[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

raninitv raninitv

4657 posts   51595 followers   695 followings

raninitv  Ekranda ne var -ve yoksa...

http://www.ranini.tv/

Star TV dizisi Fazilet Hanım ve Kızları yeni sezona başladı. Ve bir kez daha gördük ki güzel bir senaryo bize olmadık şeyleri bile izletiyor. Bir bakıyoruz  Hazım Egemen ve Ece evliliği dizinin en kabul edilemez görünen hikayesi iken birden heyecanla beklediğimiz bir hikaye oluvermiş.

Ece Egemen… Henüz daha Egemen soyadını almasa da biz ona artık öyle diyelim. Çünkü çok daha havalı duruyor ve Ece’ye yakışıyor. Ece dizi ilk başladığında oldukça güçsüz ve kolay yönlendirilebilen bir karakter çizmişti. Sürekli durmadan ağlaması ile ünlü karakterimiz, Yasin’in, annesinin ve ablasının onun için kurduğu farklı hayaller arasında bocalıyordu. Geçtiğimiz sezonda yavaş yavaş annesinin hakimiyetinden çıkmaya, annesinin onu zehirlediğini fark etmeye başlamıştı. Bütün bunlar sezon finalinde kolay yolu seçmemesi ve annesinin iftirasına ortak olmaması ile sonuçlandı. Bu bölümde de gurur yapmayıp Yasin’e ve Şükriye’ye kadar gitmesi ekran başında beni kendine hayran bıraktı. Ece büyüyor ve maalesef bu hayatta tek başına savaşması gerektiğini görüyor. Ailesi ve çok sevdikleri tarafından yüzüstü bırakılmasına rağmen yıkılmayıp güçlü durması, bebeğini aldırıp kurtulmak varken bunu yapmaması dizide görmek istediğimiz kadın karaktere yakışıyor. Umutla konuşmaya gittiği ablasının yüz güzeli olduğunu duyduğunda tepki olarak gelen hayal kırıklığı, herkesten ve her şeyden ne  derece vazgeçtiğini gösteriyordu. Belki atmayacağı imzayı ablasını o halde görünce atacak. Gördüğüm kadarı ile o imzayla  edeceği güç, onu iyice yalnızlaştıracak. Zaten şu anda o kadar tek başına ki onu unutan tüm herkese varlığını hatırlatmasını heyecan ile bekliyorum.Ama itiraf etmeliyim ki merakla beklememde Hazım Egemen’in yüreğimize su serpmesinin rolü büyük.

Yazının devamı için ranini.tv'ye bekleriz. #FaziletHanımveKızları #ekranadairnevarveyoksa #RaniniTv

Masum’la online dizi yolculuğuna başlayan BluTV’nin son durağı 7 YÜZ oldu. 7 YÜZ, yedi bölümlük bir seri. Her bölümde farklı yüzleşmelere tanık olacağımız seri, Masum’dan da alışkın olduğumuz gibi şahane bir oyuncu kadrosuna sahip. Tilbe Saran, Genco Erkal, Belçim Bilgin, Sinan Tuzcu, Dolunay Soysert, Serkan Altınorak, Ekin Koç, Damla Sönmez, Melisa Sözen, Tuğrul Tülek, Engin Hepileri, Pınar Göktaş, Merve Dizdar ve Cem Davran farklı bölümlerde karşımıza çıkacaklar.
22 Eylül akşamı serinin ilk bölümü Büyük Günahlar, seyirciyle buluştu. Cem Davran, Sinan Tuzcu ve Merve Dizdar’ın başrolünde olduğu hikaye; ergenlik sancıları, cinsel açlık ve otoritenin varlığına uzanırken seyirciyi de kimin günahının daha kallavi olduğuna dair uzun bir tartışmanın içine bırakıyor.

