rastakhiz_movie_fan rastakhiz_movie_fan

212 posts   4,673 followers   9 followings

صفحه هواداران فیلم رستاخیز  برنده ٩ سیمرغ بلورین/نشان بیرق طلایی/بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی بغداد 2015/بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره بین‌المللی بغداد 2015 #امام_حسین

.
کوروش زارعی : رستاخیز استاندارد سینمای دینی را بالا برد
.
رستاخیز به فراموشی سپرده شد، چراکه مدیران سینمایی این سرزمین فیلم را در صندوقچه فراموشی گذاشتند تا دیگر از آن یاد نشود. این کم لطفی در شرایطی بود که فیلم مورد نظر حاصل تلاش یک گروه بزرگ بود که  ۷ یا ۸ سال  شبانه‌ روز برای این فیلم تلاش کردند تا یک اثر با محوریت اباعبدالله(ع) ساخته شود. کاری که در نهایت با بهترین کیفیت تولید شد، اما تمام این تلاش‌ها با عدم اکران این کار به فراموشی سپرده شد. نکته تاسف‌آور اینکه دلایلی که برای بایکوت این فیلم آورده می‌شد به نظرم به هیچ وجه محکمه‌پسند نبود.
این فیلم می‌توانست در شرایط فعلی کارکرد بسیار خوبی داشته باشد، چراکه امروزه عده‌ای هستند که به اسم اسلام دست به جنایت می‌زنند و اسم خود را هم مسلمان می گذارند، اما در این فیلم می‌بینیم اسلام واقعی، اسلامی است که در کربلا سر آن را بریدند. اسلام واقعی اسلام پسر شیر خدا بود که بی‌گناه خود و خانواده‌اش را از دم تیغ گذراندند و حتی از کشتن فرزند ۶ ماهه او هم خودداری نکردند.
این بازیگر با تاکید بر اینکه نقد باید به شکل اصولی مطرح شود، گفت: نمی‌خواهم بگویم تمام نقدهایی که به رستاخیز شد به اهمیت و بی‌ربط بود، شاید در این میان نقدهایی نیز صحیح بوده باشد، اما احمدرضا درویش؛ کارگردان رستاخیز سعی کرد با کوتاه کردن یک فیلم ۳ ساعته به دو ساعت و پانزده دقیقه نظرات دیگران را لحاظ کند، اما متاسفانه با وجود اینکه فرزند خود را مثله کرد باز هم مخالفان این فیلم رضایت ندادند و تنها با بایکوت این کار ارزشمند لبخند رضایت بر لبانشان نشست.
.
#رستاخيز#امام_حسین#محرم#کربلا#اربعین#عاشورا#تاسوعا#حسین#شهرحسيني#عباس#فیلم#ایران#تهران#مذهبی#سینما#سینمایی#اباالفضل#هنر#ایران#تهران#هنرمند#بازیگر

.
احمدرضا درویش در گفتگو با ایلنا :
در صحنه‌ای دیگر هنگام جدال لفظی بین حر و عمر ابن‌سعد، حر به عمرسعد می‌گوید: «نفرین بر عجوزه نفاق که بر محراب نماز پنجه درافکنده است» آقای هاشمی دست روی زانوی من گذاشتند و گفتند الحق که حق حر در سینما ادا شد و بلندبلند گریه کردند.
.
تازه ترین حرف های احمدرضا درویش درباره هاشمی رفسنجانی و رستاخیز در گفتگوی مفصل با ایلنا لینک خبرگزاری 👇
www.ilna.ir/fa/tiny/news-578358
.
#احمدرضا_درویش#رستاخیز#هاشمی#رفسنجانی#هاشمی_رفسنجانی#روحانی#مذهبی#خبر#سینما#فیلم#سینمایی

هم اکنون احمد رضا درویش در شبکه سه

.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سال گذشته در چنین روزی 17 مهر ماه به تماشای فیلم سینمایی «رستاخیز» احمدرضا درویش نشست، فیلمی که گفته می‌شود، "آخرین فیلم سینمایی است که "آیت‌الله" پیش از درگذشت، دیده است.

