[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

pouyaastani pouyaastani

2671 posts   6142 followers   1659 followings

Pouya Astani  Setar player, Mechanical Eng لب بر لب كوزه بردم از غایت آز تا زو طلبم واسطه عمر دراز لب بر لب من نهاد و می گفت به راز می خور، كه بدین جهان نمی آیی باز

.
■ «در سی و یکم شهریور ماه هزاد و سیصد و نود و شش، این بار گلچین روزگار، دامن گلچین را گرفت. استاد نادر گلچین در این روز رخت بر بست و از میان ما رفت و در دل خاک آرمید. روانش شاد و یادش گرامی، جاودان و راهش پررهرو باد.»
.
■ «زندگینامه استاد نادر گلچین»:
.
● نادر گلچین (زاده ۱۶ آذر ۱۳۱۵ رشت- وفات ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران) خواننده ی موسیقی سنتی ایران بود.
.
■ «استاد نادر گلچین»:
.
● نام اصلی: نادر دلدار گلچین
● تولد: ۱۶ آذر ۱۳۱۵
● ملیت: ایرانی
● مرگ:: ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ (۸۰ سال)
● سبک‌: موسیقی سنتی ایرانی
● سازها: تار، سنتور، تنبک
● سال‌های فعالیت: ۱۳۲۷-۱۳۵۷ و یک آلبوم بعد از انقلاب (۱۳۸۵)
● نوع صوت: تِنور
● علت معروف‌شدن: صدایی خاص با سوزی پنهانی و نیز پخته و پرورده داشت که با ساختار ارکستری هماهنگی زیادی داشت.
.
● استاد نادر گلچین از جمله خوانندگان صاحب سبک و دارای صدایی خاص خود بود. بیشتر آثار او به سال‌های پیش از انقلاب باز می‌گردد. از آثار مهم او در آن دوران می‌توان به «یوسف گم گشته» اشاره کرد و از دیگر آثار او می‌توان به تصنیف مرغ سحر، ناوک مژگان، قصه شهر عشق، مسبب، من دیگه بچه نمیشم و آلبوم‌های گریز، نفس باد صبا، زلف بنفشه یاد کرد.
.
● در سالهای پس از انقلاب پس از ۳۵ سال کناره‌گیری تنها آلبومی به نام «گریز» که کار مشترک با فریدون شهبازیان است را منتشر کرد. ● استاد گلچین صدایی خاص با سوزی پنهانی و نیز پخته و پرورده داشت که با ساختار ارکستری هماهنگی زیادی دارد. او همچنین از تحریرهای شمرده و پخته آوازی برخوردار بود و سعی می‌کرد که محدوده صدایش را بشناسد و در همان محدوده از تمامی ظرفیت‌های صدایی اش بهره ببرد. وی شعر را به خوبی می‌شناخت و به همان خوبی و شمردگی در آوازهایش ادا می‌کرد. و با آهنگسازان و هنرمندان زیادی از جمله  فریدون شهبازیان، عماد رام،  مجتبی میرزاده، حسن یوسف زمانی، عبدالکریم مهرافشان، عباس خوشدل، همایون خرم، مهدی خالدی، محمد حیدری، فرامرز پایور و دیگران همکاری داشت.
.
■ «ادامه در کامنت»:
.

.
🔘 «بغض علیزاده
گریه‌های پیرنیاکان
صدای لرزانِ همایون
دلِ پردردِ جهاندار
دلتنگیِ بهداد بابایی برای دایی
دست‌های لرزان فیلمبردار
ضجه‌های حضار
همه را در این کلیپ ببینید»
.
«روان استاد مشکاتیان شاد و یادش گرامی، جاودان و راهش پررهرو باد»
.

