pelinimnil pelinimnil

68 posts   1072 followers   1343 followings

  Nil 😍 Ali 💓 İSTANBUL 💓

Küçük hanım süt olmasa napardı bilmem 🙄İyi ki varsın BİM 😎 #nil

#Repost @johnsonsbabyturkiye (@get_repost)
・・・
JOHNSON’S® Baby ile bebekler saçıyor, döküyor, keyfini sürüyor! Ali’nin Lezzet Durakları videomuzu paylaşarak saçıp dökmek diyince akla ilk gelen isim yemek blogger’ımız Ali’den sürpriz hediye kazanan takipçilerimiz Tuğba Atakan Altın, @pelinext, @efeileelifinannesi, @emlrgn, @serpilfrknsari. Tebrikler!

Şimdi sırada Duygu’nun Güzellik Sırları var; JOHNSON’S® baby’den tam 1 aylık ıslak havlu kazanmak için videomuzu #SacalimDokelim etiketiyle @johnsonsbabyturkiye sayfamızı etiketleyerek hemen paylaşın!

Suluboya yapmaya bayılan bir kuzucuk 🐑😍 #nil #cankızım

Yine bir gün trafikteyiz 😧😟😤 #2cocuklatrafik

Çok güzel mutlaka okumalısınız 👏

#Repost @infakhanesi (@get_repost)
・・・
Nouman Ali Khan-Ramazan için hazırlıklar :
1-Bu ayda telefon, tablet vsdeki oyunlarınızı , müzik vs uygulamalarınızı ,kısaca bağımlı olduğunuz her türlü uygulamayı kaldırın.Youtube mevzusunu unutun.Film izlemelerinizi bırakın.
2-Çouklar , eğer anne-babalarınız size tablet , telefon vs verirlerse , bilin ki güzel Ramazan geçirmek istiyorsanız hepsini silmeniz gerekecek.Ömür boyu değil, endişe etmeyin , 1 ay için.
3-Çocuklar ve ebeveynlere söylüyorum , her gün 1 saatinizi Kur'an ezberine ayırın.Şu ana kadar Kur'an'ın nasıl okunduğunu dahil bilmeyenleriniz olabilir , onları suçlamıyorum.İnternetten 1 ayet bile olsa, nasıl okunduğunu öğrenin ve ezberleyin.
4-Teravih sonrası sosyalleşmelerinizi bırakın.Ramazan 'da geceleri uyanık olmayın.Yatsı için camileri dolduruyorsunuz ama sabah namazlarını burada kılmıyorsunuz.Halbuki Efendimiz'in bildirdiğine göre biz biliyoruz ki yatsı ve sabah namazını cemaatle kılan tüm geceyi ibadetle geçirmiş olur.Kadir gecesini düşünün, bu geceyi ibadetle geçirmiş gibi sevap kazanma fırsatını kaçırmış oluyorsunuz!
5-Sahura kadar ayakta kalanlarınız , teravih sonrası gezenleriniz var biliyorum.Bunu yapmayın.Uyuyun, sahur için uyanın.1 ay boyunca bunu yaptığınızda Ramazan sonrasında teheccüd vakti için uyanmayı metabolizmanıza alıştırmış oluyorsunuz.
6-Hafızlar için söylüyorum , Kur'anı anlamaya odaklanın.Tefsir dinlemelerine ağırlık verin.
7-Ramazan ayı için her sene , kendinize 20 dua ezberlemeyi hedef edinin.(Mescide girereken-çıkarken, ezan , yemek vs) Ne olursa olsun , böylelikle günlük hayatta Allah'ı artık daha çok anar hale geleceksiniz.
8-Beyler , hanımlarınıza iftar için yüklenmeyin.Ramazan'da kilo vermek yerine kilo alanlar var?Ramazan'ın amacını gözden geçirin beyler! Az yeyip , az için.Bu ay akşam namazını geç kılıp sofrada oyalanma ayı değil.
9-Hanımlar , sahurdan arta kalan yiyecekleri gündüz atmayın.İftara ekleyin.Bu ay masalarda kızartma, tatlı vs dağlarının oluşması gereken bir ay değil.Allah'a şükretmek , akşamdan kalan yemekleri çöpe dökmekle olabilir mi?
#ramazan #ramadan #infakhanesiramazan #ümmet #islam

Lale zamanı geldiiiii 🌷 Bitmeden gidin görün tavsiye ediyorum 😊🤗 #lale #lalezamanı

Bahar gelmiş hoş gelmiş 🤗🌹🏵💐 #ilkbahar

Canım oğlum 😍🤗 #alim #hoşgeldin3ay

Bu aksamki çay saati 😄 Dışarısı soğuk olduğu için manzara evimden 😊🍩🍪🍫☕ #çaykeyfi

Buda bizden kar manzarası ❄ 😄❄ #karyağıyor

Most Popular Instagram Hashtags