به گزارش ایسنا، علی قائم مقامی - مدیر تولید «رستاخیز» - در روایت این نمایش که تصویری از آن پیوست این گزارش است، می‌گوید: آیت الله هاشمی رفسنجانی 17 مهر ماه سال 95 در مجمع تشخیص مصلحت نظام فیلم «رستاخیز» را تماشا کرد.
گفت‌وگوی مقدماتی، نمایش فیلم و گفت‌وگوی بعد از آن، نزدیک به چهار ساعت به طول انجامید.

او می‌افزاید: آیت‌الله هنگام تماشای "رستاخیز" پرسش‌های فراوانی درباره منابع و مأخذ ، شخصیت‌ها، دکورها ، نحوه‌ی گردآوری اسب‌ها و پشتیبانی، میزان و نحوه سرمایه‌گذاری ، امور فنی و هنری، بازیگران، تدوین، موسیقی و ... را مطرح کرد که نشان از عمق ظرافتِ نگاه و علاقه‌ی ایشان به آثار هنری و تاریخی داشت.

به‌گفته‌ی قائم‌مقامی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از لحظه خاموش شدن تالار تا انتهای نمایش، چشم از صفحه‌ی نمایشگر برنداشت و در انتها، آنگاه که در تصویر نهایی فیلم، خورشید حقیقت طلوع کرد، در دیدگان ایشان اشک بود و بغض و حسرت
.
#رستاخيز#امام_حسین#محرم#کربلا#اربعین#عاشورا#تاسوعا#حسین#عباس#فیلم#ایران#تهران#مذهبی#سینما#سینمایی#رفسنجانی#روحانی#خاتمی#بازیگران

.
17 مهر ماه سال 95 احمد رضا درویش در کنار ایت الله هاشمی رفسنجانی
.
رستاخیز اخرین فیلمی که آیت الله پیش از درگذشت به تماشای آن نشست
.
#رستاخيز#امام_حسین#محرم#کربلا#اربعین#عاشورا#تاسوعا#حسین#عباس#فیلم#ایران#تهران#مذهبی#سینما#سینمایی#رفسنجانی#روحانی#خاتمی#بازیگران

.
«رستاخیز» فیلمی که دیگر رنگ پرده را نخواهد دید
.
الف:
.
«رستاخیز» آخرین ساخته احمدرضا درویش است و از زمانی که در سی و دومین جشنواره فیلم فجر در سال 92 اکران شد، انواع و اقسام اتفاقات را تجربه کرد تا اینکه سیدعباس صالحی، وزیر تازه فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست خبری خود با سوالات متعدد خبرنگاران مجبور به صحبت درباره سرنوشت این فیلم شد.
اخیرا، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم برای نخستین بار مقابل خبرنگاران نشست. او درباره بخش های مختلف کاری وزارت تحت مدیریت خود حرف زد و از ساختارها و کلیات گفت. وقتی هم که آقای وزیر به بحث درباره سینما رسید، درباره فیلم های توقیفی و ساختارهای تازه وزارت برای جلوگیری از به وجود آمدن فیلم های توقیفی جدید سخن گفت، اما با همه این اوصاف، گویا آقای وزیر و سایر مسئولان وزارت، زمانی که مشغول برنامه ریزی برای این نشست خبری بودند به این نکته توجه نداشتند که برگزار کردن نشست خبری در ماه محرم، مساوی خواهدبود با سوالاتی درباره فیلم «رستاخیز».
«رستاخیز» آخرین ساخته احمدرضا درویش است و از زمانی که در سی و دومین جشنواره فیلم فجر در سال 92 اکران شد، انواع و اقسام اتفاقات را تجربه کرد تا اینکه سیدعباس صالحی، وزیر تازه فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست خبری خود با سوالات متعدد خبرنگاران مجبور به صحبت درباره سرنوشت این فیلم شد؛ فیلمی که در ایران جز در اکران های جشنوراه، چند اکران محدود در جشنواره هایی چون جشنواره فیلم های دینی «رویش»، اکران های خصوصی و یک اکران عمومی یک روزه، دیگر رنگ پرده را به خود ندید.
این در حالی است که در سینما همیشه جای خالی فیلم هایی که با موضوع عاشورا احساس می شود. در همه این سال ها فیلم «روز واقعه» با فیلمنامه ای از بهرام بیضایی تنها داشته عاشورایی سینمای ایران بوده است. بخشی از این مساله به حساسیت های موضوع بر می گردد؛ حساسیت هایی که مستقیم و غیرمستقیم گریبان فیلم رستاخیز را نیز گرفت. حالا سیدعباس صالحی از پایان احتمالی سرنوشت این فیلم در ایران خبر داده است. در حالی که این سرنوشت احتمالی برای فیلم درویش رقم می خورد که اکران آن در خارج از ایران ادامه دارد.
.
ادامه در کامنت
.
#رستاخيز#محرم#امام_حسین#حسین#کربلا#عاشورا#عباس#اربعین#فیلم#شهرحسيني#سینما#سینمایی#ایران#خبر#بازیگران#تهران