.
◾️🎼◾️ «امروز سی ام شهریورماه سالگرد درگذشت سرو آزاد موسیقی اصیل ایران زنده یاد استاد پرویز مشکاتیان می باشد.. روانش شاد و یادش گرامی، جاودان و راهش پررهرو باد»
.
📘 «زندگینامه زنده یاد استاد پرویز مشکاتیان»
.
✍ استاد پرویز مشکاتیان متولد ۲۴ اردیبهشت ۱۳۳۴ نیشابور بود. (۱۳۳۴-۱۳۸۸)
وی مقدمات موسیقی را از شش سالگی نزد پدرش، حسن مشکاتیان، آموخت و نخستین کنسرت خود را در سن هشت سالگی در مراسم گردهمایی دانش آموزان در مدرسه امیر معزی نیشابور ارائه داد.
.
● پس از آن وی در جشنواره موسیقی که دراردوگاه رامسر برگزار می شد به دفعات شرکت کرد و در تمامی آنها مقامهای ممتاز را به دست آورد.
.
● استاد مشکاتیان سال 1353 در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران قبول شد و همزمان به آموزش ردیف میززا عبدالله نزد نور علی خان برومند و ردیف موسیقی سنتی نزد دکتر داریوش صفوت پرداخت.
.
● وی همزمان با آموزش ردیف مبانی موسیقی و موسیقی ایرانی را نزد اساتیدی چون دکتر محمدتقی مسعودیه، عبدالله خان دوامی، سعید هرمزی، یوسف فروتن ادامه داد.
.
● استاد مشکاتیان از سال 1354 همکاری خود را با مرکز حفظ و اشاعه موسیقی به عنوان مدرس و نوازنده سنتور و سرپرست گروه زیر نظر دکتر داریوش صفوت ادامه داد و درکنار آن به اجرای کنسرت های متعدد با خوانندگانی چون پریسا (فاطمه واعظی) و هنگامه اخوان پرداخت و در سال 1356 گروه عارف را تشکیل داد.
.
● در همین سال وی در آزمون باربد که به ابتکار استاد نورعلی برومند برگزار می شد شرکت کرد و به همراه پشنگ کامکار مقام اول در رشته سنتور را کسب کرد و نیز به همراه داریوش طلایی مقام ممتاز در ردیف نوازی را به دست آورد.
.
● همکاری با رادیو زیر نظر هوشنگ ابتهاج (سایه) از دیگر فعالیتهای وی درسال 56 بود که با واقعه 17 شهریور 57 وی وگروهی دیگر از اهل موسیقی به صورت دسته جمعی از رادیو استعفا دادند.
.
● در این سال وی به اتقاق گروهی دیگر از هنرمندان موسیقی و با همکاری گروه‌های عارف و شیدا مؤسسه چاووش را شکل داد که حاصل آن انتشار برخی از ماندگارترین قطعات موسیقی سنتی در سال‌های 57 تا 62 بود.
.
● تصنیف مرا عاشق با صدای شهرام ناظری (روی شعری از مولانا) و چهار مضراب شورانگیز و قطعه نغمه در دستگاه شور، تصنیف ایرانی (با صدای شجریان در چاووش 6)، قطعه ده ضربی چهار گاه به نام پیروزی و تصینف رزم مشترک (باصدای شجریان در آلبوم چاووش 7) و نیز اجرای قطعه در قفس استاد ابوالحسن صبا با تنظیم حسین علیزاده در همین آلبوم از دیگر فعالیتهای مشکاتیان دراین دوره بود.
.
«ادامه در کامنت»
.

.
● تکنوازی سه تار: استاد پدرام آستانی
😘❤️🌹😘
● دستگاه: ماهور
(برادر زاده ی عزیزم)

.
■ فیلم تازه منتشر شده ای از بانو مرضیه خواننده مشهور ایران، همراه با استاد جلیل شهناز در جمهوری آذربایجان.
رشید بهبوداف خواننده بزرگ آدربایجان به استقبال ایشان آمده است.
54 سال پیش

.
● اين يك كودك است. .
● از هيچ كس متنفر نيست، .
● نژاد پرست نيست، .
● تعصب ندارد
● و قضاوت هم نمی كند. .
● پس اينها رو بهش ياد ندين...
.

.
● «خداحافظ ای جوانی من...»
.
«قسمت چهارم و آخر»

.
● «خداحافظ ای جوانی من...»
.
«قسمت سوم»

.
● «خداحافظ ای جوانی من...»
«قسمت دوم»

.
● «خداحافظ ای جوانی من...»
«قسمت اول»

.
🎬 «روز ملی سینما مبارک»

.
● «زنده یاد استاد پرویز مشکاتیان در چند جمله ی مختصر از گوته و حافظ سخن می گوید و گلایه ای از عدم نمایش ساز در رسانه ملی...»

Most Popular Instagram Hashtags