[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

psikohekim psikohekim

569 posts   7711 followers   451 followings

Abdulaziz Yılmaz  Uzman Psikolog. 'Sobe, Entella ve Yedi Güzel Kadın' yazarı.✍ 💎Yeşilçam Sanatçıları Danışmanı💎 Çocuk, aile ve gençlik eğitim seminerleri için DM.

http://www.facebook.com/psikohekim

Bir arap atasözü derki; lideri koyun olan aslan sürüsünü, lideri aslan olan koyun sürüsü yenebilir. Liderlik bu kadar etkilidir. 'Vizyoner Liderlik' eğitimlerimizle cumartesi günü Bursa'da pazar günü Almanya'da olacağız.

#lider #vizyon #misyon #psikohekim #fotograf #visco #likefor #video #sobe #entella #yedigüzelkadın #kitap #book #foto #oku #read #ikra #igmg #nlp #igmggençlik #seminer #konferans

Durun kalabalıklar durun bir dakika.
Benim yüreğime oturdu sizinde yüreğinize otursun şu cümle.

Hanife teyze.
91 yaşında, iki değnekle iki büklüm yürümeye çalışan koca bir çınar.
Elleri öpülesi, kapısında köle olunası bir anne. Taraklı Karagöl yaylasında eşi salim amcayla hayata devam ediyorlar.

Geçen yıl yaylaya çıktığımda yeni bir insan tanısam diye dolandığım bir anda, onlar kapıya çıkmış bi insan gelsede misafir etsek diye dağ başındaki evlerinin önünde dolanıyorlardı. Buluşturan ve kavuşturan rabbimize hamdolsun. Bu yaz da ilk fırsatta gittim buldum onları. Yine vazife başındaydılar.

Bu yaşta bu uğraş ne güzel deyince, Hanife teyzenin verdiği şu cevap oturdu yüreğime: Oğlum, ben 91 yaşındayım, BEN NERDEN SEVAP KAZANICAM bu yaştan sonra, gözlüyorum ki bir insan gelsinde, ona ikramda bulunayım, o da bana "Allah razı olsun" desin yeter.

Güneş dursun dünya dönmesin, dönmesin ki bu güzel an hiç bitmesin istiyor insan. Hâlâ var mı böyleleri demek istemiyoruz. İyi ki var elhamdülillah ve her zaman olacak inşallah. Dünya belkide bu güzel insanların hatrına dönmeye devam ediyor.

Hanife teyzemle muhabbetimizi sola kaydırıp videodan izleyebilir daha fazla insana ders olması için dostlarınızı yoruma ekleyebilirsiniz. Kötülük zaten yaygın, biz güzellikleri yaymaya bakalım.

#psikohekim #sevap #fotograf #visco #likefor #anadolu #video #sobe #entella #anadolu_izleri #anadolugram #yedigüzelkadın #huzur #ihh #anadolu #psikoterapi #danışmanlık #psikohekim #fotograf #sobe #agd #kitap #book #foto #oku #read #ikra #igmg #igmggençlik #huzur #anadolu #yedigüzeladam #ikram

Özgür müyüz gençler?
Peki aşk var mı, aşk? Ya sevda?
Aaah ah, ah ki ah.

Ne kadar modernleşti, ne kadar gelişti ve ne kadar özgür oldu isek; o kadar sığlaştık, o kadar başkalaştık ve o kadar bağnazlaştık.

Uzun söze gerek yok. Bir bizim zamane sosyal medya aşıklarına bakın, bir de aşklarını aşık olduklarının bile bilmediği eski sevdalılara bakın; anlarsınız ne demek istediğimizi.

İşte bir örnek:
İlk ne zaman aşık oldun?”diye soruldu Neşet Ertaş’a. 13 yaşımda. Yozgattaydık, mahallenin kızıydı. Ona bir türkü havalandırdıydım” dedi.. Kızın adını söyledi. Sonra da pişman oldu: “Yazman gurban oluyum, sevda sırrınan olur.” dedi.

Foto: @gelincik_55
#aşk #sevda #psikohekim #fotograf #visco #likefor #anadolu #video #sobe #entella #yedigüzelkadın #huzur #anadolu #psikoterapi #danışmanlık #psikohekim #fotograf #kişilik #seminer #aile #yedigüzeladam #insan #telefon #facebook #instagram #twitter #mektup

Öğret ona öğretmenim.

Ahlâk ve maneviyatın, matematik ve edebiyattan önce geldiğini öğret ona öğretmenim.

İyi insanların gönlündeki hakedilen makamın, yüksek yerlere haksız atanmanın üstünde olduğunu öğret ona öğretmenim.

Anne babanın gönlünü kazanmanın, en prestijli bölümleri kazanmaktan daha karlı olduğunu öğret ona öğretmenim.

Rızk'ı verenin Allah olduğunu bilmenin, tüm getirisi güzel işlerden daha güven verici olduğunu öğret ona öğretmenim.