.
اسلام علیک یا علی ابن الحسین
.
نمایی از رستاخیز
.
#رستاخيز#امام_حسین#محرم#علی_اکبر#کربلا#فیلم#ایران#تهران#حسین#سینما

.
"رستاخیز" مثل یوسف در چاه گرفتار است
.
احمد رضا درویش درباره سخنان وزیر ارشاد نسبت به فیلم «رستاخیز» با گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: من ترجیح می دهم در این باره همچنان سکوت کنم و به سکوتم ادامه دهم چون دلایلی هم برای این سکوت دارم. قبلا هم گفته ام که تا وقتی که «رستاخیز» اکران نشود دیگر فیلمی نمی سازم به همین دلیل گفتن این حرف ها دیگر تکراری است تا ببینیم چه چیز مقدر می شود.

درویش افزود: درباره اکران خارجی آن هم نمی توانم صحبتی کنم چون من کارگردان اثر هستم البته در حال حاضر تلاش هایی برای این امر در دست انجام است اما اطلاع چندانی از جزییات این موضوع ندارم چون اکران خارجی «رستاخیز» جزو وظایف من نیست و به تهیه کننده و مالکان فیلم ربط دارد، من تنها فیلم را ساخته ام.

این کارگردان درباره ساختن فیلم دیگری گفت: ما فیلمساز هستیم و دوست داریم فیلم بسازیم اما این بچه ای که بزرگ کردیم مثل یوسفی است که در چاه گرفتار شده است آن هم به دست برادران به ظاهر دلسوز خود. با این وجود من از هیچکس هیچ گله و طلبی ندارم، زیرا ساختن «رستاخیز» شانس بزرگ زندگی من بوده و همین که این فیلم عاشورایی در کارنامه کاری من است برایم کافی است و باعث افتخار من است.

وی در پایان بیان کرد: سرنوشت فیلم در دست صاحبش است و من از هیچکس شکایتی ندارم و همه را به خدا می سپارم و ضمن تشکر از دلسوزی همه بزرگان در راس مشکل «رستاخیز» قضاوت میان خود و دیگران را به خدا می سپارم.
#رستاخيز#امام_حسین#محرم#کربلا#اربعین#عاشورا#تاسوعا#حسین#شهرحسيني#عباس#فیلم#ایران#تهران#مذهبی#سینما#سینمایی#اباالفضل#هنر

.
السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین
صحنه ای از فیلم رستاخیز
#رستاخيز#امام_حسین#محرم#کربلا#اربعین#عاشورا#تاسوعا#حسین#شهرحسيني#عباس#فیلم#ایران#تهران#مذهبی#سینما#سینمایی#اباالفضل#هنر

Most Popular Instagram Hashtags