Merve Yıldırım #7YÜZ dizisini izledi, yazdı: Kimin günahı daha kallavi? Devamı ranini.tv'de. #ekranadairnevarveyoksa #raninitv

Aslı Ayten Enver.
Biri nefesi kuvvetli biri zamanında "Adınla yaşa!" demiş belli ki. Aslı Ayten, kendine haslığı kimseye benzemeyen iyi niyeti ve ay gibi güzelliğiyle 2003'ten beri hayatımızda. Merak etmeyin, yazının kalanında sadece Aslı diye bahsedeceğim. Ama Ayten'e bozulacağını da hiç zannetmiyorum. Rahmetli anneanneciğinin adı, Aslı'nın kıymetlisi... Sayfalar geçtikçe ara ara anacağım Ayten Hanım'ı, şimdi Aslı'ya geçiyorum.. "Aslı senin arkadaşın mı, ne bu hitap şekli?" diye soracak olursanız ekrandan bana geçen samimiyeti, size cevabım olur. Sadece ben değil, herkes Aslı gibi bir abla, kardeş, arkadaş ister hayatında. Ben de o hislerle yazıyorum tanıdığım birini anlatır gibi, kendisinin affına sığınarak.
Yazının devamı için ranini.tv'ye bekleriz. #aslıenver #istanbullugelin #ekranadairnevarveyoksa #RaniniTv

#Kimola verilerine göre dün #SosyalTV'de en çok kimler konuşuldu? Listenin tamamı ranini.tv'de. #kalpatışı #söz #istanbullugelin #ateşböceği #ekranadairnevarveyoksa #raninitv

İmkânsız kadar uzak ama sevdayı imkanlı kılacak kadar da birbirlerine her anlamda yakındı onlar en başında. Önünde sonunda tüm ırklardan dillerden, renklerden ve bayraklardan sıyrılıp aynı lisanı yani sevdanın lisanını konuşacaklarını biliyorduk ama yine de diyebilir miydik bir gün gerekirse bir uğurda beraber ölmeyi bile düşünebileceklerini? Sarıldıkları her anın ne denli değerli olacağını, sevdanın tutkusuna birçok kez kendilerini bırakacaklarını ve birlikte, eğer isterlerse içinde bulundukları o savaşı durdurmayı isteyip, unutmayı dileyeceklerini?

Yazının devamı için ranini.tv'ye gel. #hileon #VatanımSensin #MirayDaner #BoranKuzum #ekranadairnevarveyoksa #RaniniTv

#EşkıyaDünyayaHükümdaOlmaz'ın kadrosuna #OlgunŞimşek ve #BirolÜnel de katıldı. Haberin aurıntıları ranini.tv'de. #ekranadairnevarveyoksa #RaniniTv

Meryem ilk başladığında beni iten yapımlardan biriydi, çok kasvetli ve ağır dram içeren bir konusu olduğunu düşündüğümden izlemeyi reddetmiştim. İlk bölümün tekrarına denk geldiğimde öyle olmadığını gördüm ama yine de bir türlü ekran başına geçip izleyemiyordum. En sonunda izledim ve tam olarak beni kendisine kilitledi. Uzun zamandır bir diziyi izlerken izlediğim şeyden bu denli memnun olmamıştım.

Beni bir dizeye en çok bağlayan etken detaylardır. Meryem detaylar konusunda 8 bölüm boyunca beni kendisine hayran bıraktı.