Helal kazanılan 5 liranın, haram kazanılan 50 liradan daha bereketli olduğunu öğret ona öğretmenim.

Allahtan başkasının önünde eğilmeyen başın, yükseklere çıkan bütün başlardan daha dik olduğunu öğret ona öğretmenim.

Evde bir tane bile olsa ümmete yar olacak muhammed yetiştirmenin, bütün stk çalışmalarından daha gerekli olduğunu öğret ona öğretmenim.

Huzur için yapılan ufacık fedakarlığın, mutluluk için diretilen bencillikten daha değerli olduğunu öğret ona öğretmenim.

Evliliği devam ettirmek için yutkunup susmaların, rahatlamak için öfkeyle atılan tafralardan daha saygın bir davranış olduğunu öğret ona öğretmenim.

Velhasılı,
karaktersiz bir kariyerin hezimet olacağını, karakterli bir kariyerin en büyük hizmet olacağını öğret ona öğretmenim.

Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diler, hürmet ve edeple ellerinizden öperim.

#psikohekim #öğretmen #eğitim
#öğrenci #entella #yedigüzelkadın
#sobe #kitap #book #foto #oku
#read #ikra #igmg #igmggençlik
#huzur #anadolu #psikoterapi
#danışmanlık #agd #çözüm #ahlak #kariyer #karakter #değer #edep

Sevdiğiniz birine kitap hediye edecek olsaydınız, bunlardan hangisini tercih ederdiniz?
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
#psikohekim #fotograf #visco
#likefor #anadolu #video
#sobe #entella #yedigüzelkadın
#yedigüzeladam #öğretmen
#eğitim #seminer #öğrenci
#igmggençlik #igmg #kişilik
#seminer #agd #çözüm #islam
#aile #maneviyatpsikolojisi #eğitim

TRT'nin de çekimlerini yaptığı İgmg Almanya Braunschweig 'Çocuk Eğitimi Şenliğimiz' tamamlandı. Güzel insanlar güzel işler yapmaya devam ediyor.
#psikohekim #trt #trtçocuk #igmg #igmggençlik #fotograf #visco #likefor #anadolu #video #sobe #entella #yedigüzelkadın #yedigüzeladam #huzur #anadolu #psikoterapi #danışmanlık #Braunschweig #hannover #aile #cocuk #kitap #book #foto #oku #read #ikra #seminer #konferans

Her eve lazım, her eşe lazım ve her anne babaya lazım birşey var sa; o şey: merhamettir.

Takip edilesi bir hesap @vecizem .

#psikohekim #fotograf #visco #likefor #anadolu #video #sobe #entella #yedigüzelkadın #igmg #igmggençlik #huzur #anadolu #psikoterapi #danışmanlık #yedigüzeladam #insan

Ey bu zamanın gençlerine ulaşmak isteyen arkadaşım, bu yoldaki en temel düsturumuz olan “ vusulsüzlüğümüz usulsüzlüğümüzdendir” ilkesi gereği Kuranı Kerimde; ”Ey Muhammed, sen Allah’tan bir rahmetle onlara yumuşak davrandın. Şayet sen kaba,katı yürekli olsaydın hiç şüphesiz etrafındakiler dağılıp giderdi” diye buyurulan ayeti kerimesini kendine yoldaş edin melisin. /İz bırakan iletişim ve Motivasyon/ Tügva Türkiye Yurt Müdüleri.. ...
#psikohekim #tügva #florya #türgev #tügva #fotograf #visco #likefor #anadolu #video #sobe #entella #yedigüzelkadın #yedigüzeladam #öğretmen #eğitim #seminer #öğrenci

😂😂😂Kanmayın böyle gevrek gevrek gülmesine; 1 dk önce ödü kopmak üzereydi. Eğitim gereği oluşturduğumuz korkunun etkisi sağ baştaki arkadaşta devam ediyor anlaşılan ki; hala üst damağını tutuyor🤣🤣🤣.
...
#tugva #psikohekim #tügva #florya #türgev #fotograf #visco #likefor #anadolu #video #sobe #entella #yedigüzelkadın #yedigüzeladam #öğretmen #eğitim #seminer #öğrenci

15 Mayısta Avrupadaki kardeşlerimize 'Allahaısmarladık' demiştik, yine yeniden ve yepyeni çalışmalarla 9 Eylülde 'selamünaleyküm'' diyeceğiz inşallah. İki gün Almanya'dayız efendim. Yükümüz ağır ama yinede mektup ve selamlarınızı iletebiliriz.
/igmg-Hannover

#psikohekim #fotograf #visco #likefor #anadolu #video #sobe #entella #yedigüzelkadın #igmg #igmggençlik #huzur #anadolu #psikoterapi #danışmanlık #seminer #igmggenclik #almanya

Most Popular Instagram Hashtags