحيه و شهر ختم شد مردم شب و روز بر سر قبر او می ‌آمدند و در آن جا از سر شب تا صبح می‌ ماندند و گروهي نيز در مصيبت او شعرهای خوبی سرودند . ۲
#التماس تفکر
----------------------------------------------------
۱ . مجموع فتاوى العلامة عبد العزيز بن باز ، ج ۷ ، ص ۶۵
۲ . البداية والنهاية ، ج ۱۴ ، ص ۱۵۷ - ۱۵۶

#خدای وهابیت

در صحیح بخاری آمده : پای خدا در جهنم آتش میگیرد .
سوال : آیا این اعتقاد با آیات قرآن تطابق دارد ؟
لیس کمثله شی ؛ لا تدرکه الابصار ؛ و...‌‌ قضاوت باشما
#التماس تفکر

#خدای وهابیت

صحیح بخاری و مسلم آمده : همه خدا را روز قیامت میبینند ، البته قبل از اتش گرفتن پایش

قضاوت با شما
#التماس تفکر

#تحریف قرآن

عدم تحریف قرآن در سخنان آيت الله العظمىٰ سيد أبوالقاسم موسوی خوئی عليه الرحمة و الرضوان

حضرت آیت ‌الله ‌العظمی امام سید ابوالقاسم موسوی خوئی رضوان الله علیه از کبار مراجع عظام تقلید معاصر پس از بحث درباره عدم تحریف ‌قرآن اینگونه نتیجه ‌گیری می‌ کند :
وجملة القول : أن المشهور بين علماء الشيعة ومحققيهم ، بل المتسالم عليه بينهم هو القول بعدم التحريف .
خلاصه کلام این می ‌باشد که مشهور میان علما و محققین شیعه نظریه عدم تحریف‌قرآن می ‌باشد ، بلکه این نظریه در آنان مورد اتفاق می ‌باشد .
البيان في تفسير القرآن ، ص ٢٠١

#تحریف قرآن

عدم تحریف قرآن در سخنان آية الله العظمىٰ ميرزا جواد تبريزی عليه الرحمة و الرضوان

#تحریف قرآن

عدم تحریف قرآن در کلام آية الله العظمىٰ سيد محمد سعيد طباطبایی حكيم دام ظله الوارف

#تحریف قرآن

عدم تحریف قرآن در کلام شهيد نور الله تستری عليه الرحمة و الرضوان

علامه سیّد نورالله تستری رضوان الله علیه که ایشان به قاضی شهید مشهور گشته است در کتاب کلامی خود در نفی تحریف قرآن فرموده‌اند :
ما نسبه إلى الشيعة الإمامية من قولهم بوقوع التغيير في القرآن ليس ممّا قال به جمهور الإماميّة ، وإنما قال به شرذمة قليلة منهم ، لا اعتداد بهم فيما بينهم
شبهه تغییر در قرآن كه به شيعه اماميه بربسته‌اند ، با ديدگاه جمهور اماميه ناسازگار است و چنين نظریه ‌اى جز از سوى شمارى اندک نيامده كه اعتنايى به آن‌ها نمی ‌گردد .

مصائب النواصب في الرد على نواقص الروافض ، ج ۲ ، ص ۱۱۵ - ۱۱۶

از کلمات علامه تستری رضوان الله علیه نکات مهمی استنباط می‌شود از جمله این‌که تحریف ‌قرآن نسبت به شیعیان یک تهمت می‌باشد و این مسئله در نزد مشهور علمای امامیه مردود می‌باشد و کسانی‌که به تحریف قرآن قائل شده‌اند تعداد اندکی می‌باشند که نظرشان در مقابل نظر مشهور علمای‌شیعه أعلی الله برهانهم مورد قبول واقع نمی ‌شود .

#تحریف قرآن

عدم تحریف قرآن در کلام شيخ فاضل تونی عليه الرحمة و الرضوان

علامه تونی رضوان الله علیه مشهور به فاضل تونی درباره عدم تغییر و تبدیل قرآن‌ کریم پس از نزول آن این ‌چنین می ‌نویسد :
والمشهور أنّه محفوظ ومضبوط كما أُنزل، لم يتبدّل ولم يتغيّر، حفظه الحكيم الخبير، قال الله تعالى: إِنّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنّا لَهُ لَحافِظُونَ
ديدگاه مشهور چنين است كه قرآن آنچنان كه فرود آمده ، محفوظ و مضبوط مانده است . نه دگرگون شده و نه تغيير يافته ، بلكه حكيمى خبير آن را پاسدارى كرده است چنان‌كه خداوند متعال فرموده : ما این ذکر را نازل کرده‌ایم و خود محافظش هستیم .
الوافية في أصول الفقه ، ص ۱۴۷ - ۱۴۸

فاضل ‌‌تونی رضوان الله علیه بخوبی واضح میسازد که محفوظ بودن قرآن‌کریم از لحظه نزول در برابر تغییر ، تبدیل ، تغییر و تحریف در نزد علمای شیعه (أعلی الله برهانهم) مسئله‌ای مشهور می‌باشد ، و تهمت تحریف ‌قرآن نسبت به شیعیان دروغی پر واضح می‌باشد .

#تحریف قرآن

عدم تحریف قرآن در سخنان آية الله العظمىٰ شيخ لطف الله صافی گلپایگانی دام ظله الوارف

#تحریف قرآن

عدم تحریف قرآن در سخنان آية الله العظمىٰ ناصر مكارم شيرازی سلمه الله

حضرت آیت‌الله‌العظمی شیخ ناصر مکارم شیرازی دام ظله الوارف از کبار مراجع عظام تقلید جهان تشیع در عصر حاضر درباره عدم اعتقاد به تحریف قرآن در نزد شیعیان می ‌نویسد :
معروف و مشهور در میان همه دانشمندان شیعه و اهل‌تسنن این است که هیچگونه تحریفى در قرآن روى نداده است ، و قرآنى که امروز در دست ماست درست همان قرآنى است که بر پیامبر اکرم (صلى الله علیه وآله) نازل شده و حتى کلمه و حرفى از آن کم و زیاد نگردیده است
در میان علماى بزرگ شیعه از قدماء و متأخرین ، از جمله کسانى را که به این حقیقت تصریح کرده‌اند دانشمندان زیر را مى‌توان نام برد :
۱ . مرحوم شیخ طوسى که به شیخ الطائفه معروف است ، او در اول تفسیر معروفش (تبیان) بحث روشن و صریح و قاطعى در این زمینه دارد
۲ . سید مرتضى که از اعاظم علماى امامیه در قرن چهارم هجرى است
۳ . رئیس المحدثین مرحوم صدوق محمّد بن على بن بابویه ، او در بیان عقائد امامیه مى‌گوید : اعتقاد ما این است که هیچگونه تحریفى در قرآن رخ نداده است
۴ . مفسر بزرگ مرحوم طبرسى نیز در مقدمه تفسیرش بحث گویائى در این زمینه دارد
۵ . مرحوم کاشف الغطاء که از بزرگان علماى متأخرین است
۶ . مرحوم محقق یزدى در کتاب عروة الوثقى عدم تحریف قرآن را از جمهور مجتهدین شیعه نقل مى‌کند
٧ . و نیز این عقیده از بسیارى از بزرگان دیگر مانند شیخ مفید ، شیخ بهائى ، قاضى نورالله و سایر محققین شیعه نقل شده است
الكشكول العقائدی ، ص ٢٣٢ - ٢٣٣3

Most Popular Instagram Hashtags