#Meryem yorumunun tamamı için ranini.tv'ye gel. #furkanandıç #ayçaayşinturan #ekranadairnevarveyoksa #RaniniTv

Eylül ve Ali Asaf arasında ki tüm dengeleri değişiyor! #KalpAtışı yeni bölümüyle #ShowTV 'de, yeni bölüme dair her şey ranini.tv'de. #öykükarayel #GökhanAlkan #ekranadairnevarveyoksa #RaniniTv

#Kimola verilerine göre dün #SosyalTV'de en çok kimler konuşuldu? Listenin tamamı ranini.tv'de. #BizimHikaye #ateşböceği #kalpatışı #ekranadairnevarveyoksa #raninitv

Geçtiğimiz sezon işlerinden olan Fazilet Hanım ve Kızları şov gibi bir bölümle yeni sezonuna başladı. Şov gibi diyorum çünkü her bir Egemen erkeğinden bayağı şov denecek hareketler izledik bu bölüm. İlk sezonda zaman zaman duran hikayesi, çıkmaza girmiş hissettiren olaylarıyla sıkıldığım anlar olmuştu aslında fakat beni devamlı izlemeye çeken bir hava var bu dizide. Ucu açık o kadar çatışma vardı ki, sırf nasıl toplanacak merakıyla inat edip izlemeyi bırakmadım. Yeni sezonunu iple çektiğim Fazilet Hanım kaldığı yerden en isyankar halleriyle sonunda yeniden karşımızda.

Final bölümünde Hazan’ı tüm gerçekleri öğrenerek, Hazım Bey’i de  Ece’yle düşünürken bile midemi bulandıran bir bağ kurduğunu resmileştirerek bırakmıştık. Öncelikle Hazım Egemen antiliğim konusunda içimi dökerek başlamak istiyorum. Aklım da midem de almıyor açıkçası. Ece’nin durumuna üzülerek ‘yardım eliyim ben sadece’ ayaklarını da hiç yemiyorum maalesef. İlk günden beri pat diye ona olan ilgisini gözümüze sokmuşlardı bile. Azimle bu yolda ilerleyerek hatta ilerlemek ne kelime koşar adımlarla yeni sezonun ilk bölümünde müthiş bir ikili yaratıp evlilik masasına oturtmaları… Bilemiyorum fazla cesur bir senaryo gördüm. Dürüst olmak gerekirse biraz da itildim aslında.

Yazının devamı için ranini.tv'ye gel. #FaziletHanımveKızları #ekranadairnevarveyoksa #RaniniTv

#Repost @bizimhikayedizi (@get_repost)
・・・
Yeni bölümü beklerken kamera arkasında keyifler yerinde. 🙏 🙃 #BizimHikaye @foxturkiye
#FOX #FOXTurkiye #seninleçokgüzel #tv #dizi #yenibölüm #buakşam

Yeni bölüme dair her şey ranini.tv'de. #ekranadairnevarveyoksa #RaniniTv

Friends’te Joey Tribbiani, çok korktuğu veya üzüldüğü için sonunu okumak istemediği kitapları buzdolabına kaldırır. #TheHandmaidsTale (Türkçe adıyla Damızlık Kızın Öyküsü-güncel baskısı Doğan Kitap,2017) benim için işte tam da böyle bir kitap. İlk okuduğumda uçaktaydım ve hayatımın ilk klostrofobisi ile orada karşı karşıya geldim. Her kelimesinde öd kopması gibi zihinsel etkilerin yanında, ciğer daralması, nefes kesilmesi, ağız kuruması, kafayı en yakın camdan sarkıtma isteği gibi fiziksel etkileri de akın akın yanında getiren bu kitap, Kanadalı yazar Margaret Atwood tarafından yazılmış ve ilk baskısı 1985 yılında yapılmıştır. Bundan yirmi yıl önce bir distopya olarak yazılan kitabın yirmi yıl sonra insana ‘Yok artık’ bile dedirtmeyen bir hal almış olması trajedinin ta kendisidir elbette. Zaten bu yüzden bu romanı okumak suratına mütemadiyen tokat yemekle eşdeğerdir, Instagram’a ‘Kahve kitap keyfi’ hashtagleriyle atılacak bir eylem değil, kendine yaptığın bir meydan okumadır, hele de bir kadın için.

Yazının devamı ranini.tv'de! #ekranadairnevarveyoksa #RaniniTv

Most Popular Instagram Hashtags